Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Gašparovič, nerozprávaj po slovensky! - chelemendik.sk

 

Gašparovič, nerozprávaj po slovensky!

2020-05-28  (10:55)

 - Gašparovič, nerozprávaj po slovensky!

Návšteva Gašparoviča sa blíži, v Rumunsku zatýkajú

BUKUREST. Rumunská polícia zatkla v sobotu deväť členov organizácie Sedmohradská maďarská mládež (EMI), ktorí chceli zorganizovať improvizovanú demonštráciu počas návštevy slovenského prezidenta Ivana Gašparoviča v meste Salonta. Informovala dnes o tom maďarská tlačová agentúra MTI.

Prezident SR v Salonte navštívil sídlo slovenského honorárneho konzula. Predseda organizácie EMI v meste Oradea Tamás Lovassy uviedol, že v štýle tzv. flashmobu, bleskovej improvizovanej akcie, chceli zdvihnutím niekoľkých transparentov protestovať proti slovenskému jazykovému zákonu na znak solidarity k slovenským Maďarom.

Na jeden z ich transparentov bolo v angličtine napísané: "Gašparovič, si rasista?" a na druhom "Gašparovič, nerozprávaj po slovensky!".

Keďže členovia EMI vedeli o návšteve slovenskej hlavy štátu, deviati pricestovali do Salonty na troch autách. Pred vstupom do mesta ich na každom treťom kilometri zastavili v rámci "bežnej kontroly" a následne ich pustili ďalej. Podľa Lovassyho išlo o "zdržiavanie".

Členovia EMI nakoniec zaparkovali asi 150 metrov od Honorárneho konzulátu SR v Salonte. Slovenský prezident vtedy ešte nebol v meste prítomný a rumunské úrady aj tak uzavreli okolie konzulátu, pripomenul Lovassy.

Asi desať minút po odparkovaní vozidiel sa podľa jeho slov pri členoch EMI objavili dvaja policajti, z toho jeden v civile, a všetkých deviatich odviezli na políciu. Pustili ich až o dve hodiny neskôr.

Rumunskí policajti nijako neodôvodnili ich zatknutie, povedal Lovassy. Podľa neho sa s nimi rozprávali o všetkom možnom, o návšteve Gašparoviča však nepadlo ani slovo a rumunská polícia len zdržiavaním chcela zabrániť tomu, aby demonštrovali.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |