Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáEurópa rozhádzaných štátov-národov

2022-01-21  (05:34)
Keď kríza zachvátila Európsku úniu a pozdĺž jej južného a juhovýchodného okraja vzplanuli zrážky pod heslami "demokracia s islamskou tvárou" sprevádzané zástupmi utečencov smerujúcich do Európy, stalo sa jasne, kto je postihnutý. Je to "jednotná Európa", ktorá s takými ťažkosťami získala Lisabonskú zmluvu o reformách, nedokázala ale okúsiť ani reálny ekonomický rast, ani finančnú stabilitu a dokonca ani spoločný zahraničný a obranný priestor, ktorý so sebou mala táto zmluva priniesť. Štátne elity spájajúce svoj politický osud s osudom eurointegrácie zakolísali.


Prečo Česi študujú ruštinu?

2022-01-22  (06:22)
Našou hlavnou úlohou je, aby ruština z Českej republike nezmizla. Tam sa jej stalo to isté, ako v priestore bývalého ZSSR. Najskôr ju začali všetci rýchlo "zabúdať" a keď nebol o profesorov ruštiny záujem, začali zo svojho odboru odchádzať. Ale počas posledných 5-6 rokov sa situácia zásadne zmenila. Teraz je katastrofálny nedostatok pedagógov. V ročníku, v ktorom vyučujem Základy podnikania v Rusku („obchodnú ruštinu“) a Medzinárodný management, mám trikrát viac poslucháčov ako pred dvoma rokmi. Bývam v Tepliciach, na hranici s Nemeckom. Tu ruština vytlačila dokonca aj nemčinu a stala sa druhým najvyhľadávanejším cudzím jazykom na štúdium. Všetci moji študenti chcú pracovať v plynárenských a strojárskych spoločnostiach. Chcú predávať západné výrobky v krajinách SNŠ. A ruština im príde vhod nielen v Rusku, ale aj v Kazachstane, Uzbekistane ba dokonca v Gruzínsku.


Michail Leontiev: Obrovská inflačná vlna je nevyhnutná - Potrebná je teda minimálne vojna - OPEN TEXT - odnako.org

2022-01-22  (10:48)
„To, čo teraz potrebujeme je ekonomický ekvivalent vojny. Veľkú hospodársku krízu v skutočnosti odstránil až program početných spoločenských výdavkov, známejší pod názvom druhá svetová vojna“ – toto povedal Paul Krugman, mimochodom, laureát Nobelovej ceny. Všimnite si, že pod „programom“ múdry Krugman nemá na mysli Rooseveltov New Deal, ale práve vojnu, ktorá odpísala všetky výdavky a dlhy (vrátane samotného programu New Deal). Krugman sa sťažuje, že iracko-afgánsky program očividne nestačí na riešenie takej veľkej úlohy. Potrebná je teda minimálne vojna. - Autor článku Michail Leonťjev je šéfredaktor týždenníka Odnako. Narodil sa v roku 1958 v Moskve. Pracoval v rôznych denníkoch a týždenníkoch ako Kommersant, Nezavisimaja gazeta, Business MN, Profil. Od roku 1999 vedie svoj autorský program Odnako v ruskej štátnej televízii.


Sergej Chelemendik: „Jednotnoruský“ národ proti impériu lži – eurolož pre euorolochov - Časť 1.

2022-01-22  (07:14)
Vari Chorváti nedokážu bez EÚ sami pustiť do svojej rozprávkovej krajiny milióny turistov – a samostatne ich dojiť? Vedia, pravdaže to výborne vedia, dávno vedia, ale práve to Európe nevyhovuje: kto sú títo Chorváti, aby dojili Nemcov a Holanďanov? Aby sa takto nezaslúžene nabaľovali! Hádam oni rozbombardovali Belehrad? Nie! Ten kto ho rozbombardoval – ten sa nech na tom aj nabalí! No a čo, že sa im ušlo takéto more – bolo to vaše more, bude naše! Takáto je logika svetového pokroku v podobe nezadržateľnej eurointegrácie. Pokrok má na to technológiu – do Chorvátska z Európy pustili mladých energických chorvátskych integrátorov, odchovancov neúnavného Sorosa, ktorí „vstúpia“ Chorvátsko do EÚ (alebo do toho, čo tam po nej zostane) a postarajú sa o to, aby peniaze turistov, prevažne Európanov, v Európe aj končili.


Skreslenie dejín - Šíria sa profašistické a marginálno-konzervatívne nálady - OPEN TEXT

2022-01-22  (07:28)
svedomia. Deklaruje rovnakú zodpovednosť nacistického a komunistického režimu za zločiny spáchané v 20. storočí, predovšetkým za rozpútanie druhej svetovej vojny. Snaha urobiť znamienko rovnosti medzi komunizmom a fašizmom nie je ničím iným, ako pokusom mnohých európskych krajín ospravedlniť zločinné režimy, ktoré spolupracovali s Hitlerom, a okrem toho označiť za "bojovníkov so stalinizmom" tie, ktorých rukami boli páchané hromadné vraždy tisícov a miliónov pokojných ľudí. Medzi tými, ktorí Platformu podpísali, sú pravicové radikálne politické sily, verejné hnutia, ktoré sa vyhlásili za duchovných a politických dedičov kolaborantov, legionárov Waffen SS, "lesných bratov", Banderovcov a ďalších pomáhačov hitlerovcov. Aj samotná táto iniciatíva sa zrodila na pozadí nacifikácie a radikalizácie verejného vedomia na celom svete, - zdôrazňuje historik Viktor Mizin:


Ukrajina dostala správu od Rady Európy o prenose návštevy prezidenta Janukovyča do Bruselu

2022-01-22  (09:32)
No zdroje v štruktúrach EÚ medzitým vyhlasujú, že Európska únia podpíše dohodu o asociácii a zóne voľného obchodovania s Ukrajinou nehladiac na znepokojenie ohľadne osudu Tymošenkovej a prenos návštevy Janukovyča do Bruselu. Príčina podobných vyhlásení úradníkov EÚ je pochopiteľná: vedenie Európskej únie považuje túto dohodu za kľúčovú pre upevnenie proeuróspkej orientácie Kyjeva. Brusel sa, ináč povedané obáva, že Ukrajina môže namiesto vstupu do zóny voľného obchodovania s EÚ, vstúpiť do Colnej únie s Ruskom, Kazachstanom a Bieloruskom.


Сергей Хелемендик : ЕДИНОРУССКИЙ НАРОД ПРОТИВ ИМПЕРИИ ЛЖИ - ЕВРОЛОЖЬ ДЛЯ ЕВРОЛОХОВ

2022-01-20  (00:19)
В Словакии цена евроинтеграции выглядит так: 85 процентов словацкой экономики в данный момент принадлежит фирмам ЕС и США, нет ни одного словацкого банка, мощные в недавнем прошлом промышленность и сельское хозяйство Словакии ликвидированы. Народ, вернее его небольшую часть, заняли сборкой французских, немецких и южнокорейских автомобилей и электроники. Причем в любой момент это производство переведут туда, где это будет дешевле, а значит, чтобы не перевели, зарплата в Словакии обязательно должна быть стабильно нищенской – и словаки за ту же работу обречены получать одну четвертую часть зарплаты французов, одну пятую часть зарплаты австрийцев, одну шестую зарплаты немцев, одну седьмую голландцев и датчан.


L.I. Šeršnev: Štvrtá svetová vojna a jej historické špecifiká - Časť 5.

2022-01-21  (06:48)
Zaujímavé je, že v Iraku, rovnako ako predtým v Juhoslávii a v Afganistane, USA nevyhrali na bitevnom poli ani jednu rozhodujúcu bitku. Výsledok vojny bol rozhodnutý vopred vďaka sprisahaniu za chrbtom irackého národa medzi vysokopostavenými úradníkmi USA a Iraku, podplateniu vojenských veliteľov a zrade úradníkov. Iracká vláda nevyužila možnosť zasadiť preventívny útok americkým vojskám, ktoré sa sústredili v Kuvajte za účelom útoku na krajinu, hoci neodvratnosť agresie USA bola očividná.


Rudolf Mládek - Výbuch eurovalu je jen otázkou času - OPEN TEXT

2022-01-22  (08:45)
A tak zatímco Spojené státy nechaly od počátku krize zbankrotovat již 371 bank, včetně páté největší na světě banky Lehman Brothers, Francie již podruhé za dva roky zachraňuje zbytečnou belgickou Dexii, která měla zbankrotovat už dávno. A s ní minimálně dalších třicet bank v celé eurozóně. Zdá se, že tahle nutnost západním politikům EU naprosto nedochází. Místo toho vytvářejí časovanou bombu, kterou dětinsky nazývají „eurovalem“, když její skutečný ekonomický účinek bude mít funkci dynamitu. S vysokou pravděpodobností rozmetá důvěru v Evropskou unii na mnoho let nenapravitelným způsobem.


Dátum smrti prezradí krv

2022-01-21  (05:09)
Vedci zistili, ako sa dá určiť skutočný vek človeka na základe krvného testu, a na základe toho predpovedať, kedy zomrie. Španielski biológovia z Národného centra pre skúmanie rakoviny začali uskutočňovať podobné výskumy už v máji tohto roku a teraz sú pripravení použiť získané skúsenosti v praxi. V spoločnosti Life Length v Madride ktokoľvek chce sa môže nahlásiť na krvný test, podľa ktorého sa zisťuje biologický vek.


Boľavé body Európskej únie - výkonné orgány Jednotnej Európy nie sú schopné ubrániť záujmy Európanov

2022-01-21  (13:46)
Avšak posilňujúce sa protirómske nálady v Bulharsku je možné len čiastočne považovať za nacionalistické. Veď rast medzietnickej napätosti zaznamenávajú dnes v mnohých krajinách EÚ – mení sa iba objekt protestných nálad. Nie sú to iba Rómovia, ale tiež Albánci, Turci, Kurdi, utečenci zo Severnej Afriky a Blízkeho Východu, Pakistanci, Afganci... V zozname sa dá pokračovať, číže ide skôr o systémovú krízu vnútri EÚ, ktorá sa sotva vyrieši cestou manipulovania so Schengenskou bránou. Základom tejto krízy sú zmenené v poslednom čase nálady v krajinách „starousadlíkov“ Európskej únie, poznamenal v interview Hlasu Ruskavedúci oddelenia európskej bezpečnosti Ústavu Európy Ruskej akadémie vied Dmitrij Danilov:


Cena arabskej jari

2022-01-22  (10:47)
Národné nepokoje na Blízkom Východe a v Severnej Afrike negatívne ovplyvnili ekonomiku Egyptu, Sýrie a Líbye. Medzinárodná konzaltingová spoločnosť Geopolicity informuje, že krajiny regiónu stratili vyše 50 miliárd dolárov.


Chelemendik Sergej - OKAMIH PRAVDY - CCA 30 MIN MOZEM ODPOVEDAT NA TEMU : PRECO PADLA RADICOVA - OPEN TEXT - DISKUSIA NA FB

2022-01-21  (04:53)
Juraj Blekosh Hricko figu sa dohodli !! dohodli sa medzi sebou bez Fica !! položili vladu SaS nabere preferencie veľke a na jar spravia vladu bez Radičovej a kadejakých odkundesov typu Matovič,Osuský a ina zgerba !!FICO URCITE BOL JEDNYM ZO SUBJEKTOV DOHODY - AKE KTO KOHO DOBEHOL SA UKAZE ZA CHVILU


Hranice a obranné zóny Spojených Štátov Európskych - Ondelho príde chvíľa, keď aj oficiálne vyhlásia Spojené Štáty Európske (SŠE) - OPEN TEXT

2022-01-20  (04:07)
DOSTALI SME MAILOM - Ostrá zmena v smerovaní západnej propagandy. Západný hlavný mediálny prúd (mainstream) predtým ospevoval necentralizované hospodárstvo a pri každej príležitosti zdôrazňovali, že štát nesmie zasahovať do ekonomiky. Malo to viac významov, ale predovšetkým pomocou prispôsobenia domácich médií hlavným princípom určeným medzinárodnými médiami chceli dosiahnuť, aby obyvateľstvo legalizovalo odbúravanie národných štátov


Európa túto zimu možno vstúpi do malej doby ľadovej

2022-01-21  (05:35)
Britskí meteorológovia predpovedajú, že nadchádzajúca zima v Európe bude veľmi studená.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |