Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáChystá se teroristický útok na letní Olympijské hry 2012 v Londýně?

2022-01-14  (01:14)
Stejně, jako útoky z 9/11 a 7/7 byly předpovězeny ve filmech a TV programech, zinscenovaný teroristický útok na Olympijských hrách v Londýně 2012 je také předpovězen. Stopy uvedené v tomto videu předpokládají, že taková událost se plánuje na londýnskou olympiádu a na londýnské metro. Co si o tom myslíte?


USA a Francúzsko pripravujú pre Sýriu Líbyjský scenár

2022-01-15  (06:38)
Vývoj situácie okolo Sýrie čoraz nápadnejšie pripomína líbyjský scenár. V každom prípade, práve to je smer, aký sa jej snažia udať západné veľmoci a ich spojenci z Ligy arabských štátov. Na čele týchto pokusov stojí Francúzsko, ktoré v roku 2011zohralo kľúčovú úlohu vo vojenskej operácii NATO proti Líbyi. Francúzsky prezident Francois Hollande po stretnutí s talianskym premiérom Mariom Montim oznámil, že považuje za nevyhnutné sprísniť sankcie proti sýrskej vláde, až po použitie vojenskej sily „v rámci Charty OSN“. Prezident ďalej oznámil, že túto otázku chce prerokovať s Ruskom na summite štátov G 20 v Mexiku 18. a 19. júna. Šéf francúzskeho ministerstva zahraničných vecí Laurent Fabius zašiel ešte ďalej. Tento ostrieľaný politik (pôsobil ako premiér ešte v polovici 80. rokov 20. storočia vyzval, aby nad Sýriou bola vytvorená bezletová zóna podľa líbyjského vzoru a Assaadovu vládu označil za „kliku vrahov“. Spolu s americkou štátnou tajomníčkou Hillary Clintonovou obvinil Rusko z dodávok zbraní Assadovej vláde.


USA se v Sýrii pokouší začít plnohodnotnou válku v zastoupení

2022-01-15  (10:14)
Během minulého týdne byly USA nachytány při čiročiré lži – představiteli Pentagonu v souvislosti s tím, že ruské válečné lodě byly odeslány do Sýrie. V článku New York Times „Vrtulníky v Sýrii nejsou možná nové, říkají američtí představitelé“ vysoký představitel ministerstva obrany připustil, že když americká ministryně zahraničí Hitlary Clinton přišla se svým podvodným tvrzení ohledně zásilek ruských zbraní, „trochu to překroutila, aby dostala Rusy do obtížné pozice“.


Nemecká výroba - WWW.DOLEZITE.SK

2022-01-17  (23:12)
Venované pravde o genocíde Srbov V Sarajeve bolo najkrutejším spôsobom zabitých 6 635 Srbov!!! Národné hnutie Otadžbina (Otčina), Kosovská Mitrovica


Vás srdečne pozývame dňa 21. 06.2012 o 18: 00 na Slávnostnú vernisáž expozície « IKONA-OKNO DO NEBA»

2022-01-17  (09:27)
Slovami Jeho Blaženosti metropolitu Kryštofa: “Ikony jsou podle duchovních otců a učitelú oknem do Nebe. Když se človek dívá na zobrazení ikony, je veden díky obrácené perspektivě charakteristické pro ikonopisectví, do duchovní hloubky zobrazovaného. Ručne psaná ikona není pouze uměleckám dílem, ale je prostředníkem spojujícím Nebe se zemí, věčnost a pomíjivost, hmotu a ducha. Ste srdečne vítaní!


Vladimír Putin o problémoch svetovej ekonomiky

2022-01-18  (04:00)
Bezprecedentná kríza, s ktorou sa svetová ekonomika stretla pred 4 rokmi, si vyžiadala kardinálne nové prístupy od vedúcich štátov. Po prvýkrát v dejinách lídri krajín so skoro 90 % svetového HDP ukázali reálnu snahu a možnosti koordinovať ekonomickú politiku. Tým G20 získala štatút vedúceho globálneho fóra o problémoch ekonomiky a financií, napomína Putin. Počas krízy práve vďaka rozhodnutiam dvadsiatky sa realizovali opatrenia na podporu najviac postihnutých krajín. Medzitým následky krízy cítime doposiaľ. Zmenila sa svetová ekonomika. Podľa predpovedí potenciálne tempo rastu rozvojových trhov v najbližších 5 rokov bude predbiehať vyspelé krajiny viac ako o 3,5 krát.


Rusko, Čína, Irán a Sýria sa zúčastnia na najväčších vojenských cvičeniach na Blízkom Východe

2022-01-18  (03:07)
Iránska informačná agentúra Fars oznámila s odvolaním sa na informačné zdroje o tom, že ruské, čínske, sýrske a iránske vojská v najbližšiu dobu sa zúčastnia na rozsiahlych vojenských cvičeniach na území Sýrie. Podľa informácie tieto cvičenia budú najväčšími na Blízkom Východe. Zúčastní sa na nich asi 90 tisíc vojakov, 400 lietadiel a tisíc tankov.


Obrana proti raketám a družiciam. Čína a India vyzývajú monopol USA

2022-01-13  (02:26)
Rozvoj protiraketových a protidružicových systémov nie je prednosťou len USA a Ruska. Príslušnú obranu vyvíjajú aj mnohé iné krajiny, vrátane Číny, Izraelu a Indie. O potenciáli Číny v danej sfére sa začalo seriózne hovoriť v januári 2007. Vtedy KĽR vypustila raketu, ktorá zničila čínsku meteorologickú družicu Feng Yun-1C. Pričom družice vojenského určenia používajú len nízke obežné dráhy.


Петр ИСКЕНДЕРОВ - США и Франция готовят Сирии ливийский сценарий

2022-01-18  (07:51)
Очевидно, что зазвучавшие обвинения в адрес Москвы преследуют цель создать для США и их союзников пропагандистское обоснование собственного вооруженного вмешательства в сирийский конфликт. Да и ссылки французских официальных лиц на Устав ООН носят демагогический характер. Ведь даже его наиболее «воинственная» 42-я статья уполномочивает Совбез ООН «предпринимать такие действия воздушными, морскими или сухопутными силами, какие окажутся необходимыми для поддержания или восстановления международного мира и безопасности».


Rusko a Putin očami Taliana

2022-01-13  (12:27)
Prezident Vladimír Putin neplnil vždy svoje povinnosti v súlade s pravidlami liberálnej demokracie. Avšak nespravodlivo by bolo neporovnať dnešný život väčšiny ruských občanov s tým, akým bol do prvého prezidentského obdobia Putina. Ten, kto pozorne sleduje vývoj dnešného Ruska si nemohol nevšimnúť rozdiel, vznik a neustály rozvoj strednej vrstvy, väčšina prírodných zdrojov opäť prešla do vlastníctva štátu a pod kontrolu demokraticky zvolenej vlády. Rubeľ sa stal valutou, ktorá ako aj ostatné, raz silnie, inokedy slabne, ale vždy pôsobí na svetových trhoch. Rusko opäť vplýva na svetovú politiku.


Voľby v Grécku: chvíľa pravdy pre eurozónu

2022-01-14  (23:55)
vytlačiť článok Porozprávať priateľovi Pridať do blogu Starý svet so zatajeným dychom čaká na výsledky zajtrajších parlamentných volieb v Grécku – majú určiť budúcnosť eurozóny. Hlavnou otázkou volebnej kampane v Aténach sa stal vzťah politických strán voči členstvu krajiny v eurozóne a splneniu bodov, ktoré podmieňujú ekonomickú pomoc Európskej únie a MMF. Pripomenieme, že za odpísanie časti dlhu a za nové úvery európski úradníci žiadajú od Grékov, aby si utiahli opasky, čiže znížili pláty v rozpočtovej sfére, sociálne podpory a tak ďalej. Grékom sa to veľmi nepáči.


Policajt v Hurbanove zastrelil troch ľudí, polícia ho zadržala

2022-01-13  (14:41)
Obyvateľov obce Svätý Peter, z ktorej policajt pochádza, jeho čin veľmi zaskočil. Tvrdia, že nikdy sa neprejavoval agresívne, bol obľúbený. V minulosti bol údajne náčelníkom mestskej polície v Hurbanove, odkiaľ odišiel pracovať ako policajt do obce Marcelová. Z Marcelovej sa vrátil späť do Hurbanova, kde teraz pracoval ako radový policajt. Je ženatý a má dve dcéry. Rodinný dom v obci Svätý Peter, v ktorom policajt spolu s rodinou býva, strážia policajti. Obyvatelia obce majú údajne informácie o tom, že sa Rómovia chystajú na pomstu. Obávajú sa, že sa v obci po dnešnej tragédii rozpútajú nepokoje.


Euro-2012: Totálny protiruský teror

2022-01-12  (12:02)
Euro-2012: Kto zabezpečí bezpečnosť fanúšikov? Civilizovaná Európa sa odrazu stala horúcou oblasťou, kde priamo na ulici môžu zbiť rovnako starca ako aj dieťa. Ruskí odborníci sú presvedčení: tvrdé sankcie proti zahraničným futbalovým fanúšikom na Euro-2012 sú len snahou zahladiť narastajúci škandál.


Južný potok v geopolitickom kontexte - Časť 2.

2022-01-14  (21:02)
V realite sa však dieťa EÚ ukázalo byť nespoľahlivé a neživotaschopné. Podľa svedectva amerického denníka The New York Times, potrubie Nabucco môže reálne počítať iba s dodávkami plynu z Azerbajdžanu – a aj oni reálne pokrývajú nie viac ako 12% objemu, s ktorým počítal projekt. Pritom dodávky z Ruska dokonca aj bez Južného potoka už pokrývajú plynové potreby Európskej únie prinajmenšom do tretiny. [6] Navyše, Moskva a Baku zvažujú zvýšenie množstva nákupu azerbajdžanského plynu ruskou stranou, čo ešte viac podkopáva perspektívy Nabucca. V poslednom prípade sa EÚ v dôsledku existujúcej situácie dokonca pokúša napojiť aj na ropné zdroje Iraku a Iránu – hoci politické a vojenské riziká podobného kroku sú jasné.


Pravicový pochod Európy - Časť 2.

2022-01-14  (23:20)
Zaujímavá situácia je aj v susednom Rakúsku. Ešte v roku 1999 pravicová Strana Slobody, s lídrom Jörgom Heiderom, ktorý za záhadných okolností tragicky zahynul pri automobilovej havárii, Strana získala 27% v parlamentných voľbách, stala sa súčasťou rakúskej vlády a vyvolala ozajstný šok u bruselských byrokratov, pretože bola proti pripojeniu Rakúska k EÚ (zrejme dôvod, prečo bol Heider pre globalistov nepohodlný) a súčasne protestovala proti rozšíreniu EÚ na úkor štátov výhodnej Európy. Rakúska Strana slobody zbierala podpisy za vystúpenie Rakúska z EÚ. V roku 2005 v strane došlo k rozkolu, ale víťazný pochod pravice v Rakúsku pokračoval. Vo voľbách v roku 2008 strana Zväz za budúcnosť Rakúska, na čelo ktorej sa postavil Heider, získala 11% a samotná Strana slobody, z ktorej Heider vystúpil o trochu viac – 18%. V roku 2010 nový líder Strany slobody Heinz-Christian Strache doviedol stranu k ďalšiemu úspechu. V komunálnych voľbách vo Viedni, kde tradične víťazili ľavicové strany, Strana slobody získala 27%. V prípade, ak sa táto tendencia zachová, v celorakúskych voľbách, ktoré sa majú konať v roku 2012, Strana slobody môže podľa niektorých výpočtov získať približne 35% hlasov a môže zostaviť vládu.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |