Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáPražskí hotelieri sa obracajú na mladých Dánov ako na barbarov - VIDEO

2022-01-22  (06:21)
Drsná výzva adresovaná dánskym študentom v Prahe - nepáliť koberce, neničiť nábytok, nevracať na chodbách...


„Riadime sa princípmi transparentnosti a snažíme sa vybudovať spoločnosť na svetovej úrovni“, - vyhlásil akcionár skupiny MAKO Alexander Janukovič

2022-01-22  (09:21)
Ukrajinské podnikateľské prostredie sa doposiaľ vyznačuje svojou mimoriadne vysokou netransparentnosťou a utajenosťou. Podľa niektorých údajov, až 95% ukrajinského podnikania nie je z hľadiska práva patrične ošetrené. Zriedkavé sú teda zatiaľ aj audity komerčných štruktúr, tým viac, ak sa majú realizovať prostredníctvom známych zahraničných auditorských firiem. V tejto súvislosti vyznieva tak trochu ako senzácia správa o zverejnení finančných výsledkov podnikateľskej skupiny MAKO, ktorej jedným z akcionárov je aj najstarší syn ukrajinského prezidenta Alexander Janukovič. Skupina si nielenže objednala medzinárodný audit u známej medzinárodnej spoločnosti PricewaterhouseCoopers, ale súčasne ho aj predložila širokej verejnosti.


Nečas: Litujeme utrpení a křivd způsobených nuceným vysídlením Němců - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-22  (05:23)
Historicky poprvé vystoupil předseda české vlády Petr Nečas před poslanci Bavorského zemského sněmu. Ve svém projevu vyjádřil politování nad poválečnými křivdami způsobenými vyháněním Němců z Československa. „Litujeme, že poválečným vyháněním, jakož i nuceným vysídlením sudetských Němců z tehdejšího Československa, vyvlastňováním a odnímáním občanství bylo způsobeno mnoho utrpení a křivd nevinným lidem, a to i s ohledem na kolektivní charakter přisuzování viny,“ řekl v Bavorsku český premiér.


Словачки политичар и публициста Сергеј ХЕЛЕМЕНДИК на митингу у Прагу „Косово је Србија“

2022-01-18  (08:20)
„Желео бих да кажем следеће: Сви смо ми Срби и то треба да схватимо. Да, данас смо сви ми Срби. Јер, ако нисмо у стању да у овој ситуацији подржимо Србе - онда смо ми следећи на реду“ - упозорио је учеснике митинга у Прагу Сергеј Хелемендик. Ово се чуло у Прагу. Било је изговорено на руском, а нас се и најнепосредније тиче.


Analýza amatérskeho videa: Čeľabinský meteorit zostrelilo UFO

2022-01-21  (09:31)
Čeľabinský meteorit je znovu stredobodom pozornosti. Ale už nie on sám, ale to, čo zasiahlo nebeského cestovateľa. Zábery amatérskeho videa sú teraz dôkladne analyzované, zväčšované aj spomaľované. Nejaký objekt sa približuje k meteoritu zozadu a pretína ho skrz naskrz: viditeľné sú dokonca aj úlomky bolidu, ktoré sa odštiepili po zásahu. Pochopiť, čo to bolo nemôže nikto.


Co je Aspartam? Více než miliarda lidí po celém světě konzumuje aspartam v jídle a nápojích a myslí si, že se jedná o bezpečnou látku

2022-01-22  (07:46)
Dlouhý seznam příznaků účinků Aspartamu se podezřele podobá příznakům fybromyalgie a roztroušené sklerózy. Najdeme v něm závratě, bolesti hlavy, změny chování, halucinace, deprese, nevolnost, necitlivost, svalové křeče, přibývání na váze, vyrážky, únavu, podrážděnost, nespavost, problémy se zrakem, ztrátu sluchu, bušení srdce, dýchací potíže, záchvaty úzkosti, nesrozumitelnou mluvu, ztrátu chuti, hučení v uších, závratě, ztrátu paměti a bolesti kloubů. V tomto článku se budeme zabývat otázkou: Co je Aspartam?


Kríza pápežstva - Časť 2.

2022-01-21  (21:42)
Ak uvážime, že rastúci tlak na pápeža nadobúdal čoraz silnejšie formy, môžeme predpokladať, že ohlasovaný odchod Benedikta XVI. súvisí s nemožnosťou pokračovať naďalej v kurze lavírovania, ktorý sa stával nebezpečným. Starší obyvatelia Vatikánu si zaiste dobre pamätajú smutný osud pápeža Jána Pavla I., ktorý pristúpil k reformovaniu finančných štruktúr a zomrel 33 dní po začiatku svojho pontifikátu.


Ekonomka ukázala na jasného viníka vysokých cen elektřiny - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-21  (05:29)
Po aféře s předraženými výkupními cenami za elektřinu z fotovoltaických elektráren se energetika dostala opět do popředí zájmu, protože společnost česká energetická společnost ČEZ se po Albánii, kde přišla o licenci na distribuci elektřiny, dostala do problémů i v Bulharsku. Kvůli masovým demonstracím proti vysokým cenám elektřiny padla v Bulharsku vláda a tamní úřady zahájily s pobočkami ČEZ řízení o odebrání licence. Na to, jaké mohou být důsledky potíží elektrárenské firmy pro české občany, se ParlamentníListy.cz zeptaly odborníků. Nebude už tak vysoká cena elektřiny ještě růst? Mají se drobní akcionáři raději zbavit akcií problémové společnosti?


Poslanci pravice udali kolegov, Béla Bugár hovorí o pomste - Na internet unikli výpovede poslancov o voľbe generálneho prokurátora - SITA

2022-01-22  (06:16)
Na internete niekto zverejnil dokumenty z vyšetrovania prokuratúry. Exposlanec Mosta-Híd podľa Sme vypovedal o Radičovej kóde. Béla Bugár naznačuje, že je to pomsta. Pri voľbe generálneho prokurátora v roku 2011 som nemohol hlasovať tak, ako som chcel, oznámil podľa Sme bývalý poslanec Mosta-Híd Igor Sidor vo výpovedi pred prokurátorom. Stojí si za tým aj dnes. „Doteraz sa za to hanbím“. Strany vtedajšej koalície podľa Sidora poslancom nariadili, ako majú hlasovať, čím mohla byť porušená tajnosť voľby. Prokuratúra to vyšetruje ako podozrenie z trestného činu sabotáže. Denník upozornil, že na internete niekto v stredu zverejnil časti výpovedí Sidora, exposlanca KDH Andreja Ďurkovského a Vladimíra Matejičku zo Smeru, ktorý bol pri voľbe skrutátorom. Generálna prokuratúra sa od zverejnených dokumentov dištancovala. Sidor aj Matejička však ich pravosť pre Sme potvrdili. S Ďurkovským sa redakcii nepodarilo spojiť.


Sergej Chelemendik - „Všetci sme Srbi“ - Analytická relácia Odnako s Michailom Leontjevom - TEXT V SLOVENCINE

2022-01-22  (07:20)
„Myslím si, že občania Českej republiky, bývalého Československa, sú povinní v 20. storočí mať sa na pozore pred novým Mníchovom, ktorý tu už bol. Boli ukradnuté územia suverénneho štátu,“ - vyhlásil poslanec parlamentu Česka Jaroslav Foldyna. „Podobný míting ako tento sa koná v Česku aj v Ostrave, taktiež sa podobné mítingy konajú aj v Poľsku, pričom majú masový charakter. Ak sa takýmto spôsobom dá správať k veľkému národu v Európe, ak sa takým spôsobom dá rozdeliť ho na časti, potrhať na kusy, prakticky zahnať do kúta, ak je to možné tam, prakticky je to možné všade. Nie náhodou tu zneli slová o tom, že je to nový Mníchov,“ - myslí si slovenský politik a publicista Sergej Chelemendik.


"My vsi Srbi" sut slova proglašena russkim pisateljem Sergejem Helemendikom na prošedšej demonstraciji v Pragě

2022-01-18  (13:13)
Byvši poslanik jest s‘ravnil dnešnu situaciju na Kosovu s situacijeju, ktora běše v koncah 30.lět prošlego stolětija. Jest-li jest možno s srbskim narodom sdějati to, čto dnes vidime na Kosovu, potom jest možno sije sdějati i s drugimi narodami. Kogda my dnes ne imějeme volju zaštititi Srbov, nikto ne bude v budučim braniti nas. Drugi iz demonstrantov sut takože sravnili kosovsku situaciju s Mnihovskimi dogovorami(1938, Munih agreement).


Nejvýznamnější ruská televize informovala o české demonstraci - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-22  (05:24)
Na protestní akci, kterou pořádalo sdružení Přátelé Srbů na Kosovu, totiž vystoupil i ruský spisovatel a analytik Sergej Chelemendik, jehož knihy četly miliony Rusů. Ten i kvůli přítomnosti významné ruské televize část projevu přednesl v rodném jazyce. „Všichni jsme Srbové,“ cituje ruská televize z Chelemendikova projevu, který parafrázoval známá slova J. F. Kennedyho z Berlína. „Jestli je možné s evropským národem naložit tak, jak se to nyní děje se Srby, pak se tak jednou může dít všude. Pokud nezvládneme ochránit Srby, jsme další v pořadí,“ uvedl.


Kríza pápežstva - 1. časť

2022-01-22  (09:15)
Napriek tomu si ale niekto všimol, že vyvrcholenie tlaku na pápeža sa zhodovalo s ďalšou pozoruhodnou udalosťou. Dňa 30. mája 2012 bola uzavretá dohoda medzi Rothschildovcami a Rockefellerovcami o zjednoení ich aktív - spoločnosť Rothshild Investment Trust “Capital Partners” (RIT CP), ktorá patrí Rothschildom, získala veľký balík akcií spoločnsoti Rockefeller Financial services (RFS), riadiacej rodinný biznis Rockefellerovcov a iných bohatých amerických rodín. V júli 2012 uverejnená správa MONEYVAL ukázala, že finančná činnosť Vatikánu nezodpovedá medzinárodným štandardom. V januári 2012 talianska centrána banka zablokovala všetky elektronické platby vo Vatikáne, v dôsledku čoho sa prestali prijímať platobné a debetové karty. Všetky talianske komerčné banky mali zakázané pracovať na území Vatikánu, pretože "nepotvrdili normy EÚ proti praniu špinavých peňazí".


«Мы руководствуемся принципами прозрачности и стремимся к построению компании мирового уровня - заявил акционер Группы МАКО Александр Янукович

2022-01-18  (08:05)
Украинская бизнес-среда до сих пор отличается своей крайней непрозрачностью и закрытостью. По некоторым данным, до 95% украинского бизнеса не оформлены в юридическом плане надлежащим образом. Соответственно, очень редки пока, к сожалению, отчеты коммерческих структур - тем более, проведенные с помощью известных зарубежных аудиторских фирм. В этом плане практически стало сенсацией обнародование бизнес-группой «МАКО», одним из акционеров которой является старший сын президента Украины Александр Янукович, результатов своей деятельности.


Андрей Фурсов - Как России выжить и победить в XXI веке?

2022-01-21  (19:27)
В 2010-е го­ды мир стре­ми­тель­но дви­жет­ся к не­бы­ва­ло­му кри­зи­су, ко­то­рый спо­со­бен раз­ру­шить Рос­сию, но мо­жет и пре­дос­та­вить ей шанс выс­ко­чить из ис­то­ри­чес­кой ло­вуш­ки, как это уже слу­ча­лось. Для это­го, ко­неч­но же, нуж­ны по­ли­ти­чес­кая во­ля и по­ни­ма­ние при­ро­ды гря­ду­ще­го кри­зи­са и его перс­пек­тив.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |