Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáSERGEJ CHELEMENDIK O VOĽBÁCH 2012 - 1 - PREDSLOV - OPEN TEXT

2022-01-18  (05:41)Z hľadiska perspektív eurozóny je to slepá ulička

2022-01-15  (03:32)
Z hľadiska perspektív eurozóny je to slepá ulička. Myslím si, že skôr či neskôr bude treba riešiť problém Grécka rozhodne. Jeho vylúčenie z eurozóny je jedným z neveľa variantov vyriešenia problému. Treba uvoľniť Grécko a dovoliť mu uskutočniť normálne reformy. Ako to bolo napríklad v Argentíne – keď krajina uskutočňuje devalváciu a len potom sa začína rast. Alebo európske krajiny budú musieť platiť Grécku a potom – všetkým krajinám, ktoré potrebujú pomoc.


Disciplína plodí lož

2022-01-12  (11:34)
Mnohí si myslia, že bez prísnych pravidiel človek nedokáže produktívne pracovať, preto prísna disciplína musí byť dodržiavaná všade: v kancelárii, na univerzite, v armáde, v škole. Kanadskí psychológovia však zistili, že tvrdé požiadavky vedú k vzniku u človeka iba návykov klamania. A čím sú prísnejšie, tým pravdepodobnejšie ľudia klamú.


Сергей ГАВРИЛОВ: Ещё раз об асимметричном паритете. Нелинейное природное воздействие на геофизические структуры

2022-01-18  (07:39)
Поскольку обрушение вулкана и сползание обрушившейся его части произойдет в западной части острова, цунами в восточном, юго- и северо-восточных направлениях будет существенно ниже. Так, для стран Западной Европы предельная высота волны на береговой линии составит порядка 12 м, но для большинства стран не превысит нескольких метров. Для России повышение уровня воды оценивается в несколько сантиметров, на уровне статистической погрешности, а с учетом взаимодействия основной волны цунами в западном направлении с ледниками Гренландии и Исландии максимально – в несколько десятков сантиметров, что меньше ветровых нагонов в заливах Балтийского и Баренцева морей.


Akademik Igor Ostrecov: Všetko ide podľa plánu - 2 - hlavní apologéti USA a „svetoví „lóvemejkri““ musia byť zničení

2022-01-12  (10:26)
Stvoriteľ však počítal aj so slabomyseľnosťou našich sovietskych vládcov, ktorí zbabrali bezbolestný scenár likvidácie „trhu“. Teraz sa obdobie trhu zavŕšilo, a preto hlavní apologéti USA a „svetoví „lóvemejkri““ musia byť zničení. Kiež by sa to uskutočnilo ekonomickými metódami! Ak však títo lóvemejkri budú „veľmi prosiť“, všetko sa udeje veľmi tvrdým spôsobom. (Slovo oligarchovia necharakterizuje skutočné snahy týchto ľudí, lepšie sa na nich hodí slovo lóvemejkri, pretože namiesto očí majú lóve t. j. teda peniaze, alebo aj many, fuky, dengy, prachy, bubáky, groše atď. - a svet vidia iba cez ne. Neznie to pekne? Lóvemejker Abramovič si opäť kúpil jachtu za 400 miliónov dolárov)


Európa hľadá investorov v Číne a Japonsku

2022-01-14  (19:59)
Eurozóna, ktorá sa v súčasnosti zúfalo pokúša vypracovať plán, ako sa dostať z krízy, sa od piatku chystá uskutočniť turné po Číne, Indii, Brazílii, Rusku a Japonsku, aby boli získané prostriedky pre Európsky fond finančnej stability (FESF).


Ekonomiku zachránia mladí ľudia

2022-01-12  (11:57)
Rast početnosti obyvateľstva umožní predĺžiť ľudský život zlepšiť jeho kvalitu, podotýkajú experti z OSN. Mnohým však tieto blaha zostanú nedostupné, priznáva sa v správe. „Existujú obrovské disproporcie medzi krajinami a v samotných krajinách. Navyše, existuje nerovnosť práv a možností medzi mužmi a ženami, dievčatami a chlapcami. V súčasnosti ako nikdy je dôležité stanoviť trajektóriu vývoja, ktorá by podporovala rovnosť, a nie prehlbovala alebo zosilňovala nerovnosť,“ – píše sa v správe UNFPA.


Grécku odpustili 50% dlhu, navýšený euroval vďaka Radičovej nemusíme platiť - TAK ZE SKROMNA ZENA ZACHRANILA SLOVENSKO

2022-01-12  (12:37)
Ten bol po nočnom summite eurozóny navýšený z pôvodných 109 miliárd eur, dohodnutých v lete, na súčasných 130 miliárd eur. Slovensko sa však na doplácaní rozdielu vo výške 21 miliárd eur nezúčastní ani jediným centom, uviedla premiérka Iveta Radičovápredsedkyňa vlády SR Iveta Radičová Iveta Radičová . Na otázku, ako sa jej to podarilo presadiť, uviedla, že to nebolo vôbec ľahké. "Nebolo to ľahké, ale my sme sa jasne vyjadrili, že máme svoju hranicu, že máme svoje podmienky a že za túto hranicu jednoducho nepôjdeme," povedala slovenská premiérka. Na otázky novinárov, či našla pochopenie u jej európskych partnerov za výnimku pre Slovensko, premiérka uviedla, že sa to podarilo, lebo argumenty slovenskej strany boli racionálne.


Petr Koudelka - Chystá mafiánský kapitalismus válku? - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-13  (14:40)
Žijeme v éře mafiánského kapitalismu. Ani jsme si nevšimli a kromě politiků a finančníků začaly ovládat naše životy mafie. Nejdřív se politici podrobili vůli bankéřů a ekonomů všeho druhu, potom se moci chopili lidé, ignorující zákony, mafie. Tak se po fašismu a stalinském komunismu objevil třetí totalitní systém, mafiánský kapitalismus. Netušil jsem, že v něm budeme žít.


Generál Leonid Ivašov - Euroázijský zväz: problémy a perspektívy

2022-01-12  (12:05)
Som presvedčený, že prvotné úspechy Euroázijského zväzu vyprovokujú ostatné krajiny Spoločenstva k tomu, aby hľadali cesty ako doň vstúpiť. Avšak potenciál zväzu, ak by doň vstúpila väčšina členov Spoločenstva nezávislých štátov, bude nedostatočný na to, aby úspešne konkuroval Číne, Európe, USA a nadnárodnému finančnému monštru. Je potrebné vytvoriť začiatky nového sveta, zjednocovať všetkých, ktorí nesúhlasia s novým poriadkom sveta. Kontúry takéhoto spoločenstva možno dedukovať jasne: Šanghajská organizácia pre spoluprácu, BRICS, ASEAN a i. Euroázijský zväz musí vystupovať spoločne s Ruskom ako jednotný celok a zároveň musí pristúpiť na formovanie samostatného geopolitického cetra (zo začiatku – ekonomického priestoru). A tu je opäť potrebný hlboko vedecký teoretický základ a dôkladne premyslená stratégia.


Jan KELLER - Vratimovský seminář - Tunel na konci světla - DOSTALI SME MAILOM - OPEN TEXT

2022-01-13  (05:08)
Česká republika nemá svou vlastní politiku. Pouze plně respektuje diktát neoliberalismu. Co je podstatou neoliberálního modelu? Stručně řečeno, je to jakási »mafianizace ekonomiky«. Nebudu tady mluvit o státních zakázkách a o míře korupce v ČR, ale o tom, že celá neoliberální ekonomika (bez ohledu na míru konkrétní korupce) funguje na principech klasické mafie. Jak funguje mafie? Je to v první řadě podnik na poskytování ochrany. Mafiáni poskytují za úplatu ochranu v situaci, kdy existuje určité riziko, ale zároveň chybí důvěra v to, že toto riziko může být zvládnuto pomocí služeb státu a veřejného sektoru. Aby měla mafie dostatek zakázek, sama nejistotu pečlivě vytváří a udržuje ji přesně na té úrovni, kterou potřebuje pro svůj byznys.


L.I. Šeršnev: Štvrtá svetová vojna a jej historické špecifiká - Časť 5.

2022-01-17  (16:07)
Mýtický obraz terorizmu sa vytvára nato, aby boli zatajené skutočné strategické ciele USA a ich spojencov. Niektoré z týchto cieľov odhaľuje už spomínaný na začiatku článku bývalý riaditeľ CIA James Woolsey. Podľa jeho slov, Štvrtá svetová vojna - to nie je len boj proti terorizmu. Je to vojna „o šírenie demokracie do tých regiónov arabského a moslimského sveta, ktoré ohrozujú našu slobodomyseľnú civilizáciu, na vybudovanie a ochranu ktorej sme minuli toľko síl počas Prvej, Druhej a Tretej svetovej vojny.“


Akademik Igor Ostrecov: Všetko ide podľa plánu - 1

2022-01-18  (00:12)
A tak najväčšia osobnosť druhej polovice 20. storočia akademik Sacharov prichádza za Berijom a hovorí: „Američania nám v Európe založili NATO. Poďme teda vyvinúť sto megatonovú nálož, uložme ju v južnej časti Severného mora a povedzme im, aby zajtra NATO už prestalo existovať. Ak nie, vyhodíme bombu a vyšplechneme more na Britániu a západnú Európu – a vtedy prestane existovať aj NATO. No a keby niečo nefungovalo môžeme nálož prisunúť bližšie k brehom Spojených štátov, nech zavrú ústa. Najdôležitejšie však je, že bombu nebudeme musieť vyhodiť do vzduchu, lebo pri takomto nastolení otázky, okamžite zmúdrejú“. Berija odpovedá: „Výborne! Stranu, ktorá sa zmenila na demagógov rozoženieme, generálov rozoženieme . A všetkých ivanov a maximov naženieme do národného hospodárstva. Budeme žiť najlepšie zo všetkých“. A okamžite vydal príkaz, aby začal vyrábať torpédo (a bombu) T-17. Generáli a demagógovia, ktorí vycítili, čo im hrozí, dali hlavy dokopy, Beriju postavili k múru, zo Sacharova urobili takmer šialenca a sami sa vybrali za Američanmi, naháňať zbrane a za ťažké miliardy vyvíjať protiraketovú obranu a strategickú obrannú iniciatívu.


Európu spáli „grécky oheň“

2022-01-12  (12:13)
Stojí za to sa preto čudovať, že sa Gréci hnevajú na prestaviteľov Európskej únie, ktorí ich na začiatku vtiahli do finančných hier, spôsobili im škodu za lacné peniaze a teraz, pod rúškom pomoci, ich topia, snažiac sa zachrániť svoje banky, eurozónu a integritu Európskej únie. Tu už nejde iba o ekonomiku, ale aj o problémy, ktoré si vyžadujú politické riešenie. To sa však nijako nedarí dosiahnuť. O tom, že sa situácia čím ďalej tým viac ocitá v slepej uličke svedčia napríklad správy z Londýna, kde sa parlament začal zaoberať možnosťou zorganizovať referendum o výstupe Veľkej Británie z Európskej únie. Alebo príhoda o tom, ako ťažkosťami v živote umorený Sarkozy na poslednom rokovaní v Bruseli odpovedal na ponuku britského premiéra: „Zavri hubu! My máme už po krk vašej kritiky a vašich rád.“. Za zmienku stojí aj korešpodencia gréckeho premiéra Georgia Papandrea s Európskou úniou. Papandreas presviedča Európanov, že problém nie je v Grécku, ale ide o európsku krízu, a preto „nastal čas prijať účinné a efektívne opatrenia“. Z Bruselu mu odpovedajú: áno, samozrejme, my sme sa tu rozhodli, že sa budeme častejšie stretávať, chceme založiť ekonomickú vládu a od G20 si vydobiť summit, ktorý sa uskutoční na budúci týždeň. Chceme tiež „zvýšiť zdroje Medzinárodného menového fondu“, t. j. pokračovať v podpore bánk na úkor sublimácie štátneho dlhu.


Skutečná fakta o Libyi - OPEN TEXT

2022-01-18  (05:34)| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |