Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáRozširovanie NATO predstavuje pre Rusko vážnu hrozbu

2022-01-22  (06:52)
Rozširovanie NATO predstavuje pre Rusko vážnu hrozbu. Podľa ITAR-TASS, tento názor vyjadril tajomník Rady národnej bezpečnosti Ruskej federácie Nikolaj Patrušev. Povedal, že predtým lídri NATO sľubovali nerozširovať organizáciu, ale ak spočiatku do Severoatlantickej aliancie patrilo 12 krajín, dnes je ich už 28. Do Aliancie pritom vstúpili štáty bývalej Varšavskej zmluvy a jednotlivé štáty, ktoré predtým boli súčasťou Sovietskeho zväzu. „Ťahajú za sebou iné štáty – Gruzínsko, Ukrajinu, ktoré môžu potenciálne vstúpiť do NATO. V niečom majú pravdu, ale nie vo všetkom“, povedal Patrušev. „Pozrime sa na Ukrajinu, či jej obyvatelia chcú vstup do NATO. Referendá ukázali, že Ukrajina sa do NATO neusiluje, aspoň nie teraz“. „Predtým hovorili, že NATO sa nebude rozširovať, a teraz hovoria, že to sľubovali tí, ktorí boli predtým,“ uviedol Patrušev a súčasne vyjadril presvedčenie, že rovnaké sľuby budú dávať aj nástupcovia terajších lídrov Aliancie.


Ukrajina zmení farbu. Voľby tesne vyhral líder opozície Janukovyč

2022-01-23  (11:46)
Volebné miestnosti zavreli o 19:00 SEČ. Vzápätí zverejnili výsledky až siedmich spomínaných prieskumov. Podľa nich vyhral líder opozície Viktor Janukovyč a jeho zisk sa pohybuje od 48,7 po 51 percenta a v prípade Julie Tymošenkovej od 41 po 45,7 percenta. Proti obom hlasovalo asi 5 percent voličov. Znamená to, že prvý z nich by sa mal stať hlavou štátu a do prezidentského kresla by sa mal posadiť najneskôr mesiac po vyhlásení oficiálnych výsledkov. V prípade "exitpollov" je najčastejšia odchýlka okolo 2 percentá v porovnaní s oficiálnymi výsledkami. Tie oznámi ústredná volebná komisia neskôr. Na rozdiel od prvého kola volieb, keď spomedzi 18 uchádzačov postupovali prví dvaja s najviac získaným počtom mandátov, v nedeľňajšom hlasovaní stačila víťazovi jednoduchá väčšina.


Будущее российско-венгерских отношений

2022-01-22  (12:24)
Также я хочу подчеркнуть, что для Венгрии интенсивное сотрудничество не будет означать отказ от нашего стремления диверсифицировать поставки энергии. Однако это не направлено против России. Против «Южного потока» у нас нет принципиальных возражений, но «Набукко» и дальше будет приоритетным проектом. Что касается «Южного потока», то мы не забываем, что до сегодняшнего дня мы не видели текста венгерско-российского договора, а прозрачность для нас очень важна. В связи с этим мы будем изучать договор, касающийся «Южного потока». И нынешнему правительству нужно прекратить предпринимать шаги, направленные на то, чтобы поставить будущее правительство перед готовыми фактами.


Komentáre: Pán Čarnogurský, bohužiaľ neanalyzuje

2022-01-21  (06:38)
Pán Čarnogursky každý kto má mozog v hlave chce byť zadobre z ruskom a nedá sa pomýliť amerikanyzmom rusko ma silu i zdroje držím im ako sa hovorí palce . Mimochodom od kjaľ máme všetko životodárne ropa plyn rudy palivo do elektrárni kto ma také trhy ako oni ten marazmus čo maju na kakaze pominie a aj tak je tam natlačeny amerikou a aj nima živený, a ak nie niejako ho potlačia veď tam bojovali celé stáročia orban pochopil ak chce kváriť na Slovensku musi mať povolenie z moskvy to je znepokojúce a on ako kočovník to chápe veľmi dobre


Ján Čarnogurský: Viktor Orbán sa otáča k Rusku

2022-01-22  (19:06)
Všetko sa mení. V novembri minulého roku Viktor Orbán dostal pozvanie ako predseda strany Fidesz na zjazd ruskej „putinovskej“ strany Jednotné Rusko. Pri tej príležitosti sa stretol s Vladimírom Putinom a pol hodiny rokovali na Putinovej dači. Fidesz a Viktor Orbán už nekritizujú účasť Maďarska na projekte Južný prúd. Z Fideszu zaznievajú voči Rusku ústretové slová.


Fico stráca Dzurindu

2022-01-24  (04:52)
Ficove údery na SDKÚ a jej podvodné financovanie zjavne trafili podstatu veci. Dzurindu zasiahli na najslabšom mieste už minulý týždeň. V pondelok však prišla ďalšia rana, ktorá sa ukázala ako osudová. Fico sa pokúsil preukázať priame súvislosti medzi zahraničnými firmami SDKÚ a privatizáciou - cez predaj vládneho hotela Forum. A trafil viac, ako chcel. Dzurinda tento úder nevydržal a ohlásil odchod z najvyššej politiky. Po rozdelení pozícií volebného lídra a predsedu bude len "sekretár" strany. Možno vplyvný, ale určite nie mocný. V parlamentnej demokracii je totiž moc, skutočná moc, nutne spojená s verejnými funkciami. Po Ficovej "preventívnej vojne" proti SDKÚ bol Dzurindov pád takmer nevyhnutný. Ak by sa nestiahol, SDKÚ by išla do volieb vopred porazená. Pretože Ficovi jeho hra vychádzala na sto percent. Až do pondelka...


Fico opäť obvinil SDKÚ z prania špinavých peňazí

2022-01-21  (05:46)
BRATISLAVA. Premiér Robert Fico (Smer-SD) poukázal na ďalšie dôkazy o údajnom "praní špinavých peňazí" v najsilnejšej opozičnej strane SDKÚ-DS. Fico tvrdí, že britská firma Allied Wings, od ktorej si SDKÚ-DS v minulosti zobrala sporný úver, sídli na rovnakej adrese ako vlastník loga SDKÚ-DS.


"Samovražedná misia"

2022-01-23  (02:48)
Pre mnohých možno niečo nové, nepredstaviteľné, nemožné - ale skúste sa nad tým zamyslieť z pohľadu základného princípu demokracie, čo je cieľ a čo len prostriedok. Demokracia je pre občanov, nie pre politické strany (a ich sponzorov - spravidla mocenské skupiny, ktoré potom ich prostredníctvom presadzujú svoje záujmy).


Словаки против Бандеры

2022-01-22  (20:43)
«Наша реакция может быть только отрицательная», — заявил председатель Словацкого союза борцов с фашизмом Павол Сечкар. Он особо подчеркнул, что в годы Второй мировой войны банды бендеровцев зверствовали и на чехословацкой территории. По его словам, присвоение высокой награды Украины было проведено без изучения многих исторических фактов.


СТАЛИНСКИЕ РЕПРЕССИИ МИФ?

2022-01-23  (07:09)
Человек или народ, потерявший доступ к своей памяти, опасно болен. Он как малый ребёнок не обладает жизненным опытом и не отдаёт себе отчёта в том, к каким последствиям могут привести его действия. Таким образом, утрата исторической памяти - большой шаг к гибели целого народа. Тем, кому нужно уничтожить целый народ без шансов на возможное возрождение, должны в первую очередь уничтожить его память, нарушив восприятие окружающего мира и сделать невозможным принятие жертвой правильных решений. Именно поэтому все оккупанты в спешном порядке запрещают преподавание национальной истории или разрешают ее преподавание в только в искаженном виде.


Hlas Srbky

2022-01-22  (22:51)
Vážení pánové, to, že je bezpečnost naší země ohrožena, Srbsko pod protektorátem, sankcemi, jakož i stálými hrozbami, tlakem a požadavky mezinárodních organizací a cizích diplomatů, že náš lid je hladový, ještě neznamená, že musíme zavírat oči před kulturními orgiemi, chaosem a politickým násilím. Oběť demokracie, na kterou chcete přísahat, jsou pravda, čest a vlast. Kulturní oblastí Srbska devadesátých let byl kýč a šunt, v roce 2000 byl zaměněn kulturním obrazem pornografie, dekadencí a destrukcí. Holé živé exponáty na výstavách, nazí umělci na ulicích Bělehradu, parády homosexuálů, výstřední a bezcenné získává rozsáhlý prostor v našich médiích, dokonce bývá odměňováno a nazývá se literaturou, není však odrazem svobody, ale odrazem maloměšťáctví, nedostatků idejí, zlých úmyslů, záplavou tzv. postmoderny dovezené ze zahraničí, to vše zaneřádilo Srbsko. Pánové, za to můžete vy! Máte odpovědnost za to, že hodnotový systém byl zničen, máte odpovědnost za zničení srbské kultury a tradic i za to, že jste souhlasili s tím, že nám cizinci se špatným úmyslem, diletanti, diktují kulturní vzorec Srbska na počátku 21. století. Srbsko je vydáno na pospas mediálním kritikům, nekompetentním svévolným menšinám, které neustále terorizují většinu. Každý odpovědný politik by měl vědět, že i nejmodernější struktura moci zanikne, není-li v souladu se zvyky a obyčeji svého lidu.


Ohrozenia kresťanstva v súčasnej politickej situácii

2022-01-24  (01:28)
Už pred piatimi rokmi jeden z našich vysokých cirkevných predstaviteľov neváhal verejne upozorniť veriacich, ako aj prítomných najvyšších štátnych predstaviteľov, že v našej spoločnosti sa stále jasnejšie a útočivejšie prejavuje komplot nepriateľských síl proti kresťanstvu a najmä proti Katolíckej cirkvi: „Bez nadsádzky môžeme povedať, že kresťanské prostredie na Slovensku je ohrozené, pretože sú kresťanské hodnoty spochybňované, ba dokonca zosmiešňované.“ Musel mať na to svoje dôvody. Veď pre každého čo i len trocha uvažujúceho pozorovateľa je to evidentná skutočnosť. Stačí si vziať do rúk ktorýkoľvek z celonárodne, ale aj regionálne rozšírených denníkov, ešte viac hociktorý z ilustrovaných týždenníkov, ktorými vydavateľstvá zaplavujú novinové stánky, alebo aj množstvo ponúkaných kníh v pouličných stánkoch, mnohých kníhkupectvách, ba aj v nespočetných inzertných novinách, ktoré vychádzajú v státisícových nákladoch a periodicky ich nachádzame gratis v našich poštových skrinkách; stačí čo i len letmo otvoriť hocktorý domáci aj zahraničný televízny program v akomkoľvek čase, alebo sa trocha započúvať do rozhovorov najmä mladých, ale aj nielen mladých ľudí pri ich zábavách, na trhovisku, počas prestávok v škole, ba neraz aj v rodine, aby sme si túto skutočnosť overili. Musíme sa však priznať, že najčastejšie to vôbec nerobíme.


Traja králi

2022-01-24  (05:15)
Hustota škandálov stúpa. Médiá besnejú. Donekonečna prepierajú každú chybu ako „starostlivá“ svokra smietku na klope zaťovho saka, rovnako „starostlivo“ prehliadajúc pozitívne výsledky vlády. O čom to vypovedá? Pre nezorientovaného voliča súčasnej koalície, ktorý ešte stále verí médiám, to má byť odkaz, že má vhodiť do urny lístok s iným názvom strany ako v minulých voľbách. Na Slovensku vlastne netreba mať názor. Stačí si sadnúť pred televízor alebo otvoriť niektorý z denníkov, médiá už zaňho všetko vedia pol roka dopredu.


Rusko prestalo vymierať

2022-01-23  (10:22)
MOSKVA. Prvý raz od chaotického obdobia po rozpade Sovietskeho zväzu zaznamenalo Rusko nárast populácie, informovala dnes tlačová agentúra Reuters. Minuloročný nárast bol 15.000 až 25.000 osôb, čím počet obyvateľov narástol na vyše 141,9 milióna. Išlo o prvý ročný nárast od roku 1995, uviedla dnes v Kremli ruská ministerka zdravotníctva Tatiana Golikovová. Nárastu napomohol štvorpercentný pokles úmrtnosti a prílev imigrantov, väčšinou z bývalých sovietskych republík. Podľa slov Golikovovej rozdiel medzi pôrodnosťou a úmrtnosťou pokryje rast migrácie. Rusko sa snaží znížiť počet umelých prerušení tehotenstva, dodala ministerka na stretnutí s ruským prezidentom Dmitrijom Medvedevom, ktoré odvysielali ruské televízie. V krajine v roku 2009 zaznamenali 1,7 milióna pôrodov a 1,2 milióna umelých prerušení tehotenstva. Ako uviedla Golikovová, sú to porovnateľné čísla.


Europoslanec za Jobbik navrhol vylúčiť Slovensko z EÚ

2022-01-23  (04:58)
ŠTRASBURG. Poslanec Európskeho parlamentu Csanád Szegedi navrhol dnes v Štrasburgu dočasné vylúčenie Slovenskej republiky z Európskej únie. Podľa maďarského europoslanca, ktorý sa dostal do EP ako nominant nacionalistickej strany Jobbik, je dôvodom na vylúčenie existencia slovenského jazykového zákona. "Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) SR nebude komentovať vyjadrenia členov politických strán, ktoré sú známe svojou radikálnou xenofóbnou agendou," reagoval pre TASR hovorca ministerstva Peter Stano. Zároveň pripomenul, že nezávislá a nezaujatá medzinárodná inštitúcia OBSE označila jazykový zákon, vrátane vykonávacích predpisov, za plne v súlade s medzinárodnými normami a záväzkami SR.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |