Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáHavel nese odpovědnost za vraždění dětí. Poslankyně udeřila - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-21  (05:59)
V pražské Mostecké ulici se před budovou velvyslanectví Republiky Srbsko v neděli sešli občané a zapalovali svíčky za oběti, které zabily bomby NATO. Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna zde řekl, že Václav Havel se kvůli podpoře takzvaného humanitárního bombardování, při kterém umírali nevinné děti a civilisté, smaží v pekle.


Offshory – anjeli a démoni súčasnej ekonomiky - RUVR.RU

2022-01-22  (05:32)
Cyperský offshor môže prestať existovať – tak komentujú experti podmienky poskytnutia ekonomickej pomoci ostrovu. Znamená to, že Západ vyhlásil vojnu daňovým čiernym dieram? Asi ťažko. Offshory sú dôležitým faktorom globálnej konkurencie, pomáhajú svetovým lídrom obísť nimi aj vymyslené pravidlá medzinárodného obchodovania.


Pre Pána BOHA gospodin Chelemendik hádam len si nemyslíte , že si toto myslí všetok slovenský ľud ! - diskusia FB

2022-01-22  (06:21)
TAKTO KRESLI RUSOV SLOVENSKI DENNIK PRAVDA - VY BY STE NA MIESTE RUSA UVERILI ZE SLOVACI MAJU K RUSOM DOBRY VZTAH? - Pre Pána BOHA gospodin Chelemendik hádam len si nemyslíte , že si toto myslí všetok slovenský ľud ! Toto si môže len tak myslieť z 5-tich milónov Slovákov maximálne jedno percento a aj to už preháňam toto číslo . Tak ako všade vo svete sa medzi ľuďmi nájdu hlupáci , ktorí niečo podobné rozhlasujú o iných , ale to predsa len svedčí o tom ,že ho doma poriadne navychovali slušnosti a úcte k druhím ľuďom a nadovšetko k POKORE .A podľa mňa pokiaľ moje vedomosti a pamať slúži drvivá vačšina slovenského národa tú pokoru v sebe má . No a to , čo píšete , svedčí o tom , že aj u nás sú takíto obmedzenci a predovšetkým v tejto sk........ dobe . Prosím Vás odpuste mi , ale nemám už síl držať emócie na uzde . Jednoducho prosím treba sa obrniť tým , že človek je nad vecou .


Strelec z Hurbanova nepoprel, že chcel vyriešiť problém s neprispôsobivými

2022-01-22  (07:44)
Bývalý mestský policajti Milan J., ktorý vlani v Hurbanove zastrelil troch ľudí a ďalších dvoch postrelil, dnes pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku nepoprel, že sa masaker odohral tak, ako sa píše v obžalobe prokurátora. Okrem iného sa v nej uvádza, že chcel "definitívne vyriešiť problém s neprispôsobivými obyvateľmi".


EÚ nás dostala tam kde chcela... + DISKUSIA FB

2022-01-22  (09:11)
EÚ nás dostala tam kde chcela.Máme rozbité poľnohospodárstvo tak že sa sami nedokážeme uživiť z prebytku potravín sme sa dostali na 45% vlastnej spotreby.Priemysel postavený na niekoľkých fabrikách patriacich cudzím majiteľom.Obchodná sieť zlikvidovaná a sústredená do niekoľkých obchodných reťazcov patriacich samozrejme cudzincom.Kompletné energie v rukách nadnárodných spoločnosti patriacich cudzincom. Odovzdali sme svoju menu,legislatívu a de facto aj svoje životy do cudzích rúk. Naši ľudia aby prežili a uživili svoje rodiny musia robiť gastarbeitrov v starých štátoch únie a inde vo svete.Vykradli nám mozgový potenciál na niekoľko desaťročí tým,že im dali podmienky ktoré sme my nemohli dať ani náhodou. Keď to všetko spočítame zistíme,že nemáme nič iba oči pre plač.Ak chceme znova začať treba povedať,že začneme takmer od nuly,ale Slováci by to dokázali len by bolo treba začať a času nie je nazvyš - najlepšie už dnes.


Seriál- Zmena politiky Slovenska: Zahraničná politika - DOLEZITE.SK

2022-01-22  (07:25)
Slovanské krajiny sú mentalitou niekde inde, ako ostatné Európske krajiny. My nemáme ambície stať sa vládcami a ani netúžime niekoho ovládať. Tým, že sme sa s takými krajinami spojili sme donútili našich ľudí niesť trest za skutky, ktoré páchali iní. Prečo by sa naša krajina mala podieľať na nenávisti voči Moslimským krajinám a ich občanom? My sme im nikdy neublížili, ale krajiny ako Veľká Británia celé stáročia utláčali a systematicky vyvražďovali mnoho obyvateľov týchto krajín. V niektorých krajinách potlačili krvavo pokusy o prevrat. Sloboda pre týchto ľudí od kedy ich okupuje západ je absolútne nedosiahnuteľná.


„Očakávali sme, že nám naši európski priatelia pomôžu. Namiesto toho nám priložili pištoľ k hlave“.

2022-01-22  (09:19)
V Nikózii, cyperskom hlavné meste a poslednom ohnisku dlhovej krízy eurozóny, na rozdiel od Atén v posledných piatich rokoch nie je vidieť chudoba a zúfalstvo. Namiesto toho ide o dejisko modernej finančnej paniky, ktorú spustilo prekvapivé rozhodnutie ministrov financií eurozóny z minulej soboty, podľa ktorého mala na záchranu krajiny padnúť časť vkladov v cyperských bankách. Banky potom boli celý týždeň zatvorené, a zostanú tak najmenej do utorka. Nervózni obyvatelia teraz stoja v radoch pred bankomatmi a snažia sa postupne vybrať si peniaze na účtoch – pri jednom výbere je maximálna povolená suma 260 eur. Televízie a rádia unisono vysielajú nepretržité spravodajstvo o pokusoch dospieť k dohode s EÚ, Ruskom, či dokonca s Čínou pred pondelkom, keď Európska centrálna banka hrozí odstrihnúť cyperské banky od hotovosti.


Nezákonná likvidace princezny Diany a Dodi Al-Fayeda - AC24.CZ

2022-01-22  (05:19)
Celým smyslem toho šetření bylo přezkoumat podezřelé okolnosti obklopující tu automobilovou havárii. Byla to pouhá shoda okolností, že Diana říkala mnoha lidem, že byla z důvěrných zdrojů v paláci varována, že princ Philip má plány na její úmyslné usmrcení při autohavárii přesně tak, jak zemřela? Proč ty CCTV kamery po trase autohavárie nezaznamenaly nic, což je ‚shoda‘ této havárie s Útoky ze 7.7 v Londýnském metru? Byly vzorky krve řidiče upraveny, aby to vypadalo, že byl hodně podnapilý, ač byl zjevně střízlivý? Proč byly telefonní hovory Diany napíchnuté americkou NSA? Proč byl záchranný pás Diany tu noc s nehodou zaseklý, což jí zabránilo, aby se připoutala – což by normálně udělala, a co by jí nejspíš zachránilo život? Proč policie neidentifikovala vlastníky nebo řidiče pěti dalších vozidel, která se té havárie účastnila. A proč ambulanci trvalo 2 hodiny přivézt Dianu do nejbližší nemocnice?


Европа: время переоценки ценностей - FONDSK.RU

2022-01-22  (09:37)
События, развернувшиеся в странах Европейского союза после начала мирового финансового кризиса, можно без преувеличения назвать гуманитарной катастрофой. Правда, не по экономическим показателям, которые по-прежнему высоки. Катастрофой для жителей Евросоюза стал крах привычного им мира, разрушение казавшегося естественным социального партнерства государства и общества, общества и капитала. Масштабы падения социальных стандартов в Европе действительно впечатляют…


Sergej Chelemendik: Euronaivita Červených čiapočiek - DISKUSIA

2022-01-22  (07:13)
Zamyšlení ruského spisovatele žijícího na Slovensku Sergeje Chelemendika nad blízkou budoucností Evropy a Ruska.


Svetový bankový systém má smrť na jazyku

2022-01-22  (11:38)
Banky prestali vytvárať zisky ako inštitúcie poskytujúce pôžičky. Reč dokonca nie je ani o krízach, ale o obdobiach tzv. normálneho ekonomického rozvoja. Príčina je jednoduchá. Po skončení poslednej finančnej krízy najväčšie centrálne banky – Federálny rezervný systém (FRS) USA, Európska centrálna banka, Britská banka, Japonská banka – spustili tlačiarensky stroj na plné obrátky. V minulosti sa to považovalo za trestné. Teraz sa to nazýva pekným termínom „kvantitatívne uvoľňovanie“. Peniaze sa stali dostupné a lacné. Banky sa z obyčajných vkladových a úverových inštitúcií menia na organizácie, ktoré sa už ťažko dajú pomenovať. Začínajú hrať úlohu akýchsi tranzitno-distribučných bodov, prostredníctvom ktorých „produkcia“ tlačiarenských strojov, smeruje do rôznych kútov sveta na skupovanie ozajstných reálnych aktív. Reč je najmä o tajných operáciách FRS v období rokov 2007-2010. Federálny rezervný systém vtedy vydal popredným americkým a zahraničným bankám úver vo výške 16 biliónov dolárov.


Umírá mnohem více důchodců, než dříve. Jejich šéf viní vládu a mluví o genocidě PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-22  (08:11)
„Jestli chce stát řešit svoji krizi genocidou důchodců, tak budeme křičet všude ve světě,“ naznačil, že se senioři budou neustálému utahování šroubů bránit. Předseda Rady seniorů se také podivuje nad výroky stínového ministra ČSSD Jana Mládka v médiích, že se bude muset přizpůsobit odchod do důchodu průměrnému dožití. Jan Mládek v médiích na adresu důchodců řekl, že „v řadě zemí mají stanoveno, že průměrný důchodce má pět let mezi odchodem do důchodu a úmrtím. Je to tedy trochu cynické, ale bohužel jinak to nejde. Myslím, že tuto debatu tady bude nutné rovněž otevřít. Odchod do důchodu se bude muset přizpůsobit průměrnému dožití. Pokud by totiž ten systém běžel dál, tak bychom se dopracovali k tomu ruskému řešení penzijního systému, že se většina mužů vůbec nedožije důchodu,“ řekl.


Oracle: Čaká nás kolaps globálneho finančného systému ešte tento rok? - proinvestory.cz

2022-01-22  (05:34)
Tak začnem od koreňa problémov a to je spôsob emitovania peňazí, v súčasnej dobe väčšina štátov emituje svoju menu na dlh, t.j. vydá úročené dlhopisy s určitou splatnosťou, ktoré následne kúpia ekonomické subjekty napr. cudzie štáty, banky a firmy, časť týchto dlhopisov následne kúpi centrálna banka, za čo subjekty dostanú peniaze (robia to hlavne banky). Druhým koreňom problémov je frakčné bankovníctvo, proste banky môžu požičiavať nad rámec svojich hotovostných rezerv a tým pádom „topiť“ ekonomiku v peniazoch, podrobný mechanizmus nebudem rozoberať, stačí len toľko že systematicky vytvára infláciu. Sumárne sa dá povedať že tento podvodný finančný systém nielen vytvára nesplatiteľný dlh, ale aj žiada za prakticky bezcenné papiere (v skutočnosti za čísla na účtoch) reálne hodnoty.


Sergej Chelemendik - Dobrá sila - Online kniha sa uverejňuje na internete postupne po jednotlivých kapitolách - Prvá kapitola - Putin a Stalin

2022-01-22  (07:21)
Putin sa ponáša na Stalina v tom hlavnom, aj on je VV. Termín veľký vodca - skrátene VV - v tejto knihe nechce nikomu lichotiť, iba opisuje veľkosť historického dejateľa. VV je človek, kto zobral na seba bremeno Dejín a dokázal ho niesť. Napríklad Kerenskij, Chruščov alebo Gorbačov, aj oni chceli niesť toto bremeno, no neuniesli ho. Preto nie sú VV. Kým Stalin je VV absolútny, väčší ako on, už nie je.


Lúpež bankových vkladov Európanov

2022-01-21  (06:54)| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |