Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáLobby pedofilov - Ide tu o snahu sexualizovať deti a o pohlavný styk s "čerstvým mäsom" - DOLEZITE.SK

2022-01-24  (06:42)
Judith Reisman zistila, že program sexuálnej výchovy nariadený v Chorvátsku a pripravený podľa metódy Kinsey Inštitútu prof. Štulhoferom je podobný s takmer všetkými ostatnými sexuálnymi výchovami, ktoré boli do škôl implementované na globálnej úrovni. Ide tu o snahu sexualizovať deti a o pohlavný styk s "čerstvým mäsom", a to všetko kvôli nezdravým chúťkam dospelých, kvôli snahám šíriť a prezentovať homosexualitu a iné vážne úchylky osôb ako normálne prejavy ľudskej sexuality, a teda pretvárať mladých ľudí a urobiť ich závislými na pornografickom priemysle.


Světová finanční pyramida v číslech - DOLEZITE.SK

2022-01-22  (10:49)
Přitom celkový dluh světa dosahuje přibližně 190 bilionů dolarů. Světové HDP však představuje částku jen okolo 70 bilionů dolarů. Zajímavá je zejména celková nominální hodnota všech derivátů – ta se pohybuje někde mezi 600 až 1.500 biliony dolarů. Zkrátka, máme před sebou problém gigantických rozměrů. Světový finanční systém je nestabilní domeček z karet budovaný na dluhu, pákování a neuvěřitelně riskantních derivátech. Žijeme v největší finanční bublině v historii lidstva a nebude trvat dlouho, než to celé praskne. Až se to stane, bude to finanční katastrofa doposud nevídaných rozměrů.


Offshore Leaks: кто прячет миллиарды в «черной дыре» офшоров? - INOFORUM.RU

2022-01-24  (22:45)
130 тысяч человек из более чем 170 стран оказались в списках лиц, подозреваемых в уклонении от налогов в офшорах и их пособников. Сенсация готовилась дольше года. Журналисты крупнейших СМИ из 46 стран мира около года назад получили от организации «Международный консорциум журналистских расследований» (ICIJ) гигантскую базу данных о потоках денег в офшоры. Среди 2,5 миллионов документов — и электронная переписка клиентов с фирмами-посредниками, и договоры о создании подставных трестов и фондов в офшорах.


Európa sa pripravuje na vzplanutie vnútorného terorizmu - RUVR.RU

2022-01-26  (21:46)
Belgická polícia zastrelila počas prenasledovania 39 ročného Alžírčana dodávajúceho zbrane teroristom. Experti upozorňujú na to, že európsky život čoraz častejšie pripomína zábery z amerického filmu a pochybujú o schopnosti mocenských predstaviteľov adekvátne reagovať na možné vzplanutie vnútorného terorizmu. Špeciálne služby dnes pozorne sledujú to, čo sa deje v arabskom svete. Podľa všetkého tam vzniká teroristická internacionála, ostrie ktorej je zamerané na Európu. Podľa expertov arabská jar vyprovokovala extrémistov. Ministerstvo vnútra Veľkej Británie upozorňuje na skoré objavenie sa na kontinente stoviek Európanov - prívržencov radikálneho islamu. Dnes sa zúčastňujú na zvrhnutí svetských režimov v Severnej Afrike a zajtra budú na rade svetské demokratické režimy v Európe. Ale podľa analytikov nie sú doposiaľ európske protiteroristické zákony prispôsobené na to, aby mohli špeciálne služby efektívne pracovať.


Martin Braxatoris - Postoje srbských autorít ku kosovským Srbom: tendencie a očakávaný vývoj

2022-01-24  (10:42)
V súčasnosti je najaktívnejšou srbskou politickou stranou v tzv. kosovskom štáte Nezávislá liberálna strana (SLS) Slobodana Petrovića, ktorá v posledných voľbách koncom roka 2010 získala 2,1 % hlasov a 8 zo 120 poslaneckých mandátov. Strana vstúpila do vládnej koalície s víťaznou Demokratickou stranou Kosova Hašima Tačiho a získala tri ministerstvá – miestnej samosprávy, ministerstvo komunít a repatriácie a ministerstvo práce a sociálnych vecí. Petrović (ktorý pochádza z Prištiny a žije v nej) v rámci vlády zastáva funkciu jedného z piatich vicepremiérov. Riaditeľ strany Dalibor Jevtić (narodený v okrese Štrpce na juhu Kosova) je ministerom komunít a repatriácie a generálny tajomník strany Petar Miletić pôsobí ako podpredseda kosovského parlamentu. Miletić býva v Kosovskej Mitrovici, v ktorej bol v roku 2010 poranený tromi výstrelmi do dolnej končatiny


Je to ta banda lumpů, co nás uvrhla do této finanční katastrofy - AC24.CZ

2022-01-24  (13:21)
Podobně, když se řecký ministerský předseda George Papandreou odvážil navrhnout, že lidu Řecka by se dovolilo vyjádřit se v referendu, tak byl během pouhých dnů vykopnut a nahrazen Lucasem Papademosem, bývalým viceprezidentem ECB, hostujícím profesorem na Harvardu a bývalým vedoucím ekonomem v bostonských Federálních rezervách. Byl to Papademos, kdo vedl řeckou centrální banku, když dohlížela na derivátové obchody s Goldmanem Sachsem, které Řecku umožnily ukrýt skutečný rozsah masivního zadlužení vedoucího k evropské dluhové krizi.


Сергей Хелемендик - Европа у ног Евразийского Союза - Программный текст движения «Добрая Сила»

2022-01-26  (04:50)
«Европейские деньги» аккуратно соберут деловитые немцы, со свойственным им романтизмом немцы будут считать, что все это теперь их, но скоро придет жестокое разочарование. Собранные немцами «европейские деньги» заберет одним ударом у немцев тот, кто деньги печатает на типографских станках и рисует на дисплеях – наши ненасытные ЗаОкеанские ПАртнеры – ЗОПА. И это будет справедливо: сами нарисовали, сами и заберут, чтобы их адская фабрика по производству фальшивых денег немного передохнула. Отсюда такое маниакальное стремление превратить ЕС чуть ли ни в два месяца в «супергосударство», Европейскую федерацию, с общим бюджетом и чуть ли не единым супербанком и угрожающей мировому равновесию грозной евроармией из двух мультикультурных бригад «Иностранного легиона». И это правильно, раз в Вашингтоне сказано: все в Европе централизировать сталинскими темпами, все собрать до центика, значит так надо. И зачем ЗОПЕ лазить по разным европейским закоулкам и выгребать мелочевку, не царское это дело. Янки давно уже Европу с Африкой путают на карте, а вот Германию еще знают, войска их там. Пусть все это лежит в одном месте, в Германии – ЗОПА возьмет все сразу.


Vladimír Živčák - Každý hanlivý prejav proti Rusku a slovanskej vzájomnosti bolí a ponižuje

2022-01-24  (17:41)
Pán Chelemendik ako občan SR som hrdý na to, že Vy príslušník bratského ruského národa ste si vybrali za druhý domov náš kraj. Žijete tu už dosť dlho na to, aby ste poznali podrobnejšie a aby ste sa sám presvedčili, že naše vzťahy k ruskému národu a k Rusom sú úprimné a v nás hlboko zakorenené. Viem, že aj u nás je dosť Judášov, ktorí za špinavých „30 strieborných“ budú zrádzať a špiniť kohokoľvek, bratský ruský národ nevynímajúc. Je to aj dôsledok masívnej kampane vo verejných oznamovacích prostriedkoch, kde je veľmi málo počuť niečo pozitívne o Rusku a jeho predstaviteľoch. Môžem Vás však ubezpečiť, že v mojom okolí je veľmi silné proruské naladenie. Jednoduchí ľudia, ktorí nežijú z judášskeho príjmu nepodliehajú týmto tlakom a ich postoj k Rusku je pevný, úprimný a čestný. S národom je to ako s človekom, teda, že je malý postavou neznamená, že je malý duchom. Boli sme vychovávaní k láske a bratskej spolupatričnosti s Ruskom a takto vychovávame aj teraz mladšie generácie.


Bratislava sa vracia ku korune

2022-01-25  (05:33)
Občiansky snem uvedie menu krytú skutočnou hodnotou. Po vzore takmer 3000 komunít vo svete, akými sú britský Bristol alebo grécke mesto Volos, ale aj Tirolské hodiny alebo nemecký Chiemgauer, spúšťa občiansky snem Bratislava ( ďalej OS BA ) dňa 6.4.2013 o 14:00 v Primaciálnom paláci, komunitný výmenný prostriedok, nazvaný Bratislavská koruna, v skratke BAK. Neformálne zoskupenie občanov zakladá BAK na "úvodnej burze" Bratislavskej koruny, kde sa budú môcť ostatní ľudia prísť pozrieť, ale aj vyskúšať si ako založiť vlastný výmenný systém - či už pre skupinu priateľov, združenie, susedskú komunitu, školu, internát, mestskú časť alebo dokonca aj pre kolegov vo firme.


Myslíte si, že se naše vnoučata dozvědí SKUTEČNOU PRAVDU? - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-22  (09:17)
On přece není tak hloupý, aby nechal rozdat celé hospodářství za hubičku. To byl plán té vaší „Sametové revoluce“. Tady se mělo zrušit funkční zemědělství, ocelárny, doly, automobilový a zbrojní průmysl a všechny podniky, které něco vyvážely. To vše musel jako ministr financí udělat Klaus aby to bylo na koho svést. Byl to Havel, kdo podepsal dohodu a věděl, že pokud vše půjde podle jeho scénáře, bude prezidentem. Podle jeho scénáře se založilo Občanské fórům a počítalo se s tím, že to všechno odnese OF, které se pak rozpadne. Jenže Klaus nespěchal s tím rozdáváním našich podniků. Mnoho osobností z politiky s tím také nesouhlasilo. OF se rozpadlo dříve, než privatizace začala. Mezi Klausem a Havlem docházelo často k vyměně názorů. Klaus založil ODS a myslel si, že to uhlídá. Mohl si tenkrát vybrat, dělat za 40 000,- a bát se že skončí v některém sudu v Orlické Přehradě jak skončilo mnoho nepohodlných lidí, nebo pracovat podle plánu a brát 140 000,-Kč. Zeptal se mne co bych si vybrala já.


Euro stráca status rezervnej meny. Rubeľ môže pomôcť - RUVR.RU

2022-01-21  (05:33)
Rozvojové štáty znížili podiel rezerv v európskej mene o 45 miliárd, čo činí 6%. Tieto údaje za minulý rok uvádza MMF. Ako alternatívnu menu experti čoraz častejšie spomínajú okrem dolára aj rubeľ. Zatiaľ iba v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov. V rozvíjajúcich sa krajinách majú dnes uložené v dolároch približne 62% úspor, v eurách iba 24%. Pre európsku menu je to minimálny ukazovateľ za posledných desať rokov. Štáty prevádzajú svoje rezervy do japonských jenov, britských libier a austrálskych dolárov. Doplniť tento zoznam by mohol aj ruský rubeľ, sú presvedčení experti.


Rusko. Nemecko. Chlad - RUVR.RU

2022-01-24  (06:44)
Prezident Vladimír Putin cestuje do Nemecka na pozadí očividného ochladenia vzťahov Moskvy a Berlína. Európska tlač premýšľa nad tým, v akom štýle sa návšteva uskutoční. Britské média zvažujú, či ruský líder nepredloží vláde Nemecka účet, za straty ruských investorov v cyperských bankách. Nemecké média si kladú otázku, ako teraz budovať vzťahy s Ruskom.


Poľsko, Volynský masaker a európske sny Ukrajiny

2022-01-25  (05:27)
„Ukrajinská otázka“ je pre Poľsko stále aktuálna. Na jednej strane, má Varšava záujem o Ukrajinu ako o nárazníkovú zónu, ktorá Poľsko oddeľuje od Ruska. Teoreticky, čím viac je na Ukrajine prítomná rusofóbia, tým lepšie pre Poľsko. Na druhej strane, ukrajinská rusofóbia sa často mieša s ukrajinskou poľskofóbiou a obidve tieto fóbie formujú morálku ukrajinského nacionalizmu.


Přijdete o své úspory v bance jako na Kypru. I to hrozí, varují ekonomové

2022-01-23  (07:35)
Ekonomové komentují, jak Evropská unie „vyřešila“ finanční krizi na Kypru, který je členem eurozóny. Je to podle nich další hřebíček do rakve důvěryhodnosti eurozóny. Čeští střadatelé mohou prý být zatím relativně klidní, ale nervozita, nejistota a nedůvěra se ale přelévá i mimo státy eurozóny. A především pojištění vkladů je iluze a banky nemají peníze v hotovosti. Není také jistota, že vláda v budoucnu neznárodní vklady i vám.


Američania vyrábajú správy vo filmových štúdiách - Časť 1.

2022-01-21  (04:22)
Na konci marca korešpondentka americkej televízie CNN Amber Lion spravila senzačné vyhlásenie o tom, že zamestnanci televízie dostávajú príkazy vysielať vymyslené správy a blokovať informácií, ktorých zverejnenie nie je žiadúce pre vládu USA. Podľa slov novinárky, americké média manipulujú správy a teraz sa „deje to isté, čo sa dialo v prípade Iraku“: démonizuje sa Sýria a Irán, formuje sa verejná mienka v prospech vojny proti týmto krajinám...


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |