Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáКлеветническая кампания против Предстоятеля Православной Церкви в Чешских землях и Словакии увенчалась успехом

2022-01-23  (06:39)
Митрополит Чешских земель и Словакии Христофор подал в отставку. Об этом он заявил 12 апреля на заседании Священного Синода Православной Церкви в Чешских землях и Словакии, сообщает Panoptikon.org со ссылкой на Чешское телевидение. По словам секретаря Оломоуцко-Брненской епархии Романа Юриги своё решение митрополит обосновал необходимостью сохранить единство Церкви.


Владислав Старинец - Так ли хороша жизнь в Европе, как нам ее рисуют?

2022-01-23  (11:14)
Есть немало стран, опережающих Украину по доле ВВП на одного работающего, однако, я мало вижу в Украине голодных бунтов – как в Греции, с «коктейлями Молотова», и масштабных, многотысячных демонстраций с требованиями не сокращать социалку. Где же эти хваленые европейские ВВП? Может, там есть какая то хитрость? И, возможно, ВВП - это просто обманка, не выражающая реальных доходов простого европейца на единицу его труда?


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú - DOLEZITE.SK

2022-01-22  (06:00)
Odpoveď zrejme ponúka druhá správa z panstva kráľovnej Beatrix. Začiatkom apríla tohto roku rozhodol odvolací súd v holandskom meste Leeuwarden, že „holandská nadácia bojujúca za legalizáciu pohlavného styku medzi dospelými osobami a deťmi nemôže byť trestne stíhaná, lebo nepredstavuje riziko pre ‚rozkol spoločnosti‘.“ Nedá mi poukázať na skutočnosť, že v roku 1988 rozhodol amsterdamský súd v inom prípade opačne, na lavici obžalovaných však „nesedel“ spolok pedofilov, ale nacionalistická strana Centrumpartij ‘86. Veru, zdá sa, že väčším rizikom pre spoločnosť je nacionalizmus ako organizácia podporujúca jeden z najodpornejších zločinov. V prípade zvrhlej časti holandskej spoločnosti to asi tak bude.


Česko – drogový raj Európy: Časť 2.

2022-01-23  (12:37)
Večery Marek trávi v meste „s kamarátmi“, ráno sa zvykne pohodlne usalašiť v kresle vo svojej kancelárií, čakajúc, kým sa „zohreje“ rečové centrum jeho mozgu. A potom sa objavujú aj prví turisti a pýtajú sa na lístky do opery. Po ich odchode si Marek stiahne šiltovku nižšie na oči a rozpráva nám, že má 15-20 stálych klientov, ktorí kupujú trávu a že vďaka niektorým z nich dostáva „naozaj veľké peniaze“. Jeho bežný zisk dosahuje približne 70 percent, hoci dobrým priateľom dáva zľavy. Záznamy o zisku uschováva v druhom mobile, predvídavo vyberajúc z neho SIM kartu.


Voľba Nemecka

2022-01-22  (10:03)
Kríza v eurozóne zmenila Európsku úniu z dobrovoľného zväzku rovnoprávnych štátov na vzťah medzi dlžníkmi a veriteľmi. Pokým veritelia môžu prísť o veľké sumy - ak by účastnícke krajiny vystúpili z menovej únie - dlžníci sú zase vystavení politickému tlaku, čo urýchľuje ich pád, prehlbuje dlhové zaťaženie a upevňuje ich podriadené postavenie. Výsledkom toho v súčasnosti hrozí, že celá Európska únia sa rozpadne. Bola by to tragédia historického rozmeru, ktorej sa dá vyhnúť iba pod vedením Nemecka.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - VIDEOPOZVÁNKA

2022-01-22  (21:08)
Tézy prednášky: Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať. Slovanská duša Slovákov - aké sú šance slovenského národa na prežitie.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti

2022-01-22  (19:32)
Tézy prednášky: Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať. Slovanská duša Slovákov - aké sú šance slovenského národa na prežitie. Rozpad Európskej únie a Svetlo z Východu - možný vplyv Ruska, Číny, Euroázijskej únie na budúcnosť Slovenska. Noví lídri spoločnosti ako životne dôležitá úloha - ako, kedy a akým spôsobom sa môžu objaviť.


Ekonom Kohout: Líp už bylo. Banky začnou krachovat, zaplatí to lidé - PARLAMENTILISTY.CZ

2022-01-23  (09:59)
Na diskusním večeru popsal Kohout ekonomickou situaci států a uvedl, že společná rozpočtová politika v rámci unie krizi nevyřeší. „Je možné, že v Evropě zažijeme něco na způsob Japonska, kde došlo k obrovskému poklesu cen nemovitostí a cen akcií. Banky se budou postupně v průběhu let různě pokládat, krachovat, případně slučovat. Pak budou zachraňovány z prostředků daňových poplatníků. Nebude to období pro akcionáře bank příjemné,“ uvedl Pavel Kohout.


Po smrti ropného dolára Amerika čoskoro môže začať valčík s iným partnerom, ktorého meno znie – tretia svetová vojna - dokončenie

2022-01-22  (09:20)
Keďže ale väčšina dlhu predstavuje dlh bankárom Wall Street, na čele s FRS, odmietnutie dlhov nemôže nesprevádzať rozsiahla občianska vojna, pretože bankári sa dobrovoľne nehodlajú vzdať svojej hlavnej dojnej kravy. Ak si bankári želajú začať svetovú vojnu, niet žiadnych pochybností o tom, že občiansku vojnu rozpútajú. Medzičasom sa figúrky na šachovnici rozostavujú na prípravu tretej svetovej vojny. Ak sa ako národ podvolíme vôli bankárov, desiatky miliónov z nás zomrú. Mnohí si myslia, že kurz sa dá zmeniť, ak zmeníme ľudí, ktorých sme si zvolili. Americký národ musí urobiť hrubú čiaru, pretože stávky ešte nikdy neboli také vysoké.


Rusko uistilo Srbsko o svojej podpore

2022-01-23  (20:35)
Rusko uistilo Srbsko o svojej podpore a to tak politickej, ako aj finančnej. Srbský premiér Ivica Dačič sa zišiel v Moskve s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom a rokoval so svojim kolegom Dmitrijom Medvedevom. Po schôdzke bol podpísaný solídny balík bilaterálnych dohôd, vrátane o vydelení Srbsku úveru vo výške pol miliardy dolárov.


Američané se nikdy letadlových lodí nevzdají

2022-01-22  (23:48)
Letadlová loď je prostředkem k tomu, čemu říkáme power projection – přesun síly. Když se konala operace v Afghánistánu, nemohli Američané používat pozemní základny, a prakticky celou leteckou součást operace v Afghánistánu zabezpečilo právě palubní letectvo. Klíčovou úlohu sehrály tyto lodě i v Iráku a v Jugoslávii, tedy ve všech soudobých vojenských konfliktech hrály letadlové lodě kriticky důležitou úlohu.


Skutečná hrozba nepochází z KLDR, ale z USA: Prevence je „předehrou“ ke globální válce

2022-01-22  (07:29)
Vůbec to nevypadá, že svět bere vážně omezení jaderné hrozby. Podle Michela Chossudovsky, ředitele Centra pro výzkum a globalizaci a profesora ekonomie na Univerzitě v Otawa, mnozí věří, že skutečná hrozba stupňování nepřátelských akcí v KLDR - a následně ve světě - nepochází ze Severní Koreje, ale od samotných Spojených států. „Jen před několika týdny vyšlo najevo, že Pentagon zavedl tzv. scénář, který měl vystupňovat napětí se Severní Koreou. Je to však třeba chápat v historickém kontextu, protože hrozby již probíhají více než půl století, čili od konce korejské války.““


"Lidstvo je nyní politicky probuzené a neklidné," - řekl Brzezinski

2022-01-23  (02:47)
Byl Brzezinski dotázán, jestli si myslí, že by OSN měla nahradit jiná organizace, jako de facto "světová vláda", na což Brzezinski odpověděl: "Měla by existovat taková organizace," než pak poukázal na to, že OSN ji ve své současné roli není. Jak text na konci videa činí jasným, Brzezinského připuštění, že lidstvo prošlo politickým probuzením, není pro elitu pozitivním vývojem. Ve své knize z r. 1970 Mezi dvěma věky: Úloha Ameriky v technotronické éře, Brzezinski napsal následující: "Do technotronické éry patří postupné objevování se více kontrolované společnosti. Taková společnost by byla ovládána elitou, neomezenou tradičními hodnotami. Brzy bude možné provádět nepřetržité šmírování každého občana a udržovat aktualizované kompletní svazky obsahující dokonce i ty nejosobnější informace o občanech. K těmto svazkům budou mít autority okamžitý přístup."


Po smrti ropného dolára Amerika čoskoro môže začať valčík s iným partnerom, ktorého meno znie – tretia svetová vojna

2022-01-23  (12:39)
V súčasnosti bankári v USA zhrabli maximum možného množstva fyzických aktív. Sú to preteky o čas, pretože ekonomická bomba, ktorú nastražila Wall Street v roku 2008, je pripravená vybuchnúť a mena sa nachádza na hranici kolapsu. Amerika, ktorá bola zahnaná do zúfalej situácie, bude opäť zatiahnutá do dobyvateľských vojen, aby si zachovala to málo, čo zostalo z jej ekonomického osudu. Spojené štáty americké sú zaťažené obrovským dlhom, v porovnaní s ktorým bývalá Weimarská republika pôsobí veľmi bohato. Bohužiaľ, Spojené štáty sa už dávno zriekli zlatého štandardu. Čo potom udržiava našu ekonomiku pred degradáciou na výmenno-obchodnú spoločnosť v dôsledku úpadku dolára?


Zastavme ten smrteľný kolotoč! - Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví - DOLEZITE.SK

2022-01-22  (09:00)
Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk? Vyhýbejte se geneticky upraveným potravinám! Farmář se šklebil, když návštěvníka vyzval: „Podívejte se na tohle!“ Zavolal prasata, která se přihnala očekávajíc žrádlo. Ale pak jen přičichla k předhozenému zrní a zírala na farmáře s udiveným očekáváním. Když pak dal prasatům zrní z jiného pytle, rychle to sežrala. „Zrní, co jsem jim dal předtím, je geneticky upravené. Ani se ho nedotknou," vysvětlil farmář.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |