Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáFinančný zázrak ako zbraň Eurozóny

2022-01-22  (10:25)
Za "absolútnu alchýmiu" považuje navrhnutý plán Natália Kondratjevová, vedúca centra ekonomickej integrácie EÚ Ústavu Európy Ruskej Akadémie vied. A dodáva, že záruky zvyčajne poskytujú veľké finančné inštitúcie: - Práve tie majú veľké finančné svaly, ale aj veľké finančné mozgy. Problém spočíva v tom, že v EÚ, tak isto, ako pred štyrmi rokmi, nehrá na trhu hlavnú úlohu expertná analýza, ale zmätené chovanie sa burzových špekulantov. Tento trh hystericky reaguje na akékoľvek signály z najrôznejších miest. A následkom je to, že systém naďalej rodí finančnej bubliny. Nik nepochopil, ako sa tomu má čeliť, nik nepriviedol finančnú sféru k rozumu, nevymyslel pre ňu rozumný rámec. A tak zasahuje druhýkrát to isté boľavé miesto.


Sergej Chelemendik: „Jednotnoruský“ národ proti impériu lži – Časť 5. - Impérium zla, impérium lži

2022-01-22  (09:06)
Kto sú v súčasnosti „impérium zla“ vedia prakticky všetci na svete, a nie sme to my. Nespravodlivo nás ohovorili. Možno nie sme impérium dobra – zato oni sú určite impérium zla a lži zároveň. Západná civilizácia falošných peňazí, lží a nekonečnej chamtivosti. Lož, ktorú nepretržite vytvárajú, generujú ju milióny hlásateľov, šíri sa cez médiá – to je hlavné svetové zlo. Lož je ich hlavná zbraň – strašnejšia ako vodíková bomba. Otravuje celý svet, vedie národy a civilizácie do priepasti. Rozpad silnej veľmoci ZSSR bol uskutočnený s pomocou tejto lži, ktorú sa pohotovo vrhol opakovať dav liberálnych sovietčíkov, ktorý si túto lož osvojil. Štvanie proti sebe bratov z JEDNOTNORUSKÉHO NÁRODA sa tiež deje v pomocou lži, pričom identifikovať ich lož v súčasnosti je už celkom jednoduché. Ak niečo hovoria nahlas Yankeeovia alebo ich vypasení bratranci Európania – to znamená, že je to lož. To znamená, že nás klamú, balamutia, podvádzajú.


Quo vadis svet nešťastný - alebo „toto všetko sa musí stať“ - NIKA - OPEN TEXT

2022-01-23  (11:28)
To, čo nám v tieto dni predkladajú akože mienkotvorné médiá, je do neba volajúca nespravodlivosť a je to také strašné, že človeku vyschne v hrdle a prestáva mu biť srdce. Ako sú zamlčované vojnové zločiny údajných rebelov /v skutočnosti bábkovo dosadených platených ľudí, poväčšine z radov Al-Kaidy/, zločiny vrahov z NATO /podľa správ z druhej strany, v konflikte zahynulo 60.000 civilistov, číslo nie je samozrejme konečné/, a ako sa z legitímne zvoleného predstaviteľa nezávislého zvrchovaného štátu stal štvanec vo vlastnej krajine len preto, lebo nesklonil svoj chrbát a neposlúchal mocných tohto sveta.


Sergej Chelemendik: „Jednotnoruský“ národ proti impériu lži – Časť 4. - Pravda, zbíjať sa darí, kým nepríde vojna

2022-01-23  (19:41)
Západ sa v roku 1991 dočkal grandiózneho splnenia snov – v Bieloviežskom pralese komunistickí vodcovia, ktorí zošaleli od strachu a chamtivosti, zruinovali ZSSR, pričom de jure rozdelili to, čo je historicky nerozdeliteľné JEDNOTNORUSKÝ NÁROD, ktorý vyrástol z jednotnej Rusi. V roku 1991 JEDNOTNORUSKÝ NÁROD, ktorý historicky pozostáva z Veľkorusov, Malorusov a Bielorusov, ktorý stáročia úspešne volal sám seba „ruskí ľudia“, potom „sovietsky národ“, prežil s veľkými stratami ďalšie v poradí rozdelenie – po revolúcii ho rozdelili boľševici, potom ho znovu zjednotila Veľká vlastenecká vojna a víťazstvo v nej. Ešte predtým v priebehu storočí bolo množstvo epizód delenia a rozhraničovania častí a periférií ruského štátu, množili sa povstania, vznikali územia nikoho, kozácke oblasti, ale JEDNOTNORUSKÝ NÁROD to stále prežil a prežíva zatiaľ naďalej.


Generál Leonid Ivašov - Aké je východisko pre výrobcov v dejinách najvzácnejšej svetovej meny? Vojna. Nie však na území USA.

2022-01-24  (18:15)
„Dá sa očakávať, že pozície našich dvoch krajín (Rusko a Čína) zohrávajú hlavnú úlohu pri zadržiavaní tých kruhov, ktoré, bez obáv z následkov, chcú použiť vojenskú silu“. Demonštrácia zadržiavania sa ukázala počas návštevy aj pri posúdení otázky o situácii v Sýrii. Prirodzene, v centre rozhovorov na návšteve boli ekonomické problémy. Nová vlna finančno-ekonomickej krízy, ktorú USA nedokáže zadržať, určite dorazí zo Západu na Východ. Preto Putinova návšteva v Číne a podpísané dohody (nielen pokiaľ ide o plyn, ale aj celé spektrum iných sfér ekonomiky) majú pre budúcnosť preventívny a antikrízový charakter. Aby sa Putin tak trochu „priblížil“ k čínskej moci a hovoril ako rovný s rovným, ohlásil variant eurázijský zväzu na postsovietskom priestore. Je to správne, hoci to prišlo s oneskorením o dvadsať rokov. Všeobecne je však situácia veľmi napätá a nepredvídateľná. Od Číny a Ruska sa vyžaduje nielen uvedomenie si jej nebezpečenstva, ale aj premyslené a rozhodné kroky v politickej a vojensko-strategickej sfére, demonštrácia pripravenosti spoločne hájiť svoje záujmy a nepripustiť, aby ľudstvo skĺzlo ku katastrofe. Prvým krokom v tomto smere by mohlo byť označenie Spojených štátov a NATO za hlavnú hrozbu pre ľudstvo. Ako sa hovorí oko za oko...


Financial Times: Európa si chystá katastrofu - Treba sa pripraviť na najhoršie - OPEN TEXT

2022-01-21  (05:47)
"Nie je to preto, že by som predpovedal neschopnosť európskych lídrov na niečom sa dohodnúť. Ja, naopak, verím, že sa dohodnú. Moje obavy neplynú z toho, že sa nič nedohodne, ale práve z toho, čo tá dohoda prinesie," upozornil autor.


Ruský satelitný systém GLONASS aktívne dobýva svetový trh - OPEN TEXT

2022-01-25  (14:24)
Prítomnosť týchto dvoch navigačných noriem v jednom prístroji umožňuje zvýšiť kvalitu a spoľahlivosť navigácie v zložitých mestských podmienkach. A práve to je hlavná zóna, v ktorej sa iPhone používa. V mestských podmienkach uplatnenia dvoch systémov značne zvyšuje stabilitu navigácie. Mnohé súčasné čipsety môžu súčasne prijímať signály GPS aj GLONASS. Domnievam sa, že GLONASS ako systém postupne obsadzuje svoje miesto na svetovom trhu a za niekoľko rokov bude de facto prítomný v rozmanitých navigačných systémoch súčasne s GPS.


MA "RUSKIJ PISATEL" A FILOSOF SERGEJ CHELEMENDIK ZALOZIT SLOVENSKE SPOLOCENSKE HNUTIE? - DISKUSIA NA FB - OPEN TEXT

2022-01-21  (06:55)
JE NESKORO ALE CHCEM PRIATELOV POPROSIT O VZACNU RADU - SOM "RUSKIJ PISATEL", SOM NA CELE VYDAVATELSTVA, PORTALA, TEJTO STRANKY - CHCEM POMOC NAJST CESTU PRE SLOVENSKO V DOBE CHAOSU A VOJEN - ALE CITIM SA V PODOBNEJ SITUACII AKO V ROKU 2006 - VTEDY SOM BOL NUTENY VYVOJOM SA POSTAVIT NA CELO KAMPANE SNS ABY MOJA PRACA NEBOLA MARNA - MA "RUSKIJ PISATEL" A FILOSOF SERGEJ CHELEMENDIK ZALOZIT SLOVENSKE SPOLOCENSKE HNUTIE A SA POSTAVIT NA JEHO CELO? OTAZKA JE VELMI VAZNA - LEBO "RUSKIJ PISATEL" TO NAOZAJ DOKAZE...


Svet riadia nadnárodné holdingy

2022-01-24  (11:52)
Zdá sa, že skoro najpopulárnejšia medzi teóriami sprisahania súčasnosti myšlienka o tom, že korporácie ovládajú svet, je pravdou. Výskumníci z univerzity Zürichu po overení si údajov o najväčších spoločnostiach sveta prišli k záveru, že 40% globálneho hospodárstva ovláda neveľká skupina korporácií. Nielen riadi finančné prúdy, ale tiež ovplyvňuje svetovú politiku.


V ťažkých časoch sa rodí viac dievčat

2022-01-24  (17:58)
Vedci dospeli k záveru, že aj v mierovom období, keď nedochádza k veľkým katastrofám, napätá atmosféra doma, v práci, alebo v súkromnom živote napomáha k tomu, že na svet prichádzajú skôr dievčatá ako chlapci. „Treba podrobnejšie skúmať aký je vplyv hormónu na plod. Platí, že pohlavie dieťaťa je dané chromozómami, ktoré sú obsiahnuté v semenách mužov.


Očití svedkovia porozprávali o posledných minútach Kaddáfiho - Zajatie - Kaddáfiho zasiahli výstrelom do hlavy - 2. časť

2022-01-22  (09:07)
To, že Kaddáfi bol zranený, dosvedčili aj iní vojaci, ktorí sa zúčastnili tejto operácie s cieľom chytiť Kaddáfiho. Tí čiastočne potvrdili Bakirovu verziu a doplnili ju o ďalšie podrobnosti. Podľa ich slov sa v poslednom okamihu pred zajatím pokúsil plukovníka zabiť niekto z jeho ľudí. „Jeden z ochrankárov strelil Kaddáfiho do hrudníka,“ povedal novinárom Omran Sawan Juma. Potvrdiť či v


Sergej Chelemendik: „Jednotnoruský“ národ proti impériu lži – Časť 3. - Načo Západ potrebuje Ukrajinu

2022-01-23  (07:39)
Behom dvadsiatich rokov hrdej nezávislosti Ukrajina už vôbec nie je tým, čím bolo, napríklad, pred 22 rokmi socialistické Československo. To bolo utešené jabĺčko, nežná broskyňka, ktorá sa pýtala na jazyk a rozplývala v ústach. Československý národný podnik Škoda sa vrhol do náruče Volkswagen takmer za jeden deň, s radosťou, so spevom. S mestami-továrňami a desaťtisícmi kvalifikovaných robotníkov. A títo Chochli (Ukrajinci) sa stále nechcú zbaviť ani svojho Zaporožca. A vôbec, súčasná Ukrajina, čo sa tam dá získať?


Očití svedkovia porozprávali o posledných minútach Kaddáfiho - 1. časť

2022-01-24  (15:02)
K hlavnej udalosti predchádzajúceho – smrti Muammara Kaddáfiho – sa stále pripájajú nové podrobnosti. Spočiatku médiá priniesli správu o tom, že Kaddáfi bol smrteľne zranený a zomrel v nemocnici. Neskôr zástupcovia Dočasnej líbyjskej vlády svetovú verejnosť informovali o tom, že plukovníka chytili živého, ale auto, v ktorom ho viezli do nemocnice sa dostalo do krížovej paľby a Kaddáfi bol smrteľne zranený. Nakoniec, podľa neoficiálnych informácií, plukovníka zasiahol do hlavy osemnásťročný vojak Prechodnej národnej rady (NTC).


Mrazivé zistenie vedcov: Svet riadi jedna superkorporácia

2022-01-25  (16:39)
Aj keď oficiálne príjmy týchto korporácií sotva prevyšujú 20 percent od celosvetového zisku, cez svoje pridružené firmy ovládajú väčšinu svetových spoločností. Tým pádom v chápadlách týchto nadnárodných monštrov sa sústreďuje 60 percent celosvetových príjmov. Z tohto reťazca sa vedcom podarilo odvodiť superjadro pozostávajúce zo 147 spoločností. Ich aktíva sú navzájom natoľko prepojené, že sú takmer spoločným vlastníctvom. Toto prepojenie zabezpečuje neoficiálnemu finančnému konglomerátu kontrolu nad 40 percentami celosvetového korporačného bohatstva.


Sergej Chelemendik: „Jednotnoruský“ národ proti impériu lži – Časť 2. - Európska únia ako čupakabra

2022-01-22  (09:12)
Na Slovensku cena eurointegrácie vyzerá nasledovne: 85 percent slovenskej ekonomiky momentálne patrí firmám z EÚ a USA, neexistuje ani jedna slovenská banka, slovenský priemysel a poľnohospodárstvo, ktoré boli silné ešte v nedávnej minulosti, sú zlikvidované. Národ, presnejšie jeho nie príliš veľkú časť, zamestnali montovaním francúzskych, nemeckých a juhokórejských automobilov a elektroniky. Pričom každú chvíľu túto výrobu presťahujú tam, kde to bude lacnejšie, a teda, aby nepresťahovali, platy na Slovensku musia byť stabilne žobrácke – a Slováci za takúto prácu sú odsúdení dostávať jednu štvrtinu platu Francúzov, pätinu platu Rakúšanov, šestinu platu Nemcov, sedminu platu Holanďanov a Dánov. A to v situácii, keď „skutoční Európania“ so svojimi platmi ani zďaleka nie sú spokojní – aj sa búria, aj štrajkujú. Im to nestačí, ale Slováci sa uspokojili s omrvinkami týchto platov.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |