Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáNěmci se chystají zpět na svou marku, jaký může být scénář a postup zavádění?

2022-01-22  (12:28)
Pozn. redakce: Co vlastně přesně znamená a k čemu je možná určena dost zvláštní hříčka jedné německé rozhlasové stanice, která ohlásila návrat od eura k dřívějším měnám někdy v roce 2010 a vzápětí svoji zprávu popřela a tvrdila, že jí šlo údajně o to zjistit, co by si posluchači při takové zprávě mysleli? Viz včerejší zpráva OSUDu. Odpověď nám může znovu nabídnout část z rozsáhlého textu německého analytika Roberta Klímy, jenž popisuje připravovaný a utajovaný přechod Německa zpět na svou národní měnu, DM II, tzv. Druhou německou marku.


Мир должен не дать США развязать Третью мировую войну

2022-01-23  (02:36)
Соответственно, любое стабильное и поступательное развитие отношений между евразийскими странами без участия США будет ими восприниматься в штыки. Достаточно вспомнить их реакцию на начало поставок советского газа в ФРГ. Из этого следует главный вывод: главным противником мира и стабильного развития Евразии являются США, основным инструментом которых по дестабилизации положения является провоцирование все новых и новых вооруженных конфликтов, в которых США призваны играть главную роль. Без этих конфликтов все геополитическое и геоэкономическое влияние США суживается до одного континента, на котором они, собственно говоря, и находятся. Шесть мировых флотов можно ставить на прикол, военные базы США по всему миру ликвидировать, ядерный потенциал складировать на базах - никто ни с кем воевать не собирается.


Bombardovanie Drážďan – spomienky na peklo

2022-01-26  (14:03)
Komisia dnes uviedla, že od vydania jej pôvodnej priebežnej správy v roku 2008 sa neobjavili žiadne väčšie zmeny. Nemecká spravodajská agentúra DAPD citovala šéfa komisie Rolfa-Dietera Müllera, podľa ktorého pri bombardovaní zahynulo viac ako 20.000 ľudí, najviac 25.000. Od skončenia druhej svetovej vojny uvádzali odborníci rôzne počty obetí britského a amerického bombardovania Drážďan z 13. a 14. februára 1945. Číslo 25.000 je hlboko pod predchádzajúcimi odhadmi, ktoré hovorili dokonca až o 135.000 mŕtvych.


Ukrajina si chce zakázat členství v NATO

2022-01-25  (13:33)
Ukrajina je připravena přijmout zákon, který by jí zakázal vstup do NATO. Podle nového prezidenta Viktora Janukovyče není třeba na tento krok nahlížet jako na projev protizápadního postoje nového ukrajinského vedení, ale jen jako na snahu posílit statut nezúčastněnosti Ukrajiny.


Bryndza je biele zlato, lekári ju ospevujú

2022-01-25  (03:35)
Liptovská bryndza dnes repce, robí vraj haluškám čepce. A hoci belostné, krásne, nik o nej nepíše básne... Spomínate si na tú pesničku z detskej televíznej relácie Zlatá brána? Dnes si už bryndza nemôže sťažovať, že by o nej odborníci na výživu nebásnili! Považujú ju totiž za bombu plnú probiotík, ktorá znižuje cholesterol, cukor v krvi, zápalové parametre, dokonca krvný tlak! A prirovnávajú ju k bielemu zlatu!


Občania žiadajú dobrovoľnosť očkovania

2022-01-24  (16:23)
Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania podala na vládnom Portáli právnych predpisov hromadnú pripomienku k novele vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorá definuje povinné očkovania. Žiada, aby očkovania neboli povinné, len odporúčané a aby bolo zrušené očkovanie proti tuberkulóze. Verejnosť môže hromadnú pripomienku podporiť po registrácii na Portáli právnych predpisov. Vyhláška ministerstva zdravotníctva č. 585/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení, ktorá definuje povinné očkovania, je podľa iniciatívy neústavná. Obmedzuje základné práva a slobody garantované ústavou, pričom ústava stanovuje, že práva a slobody je možné obmedzovať len zákonom, nie podzákonným aktom, akým je vyhláška. Už vôbec nie je prípustné delegovať takéto právomoci dokumentom, ktoré nepredstavujú právne predpisy akým je navrhovaný očkovací kalendár.


Какое государство построили в Латвии за двадцать лет независимости? (Словакам тоже может быть интересно)

2022-01-24  (16:45)
Во-первых, огромная часть людей были лишены гражданских прав. Они были гражданами до этого, гражданами СССР. Но потом, не дав им латвийского гражданства, они не стали гражданами какого-то другой страны, а лицами, не имеющими гражданства ни одного государства. Подумайте над этим, эти люди не принадлежат ни к какому государству на нашей планете. То, что сделали латвийский власти - это чудовищно. Неграждане не только не имеют право избирать парламент, но также и местные органы власти. Кроме того, есть еще около восьмидесяти различий в правах граждан и неграждан. Титульная нация сама в в далеком прошлом находилась длительное время под гнетом немецких баронов. Но сейчас, став господами, они сами стали угнетателями. В настоящее время в стране насчитывается триста тысяч неграждан из чуть более двухмиллионного населения. И еще одно. Дети неграждан в Латвии продолжают рождаться неграждами.


Před kolapsem stojí i další země Euro zóny, lidé přijdou o veškeré úspory

2022-01-26  (16:22)
Freie-Allgemeine: Jak lze ten zatím jen očekávaný kolaps odvrátit? Pravděpodobně jej vůbec nelze odvrátit, bylo by totiž nutné nechat zkrachovat banky. Ale jak to vypadá, spolu s bankami půjde ke dnu i stát. Banky takříkajíc strhnou stát do hlubiny s sebou. Dojde to asi tak daleko, že ten heterogenní útvar – jakým Evropská unie je – se rozpadne. A z toho samozřejmě vyplývá také zánik eura. Z důvěrných zdrojů vím, že nouzová měna (německá marka 2) se už tiskne. Freie-Allgemeine: Může mít Německo z této finanční krize nějaký prospěch? Německo sice umírá, ale nakonec bude díky své exportní bilanci nejsilnějším národem Evropy, východní Evropa se ovšem rozpadne na prach. Jeden klad tato finanční krize má, za jednu unci zlata bude možné kupovat ve Španělsku domy.


Gruzínska televízia: Krajinu napadli Rusi, zavraždili Saakašviliho

2022-01-24  (02:05)
"Ospravedlňujeme sa verejnosti za pokus, ktorý bol súčasťou spravodajskej relácie Chronika. Išlo o imitáciu a nemalo to nič spoločné s realitou," cituje hovorcu súkromnej televízie Imedi ruská tlačová agentúra RIA Novosti. Televízia sa bráni tvrdením, že jej cieľom bolo len poukázať na to, "čo sa stane s gruzínskou spoločnosťou, ak sa nevzoprie voči ruským plánom". Imedi podrobili tvrdej kritike zhodne najvyšší predstavitelia Gruzínska aj Ruska. Stanica v sobotu odvysielala autentické zábery z vojny


Sólyom: Maďari u susedov by sa mali štátny jazyk učiť ako cudzí

2022-01-23  (03:17)
"Sme radi, že v Srbsku majú menšiny kultúrnu autonómiu, že v Srbsku neznemožňujú právnymi normami používanie maďarského jazyka a maďarské školy ako u nášho iného suseda," vyhlásil prezident ešte v piatok, v prvý deň jeho srbskej návštevy v Horgoši. "Nestačí preklad srbských učebníc do maďarčiny, treba povoliť, aby na školách mohli použiť aj maďarské učebnice. Maďari by sa mali štátny jazyk učiť ako cudzí jazyk nielen v Srbsku, ale aj v Rumunsku a na Slovensku," konštatoval dnes v Novom Sade.


Slota nepozná hymnu ani jej autora

2022-01-25  (03:34)
Šéf vládnej SNS Ján Slota, ktorý v parlamente presadil kontroverzný zákon na podporu vlastenectva, si pomýlil autora slovenskej hymny, ako aj jej text. Práve hranie hymny na začiatku školského týždňa v štátnych školách predpokladá tento zákon, proti ktorému protestovala v Bratislave asi tisícka ľudí. Prezident Ivan Gašparovič však zvažuje, že zákon vetuje, napísal denník Sme.


Ficovi ľudia dôverujú, Slotovi vôbec

2022-01-21  (05:47)
Najväčšiu dôveru Slovákov má premiér Robert Fico (Smer), verí mu vyše 41 percent ľudí. Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý robila agentúra Polis v spolupráci s agentúrou SITA od 27. februára do 2. marca na reprezentatívnej vzorke 972 respondentov. Na druhom mieste v rebríčku najdôveryhodnejších sa umiestnil prezident Ivan Gašparovič, ktorému verí bezmála pätina Slovákov a na treťom volebná líderka SDKÚ Iveta Radičová s takmer 16 percentami. Vyše 15 percent Slovákov verí predsedovi KDH Jánovi Figeľovi a takmer 11 percent ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi (Smer).


Lavrov: Rusko nepřijme americkou hrozbu svému odstrašujícímu jadernému potenciálu

2022-01-21  (06:49)
Rusko nepřipustí, aby americké plány na rozmístění prvků protiraketové obrany v Evropě ohrozily účinnost jeho jaderného odstrašujícího potenciálu, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Američtí představitelé nyní připouštějí, že protiraketový systém v Evropě může být v roce 2020 schopen zasáhnout ruské mezikontinentální balistické rakety, informovala agentura RIA Novosti. Jinak řečeno, Američané přiznávají, že zrušení Bushových plánů na výstavbu protiraketové obrany v Evropě skutečně neznamenalo konec ohrožení ruské národní bezpečnosti a že častokrát vyjádřené pokračující ruské obavy z nového Obamova projektu mají svůj věcný základ. "Americká administrativa říká, že její program globální protiraketové obrany není namířen proti Rusku. Nicméně důsledky skutečného potenciálu budoucího protiraketového systému budou založeny na specifických vojenských a technických faktorech, nikoliv na slovech," řekl Lavrov ve středu 10. března v Moskvě novinářům.


Признание Косово – подарок террористам ("The Washington Times", США)

2022-01-24  (15:09)
Уступив требования албанских экстремистов, мы дали понять миру: границы суверенных государств можно менять с помощью терроризма, а международное право ничего не значит. Мы создали удобное прибежище для террористов – страну, которая всегда будет недееспособной, изолированной, нищей и всегда будет изобиловать мусульманскими экстремистами и потенциальными рекрутами для антизападных движений. Мы также показали пример собственным ирредентистам.


Stalin rozpútal plagátovú vojnu

2022-01-22  (14:14)
Rusko znova potvrdzuje, že je krajinou s nepredvídateľnou minulosťou. Dva mesiace pred veľkolepými oslavami Dňa víťazstva si Moskovčania stále nemôžu byť istí, či na nich 9. mája nebude zazerať fúzatý komunistický diktátor. Oslavám 65. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom, na ktoré sa Rusko chystá ako na udalosť roka, hrozí škandál. Rozhodnutie moskovskej radnice prvý raz od rozpadu Sovietskeho zväzu vyzdobiť mesto portrétmi Josifa Stalina narazilo na nečakane tvrdý odpor. Ľudia sa už púšťajú do stávok, či primátor Jurij Lužkov ustúpi, alebo v uliciach vypukne plagátová vojna.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |