Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáJaponsko hľadá vlastnú cestu vo svetovej politike - RUVR.RU

2022-01-21  (06:17)
No medzitým je stále zjavnejšie, že Japonsko už dávno o Amerike pochybuje, domnieva sa člen Rady expertov výboru Štátnej Dumy RF pre bezpečnosť a profesor Alexej Plotnikov. Tokio si uvedomuje, že Washington sa kvôli Japonsku nezapojí napríklad do jeho územného konfliktu s Čínou kvôli ostrovom Senkaku. Skoro každý Japonec okrem toho vie, že jeho krajina bola kedysi impériom a v súčasnosti ju fakticky USA okupovali. Komplex z porážky v Druhej svetovej vojne za posledných pol storočia hlboko vošiel do povedomia Japoncov, no vždy si to pamätajú.


Zvěsti o založení nové strany: Velká rána pro ČSSD - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-22  (09:05)
V levé části spektra poptávku po nové partaji nevidí Odborníci jsou takovými úvahami překvapeni: jako kdyby na levicové straně politického spektra nebylo už narváno. Kromě sociální demokracie se o levicové voliče uchází tradičně komunisté, lidovci, zelení, Zemanovci i Paroubkova LEV 21. „My jsme v našich výzkumech nezaznamenali něco, co by se dalo nazvat poptávkou po novém levicovém uskupení,“ ujistil sociolog a ředitel agentury STEM Jan Hartl. Nevidí poptávku v levé části spektra, ale spíš v širokém liberálně orientovaném středu. „Prostor, který se otevírá, je patrnější vzhledem k rozčarování voličů spíš v části středopravé než středolevé. Alespoň tak jsme to donedávna registrovali,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz.


Česko – drogový raj Európy: Časť 1

2022-01-21  (13:46)
Problém začína stanom v tvare kvádra z čiernej syntetickej látky, ktorý vyzerá ako prenosný šatník. Má výšku človeka, takmer cez neho nepreniká zápach a predstavuje miesto pre pestovanie štyroch dospelých rastlín konope. Grow shop v pražskej mestskej štvrti Žižkov predáva takýto stan približne za 400 eur, v cene je ventilátor, ventilačné trubice, ohrievač na 400 Watt, hnojivo a niekoľko vriec záhradnej zeminy. Túto vecičku čiernej farby je ľahké potajomky poskladať u seba doma a pestovať trávu. Môže to urobiť ktorýkoľvek teenager. Ale práve v tom je problém. Trh je zaplavený marihuanou. „Ceny klesajú“, - hovorí Marek, drogový dealer.


Kolaps ekonomiky EU alebo kolaps Eurozóny z týchto dôvodov je neodvratný - proinvestory.cz

2022-01-21  (06:37)
Kto bude výhercom či porazeným a na ako dlho? Výhercom tejto zlej situácie budú USA (žiaľ len prechodne), lebo dôjde k nahradeniu € US dolármi v medzinárodnom obchode, ďalším výhercom (a tí budú tí dlhodobí) bude Čínsko-Rusko-Indický blok a Švajčiarsko (šťastie praje pripraveným). Z dlhodobého hľadiska USA sú na strane porazených, kvôli zlej štruktúre ich (de facto neexistujúcej) ekonomiky. Ekonomický kolaps problematických štátov a rozpad Eurozóny odnesú aj neeurópske štáty, hlavne dodávatelia surovín a energetických nosičov, okrem Ruska ten môže svoj predaj preorientovať na Čínu a Indiu, lebo má vybudovanú, alebo buduje na to infraštruktúru. Musím poznamenať, že Čína podporuje rast svojho vnútorného trhu a India robí investície do svojej infraštruktúry (dá sa povedať, že je na tom rovnako ako Čína pred 20-30 rokmi).


„Chcem skaziť poľský národ“ - iba poľský?

2022-01-21  (04:52)
Formovanie požadovaných sociálnych vzťahov a modelu správania jednotlivca je veľkou úlohou moci a súčasne zodpovednosť, vlády, politických strán, médií, spoločenských organizácií, lídrov, elít... v mene blaha štátu, krajiny, národa a občanov. Pretože sa ale vládne tak, ako sa vládne, vyzerá to tak, ako to vyzerá. Nie tak, ako by malo. Sledujú sa totiž svoje vlastné ciele – likvidáciu Poľska, poľskosti, krajiny, národa, každého človeka. Táto vojna prebieha už dávno. Táto vojna bola už dávno naplánovaná a vedie sa systematicky a dôsledne. Propaganda je jednou z najdôležitejších zbraní tejto modernej Neviditeľnej Vojny. „Chcem skaziť poľský národ“, to sú slová Urbana, pri zakladaní týždenníka NIE, tak znie jeho politické a ideologické krédo. Vulgarizácia jazyka, sociálnych noriem sa vyvíja priam neuveriteľným tempom – je to iba 20-30 rokov, a to je iba jedna generácia. To isté robí aj Michnik v svojich médiách, financovaných Západom.


Finančné kolapsy sú matkou vojny - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-21  (05:48)
Embry ďalej povedal – Ak by mohli ukradnúť peniaze na Cypre, mohli by to urobiť kdekoľvek a to by vytvorilo ďalšiu katastrofu. Myslím, že Sinclair na vec vrhol trochu svetla, keď hovoril o motivácii za celou vecou, keď fakticky skúšali z banky zobrať peniaze vkladateľov, aby zvládli “záchranný balíček.” Krok ako ukradnutie peňazí z bánk, bol snahou zastaviť QE (množstvové zľahčovanie). Myšlienka sa ale rýchlo zmenila na katastrofu, ktorá vystrašila ľudí na Cypre a po celom svete. Po prieskumnom lete “pokusného balóna” na Cypre, politici a centrálni plánovači zaradili šialenú spiatočku, z dôvodu negatívnej reakcie obzvlášť Rusov. Európa je teraz previazaná, nikomu nechcú dovoliť ústup od eura, lebo by to mohlo spustiť reťazovú reakciu. Euro sa vždy zdalo odsúdeným projektom, no situácia na Cypre by mohla znamenať rozpustenie eura, ako ho poznáme.


Jsem euroskeptik! Nevěřím na světlé zítřky, které nám EU připraví - DOLEZITE.SK

2022-01-21  (06:23)
V mnoha případech EU úplně otáčí ekonomické zákonitosti. Evropským byrokratům absolutně unikají příčinné souvislosti. Tyto ekonomické nesmysly jsou pak médii vštěpovány obyvatelům. V lidech již není zakořeněna skutečnost, že k bohatství se dostanu pomocí tvrdé a poctivé práce. Když tuto myšlenku představíte absolventovi střední školy, tak se Vám akorát vysměje. EU vytváří představu, že společnost má zákonité právo na bohatství ostatních jednotlivců. "Dobro" společnosti je stavěno před vlastnická práva a svobodu jednotlivce. Vytváří se tak pnutí mezi příjemci sociálních dávek a podnikateli odvádějícími daně. Příjemci dávek se cítí ochuzeni, když některý podnikatel neodvede daň. Říká se, že podnikatel okradl stát. Zatímco podnikatel se pouze snaží ochránit zisky, které vygeneroval svou prací před nenechavou rukou státu. Je to tedy podnikatel, kdo je okrádán.


Sergej Chelemendik - Superslovák Robert Fico a nová nežná revolúcia na Slovensku - Kapitola 1 - Istota je guľomet

2022-01-22  (07:46)
Najbližšia budúcnosť slovenskej politiky sa tak bude točiť okolo prezidentských volieb v marci 2014, ktoré neskôr plynule prerastú do júnových volieb do Európskeho parlamentu. Už teraz je to hlavná téma, hlavná intriga, hlavná možnosť niečo meniť, niečo vyhrať alebo niečo prehrať. Aké sú šance Roberta Fica stať sa slovenským prezidentom? Ak by sa voľby konali zajtra, potom by tieto šance boli prakticky stopercentné. Čo bude o rok, nikto nevie, ale riskovať Fico musí už dnes. Môže Fico prehrať prezidentské voľby? Prirodzene, že môže. Unavené knieža Schwarzenberg by na túto tému vedelo povedať veľa zaujímavého. Kým Zemanova skúsenosť Ficovi môže sotva pomôcť – ako sa hovorí, iný kraj, iný mrav. Do prezidentských volieb na Slovensku môžu zvonku zasiahnuť silnejší hráči ako je Robert Fico, či už na jeho strane, ako proti nemu. Takýchto epizód bolo v histórii volieb v Európe v posledných rokoch viac než dosť. Presnejšie by bolo dokonca povedať, zasahujú prakticky vždy, počínajúc Srbskom alebo Ukrajinou, až po Česko a Francúzsko, ale nie vždy efektívne. Napríklad americká podpora Schwarzenberga v Česku sa ukázala ako neefektívna, kým ruská podpora Nikoliča v Srbsku, slabá, prakticky symbolická, naopak, pomohla.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 2.

2022-01-22  (09:06)
Preto nám, Rusom, ste vy, naši smutní bratia z európskeho kontinentu, historicky blízki a pochopiteľní, poznáme vašu kultúru, vaše jazyky, milióny Rusov chodia po vašich mestách, mnohí sa k vám dokonca presťahovali. Na nejaký čas. Ale vy nás nepoznáte a bojíte sa. Hoci báť sa už nemáte čoho, báť ste sa mali predtým, keď stáročie po stáročí z Európy prichádzali invázie na ruskú zem. Prichádzali a topili sa v krvi. A ak vás, zostarnutých a zoslabnutých znovu poštvú proti Rusku, bude to vaša posledná invázia. Mali by ste sa priateliť s Ruskom a Čínou, oni sú vaše svetlo v okne, hviezda z východu. Iné svetlo nie je a nebude.


Ruský prezident zkritizoval bankovní systém Západu - RUVR.RU

2022-01-22  (07:04)
Pouze čtyři měsíce poté, co jsme schválili tyto zákony, na účet těchto organizací bylo ze zahraničí převedeno 28 miliard 300 milionů rublů. Skoro miliarda dolarů! 855 milionů rublů prostřednictvím velvyslanectví. To jsou organizace, které se zabývají vnitropolitickou činností. Copak naše společnost nemá právo vědět, kdo i na co dostává peníze?


Jack A. Smith - Co stojí za konfliktem USA-Severní Korea? - zvedavec.org

2022-01-21  (06:13)
Proč ne? Washington se chce zbavit komunistického režimu předtím, než umožní, aby na poloostrově zavládl mír. Pro šovinistického strýčka Sama neexistuje žádné „jeden stát, dva systémy“. Chce jeden stát, který bude přísahat věrnost – hádejte komu? Mezitím existence „válkychtivé“ Severní Koreje ospravedlňuje obkličování Severu Washingtonem pomocí skutečného prstence palebné síly v severozápadním Pacifiku, který je téměř dostatečně blízko, aby sežehl Čínu. „Nebezpečná“ KLDR je také užitečná k udržení Japonska americkým satelitem. Je to také další výmluva pro kdysi pacifistické Japonsko, aby posílilo svůj již tak úctyhodný arzenál.


Terorismus nejsou jen bomby na ulicích, terorismus je pomalá likvidace lidstva - DOLEZITE.SK

2022-01-22  (07:55)
Je to směšné a hloupé bojovat s teroristy kteří neexistují. Skuteční teroristé jsou mezi našimi vládními špičkami. Ale ti jsou jen loutkami v rukou skutečných pánů. Organizátorů Nového Světového Pořádku. Jsou to zdegenerovaní psychopati, co nemají normální myšlení. Je třeba si uvědomit, jak málo lidí za tím stojí. Vždy jsem si myslel, že je to jen konspirační teorie, ale události poslední doby tomu nasvědčují. Nemám rád žádné konspirační teorie o NWO nebo jiné. Ale je fakt, že prezidentské kampaně stojí miliardy dolarů, které kandidáti nemají. Někdo jim ty peníze dává, a ten někdo za to také něco chce. Proto americké (a nejen americké) vlády musí sloužit svým donátorům. Vlády jsou znásilněny elitou, která je nemilosrdná. Tato celosvětová vláda je vybudována a založena k tomu, aby redukovala světovou populaci.


Суперсловак Роберт Фицо и новая нежная революция в Словакии - Программный текст Движения «Добрая Сила» - Часть 1

2022-01-21  (09:16)
В Словакии есть человек, который «истоты» не просто заслужил, а получит их первым среди всех словаков и в количествах, недоступных никому, кроме него. Этого человека зовут Роберт Фицо, и его «истота» будет в высшей мере соответствовать предвыборному обещанию «Смера» – потому что он действительно заслужил. Фицо с большой вероятностью станет через год новым словацким президентом, и представить себе более надежные личные гарантии уверенности в завтрашнем дне в сегодняшней Словакии нельзя. Президентский дворец это не какой-то пулемет, а целый авианосец. Споры о том, будет ли Фицо выставлять свою кандидатуру, в Словакии постепенно утихают, его появление на американском телевидении «Маркиза» в благотворительном шоу, где он помогает несчастной семье, а затем и на первой странице газеты «Новый час» - это не только очевидное начало президентской кампании, но еще и объяснение того, почему вдруг новым директором государственной радиотелевизионной компани стал бывший директор «Маркизы». Стал потому, что Фицо нужны «истоты» своего избрания, и он ими заботливо запасается. Плохого в этом нет ничего – раз «истоты» были обещаны, пусть их получит хотя бы один словак. Почему бы не получить самому популярному политику Роберту Фицо? Потом, может быть, получит второй, потом третий. И так вот потихоньку весь народ получит то, что он заслужил...


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.

2022-01-22  (08:22)
„Európske peniaze“ šikovne pozbierajú podnikaví Nemci, ktorí s pre nich typickým romantizmom si budú teraz myslieť, že to všetko je teraz ich, ale čoskoro bude nasledovať trpké sklamanie. „Európske peniaze“, ktoré Nemci zhromaždia, jednou ranou Nemcom vezmú tí, ktorí peniaze tlačia na tlačiarenských lisoch a kreslia na displejoch – naši nenásytní ZaOceánski PArtneri – ZOPA. A bude to spravodlivé: sami ich nakreslili, sami ich aj vezmú, aby si ich pekelná továreň na výrobu falošných peňazí trochu oddýchla. Z toho vyplýva taká maniakálna snaha premeniť EÚ sotva za dva mesiace na „superštát“, Európsku federáciu, so spoločným rozpočtom a podľa možnosti aj spoločnou superbankou a ohrozujúcou svetovú rovnováhu ozrutnou euroarmádou pozostávajúcou z dvoch multikultúrnych brigád Cudzineckej légie. A to je správne, ak bolo vo Washingtone povedané: všetko v Európe centralizovať stalinovským tempom, všetko vyzbierať do posledného centu, potom tak aj treba. A načo by mali ZOPA liezť do rôznych európskych zapadákovov a zbierať tam drobáky - to nie je nič pre veľkých pánov. Yankeeovia si už dávno mýlia na mape Európu s Afrikou, ale Nemecko ešte poznajú, majú tam svoje vojská. Nech to všetko leží na jednom mieste, v Nemecku – ZOPA si potom vezmú všetko naraz.


Konfiskace bankovních úspor, aby se “zachránily banky”: Ďábelský návrh na “sebe-vykoupení” bank

2022-01-21  (06:39)
Je kyperské “sebe-vykoupení” bank “generální zkouškou” toho, co má přijít? Je v Evropské unii a Severní Americe předjímáno „vyrabování úspor“, jež by mohlo vést k otevřené konfiskaci bankovních vkladů? Na Kypru byl rozvrácen celý platební systém, což vedlo k zastavení reálné ekonomiky. Penze a mzdy se už nevyplácí. Kupní síla se zhroutila. Obyvatelstvo je ožebračené. Malé a střední podniky směřují k bankrotu. Kypr je zemí s jedním milionem obyvatel. Co by se stalo, kdyby se podobná procedura „zástřihu“ uplatnila v US nebo v Evropské unii?


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |