Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáPremožiteľ času

2022-01-22  (06:26)
Každý človek zrodený do nášho sveta stojí pred pomyselnými dvermi vlastného osudu. Čo sa skrýva za nimi a môže sa stať drámou jeho života, ktorá zasiahne do osudov ďalších ľudí, dokonca celého národa, nikto z nás bezpečne nevie. Keď sa v posledných akordoch 19. storočia narodil v slovenskej rodine evanjelického farára Pavla Štefánika syn Milan, pôsobila Rakúsko-Uhorská ríša večným dojmom.


PACE vyšetruje prasaciu chrípku

2022-01-22  (05:36)
Rada Európy začína vyšetrovanie globálnej aféry s prasacou chrípkou. Dočítate sa o tom v článku Škandalózna globálna korupcia alebo v tomto článku, ktorý vám ponúkame v angličtine. Investigation to follow Council of Europe Health Committee Chairman’s accusations that WHO officials ‘re-defined pandemics’ to deliberately create demand for the ’swine flu’ vaccine in spite of insufficient testing on its safety or effectiveness Aaron Dykes featured stories H1N1 GATE: Big Pharma, WHO crafted organized panic, European health head claims Wolfgang Wodarg, Chairman of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe Health Committee Drug firms collaborated with WHO officials to deliberately create a "campaign of panic" and a ‘false disaster’ over swine flu pandemic fears when one was not evident, top European health official Wolfgang Wodarg has indicated.


Pápež prasačej chrípky

2022-01-23  (16:18)
William Engdahl: WHO ‘Swine Flu Pope’ under investigation for gross conflict of interest The man with the nickname “Dr Flu”, Professor Albert Osterhaus, of the Erasmus University in Rotterdam Holland has been named by Dutch media researchers as the person at the center of the worldwide Swine Flu H1N1 Influenza A 2009 pandemic hysteria. Not only is Osterhaus the connecting person in an international network that has been described as the Pharma Mafia, he is THE key advisor to WHO on influenza and is intimately positioned to personally profit from the billions of euros in vaccines allegedly aimed at H1N1.


Otázka čitateľa: Budú Slováci vyhnaní z juhu Slovenska?

2022-01-24  (03:50)
Vážený pán Chelemendik! Už dlhší čas sledujem Váš portál a, priznám sa, mám ten istý názor na Slovensko-maďarské vzťahy ako Vy, a predovšetkým si myslím, že to so Sovákmi a Slovenskom nedopadne dobre. Mám na Vás prosbu a prosím aby ste mi odpísali a to na nasledovnú záležitosť. Keďže bývam v Podunajských Biskupiciach v bytovke poznám tú situáciu dosť dobre a musím povedať, že je oveľa horšia ako sa prezentuje. Moja otázka a prosba je: kúpil som asi v roku 2006 malý pozemok v Hamuliakove 3,2 ára, pozemok som kúpil s tým, že bude pre dcéru, a keďže je to len 12 km od Bratislava, tak som si myslel, pretože v dnešnej dobe nie je možné našetriť na byt, myslel som si, že jej postavím nejaký malý dom a bude blízko Bratislavy. Čím ďale tým viac sa bojím, že táto situácia sa vyhrotí a samozrejme tak ako Srbi z Kosova aj Slováci budú vyháňaní a vyhnaní z juhu Slovenska a vôbec ako dopadne Slovensko celé. Teda moja otázka a prosba o odpoveď je: PUSTILI BY STE SA V TEJTO DOBE A V TEJTO LOKALITE TEDA V HAMULIAKOVE DO STAVBY NEJAKÉHO DOMU??? Alebo ísť odtiaľ radšej preč a radšej to predať a ísť niekam inam? Je to pre mňa veľmi dôležité a pre Vás možno naivná otázka, ale prosím Vás o Váš názor. Ďakujem, V.M.


Inžinieri demokracie

2022-01-23  (15:21)
Tohto roku sa nijako nedalo vyhnúť pripomienke 20. výročia nežnej inscenácie. Spomienky, informácie, vystúpenia... A aj keď človek chcel vnímať túto záplavu len tak okrajovo, jednu vec si nemohol nevšimnúť. Opakovala sa totiž pomerne pravidelne – či v rozhovoroch s pamätníkmi, či v politicky ladených spomienkach. Najmä naši intelektuáli najintelektuálovitejší, ktorí stáli voľakedy v centre diania, nám vysvetľovali, prečo vlastne dobabrali všetko, čo sa dalo: pretože národ ešte nebol zrelý na demokraciu. Ako ináč. Dokonca aj nacionalisti tu boli! Nie je vám to nejaké povedomé? Nuž, keď si spomeniete, koľko starých kádrov z 50. rokov, ktorí aj pre normalizátorov boli prisilný tabak, sa v tom čase prepracovalo do centra diania, či ich priamych potomkov, začne vám svitať. Ale áno, veď toto sme tu už raz mali! Najdokonalejšie marxisticko-leninské učenie všetkých čias, ktoré zaručovalo raj na zemi – len ľudia zlyhali.


Slobodan Miloševič: Moje pravda

2022-01-23  (15:58)
Text, který uveřejňujeme je francouzským překladem zahajovacího projevu Slobodana Miloševiče před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu v srbském jazyce a stenografovaného při slyšení ve dnech 31. srpna a 1. září 2004. Tento projev byl úvodem k obhajobě ex-prezidenta Jugoslávie a byl soudem časově omezen, po dvou letech věnovaných jeho obviňování. Projev v srbském jazyce byl uváděn pro-Miloševičovou televizní společností Sloboda a publikován v bělehradských novinách Novosti z 11. září 2004. Text simultánního ústního překladu během slyšení je tedy nutně poněkud přibližný a figuruje v angličtině na internetových stránkách tribunálu. Srbský přednes a přesnější francouzský překlad projevu respektovaly jazykový styl projevu. Slobodan Miloševič improvizoval svůj projev podle svých poznámek a dokumentů, aniž by měl připraven psaný text. Odmítnutí uznat legitimitu instance, která ho má soudit, nebyla pro bývalého prezidenta pouze otázkou principu. Vždy to zdůrazňoval až do konkrétních detailů. Proto se také na předsedajícího soudu neobracel jinak, než že ho oslovoval vlastním jménem. Včera to byl „pan May“, dnes je to „pan Robinson“. Co se týče prokurátora a jeho spolupracovníků, ty označuje vágní kolektivní formulí „odpůrčí strana“ nebo „protější strana“, aby zdůraznil, že jsou pouze anonymní sluhové obžaloby, která byla zosnována jinde a jinými a vycházející více z politiky, než ze spravedlnosti.


Čaká Európu „maďarský konflikt“?

2022-01-21  (21:58)
V strede Európy narastá medzietnický konflikt, ktorý sa dotýka Maďarska, Slovenska, Rumunska a Ukrajiny. Príčinou je problém etnických Maďarov v štyroch spomínaných štátoch. V Rumunsku žije od 1,4 do 1,8 milióna Maďarov (7-9% obyvateľstva krajiny). Na Slovensku – 500-600-tisíc (10-12%). V Srbsku – 300-400-tisíc (3-4%). V srbskom autonómnom kraji Vojvodina Maďari tvoria 14% obyvateľstva a v niektorých oblastiach prevládajú nad Srbmi. Počet Maďarov na Ukrajine -150-160-tisíc.Takmer všetci žijú v Zakarpatskej oblasti (12-13 percent obyvateľstva). Problém maďarskej menšiny vznikol po dvoch svetových vojnách, v ktorých Maďarsko utrpelo porážku a stratilo celý rad území. V dôsledku toho niekoľko miliónov Maďarov sa ocitlo v Rumunsku, Juhoslávii, bývalom Československu a Sovietskom zväze. Žijú kompaktne, blízko hraníc s etnickou vlasťou. Mnohí z nich túžia vrátiť a začleniť svoje mestá a dediny do Maďarska.


Maďarizácia na Wikipédii

2022-01-23  (13:48)
Chcel by som poprosiť ľudí, ktorí vedia po anglicky, aby sa už konečne nejakí Slováci chytili neudržateľných pomerov na anglickej Wikipédii. Predpokladám, že viete väčšina, aká to je (v anglickej verzii) vplyvná stránka. Pokiaľ ide o Slovensko, asi pred troma rokmi sa tam stalo to, že sa tam dovalili maďarskí nacionalisti a žiaľ aj otvorene povedané - niektorí z nich - šovinisti a grázli. Cielenými akciami tak doslova zlikvidovali (nechali zablokovať alebo vyštvali) všetkých relevantnejších slovenských, rumunských, srbských atď. redaktorov (asi tak pred pol rokom posledných). Na takej jednej podstránkesa tam dokonca pred rokom aj pol potľapkávali po pleciach ako sa ich pekne zbavujú. Pomaďarčujú tam (nielen) slovenské názvy, menia články o slovenských dejinách podľa nejakých šovinistických maďarských textov, klamlivo citujú, mažú aj akademické slovenské zdroje, naopak akékoľvek kritickejšie poznámky k článkom o Maďarsku okamžite zlikvidujú. Vyslovene klamú, intrigujú, podvádzajú, menia si nicky, proste skúšajú všetko, len aby z toho bola ďalšia veľkouhorská propagandistická stránka.


Já to zkoušel v Rusku

2022-01-23  (08:49)
Dobrý den, Rád čtu, vaše články a přinášejí mi zajímavý úhel pohledu. Reaguji na větu s s jednoho s posledních vašich článků: "Po celé tieto roky politici veľa hovoria o tom, že málo navzájom obchodujeme. Hovoria to Rusi, Česi, aj Slováci, ale popritom všetci obchodujú najmä so Západnou Európou, Amerikou a Čínou." Můj úhel pohledu: Já to zkoušel v Rusku na Ukrajině i Rumunsku. Nenašel jsem nikoho solidního, narazil jsem na lidi kteří slibovali bolšoj busines, ale byly to jen sliby které nikam nevedli. Obrovská byrokracie. Neschopnost dát slovo, stvrdit je podáním ruky a toto dodržet. Veškeré aktivity v těchto zemích byly jen strátou času.


20 rokov po prevrate: potreba nového myslenia

2022-01-23  (05:41)
Príliš veľa ideológie, príliš málo reality v oslavách 20. výročia „nežnej“ Cieľom tohto článku je pri príležitosti aktuálnych osláv výročia režimu, reflektovať vývoj politiky a spoločnosti za posledných 20 rokov v o niečo realistickejších kategóriách, než je typické pre oficiálnu líniu. A to jednak vo vzťahu ku samotnému výročiu – realistickým pohľadom na okolnosti a význam prevratu; ako aj vo vzťahu ku politickému vývoju ktorý na systémovú zmenu nadväzoval. Realistický pohľad na jedno nemožno oddeliť od realistického pohľadu na druhé. Situácia zrejme nie je zrelá na tvorenie „veľkých teórií“ o bývalom a súčasnom systéme. Napríklad teórií modernizácie. Hlavnou príčinou je nesporne fakt, že zatiaľ je ťažké oboje zhodnotiť z historického, a teda aj ideologického nadhľadu. Najbližšie ku pravde budú iste koncepcie, ktoré poukazujú na množstvo spoločných znakov liberál-kapitalistického i reál-socialistického typu modernizácie. Je to len logické, pretože aj jedna aj druhá ideológia sa snažila zviditeľňovať rozdiely medzi zriadeniami, s výhľadom na perspektívy pozitívnej paušalizácie samej seba a negatívnej paušalizácie konkurenčnej. To znamená, že reálny rozdiel je jednak oveľa menší než ten ktorý sa v oficiálnej rovine priznáva či priznával na jednej aj druhej strane ideologického konfliktu. A zároveň, ten podstatný rozdiel asi nebude spočívať v kategóriách, ktoré sú ideologicky dôležité – teda v normatívnych systémových kategóriách okolo ktorých ideológie oscilujú. Je to nakoniec iba logické.


Kríza neprestane bez zmeny podmienok

2022-01-23  (10:28)
Efektívne fungovanie výrobno-reprodukčného procesu všetkých rozmerov vyžaduje súlad záujmov účastníkov reprodukčného procesu a záujmy musia smerovať k cieľu a tým je uspokojovanie spotrebiteľov, lebo spotreba udržuje život, jestvovanie človeka. Tak je to aj v ostatnom „nižšom“ jestvovaní. Každý prvok jestvovania slúži ostatným. Tak to rozumom všetci vnímame, ale v realite porušujeme. Umožňuje to zlá informovanosť, nedostatočné šírenie nových poznatkov, hlavne pre občanov ako spotrebiteľov. Chýba povinnosť a „vnútorný“ záujem jednotlivcov aj spoločnosti poznatky ( vedecké, technické a praktické skúsenosti) zachytávať, formulovať pre potreby využívateľov a potom ich ponúkať. Viac sa šíria senzácie a rôzne domienky a žiaľ aj úmyselné nepravdy. Preto prišli správy o kríze „zrazu“ a bez charakteristiky a príčin jej vzniku. Preto z neinformovanosti kde kto tvrdil že kríza nie je, že je len finančná, že kríza je stále, čiže nič využiteľné na riešenie krízy. Až po čase týždenníky priniesli údaje z peňažného svetového trhu.


Prasacia chrípka na Ukrajine je podvod

2022-01-23  (00:47)
Je to klamstvo lekárov a politikov, PR a prepieranie 5,5 miliárd V krajine nie je žiadna epidémia prasacej chrípky, je tu iba banálna epidémia obyčajnej chrípky – ako každý rok. V dôsledku prekrútenia faktov však na Ukrajine bola vyhlásená epidémia celkom iného ochorenia. Iba za jeden deň sa pod touto zámienkou vláda rozhodla minúť niekoľko miliárd hrivien. Ďalej by sme už nemuseli nič viac nevysvetľovať. Ale detaily nie sú o nič lepšie ako podstata udalostí. Poďme sa porozprávať o nasledovných otázkach: - Existuje na Ukrajine epidémia prasacej chrípky? - Existuje na Ukrajine vôbec epidémia? - Prečo je celý informačný priestor už dva roky zaplavovaný informáciami o prasacej chrípke? - Kto zarába na epidémii? Kňazevič, Timočenková a Juščenko vymysleli epidémiu prasacej chrípky


Vynálezca kalašnikova: Moju zbraň zneužili

2022-01-23  (22:42)
Vynálezcu útočnej pušky kalašnikov, ktorý na budúci mesiac oslávi 90 rokov, veľmi mrzí, na čo všetko sa jeho zbraň zneužila. Táto puška, skonštruovaná v roku 1947, sa stala obľúbenou zbraňou militantov a povstalcov od Libérie po Afganistan, ako aj pre gangstrov a drogových priekupníkov. "Je pre mňa bolestivé vidieť, ako z mojej zbrane strieľajú kriminálne živly všetkých druhov," uviedol Michail Kalašnikov. Jeho videopríhovor odvysielali na konferencii výrobcov a predajcov ruských zbraní neďaleko Moskvy. Zatiaľ čo Kalašnikovov vynález uvítali revolučné hnutia od Ázie po Latinskú Ameriku, pre ich oponentov na Západe bol tento muž strojcom zbrane, slúžiacej na vraždenie a masakry. Kalašnikov dal jasne najavo, že nikdy nepredvídal globálne rozšírenie tejto zbrane. "Vytvoril som túto zbraň primárne na ochranu našej krajiny," povedal slabo vyzerajúci starý muž, považovaný v Rusku za hrdinu.


William Engdahl: Pravda o americkej vojne v Afganistane

2022-01-23  (10:06)
William Engdahl je americko-nemecký novinár na voľnej nohe, historik a ekonomický bádateľ. Vydal niekoľko kníh odhaľujúcich skutočnosti skryté pred verejnosťou, ktoré spôsobili veľký rozruch. Najznámejšie sú: Seeds of Destruction. The Hidden Agenda of GMO (Semená skazy. Skrytá pravda o geneticky modifikovaných organizmoch) z roku 2007 a A Century of War: Anglo-American Oil Politics and the New World Order (Storočie vojny: Anglicko-americká ropná politika a nový svetový poriadok) z roku 2004. Je častým prispievateľom hlavného internetového portálu Výskumného centra globalizácie globalresearch.ca. Ponúkame vám jeho najnovší článok o pravých príčinoch americkej vojny v Afganistane v angličtine.


Sudetskí Nemci si brúsia zuby

2022-01-22  (07:45)
Vážený pane poslanče, jeden z faktorů, který umožňuje pochopit stanovisko našeho prezidenta Václava Klause k Lisabonské smlouvě a k nutnosti potřebného dodatku k ní, aby nemohlo dojít k prolomení dekretů prezidenta E. Beneše, je i vzrůstající tlak sudetoněmeckého landsmanšaftu na ČR a s ním spřízněnou vládou Bavorska. O této skutečnosti dnes mluví i Verheugen. Z tohoto důvodu, ostatně tlaky na zrušení dekretů prezidenta Beneše se týkají i Slovenska, v příloze Vám postupuji, k užití dle Vašeho uvážení, překlady z některých projevů, přednesených na 60. sjezdu Němců odsunutých z Československa. Snahy o revizi poválečné situace se projevují i v projevu dr. Steinbachové na tzv. Dnu vlasti 2009. Též přikládám. Vše je na Vašem rozhodnutí, jak s materiály naložíte. Pokud nebudete považovat za nutné je publikovat, myslím, že 6. srpna materiály ze 60. sjezdu publioovaly Britské listy, děkuji Vám za pozornost, jíž jste zaslaným materiálům věnoval. Děkuji Váím za Vaši znamenitou práci. S úctou JUDr. O. Tuleškov


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |