Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáKoľko ešte musia politici nakradnúť?

2022-01-23  (04:16)
Občas si kladiem otázku: Koľko ešte musia politici nakradnúť, aby sa opäť vytvorila kritická masa občanov, ktorá vyjde do ulíc, zaštrngá kľúčmi a povie, "tak takto nie!"? Bohužiaľ, odpoveď je, že ešte dosť. Tých 20 rokov od nežnej revolúcie je stále málo na novú zásadnú zmenu. Užívame si výdobytky konzumného kapitalizmu, nechávame sa opíjať kvantitou spotrebného tovaru a nevšímame si, ako trhový mechanizmus preniká do oblastí, kde nepatrí. Predovšetkým do politiky, štátnej správy a tiež do profesií, ktoré by mali byť skôr poslaním ako podnikaním. Verejné záujmy sú pošliapavané, zostali z nich len marketingové slogany politikov pri presadzovaní súkromných záujmov mocných.


Viaceré štáty čaká bankrot

2022-01-23  (07:08)
TOKIO. Niekoľko krajín sa dostane v najbližších rokoch do platobnej neschopnosti a investori donútia Spojené štáty obmedziť výdavky, prognózuje profesor ekonómie na Harvardovej univerzite Kenneth Rogoff. Po bankových krízach "tradične bývame svedkami série bankrotov štátov, povedzme v priebehu niekoľkých rokov. Predpokladám, že sa to stane opäť," uviedol bývalý hlavný ekonóm Medzinárodného menového fondu (MMF).


Maďarský šovinizmus v rozpuku. Ako sa ho podarí využiť?

2022-01-21  (06:59)
Csanád Szegedi v rozhovore rovno požadoval, aby sa slovenskí ľudia v zmiešaných slovenských obciach učili maďarsky. Maďarskú menšinu nafúkol takmer o polovicu. Pre maďarskú šovinistickú propagandu je typické, že o svojich menšinách v zahraničí tvrdia, že sú im upierané základné ľudské práva – stavajú ich do pozície černochov počas Apartheidu. Takže rovnako ako Orbán, tak aj Szegedi hovoria o jazykovom zákone len v rovine čistej lži. Szegedi už v minulosti požadoval vylúčenie Slovenska z Európskej únie.


Пять европейских стран-членов НАТО намерены потребовать от США вывести из Европы американское ядерное вооружение

2022-01-23  (08:31)
США являются единственной страной НАТО, которая имеет ядерное оружие за пределами своей территории. Франция и Великобритания также имеют в своём распоряжении ядерное оружие, однако оно не развёрнуто. Речь идёт о приблизительно 200 американских атомных авиационных бомбах, которые находятся на территории Германии, Бельгии, Италии и Турции. По данным экспертов около 20 атомных бомб находятся на бельгийской базе Кляйне Брогель (Kleine Brogel) в северной Фландрии. Приблизительно столько же бомб находятся в Германии в городе Бюхеле (земля Рейнланд-Пфальц). В Италии и Турции находятся приблизительно по 90 атомных бомб.


Jesus was "gay": Elton John

2022-01-23  (03:17)
"I think Jesus was a compassionate, super-intelligent gay man who understood human problems," John said in an interview posted on the website of US celebrity news magazine Parade. "On the cross, he forgave the people who crucified him. Jesus wanted us to be loving and forgiving. I don‘t know what makes people so cruel. Try being a gay woman in the Middle East -- you‘re as good as dead," said John, who is gay.


Máme najvyšší čas, aby sme sa začali učiť po maďarsky

2022-01-22  (11:41)
Približne 60% Maďarov sa stotožňuje s rovnako extrémistickými a populistickými názormi Fideszu. Obidve tieto strany zohrajú v budúcom vývoji nášho južného suseda kľúčovú úlohu. Maďarsko budú po parlamentných voľbách viesť takí politici, ktorí tvrdia, že: - musíme brať do úvahy používanie maďarského jazyka ako druhého štátneho jazyka, v opačnom prípade majú Maďari právo na autonómiu, - Slováci nikdy neboli štátotvorným národom, ani v súčasnosti ním nie sú, - máme najvyšší čas, aby sme sa začali učiť po maďarsky. Prepojenie Jobbiku so stranou Fidesz je viac ako očividné. Hoci sa Orbán v rámci budovania si vhodného imidžu pred zahraničím zbytočne formálne dištancuje od Jobbiku, fakt je, že obidve politické strany uzavreli dohody o spolupráci vo viac ako 100 samosprávach.


Slovensko má dvojtretinový výkon únie a mizerné platy

2022-01-23  (20:38)
Slovensko v sledovanom roku dosiahlo úroveň 67,7 % HDP na obyvateľa z priemeru EÚ, z čoho Bratislavský kraj zaznamenal úroveň 160,3 %, región západného Slovenska 66,1 %, stredné Slovensko 53,3 % a východné Slovensko 46 % priemeru EÚ. Tvorba HDP na obyvateľa prekročila 125-percentnú hranicu z priemeru EÚ v 41 regiónoch. Z toho je deväť regiónov v Nemecku, po päť regiónov v Holandsku a Veľkej Británii, štyri v Rakúsku, po tri regióny v Taliansku a Španielsku, po dva v Fínsku a Belgicku a po jednom regióne v Českej republike (ČR), Dánsku, Írsku, Grécku, Francúzsku, Slovensku a Švédsku, a tiež v Luxemburskom veľkovojvodstve.


Kapitola z knihy: Alexander Dubček. Pražské jaro. Sametová revoluce.

2022-01-24  (04:31)
Vážený pane poslanče, posílám Vám jednu kapitolu z knihy, kterou napsal PhDr. A. Benčík,CSc., blízký spolupracovník A. Dubčeka. Kniha vyjde asi v září tr. Autor i nakladatel s publikací na internetu souhlasí. My v těchto dnech text bude zařazovat též na naší webovou stránku. Pokud uznáte za vhodné text publikovat, prosím v závěru uvěďte Zdroj: www.ceskenarodnilisty.cz Ostatnívynechteš. Není to podstatné. Text jsem na přání autora poslal i panu MUDr. P. Dubčekovi. Přeji hodně zdaru ve Vaší záslužné činnosti. S úctou JUDr. O. Tuleškov


Somárik, zatras sa!™

2022-01-23  (16:29)
Tento príbeh je fikcia. Akákoľvek podobnosť so skutočnými ľuďmi, udalosťami alebo miestami je čiste náhodná. Príbeh je inšpirovaný udalosťami, ktoré sa mohli stať ale nemajú žiaden priamy súvis s odalosťami opísanými v nasledovnom texte. Hlavný hrdina nášho príbehu je čarovný somárik. Stačí ak sa zatrasie, a už sa z jeho postroja sypú dukáty. Somárik je naivný klient - tak trochu hlúpy, nerozhodnutý, ku ktorým správcom si má vložiť svoje úspory na super úrok. Ale akonáhle sa rozhodne a nechá sa ustajniť, hneď sa z neho začne sypať zlato na zem - stačí ho len pozbierať.


Nový darček pre našich čitateľov!

2022-01-22  (05:24)
Milí priatelia! Máme pre Vás dobrú správu: každý zaregistrovaný čitateľ portálu chelemendik.sk získava od nás nový darček: 10 % ZĽAVU NA VŠETKY PRODUKTY vydavateľstva Slovanský dom a všetky ruské knihy, cd, dvd, suveníry ktoré si môže zakúpiť v našom KNÍHKUPECTVE RUSKÉ KNIHY alebo objednať na dobierku.


Aký bude rok 2010 vo svete?

2022-01-21  (04:20)
Táto úvaha bola napísaná na prelome januára a februára 2010. Posledné udalosti na Ukrajine, vo vzťahoch USA s Čínou a na Blízkom východe (na posledne menované vládne v našom mediálnom priestore priam informačné embargo) však naznačujú, že môže byť z hľadiska analýzy procesov, ktoré sa budú odvíjať v nasledujúcom roku, zaujímavá. Robiť prognózy je vo všeobecnosti veľmi nevďačná téma, do ktorej sa neradi púšťajú dokonca i renomovaní analytici – aj veľmi dobrá analýza prognostického typu totiž málokedy vyjde, pretože veľmi často do procesu zasiahnu situačné faktory, ktoré zmenia výsledok oproti predpokladu, a to aj v prípade, ak analytik väčšinu faktorov situácie rozanalyzoval správne. Táto analýza preto nie je veštbou, ale pokusom o analýzu možného vývoja udalostí, na základe známych cieľov a pravdepodobných metód ich dosahovania zo strany pravdepodobných kľúčových režisérov hlavnej línie politického vývoja v začínajúcom roku.


Prečo sa voláme Slovákmi?

2022-01-22  (06:23)
Ak stretneme dospelého človeka, ktorý nie je v stave pohotovo a jasne odpovedať na otázku „Ako sa voláte?“, ale začne bľabotať nesúvislými a nelogickými výrazmi, celkom spontánne a opodstatnene zapochybujeme o jeho zdravom rozume. Meno je totiž prvotným komunikačným prejavom osobnej individuality, prostriedkom identifikácie osoby, ale aj jej genetických väzieb, jej príslušnosti k rodine, rodu alebo kmeňu. Podobne ako jednotlivci, aj národy majú svoje menové označenia, ná rod ne názvy alebo etnonymy.


Zednářský chrám pod hradbami Kremlu

2022-01-23  (22:03)
Svobodní zednáři dnešních dnů jsou lidé jako všichni ostatní. Žijí svým soukromým a profesním životem, mají rodiny, které živí, a kromě zednářství mají spoustu dalších osobních zájmů. O Americe se všeobecně ví, že všichni američtí prezidenti byli zapojeni do zednářských lóží. Možná také víte, že „Masarykova I. republika“ byla složena ze samých zednářů, možná také víte, že i Václav Havel je zednář, stejně tak jako byl jeho otec a strýc. Zednářů není co do počtu mnoho, ale je zajímavé, že se objevují vždy na místech, kde se „něco“ děje. Stále si mnozí z nás naivně nechce připustit, že vysocí političtí představitelé nejsou zástupci lidu, ale některých „zájmových organizací“! Všechna velká politická rozhodnutí se nejprve připravují za „zavřenými dveřmi“ pod patronací zednářských lóžích.


Benešove dekréty dokážu rozbiť EÚ - Nemecko, Rakúsko a Česko pokračujú v spore

2022-01-22  (18:29)
História tejto otázky smeruje ešte k roku 1918. Vtedy výsledkom rozpadu Rakúsko-Uhorska vzniklo silné Československo a Rakúsko. Na území Československa pritom zostali vyše tri milióny etnických Nemcov, ktorí tvorili štvrtinu obyvateľstva Československa a takmer tretinu Čiech (historických Českých zemí, Moravy a južného Sliezska.) Nemci chceli pripojiť svoje zeme k Rakúsku, ale nedokázali to urobiť. Podľa Saingermainskej zmluvy z roku 1919 uzavretej medzi Rakúskom a víťaznými veľmocami v prvej svetovej vojne, oblasti osídlené prevažne Nemcami zostali Československu. Nemci sa však nechceli zmieriť s postavením národnej menšiny. Na jar 1938, keď českým Nemcom blízke Rakúsko vstúpilo do Tretej ríše, definitívne žiadali oddelenie. Výsledkom Mníchovskej dohody Anglicka, Francúzska a Talianska s Hitlerom 29. septembra 1938, pohraničné oblasti Československa osídlené Nemcami, boli odstúpené Nemcom.


Ukrajinská půda, ruská krev. To je flotila na Krymu

2022-01-22  (08:10)
Sevastopol (Od našeho zvláštního zpravodaje) - "Vyplouváme! Vyplouváme!" Rychle pro lístky a nastupovat," volá rusky průvodčí na dobíhající muže a ženy z trajektu, který pravidelně jako převozník dopravuje lidi z centra Sevastopolu přes záliv do jeho severní části. Mezi muži středního věku s aktovkami a mládeží vracející se ze školy se mísí nápadně mnoho vojáků. Někteří v zelených uniformách, jiní v tmavě modrých kabátech ke kolenům. Na ramenou mají znak s dvouhlavým orlem a bílo-modro-červené trikolóry. Ačkoliv jsme na území Ukrajiny, jsou to ruští vojáci. Příslušníci ruské černomořské flotily, jejichž přítomnost a hlavně budoucnost v Sevastopolu je v posledních letech příčinou mnoha zlých pohledů a slov mezi Moskvou a Kyjevem. Trajekt míjí břehy s kotvícími ruskými válečnými loděmi. Prorůstají všemi zálivy do celého města. Ale nejvíce je jich tady v místě, kterému se říká Jižní Záliv. Včetně ponorky.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |