Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáMerkelovej CDU utrpela na západe Nemecka historický volebný debakel - ČTK

2022-01-23  (02:28)
Jasným víťazstvom sociálnych demokratov (SPD) a historicky najhorším výsledkom pre kresťanských demokratov (CDU) kancelárky Angely Merkelovej sa skončili podľa priebežných výsledkov voľby v najľudnatejšej nemeckej spolkovej krajine Severnom Porýní-Vestfálsku. Neúspech v ostro sledovanom hlasovaní na západe Nemecka je pre Merkelovú zlou správou pred celoštátnymi voľbami v budúcom roku.


Zdá se, že morální pokles, k němuž jste vy, politici, převážnou mírou přispěli, vůbec nevnímáte - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-22  (09:01)
Paní doktorko, po Vašem vystoupení ve sněmovně dne 4. května 2012 jsem si položil otázku, zda člověk Vašich morálních kvalit má právo na tak vysokou funkci. Proto ten otazník v adrese. Žena, lékařka, poslankyně prezentuje názor, který by nebyl akceptovatelný ani v případě nevzdělaného primitiva, jemuž jsou zcela cizí pojmy humanita, empatie, ohleduplnost - a především schopnost prokázat úctu stáří.


Александр Каревин - Забытый геноцид

2022-01-22  (09:39)
К юбилею, исполняющемуся 7 мая, вряд ли будет привлечено внимание украинского общества. Хотя дата знаменательная. В этот день 95 лет назад австрийский император Карл I подписал указ об освобождении из концлагерей галицких, буковинских и закарпатских русинов. «Все арестованные русские не виновны, но были арестованы, чтобы не стать ими», — отмечалось в указе. Тем самым официально была прекращена кампания террора, развязанная властями во время Первой мировой войны против коренного населения Карпатской Руси (Галиции, Буковины, Закарпатья), входившей в состав Австро-Венгрии. Около 60 тыс. убитых, около ста тысяч умерших в местах лишения свободы, массовая гибель людей при принудительных депортациях, сотни тысяч вынужденных бежать в Россию (далеко не все из них смогли потом вернуться домой) — таков итог геноцида, устроенного тогда.


Сергей Хелемендик — Заметки о справедливости — Программный текст Движения «Добрая Сила»

2022-01-23  (09:14)
Верить в справедливость значит верить в Бога. Не верить в справедливость значит не верить в Бога. Отдельные люди могут жить и не верить в справедливость, народы и цивилизации, утратившие веру в справедливость, растворяются в Истории, уступают место тем, кто верит. Жить по справедливости трудно, жить без справедливости еще труднее.


И.А. Ильин - О МЕЧЕ И ПРАВЕДНОСТИ - Глава из книги "Сопротивление злу насилием"

2022-01-23  (02:39)
Ответ, добытый нами, звучит несомнительно и определенно: физическое пресечение и понуждение могут быть прямою религиозною и патриотическою обязанностью человека, и тогда он не в праве от них уклониться. Исполнение этой обязанности введет его в качестве участника в великий исторический бой между слугами Божиими и силами ада, и в этом бою ему придется не только обнажить меч, но и взять на себя бремя человеко-убийства.


Európska únia a v širšom slovazmysle Západ, jednoducho nechápe naše chápanie sveta a náš svetonázor. Navyše nechápu, ako sa dá nesúhlasiť s ich modelmi.

2022-01-23  (10:55)
Toto rozhodnutie ešte viac skomplikovalo vzájomné vzťahy Kyjeva a Európskej únie. Odvolávky na „rôzne príčiny“ je skôr daňou diplomatickej zdvorilosti. Pre nikoho nie je tajommstvom, že to bol bojkot summitu, ktorý bol od samého začiatku organizovaný a spojený s nespokojnosťou Európskej únie so súdnou perzekúciou bývalej premiérky Ukrajiny Júlije Tymošenkovej. Súčasne sa Západ vyhráža tým, že jeho politici budú bojkotovať zápasy futbalového šampionátu Európy, ktoré sa uskutočnia na ukrajinských štadiónoch. Náš dopisovateľ Peter Iskenderov si myslí, že podobný nátlak len skomplikuje vzájomné vzťahy Ukrajiny a Európskej únie.


Miesto Slovenska v koncepciách vytvárania eurázijskej jednoty - DOLEZITE.SK

2022-01-25  (06:31)
Eurazianizmus predpokladá vytvorenie multipolárneho sveta v protiklade k svetu unipolárnemu (aktuálne existujúcemu pri zjavnej dominancii USA) a bezpolárnemu (globalizačný projekt, predpokladajúci vznik svetovlády). EAZ má zahrňovať väčšinu štátov SNŠ a stať sa jedným z pólov multipolárneho sveta, popri iných póloch: americkom, čínskom, európskom, indickom, islamskom, latinskoamerickom (17). Jadrom integrácie má byť súčasná Ruská federácia (tzv. heartland, termín zaviedol v roku 1904 britský geograf a geopolitik Halford Mackinder).


Teplý Janko rozpútal vášne, Kuffa označil homosexuálov za chorých - SITA

2022-01-22  (07:55)
Poslanec Štefan Kuffa (OĽaNO) považuje homosexuálov za chorých ľudí, považuje preto za nezodpovedné, aby sme ich nechali behať po uliciach bez pomoci. "Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) kedysi homosexualitu zaradila medzi duševné choroby. (...) Nechať chorých ľudí behať po uliciach a nechať ich bez pomoci je veľmi vážna chyba," povedal v parlamente na margo apelov Martina Poliačika (SaS), aby Slovensko zaviedlo inštitút registrovaných partnerstiev. Poliačik vo svojom vystúpení k programovému vyhláseniu vlády totiž rozpovedal rozprávku "O teplom Jankovi" ako ilustráciu osudu homosexuála, ktorého otec vyhodil z domu. Janko si neskôr našiel partnera, po rokoch spolužitia ho však na ulici zrazila "studená električka" a jeho partnerovi pre právne vákuum v nemocnici odmietli poskytnúť informácie o Jankovom zdravotnom stave. Partner nemohol ani kryť Jankove faktúry a po smrti hlavného hrdinu zdedil jeho majetok otec, ktorý ho pred rokmi vyhodil z domu. "Budeme túto menšinu naďalej ignorovať? Budeme štyri roky trpieť, že sú tu ľudia, ktorí sa nemôžu domôcť základných práv v tejto spoločnosti," pýtal sa členov Smeru, keďže v programovom vyhlásení nenašiel zmienku o iných menšinách ako národnostných.


Viktor Burbaki – Blížiace sa stretnutie G8 a ciele novej „Veľkej vojny“ - Dokončenie

2022-01-25  (18:09)
Jedným z cieľov Plánovača „Veľkej vojny“ je nepripustiť formovanie Európskej únie ako strategického subjektu svetovej politiky. Zdroje „postsovietskeho priestoru“ už boli spočítané a rozdelené medzi „Veľkým Západom“ a „Veľkým Východom“. Zmyslom reanimovaných projektov „Európy od Atlantiku po Ural“ je zahrnúť Rusko do Západného sveta, ale bez jeho zauralskej časti. Predpokladá sa, že na budúcom stretnutí G8, ktoré sa bude konať v Campe Davide Rusko požiadajú o „vydanie“ Sýrie a Iránu, o zrieknutie sa eurázijskej integrácie a obmedzenie jeho taktických jadrových zbraní – výmenou za „ponuky, ktoré je ťažké odmietnuť“… A Čína tu Rusku nepomôže: „vracajúc sa“ do Eurázie, Rusko ohrozuje jej záujmy.


Uniklý dokument armády Spojených států je manuálem pro převýchovné a pracovní tábory v Americe - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-23  (03:18)
ned ze začátku si ale vyjasněme jednu věc – manuál se primárně zabývá nepřátelskými bojovníky zadrženými v zahraničních vězeňských táborech armády Spojených států. Nicméně stejně tak je po přečtení celého manuálu jasné, že platí i pro občany zadržené ve Spojených státech – ať už se jedná o takzvané “vysídlené občany”, nebo o “zadržené civilisty” – to jest civilisty, kteří byli zadrženi kvůli “bezpečnostním důvodům, kvůli ochraně, nebo kvůli spáchání přečinu vůči zadržovací moci.”


Svetové ekonomiky budú bojovať o investície

2022-01-24  (06:43)
Ruský ekonóm Michail Chazins touto predpoveďou súhlasí: - Nezbežne dôjde k rozpadu sveta na devízové zóny, v každej z ktorej bude svoj systém udržania dopytu a budú medzi sebou spolupracovať oveľa menej, ako vnútri týchto zón. Iná otázka spočíva v tom, že podľa názoru expertov ústavu Petersona, bude v budúcnosti výhra na strane USA a Japonska, vtedy keď Rusko, Čínu a Japonsko čakajú vážne ekonomické ťažkosti. Ale tieto závery už vyvolávajú otázky.


Rusko a USA na prahu kybernetickej vojny

2022-01-22  (06:58)
Teraz sa v prípade kybernetického útoku na národné počítačové siete, šéf Ruska a USA môže spojiť prostredníctvom kanálu núdzového spojenia a informovať, že nie sú zapletení do útoku. Podľa vedúceho výskumného centra Kaspersky Lab Sergeja Novikova, zahájenie rokovaní medzi Moskvou a Washingtonom svedčí o aktuálnosť danej témy. - Skutočnosť, že sa medzi oboma štátmi začal dialóg – je veľkým úspechom. Čím pevnejšia bude medzi nimi spolupráca, tým lepšia bude situácia. Pripomeňme si STUXNET, Duqu. Kybernetické ohrozenie je závažným problémom nielen pre jedného človeka, ale pre bezpečnosť celého štátu.


Choré európske prasce Rusko nepotrebuje

2022-01-22  (10:01)
Moskva očakáva návrhy Bruselu. Zákaz na dovoz prasníc sa bolestivo dotýka Európskej Únie, krajín Východnej Európy a Baltiky, ktoré viac ako tri štvrtiny celkového objemu živých zvierat odosielajú do Ruska. Rusko má záujem na týchto dodávkach. Lenže nie natoľko, aby kŕmilo svojich občanov potenciálne nebezpečným mäsom.


Ľudstvo sveta aj Európy je už odsúdené na postupnú cestu smerujúcu k modernej feudálnej chudobe 21 - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-25  (06:46)
Žijeme v dobe, keď dlhodobo dýchame vzduch z znečisteného prostredia autami, priemyslom, konzumujeme potraviny z úrody pesticídov a rôznych prídavných látok, konzumujeme najlacnejšie dostupné potraviny z genetického inžinierstva (GMO) - tak ľudia aj zver, zver ktorá je v našom potravinovom reťazci ľudstva, pijeme chlórovanú vodu a kontaminovanú vodu namiesto čistej, podľa mňa kontrola nie je 100 percentná v integračnom procese a čo je najhoršie, tak laický občania užívajú lieky, ktoré nie len liečia, ale aj niektoré škodia a poškodzujú ľudské zdravie, na čom profitujú ziskom farmaceutické spoločnosti. Je to môj názor.


Katastrofa SuperJet: kto je vinný?

2022-01-24  (14:11)
Vyšetrovací výbor Ruska zaviedol trestné konanie v prípade havárie lietadla Sukhoj SuperJet 100 v Indonézii. Okrem toho sa uskutoční medzinárodné vyšetrovanie príčin katastrofy. Všetci experti sa zhodujú na tom, že k havárii priviedla zhoda dvoch faktorov: prudká zmena počasia a nenáležitá organizácia letu. Ruské lietadlo Sukhoi SuperJet 100 sa stratilo z obrazoviek radarov cez deň 9. mája. Úlomky lietadla našli dnes ráno. Stroj narazil do vertikálneho sklonu hory Salak neďaleko indonézskej metropoly Jakarty. Lietadlu nestačilo niekoľko desiatok metrov, aby preletieť horu. Sukhoi SuperJet 100 plnil ukážkové turné po šiestim krajinám Ázie. Vyrobili ho v roku 2009 a uskutočnil už zhruba 500 letov s celkovým nalietaním 800 hodín. Počas ukážkového letu, ktorý sa skončil katastrofou, sa na jeho palube nachádzali predstavitelia indonézskych spoločností – potenciálni kupci.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |