Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáLíbya v ohni, kto je ďalší na rade?

2022-01-18  (10:52)
James Corbett, novinár: Sýria je strategický spojenec v regióne. Bez nej Irán stráca svoje pozemné mosty do Libanonu k silám Hizballáhu. Takže Hizballáh utrpí, ak sýrsky režim padne. To destabilizuje Irán a oslabí jeho moc v regióne, čo prinesie zjavné výhody v prospech anglo-amerických síl. Podľa niektorých expertov je destabilizácia súčasťou stratégie, ktorú Západ v tomto regióne uskutočňuje. Adrian Salbuchi, politológ: Sme svedkami stratégie, ktorá okrem iného zahŕňa celkové oslabenie suverénnych režimov arabského sveta a snaží sa izolovať Irán a nechať ho prakticky alebo úplne bez priateľov v regióne. Irán tak zostane izolovaný v tomto regióne, a to povedie k ďalším nepokojom vnútri tohto štátu.


Stará dobrá Európa už viac neexistuje - ako sa ničia zvyčajné predstavy o mierovej a prosperujúcej Európe.

2022-01-15  (09:02)
Tri hlavné faktory dnes určujú verejnú politiku európskych štátov – platobná kríza, vojna v Líbyi a dôsledky katastrofy v Japonsku. Všetky majú spoločnú črtu – v masovom vedomí ľudí nielen znižujú, ale doslova ubíjajú pocit bezpečia, na ktorý si Európa v posledných šesťdesiatich rokoch zvykla.


Najškodlivejšie potraviny, ktoré majú na svedomí množstvo chorôb sú chlieb z bielej múky, rafinovaný cukor a olej

2022-01-17  (07:51)
Obilniny, ako je známe, tvoria základ našej stravy. Inak povedané – je to náš „hlavný chlieb“, teda potravina, ktorú každodenne konzumujeme, z ktorej sa náš organizmus behom miliónov rokov svojej evolúcie a rozvoja rokov naučil získavať všetko najviac nevyhnutné pre svoje zdravie a plnohodnotný život. Nie je zvláštnym tajomstvom ani skutočnosť, že absolútne všetkým masovým epidémiám na Zemi (alebo ako sa teraz zvykne hovoriť, „pandémiám“), vrátane Španielskej chrípky a kiahní, predchádzali zlé úrody obilnín. V jedných prípadoch boli príčinou suchá a prírodné katastrofy, v ďalších vojny, ktoré sa natiahli. Stále však platilo jedno: pred začiatkom absolútne všetkých hromadných epidémií človeku chýbali v strave obilniny!


Ženy sú ochotné obetovať časť života za štíhle telo - sú odhodlané pristúpiť aj na iné obete – stratu priateľov, rodiny, vzdať sa časti platu

2022-01-16  (23:20)
Každá piata žena sa priznala, že viac ako dve hodiny denne sa venuje fitness. Každá štvrtá stiahla svoje fotografie zo sociálnych sietí, pretože bola presvedčená, že na nich vyzerá príliš tučná. „Súčasné ženy sú vystavené silnému sociálnemu tlaku. V televízii a vo filme vidia prevažne štíhlych ľudí. Mnohé už vedia, aké ťažké je schudnúť a držať si túto hmotnosť, preto sú odhodlané urobiť veľa, len aby dosiahli svoj ideál,“ komentovali tento prieskum odborníci.


Pilot dovolil telefonovať svojim príbuzným - ľudia sa začali pripravovať na najhoršie

2022-01-13  (14:41)
V Austrálii počas výpadku na palube lietadla Cessna 210 leteckej spoločnosti ChartAir, pilot dovolil cestujúcim zatelefonovať svojim príbuzným a priateľom, informuje o tom Tour Experience. Ako neskôr povedala jedna z cestujúcich Luisa Patelová, pilot oznámil, že nastali problémy s podvozkom a ľudia sa začali pripravovať na najhoršie.


Jarné vitamíny – ako si kúpiť zeleninu a ovocie bez chemikálií?

2022-01-18  (11:30)
Po dlhej zime, kedy konzumácia živín v podobe ovocia a zeleniny je maximálne znížená, človek veľmi túži si pochutnať na prirodzených vitamínoch. Ale sú až tak užitočné pre zdravie kupované ovocie a zelenina, neukrývajú v sebe hrozbu v podobe dusičnanov, ktoré veľmi často používajú farmári za účelom urýchlenia dozrievania plodov? Veď vitamínov v takejto zelenine a ovocí nie je viac ako v hranolkách.


Nebezpečná „hudba“ ulice - hučanie áut, šum davu ako aj ruch v dome doslova skracuje život

2022-01-13  (02:14)
Ako zistili vedci z celosvetovej zdravotníckej organizácie a výskumného centra Európskej komisie v Ríme, v Európe existujú dva nebezpečné javy, ktoré Európanom denne berú dohromady milióny rokov života. Reč je o znečisťovaní ovzdušia, ktoré sa podceňovalo a mestskom hluku. Podľa správy, 340 miliónov obyvateľov západnej Európy od roku 2001 stratilo dovedna 1,6 milióna rokov zdravého života pre nadmerný hluk v ich okolí. Pre porovnanie: straty zo znečisteného ovzdušia sa hodnotia na 4,5 milióna rokov života ročne. Odborníci hovoria, že hluk je jednou z hlavných príčin zlého zdravotného stavu Európanov.


Katastrofy v Japonsku vyprovokovali „ekonomické cunami“, ktoré sa valí po celom svete

2022-01-13  (20:15)
V dôsledku série katastrôf, ktoré sa stali v marci, Japonsko utŕžilo ľudské, materiálne a dokonca územné straty. Tieto udalosti vyprovokovali „ekonomické cunami“, ktoré sa valí po celom svete. Vyzerá to, že japonské delikatesy prestanú byť v móde a územné spory na Ďalekom Východe sa vyhrotia. Straty Japonska v dôsledku zemetrasenia, cunami a havárie na jadrovej elektrárni Fukušima sa zatiaľ nedajú presne spočítať: ešte neboli odpratané trosky, nebol zistený osud viac ako desiatich tisíc nezvestných osôb, ešte sú v plnom prúde komplikácie na Fukušime 1, ktorá nakazuje radiáciou vzduch, vodu a zem. Zatiaľ sa uvádzajú iba orientačné sumy. Japonská vláda odhaduje ekonomickú ujmu na 190 až 310 miliárd amerických dolárov, čo je viac ako 5% ročného HDP krajiny.


Belgicku hrozí druhá Fukušima, tvrdí jadrový expert

2022-01-17  (07:50)
"Doel 1 je nebezpečná preto, lebo v nej chýbajú adekvátne betónové základy, v Tihange 1 je zase krehký obal. Tieto stavby sú staré 40 rokov, technológie v nich nezodpovedajú ani trocha tým súčasným, boli stavané na potreby iného storočia. Doel 1 a Tihange 1 by sme mali okamžite uzatvoriť. Spýtajte sa nezávislých expertov alebo Greenpeace, povedia vám to isté," mieni chemik, ktorý sa v poslednom čase venuje aj dokumentaristike.


Rádioaktívnu vodu z japonskej elektrárne vypúšťajú do oceánu - „Oceán je veľmi veľký“ a kontaminovaná voda sa v ňom rýchlo riedi ...„

2022-01-15  (08:38)
Tokio – V utorok robotníci zahájili pumpovanie 11 miliónov litrov kontaminovanej vody z japonskej elektrárne poškodenej cunami a jej vypúšťanie do Tichého oceánu, aby uvoľnili miesto pre ešte rádioaktívnejšiu vodu, ktorá bráni stabilizácii reaktorov na elektrárni. „Cieľom tohto opatrenia je zabrániť šíreniu vysokorádioaktívnej vody. Vypúšťame rádioaktívnu vodu a je nám to veľmi ľúto,“ - povedal v utorok na tlačovej konferencii generálny tajomník kabinetu ministrov Yukio Edano. Radiácia sa v oceáne rýchlo rozpúšťa a vládni úradníci tvrdia, že táto vypustená rádioaktívna voda neovplyvní bezpečnosť morských produktov v tomto regióne.


EU tajně schválila nouzové nařízení umožňující velké zvýšení radiace v potravinách

2022-01-12  (11:53)
Evropská unie schválila podstatné zvýšení radioaktivní zátěže u potravin z Japonska. Doposud bylo povoleno 600 becquerelů (cesium 134 a cesium 137) na kilogram, ale od tohoto víkendu to je například u oleje nebo rostlin 12,500 becquerelů na kilogram, více než 20 krát více. Toto zvýšení bylo zaznamenáno v Nouzovém nařízení 297/2011 z 27. března a vstoupilo v platnost.


Povstalcov učia strieľať z Kaťúš Američania a Egypťania

2022-01-15  (03:47)
Zdroj Al Jazeera zo sídla povstalcov oznámil, že povstalci dostali z Egypta zásielku rakiet typu Kaťuša. Inštruktáž s týmto typom zbrane robia egyptskí a americkí vojaci. V minulosti americká tlač písala o tom, že Barack Obama povolil tajnú operáciu na pomoc líbyjským povstalcom. V dokumente sa uvádza niekoľko možných spôsobov ako podporiť opozíciu, predovšetkým – zásobovanie povstalcov zbraňami v prípade „nepredvídaných okolností“.


Chceme len základné minimum, zachádzajú tu s nami ako so zločincami - množstvo utečencov z novoutvorených „slobodných spoločností“, túžiacich vychutnať si slobodu a všetky výhody európskej civilizácie

2022-01-17  (20:49)
Súčasný prílev utečencov z Tunisu a Líbye postavil Európu pred voľbu: ľudské práva alebo sociálna stabilita. Násilné zvrhnutia diktátorských režimov, v západnom svete radostne prijímané, ako bumerang nasmerujú na Starý kontinent množstvo utečencov z novoutvorených „slobodných spoločností“, túžiacich vychutnať si slobodu a všetky výhody európskej civilizácie, vrátane rozpočtu európskych štátov hneď, ako tam prídu.Dobrá voľba


Hlavný konštruktér Sergej Koroľov – zakladateľ praktickej kozmonautiky

2022-01-15  (14:52)
Myslím si, že sa nezmýlim, hovoril Koroľov, ak poviem, že skoro vznikne otázka, či je potrebné zapúšťať také drahé systémy ako kozmické lode do vesmíru na niekoľko dní. Asi ich treba vyviesť na obežnú dráhu a tam ich ponechať na nejaký čas. A tieto lode zásobovať všetkým nevyhnutným a vymeniť posádku pomocou zjednodušených kozmických aparátov, ktoré by mali mať spojovací odsek, aby mohli plniť svoje funkcie pri pripojení k systému lodí na obežnej dráhe“.


Potraviny, a.s. - Food, Inc. - TEXT+ VIDEO

2022-01-13  (02:43)
Dokument ukazuje, jak hrstka korporací kontroluje dodávky potravin a často staví vlastní zisk před zdraví spotřebitelů, živobytí farmářů, bezpečnost zemědělských pracovníků a ochranu přírody. Přesvědčivý depresivní pohled na velkopodnikání ve výrobě potravin nejen popisuje jejich nechutnou cestu z polí a stájí ke spotřebiteli, ale zároveň zkoumá ekonomický řetězec, v němž následky zdánlivě levného jídla, kdy hamburger stojí méně než brokolice, nese celý zdravotní a sociální systém. Obsahuje řadu rozhovorů s odborníky na slovo vzatými.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |