Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáPozor na chemoterapiu!

2022-01-22  (06:18)
Mnohí sa na nás obraciate s prosbou o pomoc pri mnohých ochoreniach, od ľahkých, až po tie najzávažnejšie, ako napríklad rakovina. Je veľmi neľahké snažiť sa pomôcť ľuďom s touto chorobou a obzvlášť je to ťažké keď nás požiadate o pomoc a rady už v poslednom štádiu rakoviny, zničení toxickými chemoterapiami, ktoré pri väčšine rakovinových ochorení nemajú opodstatnenie a ani ozajstnú vedeckú podporu. Je tiež mnoho z vás, ktorým bola práve rakovina zistená a neviete sa rozhodnúť, či chemoterapiu podstúpiť, alebo nie. Hoci rozhodnúť sa nemôžeme za vás, radi vám predstavíme náš postoj.


Prieskum: Vládne strany by koalíciu zostaviť nedokázali

2022-01-22  (06:29)
BRATISLAVA. Strany vládnej koalície by v parlamentných voľbách nezískali v 150-člennom parlamente väčšinu. Vyplýva to z prieskumu, ktorý dnes zverejnila agentúra MVK. Najsilnejšia vládna strana Smer-SD by s voličskou podporou 37,1 percenta hlasov obsadila 62 kresiel a ĽS-HZDS by v parlamente zastupovalo 11 poslancov. SNS by zostala so 4,9 percentami hlasov rozhodnutých voličov pred bránami Národnej rady.


КИТАЙЦЫ ЗАВОЮЮТ ВСЕХ - ИНТЕРЕСНО, КОГДА, И ЧТО ТЕПЕРЬ ДЕЛАТЬ?

2022-01-18  (07:50)
Россию и Китай можно назвать давними партнерами в оборонной сфере, хотя, что также не секрет, в истории советско-китайских отношений были периоды, когда военные двух стран оказывались по разные стороны фронтовой линии. Так было, к примеру, во время приграничного конфликта на острове Даманский в 1969 году, когда группа вооруженных советскими же автоматами китайцев вторглась на территорию СССР, что впоследствии переросло в непродолжительный, но кровопролитный конфликт.


Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čarokrásu

2022-01-22  (09:03)
Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čarokrásu, duchaplnosť i zmyselnosť. Bez Vás by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd či ako srdce bez lásky. Si jednou z tých, ktoré napĺňajú slovo žena krásnym pôvabom. Prajem Ti pekný Medzinárodný deň žien a život plný úprimnej lásky a zaslúženej úcty


Vrcholí přípravy na nasazení speciálních zásahových jednotek EU Eurogendfor v Řecku

2022-01-22  (08:43)
Ve vši tichosti je připravována schopnost nasazení jedné tajné EU skupiny k otestování. Je určena pro likvidaci jakýchkoli povstání. Tato tajná složka EU se jmenuje EUROGENDFOR, má sídlo v severní Itálii a v současné době je již připravena na odjezd do Řecka, kde se uskuteční její první velký zásah proti obyvatelstvu jedné ze zemí EU. V Řecku to vře, den ode dne jsou protesty lidí čím dál tím brutálnější. V současné době Německo doporučuje Řekům dříve vstávat a více pracovat, zatímco na řeckých ulicích roste čím dál tím větší hněv.


Slota a Belousovova sa poklonili vierozvestcom na streche

2022-01-22  (08:14)
"Je to nechutné a dehonestujúce, ako sa chová samospráva k takto významným osobnostiam,” vyhlásil Slota. "Nemám nič proti tomu, že tu nejaký Maďar pobehuje na koni a pristál tam, kde pristál – na tom námestí. Niektorí tvrdia, že bol dokonca svätý. V poriadku, ani to mu neberiem, len chcem zdôrazniť, keď už si všetci tí Maďari búchajú do pŕs, akí sú veľkí Maďari, čo urobil kráľ Štefan starým Maďarom. Spojil sa so slovanskými kniežatami a franskými rytiermi a vyvraždil všetkých príslušníkov staromaďarských kmeňov. Tí Maďari, ktorí teraz v Maďarsku žijú, nech sa volajú aj Eskimáci, veď ja si ich všetkých vážim, ale oni majú z maďarskej krvi a maďarských génov maximálne päť percent,” vyhlásil Slota.


Za defekty irackých detí vraj môžu Američania

2022-01-22  (08:55)
Lekári v irackom meste Fallúdža zaznamenali obrovský nárast počtu porúch u tamojších novorodencov. Niektorí experti príčinu hrozivej štatistiky vidia v zbraniach používaných americkou armádou proti povstalcom. Informuje o tom britská televízna stanica BBC. Vo Fallúdži, ktorá leží 65 km od Bagdadu, sa v roku 2004 odohrávali početné boje proti tamojším militantnom a mesto sa stalo jedným z hlavných bojísk v rámci vojny v celom Iraku.


Koniec dejín bývalých podrobených európskych národov?

2022-01-22  (09:15)
Slováci a Chorváti chcú, aby tí, čo ich obklopujú, prestali démonizovať ich republiky z obdobia druhej svetovej vojny (bábkové nacistické štáty na jednej strane, závan národného obrodenia na druhej strane). Nemci a Židia, ktorí, ako sa istý čas zdalo, sa z tejto oblasti vytratili, vystúpili z tieňa (zo zahraničia), so svojimi vlastnými nešťastnými spomienkami, ktoré škodia samoľúbosti komunistickej aj etno-národnej verzii dejín. Avšak nové skúmanie tabuizovaných tém je obmedzený proces: časom sa ich zásoba vyčerpá. Historické hľadania nevyhnutne uviaznu v zmätku. Možno, že komunistická verzia dejín bola v základe tvorená z klamstiev, ale aj v západnej verzii je dosť dier.


Obhajoba generála Ratka Mladiće a dr. Radovana Karadžiće

2022-01-22  (05:29)
Často první dojem a první slova lidí, s kterými jsme se setkali, zůstanou v našich představách na celý život. Někdy je to dojem příjemný, na který rádi vzpomínáme. Takové příjemné vzpomínky mě váží na setkání s generálem Ratko Mladićem a dr. Radovanem Karadžićem, prezidentem Republiky Srbské (RS) v Bosně a Hercegovině (BaH). Při prvním setkání s modrookým generálem Mladićem jsem si na celý život zapamatoval jeho slova: „Já jsem již  třetí generace Srbů, kteří nepoznali své otce, protože zahynuli ve válce, dokud jejich synové byli ještě malí.“


Poľsko - Hitler na plagátoch proti potratom

2022-01-22  (09:10)
Poľskí odporcovia potratov vo svojej kampani použili plagáty s Adolfom Hitlerom. Majú podľa nich ženám pripomenúť, že to bol práve nacistický diktátor, kto Poľkám a príslušníčkam ďalších východoeurópskych národov povolil žiadať o umelé prerušenie tehotenstva. Na plagátoch, ktoré nadácia Pro-Právo na život vyvesila zatiaľ v centre západopoľskej Poznane, je čiernobiela fotografia Hitlera a nápis "Potraty Poľkám – zavedené 9. marca 1943 Hitlerom". Vedľa nacistického vodcu nadácia umiestnila snímku ľudského plodu na dlani, ktorú využívala už na svojich predchádzajúcich protipotratových "výstavách". "Pred niekoľkými desiatkami rokov boli podľuďmi Židia, Slovania a Rómovia. Dnes sú nimi nenarodené deti," tvrdí organizácia na svojich internetových stránkach.


Rumunsko a stratégia tlaku USA a NATO na východ

2022-01-22  (09:22)
Posledné správy o amerických plánoch rozmiestniť v Rumunsku prvky globálnej protiraketovej obrany USA (20 protiraketových striel, ako upresnil 27. februára rumunský minister) svedčia nielen o pokračovaní kurzu Busha mladšieho a Obamu, ale aj o stálom strategickom význame rumunského nástupného priestoru, ktorý vysoko ocenil ešte Hitler a Antonescu. Štrnásteho augusta 1941 Hitler v liste rumunskému diktátorovi vymedzil hlavné ciele strategického útoku v severnej časti Čierneho mora: Obsadenie Krymu a nastolenie kontroly nad územiami „medzi Dnestrom a Dneprom“.


Gréci chcú bojkotovať nemecké výrobky

2022-01-21  (05:55)
ATÉNY. Najvplyvnejšia grécka spotrebiteľská organizácia vyzvala dnes na bojkot nemeckých výrobkov a obchodov na protest proti obálke časopisu, ktorá rozzúrila Grékov. Obálka totiž zobrazuje Venušu Milétsku, ako robí rukou obscénne gesto. Nemecký magazín Focus vo svojom poslednom vydaní zobrazil slávnu klasickú bezrukú sochu, ktorá sa v súčasnosti nachádza v parížskom múzeu Louvre, ako ukazuje vztýčený prostredník pod nadpisom "Podvodníci v eurorodine" s cieľom naznačiť, že Grécko úmyselne zavádzalo členské štáty EÚ, aby sa dostalo do eurozóny.


Jobbik už straší socialistov aj Orbána

2022-01-21  (06:22)
Čo s rastúcou príšerou? Odvekým rivalom striedajúcim sa v Maďarsku štyri volebné obdobia pri moci, vyrástol nový súper, s ktorým si nevedia rady. Krajnepravicová strana Jobbik svojimi čerstvými preferenciami zaskočila opozičný Fidesz i vládnucich socialistov. Šesť týždňov pred voľbami sa už extrémisti tešia podpore pätnástich percent voličov. Fidesz expremiéra Viktora Orbána, ktorému agentúra Medián vo zverejnenom prieskume namerala medzi rozhodnutými voličmi 63-percentnú podporu, sa zrazu musí obávať o svoju vytúženú ústavnú väčšinu. A socialisti, ktorých náskok pred Jobbikom sa scvrkol na skromné tri percentá, sa trasú, aby neskončili až na ponižujúcej treťom mieste.


Finančná kríza nekončí

2022-01-21  (21:21)
V poslednej dobe sa objavuje stále viac názorov o tom, že v roku 2009 príde k uzdraveniu svetovej ekonomiky, že vlády a centrálne banky svojou fiškálnou a monetárnou politikou zastavili recesiu, že jednoducho to najhoršie je už za nami. Veľmi radi by sme uverili tomuto scenáru, avšak skúsme sa pozrieť na dôvody prečo vlastne kríza vzniká, čo ju v skutočnosti spôsobuje a či majú centrálne banky a vlády vlastne šancu s krízou niečo spraviť. (Pozn. nasledujúce vysvetlenie je založené na článku Paula Rye „Shark Poop Causes 2008 Financial Crisis“)


Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

2022-01-22  (07:35)
Autor tohoto příspěvku je bývalý redaktor idnes.cz. Pokud Vás článek zaujme, doporučujeme přečíst též rozhovor o jeho odchodu z idnes.cz na portálu D-Fens. Nedávno uběhnuvší dvacetileté výročí sametové revoluce bylo příležitostí pro oba naše žijící prezidenty a věčné to názorové souputníky, aby veřejnosti opět představili svůj světonázor a obhájili dosavadní politické kroky. A jak už to tak při rekapitulacích bývá, oba zároveň pohlédli do budoucnosti. To, co tam každý z nich vidí, je až podivuhodně podobné. Liší se jen v tom, že jeden to vítá a druhý se toho hrozí. Dva Václavové, dva prezidenti, ale – kdyby bylo po nich – dvě naprosto odlišné vize budoucnosti.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |