Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáPsychotropné látky a špionáž - V lekárskej správe sa potom uvedie, že človek zomrel na chrípku alebo zápal pľúc

2022-01-22  (09:21)
Podľa názoru vedcov reč je aj o biologických látkach, ktoré používajú špeciálne služby. Tieto látky znemožňujú obeti pohyb. Vie sa, že spravodajskými službami „vymodelovaný“ kontakt s dýchacou infekciou dokáže obeť usmrtiť bez toho, aby zanechal stopy násilnej smrti. V lekárskej správe sa potom uvedie, že človek zomrel na chrípku alebo zápal pľúc, atď. Je celkom možné, že prvým človekom, ktorého takto odstránili, bol slávny barón Vrangel. V rámci širokého zoznamu podobných látok spomeniem iba niektoré. V prvom rade je to tzv. „Novičok“ látka, ktorá vyvoláva proces hromadného umelého biologického starnutia a rapídneho skrátenia dĺžky života. Alebo látka 2,4-Pyrolo, vyvolávajúca totálnu stratu pamäti. Existujú aj iné varianty, napr. alkohol, aj keď v malých dávkach, ale v spojení s inými chemickými látkami tiež môže priniesť žiadaný efekt. Jeho spojenie s fosfoorganickými prvkami napr. ako je sarin, môže podľa expertov viesť až k smrti.


Ameriku postihne rovnaký osud ako Sovietsky zväz: je odsúdená na rozpad

2022-01-22  (09:09)
Tí, ktorí sa vyznávajú z nekonečnej lásky k Amerike, oslavujú jej politické skúsenosti a ekonomickú prosperitu, nepočujú a nevidia alebo nechcú počuť pravidelné kroky dejín, ktoré všetko stavajú na svoje miesta. Veď iba po páde ZSSR sa mohla Amerika vyšplhať na vrchol pyramídy. Sovietsky zväz bol faktorom silného zadržiavania a o čom sa nepatrilo hovoriť, ťahal opraty tak, že povýšená Amerika musela dosť zhrýzať zubadlá. Teraz už niet komu odporovať, čo Američanov vedie k sociálnej uvoľnenosti a ochabnutosti. Hegemónia Washingtonu nad svetom je osudom a súčasne diagnózou. Sovietsky zväz bol zničený iným nadbytkom, oveľa strašnejším – presýtenosťou zbraňami. Veď len východná Európa bola úplne zaprataná sovietskymi tankami, čo nemalo vo svete obdoby.


I W. Churchill l: „…Hned po válce poteče mnoho krve. U vás i jinde bude mnoho Němců vybito - to jinak nejde a já s tím souhlasím...

2022-01-21  (06:06)
Dalo se však po Mnichovu a protektorátu, kdy tzv. sudetští Němci se dali do služeb nacistického režimu a sami byli spoluodpovědní za zločiny spáchané nacisty na našich lidech, čekat něco jiného? Naše ztráty v době války dosáhly na 360 000 mrtvých, statisíce našich lidí bylo zavřených v koncentrácích, statisíce totálně nasazených v Německu, lidé byli podvyživení, naše bohatství vysáto, hospodářství zplundrované. A dokonce v posledních dnech války Němci zabili tisíce našich lidí. Zcela zákonitě muselo dojít k silnému výlevu nahromaděného hněvu a nenávisti. Důsledek byl z dobového hlediska pochopitelný, očekávaný, ba dokonce nevyhnutelný. Byl důsledkem řady příčin. Dnes však přes to všechno musíme konstatovat, že byl politováníhodný.


WikiLeaks zverejnila dôverné správy americkej diplomacie

2022-01-22  (08:52)
Americké ministerstvo obrany varovalo, že publikovanie tajných diplomatických dokumentov ohrozí nespočetné množstvo životov. WASHINGTON. Americká webová stránka WikiLeaks dnes zverejnila 250.000 tajných dokumentov ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov. Ide o správy veľvyslanectiev USA vo svete, ktoré poskytujú vnútorný pohľad na súčasné globálne obavy Washingtonu.


Konflikt ve Žlutém moři - Proč to Američané dělají?

2022-01-21  (06:39)
Představte si, že máte zahradu. Za tou zahradou má zahradu jiný soused, velmi bohatý, ví se o něm, že někdy i půjčuje peníze. S vámi vychází celkem dobře a občas vám i pomůže. Ve vedlejší vesnici bydlí odporný, násilník a rváč, který nikomu nedá pokoj a bere si od každého, co potřebuje. Může si to dovolit, je to vazba a pro ránu nejde daleko. Podařilo se mu v ulici, kde bydlíte, obsadit skoro všechny zahrady sousedů. Roztahuje se v nich, plundruje je. Sousedé se tak bojí, že s násilníkem raději vycházejí po dobrem a najdou se i takoví, kteří jej dokonce pro jeho sílu obdivují.


Budou nám taky měřit penisy? Ron Paul – co je moc to je příliš!

2022-01-22  (12:29)
Rapidně množící se skandální případy zneužití vyústily ve Spojených státech k celonárodnímu dni odmítnutí rychle se šířících a do soukromí a lidské důstojnosti ještě podstatně výrazněji než dříve zasahujících bezpečnostních procedur na letištích. Se stupňující se úporností přesvědčovalo orwellovské Ministerstvo pro bezpečnost vlasti (Department of Homeland Security -DHS- v čele s Velkou Sestrou, jak se jí teď přezdívá) a oficiálové federální letištní ochranky TSA, o jejich naprosté nezbytnosti při válce s terorem. Pomalu za každou větou 11. září. A pak před čtyřmi týdny oznámili ještě tvrdší, a že si každý přece musí něco zase slevit ze svobody pro bezpečí.


Sobotňajšie komunálne voľby priniesli veľké zmeny. Na čele šiestich krajských miest sa na kreslo primátora dostanú noví ľudia.

2022-01-22  (09:32)
"Občania nie sú veľmi spokojní alebo sú veľmi málo spokojní so súčasnou vládou," uviedol Tóth. Prekvapila ho pomerne vysoká volebná účasť, aj tú hodnotí ako reakciu na aktuálne politické dianie. "Ľudia sa viac chceli vyjadriť k aktuálnej politike a lídri politických strán by si mali uvedomiť, že to bolo hlasovanie aj o všeobecnej politike nielen o miestnej," pokračoval politológ.


Keď sa ruský kapitál snaží investovať do európskeho biznisu, jednoducho ho tam nepustia

2022-01-21  (06:34)
PUTIN: Európske spoločnosti narážajú na vysoké výdavky v zóne eura a snažia sa premiestniť svoju výrobu do zahraničia. Ale keď sa ruský kapitál snaží investovať do európskeho biznisu, jednoducho ho tam nepustia. Aj keď sú z ekonomického, ba aj sociálneho hľadiska Európania na tom veľmi zainteresovaní.


Klesající věk dožití a kolaps Spojených států

2022-01-21  (06:35)
Podle studií provedených nezávisle univerzitou Columbia a Světovou zdravotnickou organizací se Spojené státy za pouhých deset let propadly z 24. na 49. místo na světě ve věku dožití. Tedy Američané se dožijí o 4,5 roku méně, než dlouhověcí Japonci, či o 2,2 roku méně než Italové, kteří se na žebříčku nacházejí na dvacátém místě.


Čo si myslia Česi o Slovákoch a naopak?

2022-01-21  (05:00)
Česi sa na Slovensku cítia ako doma, rovnako tak Slováci v Českej republike. Keby sa spoločný štát v roku 1992 nerozpadol, v nejakej forme by zrejme existoval dodnes. A vzťahy medzi Čechmi a Slovákmi budú vždy dobré. Zhruba toto zistili redakcie on-line denníkov Aktuálně.cz a Aktuálne.sk, ktoré si 92. výročie založenia spoločného štátu pripomenuli anketou pre slovenských aj českých čitateľov.


Vladimír Putin navrhol Európe program spoločnej budúcnosti

2022-01-22  (08:34)
Premiér Ruskej federácie Vladimír Putin prezentoval v programovom článku v nemeckých novinách Suddeutsche ním navrhovaný plán budúcej spolupráce Ruska a Európskej únie, ktorý sa stane „spoločným predpokladom úspechu a konkurencieschopnosti v modernom svete".


Radičová o pomoci Írsku: Blížime sa k pyramídovej hre, jedného dňa sa euroval zosype ako domček z karát

2022-01-22  (06:43)
Podľa Radičovej je rozhodnutie Európskej únie začarovaným kruhom. Banky nebudú meniť svoje správanie, ak nebudú takisto niesť zodpovednosť, doplnila predsedníčka kabinetu. Slovenská vláda okrem toho nechce, aby sme tlačili Írsko do zvyšovania daní. "Zvyšovanie daní je cesta, ktorá vedie k zníženiu životnej úrovne a kúpyschopnosti v každej krajine," povedala Radičová.


My, predstavitelia novej a spravodlivejšej spoločnosti, sme slúbili svetu mnoho. Sľúbili sme, že dáme človekovi slobodu a šťastie ako ni­kto predtým.

2022-01-22  (05:16)
Našťastie sa už objavujú ľudia, ktorí vidia situáciu dneš­ného života v celej jeho surovosti. V náročných a rozhľa­dených štúdiách sa o dnešnej situácii vo svete píše veľmi otvorene (Stern, 2003, s. 40): „V západných médiách sa čoraz častejšie hovorí a píše, že sme na ceste k vlčej spo­ločnosti." Náš autor k tomu dodal: „Bohužiaľ, naša cesta k nej sa už skončila: my sme v nej." - Môžeme sa vzo­prieť. Situácia nášho Slovenska, Európy sa môže aj naším pri­činením zmeniť k lepšiemu a zdravšiemu životu, ktorému sa otvorí zdravá budúcnosť.


Situácia „ani vojna, ani mier priviedla ku ozbrojenému konfliktu Severu a Juhu

2022-01-22  (07:27)
Na Kórejskom polostrove je už druhý deň ozbrojený konflikt. Nad juhokórejským ostrovom Yeonpyeong v Žltom mori, ktorý z mora a pevniny zasiahlo do 200 severokórejských bojových náloží, je stále ešte vidieť jazyky plameňa a dym. Armáde Severu a Juhu vydali príkaz zahájiť v prípade príznaku nových provokácií paľbu. Prvou reakciou Tokio a Soula bola panika a šok. Nasledovali konzultácie, vrátane s USA. Južná Kórea dislokovala na všetok prípad na ostrov Yeonpyeong bojové letectvo. USA, vojaci ktorých sa nachádzajú v Japonsku a Južnej Kórei, vyhlásili o pripravenosti podporiť Soul v prípade rozsiahleho konfliktu. Pentagón ale spolu s tým zdôraznil, že armáda zatiaľ neplánuje nejaké operácie na Kórejskom polostrove na odvetu na provokáciu KĽDR.


Svedectvo Slovákov: V Írsku sa pracovať neoplatí, všetko pokryjú dávky!

2022-01-22  (07:47)
Eva pracuje v Írsku už štvrtý rok. Nezarobí už toľko, čo na začiatku, no stále to nie je zlé. Úžasné sociálne výhody opísala na príklade svojej kamarátky z Poľska. „Povedala mi, že už by do práce nikdy nešla. Dostane vyše 300 eur na seba a deti, jej manžel pracuje. Prenajímajú si obrovský 4-izbový dom so záhradou, jazdia na BMW a to pracuje iba jej manžel,“ píše Eva. „Tu sa ani neoplatí robiť, lebo keď človek presiahne určitý počet hodín, stráca nárok na všetky tie delikatesy pre nepracujúcich, o ktorých môže Slovák iba snívať,“ dodáva Slovenka, ktorá Írov považuje za priateľský a ústretový národ.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |