Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáPROTEST GORILLA TO JE: SPONTANNA NEORGANIZOVANA REAKCIA LUDI - ALEBO POLITICKA AKCIA ZA KTOROU STOI KONKRETNE ZOSKUPENIE - DISKUSIA FB

2022-01-22  (05:41)
Fedor Kováčik - Osobne si myslím že nejde o žiadnu politickú akciu,ale som rád že ľudia sa konečne zobudili a vyšli do ulíc vysloviť nesúhlas,Slovensko sa konečne prebúdza z nekonečného mlčania..


The Economist: Len málo Slovákov chcelo vidieť špinavosť v ich politike - TASR

2022-01-22  (12:32)
Kauza Gorila - spätá s tajnými dokumentmi, ktoré mala údajne vytvoriť Slovenská informačná služba (SIS) - najnovšie zaujala aj novinárov vplyvného britského týždenníka The Economist. Autor článku s názvom Multimiliónová Gorila prirovnáva medializovaný prípad k experimentu o neviditeľnej gorile. Ten sa sústreďuje na to, ako jednoducho dokážu ľudia prehliadnuť čosi zrejmé, keď sa sústredia na niečo úplne iné. "Podobne aj špinavosti Gorily boli pravidelne dôležitým hráčom v útulnom svete slovenskej politiky. Ale len málo Slovákov sa rozhodlo si to všímať," konštatuje The Economist. Týždenník v článku zhrňuje podozrenia vyplývajúce z materiálov, následne prijaté opatrenia i vplyv Gorily na preferencie politických strán.


Iránsky hlavolam Časť 1.

2022-01-21  (22:42)
Po zavedení embarga na iránsku ropu krajinami Európskej únie а taktiež v súvislosti s hrozbami extra sankcií zo strany USA a Západu, mnohí experti začali rozprávať o nevyhnutnosti v blízkej dobe konfliktu medzi Iránom a západnou koalíciou.


Známy americký politológ Wiliam Engdahl o príčinách zániku USA a možnostiach a rizikách Ruska v súčasnom svete - 2. - dokončenie

2022-01-22  (09:04)
Nakoniec v roku 1986 Spojené štáty presvedčili kráľa Saudskej Arábie, aby dočasne znížil ceny za ropu a tým sa sovietskej ekonomike zasadil najväčší úder. Za týchto podmienok bolo treba už len dodať nepriateľa na politickej úrovni a Washington zapojil Moskvu do rokovaní o zjednotení Nemecka. Vtedajší americký štátny tajomník James Baker prisľúbil Michailovi Gorbačovovi, že po vytvorení jednotného nemeckého štátu sa ani trochu nepriblíži smerom na východ. Svoje slovo nedodržal – NATO sa nielen priblížilo k hraniciam Ruska, ale pokúsilo sa vtiahnuť do svojich radov Gruzínsko a Ukrajinu.


Čína zaútočí na Indiu v júli 2012

2022-01-21  (04:58)
Plukovník indickej armády v dôchodku Anil Athale zverejnil článok, v ktorom predpovedá útok Číny na Indiu v júni alebo v júli 2012. Ale podobný názor na perspektívu indicko-čínskych vzťahov sa dosť rozšíril medzi indickými analytikmi za posledné roky. Mnohí upozorňovali na nevyhnutnosť čínskeho útoku. Najlákavejším cieľom podľa expertov je okupácia časti severozápadných území Indie. Pritom nejde o totálnu vojnu, ale o krátky a tvrdý útok. Základom predpokladaného konfliktu je tvrdá konkurencia medzi dvoma ázijskými gigantmi v prírodných zdrojoch. Čína nechce ustúpiť Indii hodnotu „dielne sveta“. Mýtus o tom, že dve ekonomiky sa budú navzájom dopĺňať je nesprávny. Okrem toho aliancia Indie s USA a západnými veľmocami môže priviesť k takému technologickému prielomu, ktorý o niekoľko rokov Číňania nezvládnu.


Davos 2012 - nové úlohy a staré problémy

2022-01-21  (05:09)
Experti zdôrazňujú zvláštnosť terajšieho fóra: prvýkrát je stredobodom pozornosti záchrana mocných krajín, nie pomoc tretiemu svetu. Globálne otepľovanie a energetické otázky sa tiež dostali až na koniec programu dňa. Komentár autoritatívneho ruského ekonóma Jevgenija Jasina: - Jedným z talentov Klausa Schwaba, stáleho vedúceho činiteľa fóra, je to, že neomylne určuje program dňa. A nie je preto náhoda, že fórum zahájila so svojou správu práve Angela Merkelová. Zrejme predsa len bude treba hľadať radikálne riešenia týkajúce sa eurozóny. Všetko, čo sa doteraz navrhovalo, bolo iba pokusom vrátiť sa k situácii tesne pred krízou. Teraz sú ale zrejme možnosti členských krajín eurozóny u konca.


Soros: Finančný kolaps je na spadnutie, čaká nás triedny boj

2022-01-22  (07:37)
Americký miliardár George Soros tvrdí, že nastali časy, v ktorých je najdôležitejšia jedna vec - prežiť. Svet podľa neho čelí jednému z najnebezpečnejších období v dejinách. USA i Európu podľa neho čakajú protesty, triedny boj a kolaps finančného systému. "Asi vás nepoteším, situácia je vážna, taká, akú som nezažil vo svojej kariére," píše ekonomický portál businessinsider.com, odvolávajúci sa na týždenník Newsweek. Prvýkrát počas svojej kariéry pripúšťa, že si nie istý, čo robiť. Tvrdí však, že euro v Európe musí prežiť, pretože by to mohol byť začiatok definitívneho konca v Európe.


Maďari nevyslovia Viktorovi Orbánovi dôveru

2022-01-21  (06:57)
Rokovania maďarského premiéra Viktora Orbána s vedením EÚ nevyriešili všetky protirečenia. Vyhlásené Bruselom sankcie voči Budapešti za nesplnenie plánu na obmedzenie rozpočtového deficitu topiacej sa maďarskej ekonomiky zrušené neboli. Pokračuje sa aj v právnickej procedúre voči novej maďarskej ústave, aby sa jej niektoré články dali do súladu s európskymi normami. Z Moskvy sa zdá, že sa Maďari rozhodli vrátiť k predchádzajúcemu direktívnemu systému. Všetko je pod kontrolou vlády - tak finančné štruktúry, ako aj občiansky život. Či ale za to hlasovali voliči na parlamentných voľbách? Na otázku Hlasu Ruskatelefonicky odpovedal z Budapešti vedúci činiteľ Maďarskej socialistickej strany Attila Mesterházy:


Akú cenu zaplatia Chorváti za vstup do EÚ? Časť 2.

2022-01-22  (08:09)
Chorvátski politici by však nemali mať veľké oči. Tlak na chorvátsku vládu pokračuje. V tej najkratšej dobe bolo zahájené trestné konanie proti Ivovi Sanaderovi. Obvinili ho z toho, že v roku 1995 dostal od rakúskej banky Hypo úplatok o veľkosti približne 700 tisíc dolárov. Prvý deň roku 2012 nová chorvátska vláda dostala nové ultimátum. Šéf Amnesty international v Európe a Ázii Nicola Dukvors požiadal či najrýchlejšie prešetrenie vojenských zločinov, ktoré predchádzajúca vláda nevyšetrovala, ignorujúc prosby obetí zločinov a ich príbuzných.


Plávajúca atómová elektráreň: náplň je hotová, chýba obal

2022-01-22  (09:15)
Spoločnosť Rosenergoatom najprv vyhlásila o plánoch vyrobiť do roka 2020 flotilu zo 7 plávajúcich atómových elektrární. V podstate PATE je ľadoborcom, ale menším a bez motorického zariadenia. Jeden energetický blok s dvoma reaktormi môže zabezpečiť energiou a teplom 25 tisícové mesto. Prvá PATE bude obsluhovať zatvorené vojenské mesto Viľučinsk na Kamčatke. Druhá elektráreň sa objaví na Čukotke v meste Pevek, kde vymení staré elektrárne a Bilibinskú atómovú elektráreň.


V roce 2012 utrpí Nový světový řád a jeho agenda jedné světové vlády/redukce obyvatelstva velkou porážku

2022-01-22  (08:22)
Elity mají pouze dva hlavní nástroje, které jsou dobře známy všem těm, kteří čtou alternativní média: utajení a klam. Jejich kriminální podnik bude u konce, jakmile dojde k probuzení milionů a možná dokonce miliard lidí v roce 2012. Již od 90. let někteří hovoří o tom, že časem musí dojít k bodu, kdy se agenda Nového světového řádu odhalí takovým způsobem, že ji budou moci spatřit všichni. Naštěstí je tento okamžik rovněž i momentem, kdy je tato agenda nejvíce zranitelná, protože se díky tomu velké množství lidí „probudí“ a uvědomí si, že lidstvo a jejich blízcí jsou ve velkém nebezpečí. Tento čas právě nastal.


Akú cenu zaplatia Chorváti za vstup do EÚ? Časť 1.

2022-01-21  (04:20)
22. januára 2012 sa v Chorvátsku konalo referendum o pripojení krajiny k Európskej únii. Hlasovalo sa o otázke: „Ste za to, aby sa Chorvátsko stalo členom EÚ? Za vstup do EÚ hlasovalo 66% Chorvátov, proti 33%. Do 1. júla 2013 sa Chorvátska republika stane 28. členom Európskej únie, ale ohľadne následkov tohto kroku je veľa nejasností. Akú cenu budú musieť zaplatiť Chorváti za členstvo v EÚ? Čo sa stane so štátnou suverenitou Chorvátska? Čo sa stane s ekonomikou krajiny za podmienok rýchlo narastajúcich finančno-ekonomických ťažkostí Európskej únie? Chorvátska republika zaujala kurz na vstup do EÚ už od roku 2001. V tom čase výsledky volieb a sociologických prieskumov ukazovali vysokú úroveň „euroskepticizmu“ v chorvátskej spoločnosti.


Medzinárodní experti o medzinárodnej situácii v roku 2012

2022-01-20  (16:19)
V roku 2011 sa v medzinárodnej situácii odohrali hlboké a zložité zmeny: finančná kríza sa šírila, v niektorých regiónoch pokračovali otrasy a strategická dôležitosť Ázijsko-pacifického regiónu stúpala. V súvislosti s tým známi experti z Číny, Ruska, USA a Japonska vyjadrili svoj názor v interview korešpondenta Xinhua о medzinárodnej situácii v roku 2012.


Známy americký politológ Wiliam Engdahl o príčinách zániku USA a možnostiach a rizikách Ruska - 1

2022-01-22  (09:33)
Niekedy počuť názory, akoby kritika americkej zahraničnej politiky bola iba ruskou zábavkou, vyvolanou nenaplnenými imperiálnymi ambíciami. Ale aj na Západe je veľa nezávislých expertov, ktorí s obavami sledujú snahy USA o svetovú dominanciu. Patrí k nim aj americký politológ a ekonóm Wiliam Engdahl, autor piatich kníh a mnohých článkov o príčinách anglo-americkej expanzii, o takmer storočnom zápase USA o ropu a príčinách súčasnej finančnej krízy. Engdahl pochádza z Texasu, ukončil Princetonskú univerzitu, získal doktorát z ekonómie v Štokholme. Posledných dvadsať rokov žije v Nemecku, kde pôsobí ako konzultingový ekonóm. V rozhovore pre NV sa Engdahl podelil o svoje názory o príčinách vzostupu a pádu USA, ako i o tom, ako sa má Rusko zachovať v súčasnej medzinárodnej situácii.


Henry Kissinger odhaluje, co se v tomto okamžiku ve světě a zvláště na Středním východě děje. - (PŘESNÁ SATIRA) - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-21  (06:00)
NIE JE TO CELKOM SATIRA - NAD 50 PERCENT JE TO REALNA PROGNOZA


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |