Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáRusko ukázalo USAID dveře USA uraženy a potupeny - zvedavec.org

2022-01-24  (05:54)
Před tímto incidentem mluvčí amerického ministerstva zahraničí Victoria Nuland řekla, že USA se nedávno dozvěděly o rozhodnutí ruské vlády ukončit aktivity USAID v Rusku. Dodala: „Jsme extrémně hrdí na to, čeho USAID v Rusku za posledních dvacet let dosáhla.“ Agentura pro mezinárodní rozvoj byla založena v r. 1961, a zákon o jejím vytvoření podepsal americký prezident John F. Kennedy. Agentura začala svoji činnost v Rusku v r. 1992. Za 20 let, podle Nuland, utratila USAID v Rusku 2,7 miliardy dolarů. Z kterých, řekla mluvčí ministerstva zahraničí ne příliš jistě, šla třetina na „rozvoj demokracie“. Samozřejmě, že USAID spolupracovala nejen s aktivisty za lidská práva, ale také s vládními agenturami, velkými místními společnostmi atd. Aktivisté za lidská práva jsou, samozřejmě, naštvaní nejvíce.


Bioterorizmus a nový svetový poriadok - 1. časť

2022-01-21  (04:32)
V národnom Yosemitskom parku, v štáte Kalifornia, nečakane vypukla epidémia neznámeho hantavírusu – ochorenia, ktoré sa vyznačuje rýchlym šírením nákazy. Na túto pľúcnu infekciu už zomreli traja turisti a ďalších osem ľudí leží v nemocnici s podozrením na túto nákazu. Všetci zomrelí nocovali v stanovom tábore na území parku. Podľa informácií amerického USA Today, existuje hrozba, že táto nebezpečná infekcia ohrozuje ďalších 22-tisíc turistov, ktorý v lete navštívili Yosemitský park. Pritom dva a pol tisíc z nich sú cudzinci zo štyridsiatich štátov, ktorí sa vrátili domov. Na to, aby sa človek nakazil, stačí vdýchnuť častice cestného prachu alebo podať si ruku s infikovanou osobou. Predpokladá sa, že prenášačmi ochorenia môžu byť premnožené lesné myši a škrečky. Medzi príznakmi hantavírusu sú horúčka, bolesti, závraty či pocity chladu. Podľa federálnych zdravotníckych úradov sa symptómy môžu prejaviť do šiestich týždňov po kontakte s výkalmi alebo slinami infikovaných hlodavcov. Podľa informácií amerických úradov úmrtnosť vírusu dosahuje 36%. Napríklad úmrtnosť na španielsku chrípku, ktorá kosila ľudí začiatkom dvadsiateho storočia bola 2-3% a úmrtnosť na choleru bez liečenia predstavuje od 30 do 60%. Tento smrteľný vírus sa pre dlhú inkubačnú dobu dá veľmi ťažko diagnostikovať. Príznaky hantavírusu pripomínajú skôr obyčajnú chrípku. Vakcíny a spôsoby liečenia tohto ochorenia zatiaľ moderná medicína nepozná.


11. september 2001 a finančné ciele svetového zákulisia - 2

2022-01-23  (06:59)
Práve „prezumpcia viny“ je dôvod, prečo sa rozdúchava hystéria týkajúca sa medzinárodného terorizmu, prania špinavých peňazí, ľudských práv, porušenia práv investorov, uskutočnenia nedemokratických volieb, šírenia jadrových technológií, porušovania práv sexuálnych menšín, atď. Keď hovorím „tuzemci“, mám na mysli hlavne rýchlokvasených a po domácky vypestovaných „oligarchov“ a tiež úradníkov, ktorí zbohatli na korupcii a ktorí skôr, či neskôr budú musieť na rôznych súdoch dokazovať, že nie sú „slony“. Túto skúšku však nezložia. Budú musieť odovzdať peniaze a nie je dôležité prečo, či je to financovanie terorizmu, organizovaný zločin, korupcia, alebo niečo iné. Dôvod sa vždy nájde.


Tá hŕstka sa rozrastá. Treba tomu pomôcť - DISKUSIA NA FB

2022-01-22  (07:52)
Marek Kucak - Na Slovensku to vyznam nema. Jednak je publikum velmi male na to aby kontent generoval dostatok prostriedkov na udrzanie media. Dalsi problem je absolutna dezorientacia Slovakov v oblasti svetovych udalosti a to plati aj pre tych ktori studuje konspiracne materialy a myslia si ze maju aky taky obraz. A za tretie je pre Slovakov ovela zaujimavejsie sledovat bezprizornych ludi ako sa hadaju na nejakej vidieckej chalupe. A navyse, Slovak caka, ze ked ho niekto bude z tohto stavu prebudzat, musi to robit zadarmo


11. september a finančné ciele svetového zákulisia - 1. časť

2022-01-23  (21:44)
Chcel by som upriamiť pozornosť na to, že „svetové zákulisie“ sú predovšetkým majitelia najväčších bánk, poisťovacích spoločností, rôznych investičných fondov a iných finančných organizácií. V známom zozname Výboru 300 (absolútna špička pyramídy moci). Zoznam (zostavil John Colaman, autor senzačnej knihy Hierarchia sprisahancov: Výbor 300). Na túto časť pripadá viac než polovica všetkých členov spomínaného výboru. Mnohí z nich sú priamo alebo bezprostredne akcionármi Federálneho rezervného systému USA – súkromnej spoločnosti, ktorá vlastní tlačiareň a je jadrom svetového finančného systému. Preto je logické predpokladať, že okrem strategického cieľa svetové zákulisie pri príprave a realizácii projektu 11. septembra sledovala rovnaké „prízemné“ ciele finančného charakteru.


Smrteľný alkohol

2022-01-22  (07:35)
Počet obetí v dôsledku užívania v Európe falošného alkoholu rastie. V dôsledku otrávenia metanolom zomrelo 4 osoby v Poľsku. Celkový počet postihnutých v Česku, Poľsku a na Slovensku presiahol 60 osôb. Odkiaľ je ten alkohol zatiaľ sa nevie. V Prahe si myslia, že do Česka ho doviezli z Poľska. Vo Varšave naopak obviňujú Česko.


Veľká hra proti projektu eurázijskej integrácie

2022-01-23  (05:49)
Intenzívnosť integračných procesov utužujúcich vzťahy medzi Ruskom a Kazachstanom, ktoré vyplývajú z konkrétnych politických rozhodnutí, vyvolala ostrú reakciu odporcov úzkeho zbližovania spomínaných dvoch štátov. Od vzniku Colnej únie bolo vytvorených niekoľko ohnísk odporu eurázijskej integrácie. Kormidlo tohto odporu držia v rukách „priatelia Ruska“ z eurotlantického tábora, ktorí vdýchli nový život do „veľkej hry“ v Ázii...


Záhada 11. septembra - 2. časť

2022-01-22  (08:57)
Ako mohli byť civilné lietadlá „neviditeľné“ pre pozemných dispečerov letiska a a sledovacie systémy americkej protivzdušnej obrany? Ak aj zostali neviditeľné, prečo potom civilné, ani vojenské pozemné dispečerské služby nereagovali na odklonenie lietadiel z ich trás? Prečo čierne skrinky, ktoré sú ohňuvzdorné a vydržia veľmi silné údery, ako aj zápisy pilotov, neobsahujú nijakú čitateľnú informáciu, t. j. sú nepoužiteľné, kým na druhej strane sa našiel neporušený pas teroristu, ktorý vraj letel v lietadle? Kto nafilmoval horné poschodia Severnej veže Svetového obchodného centra (WTC) pred okamihom nárazu a samotný náraz, ktorý spôsobilo lietadlo leteckej spoločnosti American Airlines Boeing-767? Prečo niekoľko filmových a televíznych kamier súčasne, ktoré boli umiestnené na rôznych miestach New Yorku, ako na povel cielili na bod nárazu? Na akom základe americká administratíva na čele s prezidentom Bushom, ktorá ani len nezačala vyšetrovať teroristické útoky, sa už v ten istý deň, 11. septembra 2001 pripojila k médiám a začala svetovú verejnú mienku masírovať tendenčným poukazovaním na „ozajstného nepriateľa“ – teroristu č. 1?


Záhada 11. septembra - 1. časť

2022-01-22  (09:28)
Podľa amerických sociologických prieskumov väčšina Američanov považuje udalosti 11. septembra 2001 za historicky významnejšiu udalosť než útok na Pearl Harbor v roku 1941. Myslia si to dokonca aj respondenti spomedzi očividných svedkov udalostí roku 1941. Pritom dnes už nie je žiadne tajomstvo, že v decembri 1941 americké vedenie veľmi dobre vedelo, že Japonci zaútočia na Pearl Harbor. Nielenže nič neurobilo pre to, aby útoku zabránilo, ale pomáhalo tomu, aby zatiahlo Ameriku do vojny, ktorá bola pre Američanov výhodná, obetujúc pritom dva a pol tisíc životov svojich občanov. Práve preto vtedajší americký minister vojny Henry Stimpson po zasadnutí vlády dňa 25. novembra 1941, teda dvanásť dní pred útokom, si do svojho denníka zapísal: „Hovorilo sa o tom, ako máme manévrovať, aby sme Japoncov prinútili, k prvému výstrelu a pritom sme sa sami nevystavili prílišnému nebezpečenstvu. Bude to ťažká úloha“.


Tretia svetová vojna 3. časť

2022-01-23  (07:42)
Národy sa medzi sebou aj vnútorne konfrontujú, z dôvodu vymedzovania hraníc historickej spravodlivosti, kultúr a vierovyznaní. šiiti zápasia so sunitmi, Židia s Arabmi, nacionalisti s internacionalistami, monarchisti s komunistami, USA s Ruskom a Čína za dominanciu v akvatóriu Tichého oceánu. Rovnako tak navzájom zápasia aj finanční oligarchovia o víťazstvo vo veľkej a príťažlivej hre zvanej koncentrácia finančného kapitálu v jednom bode. Zdôrazňujem, nie v jedných rukách, ale v jednom bode. Ide o objektívnu snahu kapitálu, pretože čím je vyššia jeho koncentrácia, tým vyššia je jeho schopnosť viacnásobne a bez kontroly sa zväčšovať.


Митрополит Христофор - О ДОБРЕ И ДОБРОЙ СИЛЕ - ВИДЕО

2022-01-24  (03:42)
Митрополи́т Христофо́р (чеш. Metropolita Kryštof; в миру Радим Пулец, чеш. Radim Pulec; 29 июня 1953, Прага) — блаженнейший Архиепископ Пражский, Митрополит Чешских земель и Словакии, предстоятель Православной Церкви Чешских земель и Словакии


Metylalkohol úraduje aj na Slovensku, v nemocnici leží 8 ľudí

2022-01-23  (02:28)
Aj Slovensko už zrejme zaznamenalo prípad otravy metylalkoholom, po rodinnej oslave leží v prešovskej nemocnici osem ľudí. Na oslave sa nalievala domáca pálená slivovica dovezená z Českej republiky. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva Zuzana Čižmáriková.


Konšpiračné teórie a odmietanie globálneho oteplenia

2022-01-23  (12:38)
Hoci približne 97% vedcov súhlasí s faktom, že súčasné dôkazy poukazujú na tendencie k otepľovaniu, vyvolaného ľudskou aktivitou, verejná mienka v otázkach zmeny podnebia sa rozchádza podľa politickej príslušnosti. Podľa správy, ktorú v roku 2011 uverejnenej na Univerzite v New Hampshire, demokrati prevažne „veria“ v globálne otepľovanie viac než republikáni. Častejšie o svojich pochybnostiach o zmene podnebia hovoria skeptici a odmietači, ktorí sú o svojich názoroch hlboko presvedčení. Presvedčenie, že k otepľovaniu nedochádza, alebo že nesúvisí s ľudskou aktivitou, potom evokuje myšlienku, že tisícky klimatológov v celom svete otvorene klamú, píše v svojej novej štúdii Lewandowsky a jeho kolegovia. Konšpiračné teórie sa navzájom veľmi podobajú a zapadajú do seba – človek, ktorý je presvedčený, že NASA sfalšovala pristátie na Mesiaci, bude veľmi pravdepodobne súhlasiť s teóriou, že 11. september je dielom tých istých Američanov. Preto Lewandowsky a jeho spolupracovníci vytvorili on line prieskum a požiadali umiestniť odkazy na neho v ôsmich blogoch, ktoré prevažne stoja na strane vedy a piatich blogoch, ktoré vyjadrujú skeptický postoj. Podľa vedcov takýto prístup znamenal výber respondentov a súčasne ich veľký záujem o klimatické problémy.


Zlé vzťahy s Ruskom – kľúč k bohatstvu estónskej politickej elity

2022-01-22  (09:04)
Populárny politik, člen estónskeho parlamentu Michail Stalňuchin si myslí, že zlé vzťahy medzi Estónskom a Ruskom sú dôležitou podmienkou prosperity veľkej časti estónskej politickej elity. Píše o tom na svojom internetovom blogu. — Koncom 80. a začiatkom 90. rokov, keď väčšina obyvateľov hovorila o slobode, demokracii, rovnosti a bratstve, úzky kruh politikov, budúcich lídrov ekonomiky a politického establishmentu, nastolil kľúčovú otázku – otázku občianstva Estónskej republiky. Triezve a pragmatické umy si už vtedy veľmi dobre uvedomovali, že sa blíži éra privatizácie. Reč nie je o „žltých“ kartách, reč je o majetku, ktorý sa do určitého momentu považoval buď za národný, alebo ničí – o podnikoch, odborových zväzoch a ostatnom majetku.


Putin uzavrel summit APEC: Rusko si stavia mosty do Ázie

2022-01-22  (06:40)
Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že je plne spokojný s výsledkami dosiahnutými počas summitu APEC vo Vladivostoku. Vo svojom prejave na záverečnej tlačovej konferencii ocharakterizoval prezident tento summit ako jeden za najproduktívnejších za celú históriu APECu. Dnes bola taktiež schválená „Deklarácia ekonomických lídrov APECu“.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |