Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
"Ruský zlom" EÚ - chelemendik.sk

 

"Ruský zlom" EÚ

2020-02-23  (04:00)

 - "Ruský zlom" EÚ

4.9.2014

Európska komisia naďalej pracuje nad novým balíkom protiruských sankcií. Práca sa uskutočňuje na pozadí vyhrotenia rozporov v samotnej EÚ.

Otázka o zvýšení protiruských sankcií ešte viac rozhádala Európsku Úniu. Čoraz väčší počet krajín pochybuje o vyváženosti podobnej politiky. Spolu s tým sa sprísňuje pozícia krajín, ktorí tradične podporujú USA.

Medzi poslednými je predovšetkým Veľká Británia, ktorá chápe ideu európsko-atlantickej solidárnosti ako podporu vo všetkom USA. V týchto dňoch britský premiér David Cameron vystupuje s najtvrdšími vyhláseniami. Inicioval medziiným ideu odpojenia Ruska od systému medzinárodných bankových transakcií SWIFT a takisto sa pokúsil podľa informácie denníka The Wall Street Journal, prinútiť EÚ synchronizovať svoju sankčnú politiku s americkými sankciami vrátane aj sfére exportu vysoko-technologickej produkcie a zbraní. Posledná požiadavka vyhrocuje rozpory medzi Veľkou Britániou a Francúzskom. Paríž predtým loboval rozhodnutie, aby sa embargo na export zbraní do Ruska netýkalo kontraktov podpísaných do 1. augusta 2014 a medziiným kontraktu o vrtuľníkových lodiach Mistral.

Len britsko-francúzske rozpory postačia, aby sa mohlo súdiť o stupni rozporov v EÚ. Jednota v EÚ ako nikdy nebola, tak ani nie je, podotýka stály predstaviteľ Ruska v EÚ Vladimír Čižov. Ale aj ešte celý rad členských krajín EÚ vystupuje proti nárastu protiruských sankcií. Je medzi nimi Maďarsko, Cyprus, Slovensko a Česko. Predseda vlády Slovenska Róbert Fico nazval medziiným nové sankcie EÚ ako nezmyselné a kontraproduktívne. A jeho český kolega Bohuslav Sobotka si myslí, že namiesto zavedenia nových sankcií, by sa mala EÚ zaoberať diplomatickou činnosťou na vyriešenie krízy na Ukrajine. Nevšimol som si, že sme niečo dosiahli, vysvetlil český premiér. V EÚ začínajú chápať, že zvýšenie rozporov medzi Moskvy a Bruselom môže spôsobiť straty ak mať na zreteli ruské energetické zdroje, každému Európanovi.

Diplomatické zdroje v Bruseli potvrdzujú, že vedeniu EÚ sa nepodarilo presvedčiť oponentov protiruských sankcií zmeniť svoju pozíciu. Podľa výsledkov diskusie je jasné, že Česko, Slovensko, Maďarsko a Cyprus majú svoje názory na rozšírenie sankcií, vyhlásil pre agentúru Interfax-Ukrajina európsky anonymný diplomat.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_09_03/Rusky-zlom-EU-2549/

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |