Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáZadusí sa svet pod metánovou prikrývkou Arktídy?

2022-01-22  (08:57)
Vedci zaznamenali veľký únik metánu na dne Severného ľadového oceánu. Odborníci bijú na poplach – vylučovanie veľkého množstva plynu v danej oblasti môže vyprovokovať zmenu svetovej klímy. Ekológovia pozorovali v priebehu dvoch rokov koncentráciu metánu v arktických vodách. Zaznamenali ho pri brehoch Aljašky, v mori Laptevovcov, vo Východosibírskom a Čukotskom mori. Na dne pod veľkým tlakom plyn nie je nebezpečný, ale metán sa začal dostávať na povrch a to je znepokojujúce.


ZAČÍNAME S REKLAMOU NA CHELEMENDIK.SK A YOUTUBE - HĽADÁME PARTNEROV

2022-01-22  (08:54)Aký bude nový francúzsky prezident?

2022-01-22  (10:00)
Mnohí odborníci sú presvedčení, že v druhom kole prezidentských volieb vo Francúzsku, ktoré budú 6. mája, zvíťazí kandidát za socialistov François Hollande. Aká bude jeho zahraničná politika a či sa bude líšiť od tej, ktorú praktizoval euroatlantista Nicolas Sarkozy? Akým spôsobom bude v najbližších piatich rokoch Francúzsko budovať svoje vzťahy s Ruskom? V komuniké zverejnenom koncom decembra, ktoré sa zameriavalo už na voľby, sa François Hollande vyjadril v tom zmysle, že súčasná politická situácia v Rusku, konkrétne, „surové potláčanie vystúpení opozície hneď po uskutočnení parlamentných volieb... vyvoláva znepokojenie“, a že „sloboda demonštrácií v Rusku musí byť v plnej miere dodržiavaná“. Hollande dal tak najavo, že v prípade svojho víťazstva bude bedlivo dozerať na rozvoj demokracie v iných štátoch. V interview pre francúzsky týždenník Le Nouvel Observateur v apríli tohto roku zašiel ešte ďalej, keď vyhlásil, že Rusko „je spoluúčastníkom masakry v Sýrii“. V rámci predvolebných Hollandových téz sa nachádza aj sľub podporiť vojenskú operáciu v Sýrii pod mandátom OSN. Pokiaľ teda ide o sýrsku otázku, Hollande sa stotožňuje so Sarkozym. Niet sa čo čudovať: počas vpádu NATO do Líbye francúzski socialisti agresiu veľmi uvítali a Sarkozymu bola vyčítaná akurát pomalosť jej tempa. Hollande, podobne ako Sarkozy, sa stal horlivým pokračovateľom myšlienok bývalého ministra zahraničných vecí Francúzska, socialistu Bernarda Kouchnera, spätého s izraelskou lobby a rozvíjajúceho koncepciu „humanitárneho zasahovania“, ktoré definoval ako „akýkoľvek variant zahraničného zásahu na územie štátu s použitím sily v mene ľudstva, s cieľom ochrany základných práv občanov daného štátu, alebo cudzích občanov, ak režim tohto štátu si to neželá, alebo nemôže to urobiť to sám“.


Kariéra, alebo rodina?

2022-01-22  (08:56)
Dve tretiny Američaniek do 34 rokov považuje kariéru za životnú prioritu. Taký je výsledok prieskumu sociologického centra Pew Research Center v USA. Mnohým Ruskám sa takisto máli úloha ženy a matky. No často po dosiahnutí veľkej kariéry strácajú ženské šťastie. Alebo ho nemôžu nájsť. Domácich paní je v Rusku stále menej. Táto tendencia sa pozoruje z polovice minulého storočia. Niekoho urobila hlavným živiteľom v rodine Druhá svetová vojna. Ktosi si dobrovoľne vybral kariéru. V 21. storočí nie je dnes ekonomika mysliteľná bez ženských ideí, podotýka sociologička Oľga Zdravomyslová:


Jurij N. Kubasov: NASTAL ČAS PRAVDY – ČAS SPRÁVNYCH OTÁZOK A ODPOVEDÍ - dobrý článok

2022-01-21  (06:24)
Vážený pán Chelemendik, Posielam Vám môj nie celkom dokonalý preklad článku od J. Kubasova, ktorý ste pred časom uverejnili na Vašej stránke a ktorý ma natoľko zaujal, že som nielen použil GOOGLE, no snažil som sa o úpravu prekladu do takej miery, aby bol príťažlivejší pre jednoduchých čitateľov, ktorí by ho nečítali už len preto, že ich odradí "kostrbatosť" prekladu a dĺžka textu v prípade, že nevedia rusky. Ja som to až tak nepotreboval, keďže rusky ako-tak rozumiem, no myslím si, že tento článok si zaslúži i takýto "vylepšený" preklad. - VAZENY PAN KOLEGA! daKUJEM. JE TO DOBRY PREKLAD DOBREHO TEXTA - SERGEJ CHELEMENDIK


Argentína: neoliberálna dogma dostala ďalšiu ranu pod pás - Dokončenie

2022-01-22  (12:13)
Cristina Fernandez celkom podložene obvinila španielskych majiteľov spoločnosti z toho, že ich cieľom je iba získanie maximálneho zisku z využívania argentínskych nálezísk energetických surovín. Záver argentínskych expertov je kategorický: dravý prístup spoločnosti Repsol k zvyšovaniu ziskovosti hrozí úplným vyčerpaním nálezísk. Španielski vlastníci cieľavedome podkopávajú základy energetickej bezpečnosti Argentíny. Prostredníctvom rôznych kanálov prichádzali informácie o tom, že spoločnosť Repsol viedla tajné rokovanie s radom potenciálnych kupcov, vrátane Číňanov ohľadne predaja argentínskych aktív.


Всех поздравляем с весенним праздником Первого Мая - NECH ŽIJE 1. MÁJ!

2022-01-22  (12:50)Argentína: neoliberálna dogma dostala ďalšiu ranu pod pás - Časť 1.

2022-01-21  (04:43)
Nie je nič prekvapivé na tom, že rozhodnutie vlády Cristiny Fernandez o znárodnení 51% spoločnosti Yacimientos Petroliferos Fiscales (YPF), ktorá je „dcérou“ španielskej korporácie Repsol, Západ prijal s veľkou nevôľou. S vyhlásením o tom Cristina vystúpila 16. apríla. O niekoľko dní neskôr boli oznámené plány znovuznárodniť spoločnosť YPF Gas. Aj pre Španielsko, aj pre všetky západné krajiny sa toto rozhodnutie Argentínčanov stalo očividnou výzvou hodenou ich záujmom. Ak dovolíme Argentíne podobnú „svojvôľu“, jej príklad môžu nasledovať aj iní.


Kriminalisti v Dnepropetrovsku vyzbierali dôkazy

2022-01-21  (06:43)
Práca vyzberania dôkazov na mieste explózií v Dnepropetrovsku sa zavŕšila. Ukrajinskí kriminalisti a pyrotechnici prehliadali vyše dňa územie, kde došlo v piatok ku teroristickým činom. Spolu s nimi pracovali na mieste činu ruskí odborníci. Experti získali videonahrávky z pozorovacích kamier ustanovených neďaleko miesta explózií. Na niektorých z nich je vidieť chvíľu zjavenia sa stĺpov dymu, na iných – utekajúcich ľudí. Najzreteľnejšie kádre sa vysielajú v televízii. Miestne masmédiá neustále okrem toho pripomínajú Ukrajincom, že za pomoc pri odhalení zločinu alebo polapení extrémistov, sa vyhlásila odmena vo výške vyše 250 tisíc dolárov.


Zámena Eura

2022-01-22  (08:58)
Ľudia hodnotia situáciu tak, že s eurom nie je všetko až také dobré a to tým viac v eurozóne. Chcú sa poistiť a zavádzajú akési miestne meny. Je zaujímavé, že sa to deje v krajinách s viac menej stabilnou ekonomikou. Napríklad v Nemecku. Chcú zafixovať to, čo je teraz, aby to nič neovplyvnilo.


Prednáška Sergeja Chelemendika: Pozitívne zmeny na Slovensku po voľbách - nové možnosti pre krajinu a národ na YOUTUBE

2022-01-22  (06:24)Юрий Кубасов - О сокращении численности коренного населения России

2022-01-18  (08:00)
иберализм – это гомоцид, так как ведёт к вымиранию человечества, любого народа, который берёт за основу своей жизни эту идеологию. Если либерализм не будет признан преступным – ничто не спасёт европейскую цивилизацию от вымирания и краха. Современная депопуляция ставит жирный крест на всей европейской цивилизации, её достижениях и её полезности для других народов. Главный урок, который даёт европейская цивилизация народам мира – так жить нельзя, так можно только вымирать! И чем быстрее усвоят этот урок европейцы (и россияне!) тем больше у них шансов сохраниться на планете. Грандиозная историческая попытка сделать материальное благоденствие смыслом жизни человека, предпринятая в Новое время на основе идей эпохи Возрождения, завершается системным кризисом европейской цивилизации. Проповедуя всеобщую толерантность, либерализм размывает знание истины – все понятия становятся относительными. И зло в виде вымирания коренного населения Европы от низкой рождаемости предстаёт уже обыденным явлением. Зло прячется за достижениями материального прогресса, маскируясь под личиной человеколюбия, и неумолимо выкашивает людей. Зло либерализма в том, что он ведёт к смерти. Эта истина и доказывается современной европейской депопуляций. Истина заключается в том, что без отказа от либеральной идеологии, без перехода к идеологии воскресения человека, невозможно преодолеть современный системный кризис.


Sexuální ponižování jako nástroj ovládání mas

2022-01-22  (07:26)
kontrola_letiste Americký nejvyšší soud uzákonil, že vysvlékání do naha americkou policií je nyní legitimní bez ohledu na důvod zatknutí. Pod záminkou obav o bezpečnost, používá americký vládnoucí režim každý nástroj, který má k dispozici, za účelem ovládání obyvatelstva. Tělo jedince už není jeho. Mezitím se o psychologický striptýz postarali sociální sítě.


Asadovi podpísali rozsudok

2022-01-21  (04:24)
Parlamentné zhromaždenie Rady Európy (PACE) včera schválilo tvrdú rezolúciu ohľadne Sýrie. Zjemniť formulácie dokumentu delegácie z Ruska sa nepodarilo. Pritom členovia sýrskej opozície sa vybrali za separatistami z Kosova si vymeniť skúsenosti zápasu s režimom. Poslanci z Ruska navrhli vniesť do projektu rezolúcie 11 úprav, ale všetky boli zamietnuté. Zo správy PACE vyplýva, že rezolúcia v konečnom dôsledku bola schválená prakticky jednohlasne – proti vystúpili iba členovia ruskej delegácie, píše Kommersant.


Krajina, kde moc sa bojí svojho národa - 2. časť

2022-01-21  (06:42)
Tu je na mieste spomenúť, že keď úroky gréckych dlhopisov dosiahli 7% ročne, Brusel, i keď po dlhých prieťahoch zo strany Berlína, sa rozhodol prísť Grécku na pomoc. Cena pomoci je známa: podľa J. M. Barossa sa celkovo vynaložilo 380 miliárd eur alebo 3% HDP celej EÚ za rok 2011. Štátny dlh Grécka, ktorý nedokáže splácať samostatne, prevyšuje 350 miliárd eur. V tejto situácii Eurokomisia a MMF neprišli na nič lepšie, než žiadať od Atén nové zníženia miezd v štátnom sektore. Ak relatívne malé Grécko dokázalo narobiť takýto šum, potom v prípade, že oveľa väčšie Španielsko zopakuje grécky scenár, veľmi negatívne to ovplyvní svetové akciové trhy a celkovú situáciu v Európskej únii.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |