Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáHudba alebo sex – rovnaký pôžitok

2022-01-13  (23:17)
Pomocou magnetickej rezonancie (MRI) kanadskí vedci odhalili, že u človeka, ktorý prvý raz počuje nejakú hudbu, sa v jeho mozgu dráždia tie časti centra pôžitku, ktoré sa aktivujú pri sexe alebo pri konzumácii obľúbeného jedla. Čím viac pôžitku človek dostáva, tým je táto podobnosť silnejšia. Doktorka Valorie Salimpoorová z klinického inštitútu neurológie v Montreale, ktorá je vedúcou výskumu, hovorí: „Keď ľudia počujú hudobnú skladbu, ktorú predtým nikdy nepočuli, potom pri rozhodovaní sa, či si skladbu na CD kúpia, alebo nie, im pomáha aktivizácia jednej časti mozgu, ktorá to dokáže „predpovedať“ dosť presne. Táto časť je jadro, alebo centrum pôžitku, ktoré sa zúčastňuje na formovaní očakávaní, schopných priniesť uspokojenie“.


Mimovládne organizácie a demokracie na vývoz

2022-01-14  (23:02)
Čo vyvoláva takú prudkú reakciu západných politikov a médií na previerku mimovládnych organizácií ruskými úradmi, previerku organizácií, ktoré sú financované zo zahraničia? Prečo sa tieto kroky interpretujú ako antidemokratické, nepriateľské, vyžadujúce si tvrdú reakciu, ap.? Zrejme preto, lebo reč je o formovaní občianskej spoločnosti v Rusku so zahraničnou pomocou – teda rozsiahlej práci, do ktorej sú zainteresované stovky organizácií a tisícok ľudí, ktorí si neželajú, aby im niekto v niečom bránil. Rozumie sa tu fakt, že bez zahraničnej pomoci takáto spoločnosť v Rusku nemôže existovať...


Heroínoví mierotvorcovia - Časť 1.

2022-01-13  (16:36)
Ako vyhlásil na začiatku apríla šéf Federálnej služby Ruskej federácie pre kontrolu obratu drog V. Ivanov, výroba heroínu v Afganistane od začiatku operácie NATO v tejto krajine stúpla 40 násobne. Následkom užívania tejto drogy vyrábanej za podmienok americkej okupácie zahynul viac ako milión ľudí. V. Ivanov konštatoval, že hodnota hrubého produktu drog v Afganistane, podľa tých najskromnejších výpočtov prevyšuje 100 miliárd dolárov, „ale v skutočnosti je táto suma oveľa vyššia“.


Hotovosť má podstatne vyššiu hodnotu ako peniaze na účte

2022-01-15  (08:42)
To nás privádza k podstate celého problému, bankovníctvu frakčných rezerv, kde takzvaný depozit v skutočnosti nie je úschovou peňazí, ale pôžičkou banke. Len na pripomenutie, dokonca aj Fed sa vyjadril celkom jednoznačne: „Samotný proces tvorby peňazí sa odohráva prevažne v bankách“. Každé jedno vložené euro, dolár, či jednotka akejkoľvek inej fiat meny tak môže byť požičiavaná znova a znova, čím na ňom vzniká doslova pyramída rôznych záväzkov a dlhov. Podstatná časť týchto záväzkov je samozrejme elektronických a tvári sa ako “depozity”. Cieľom masívneho výberu vkladov, akému bolo na Cypre zabránené prvými kapitálovými kontrolami v histórii eurozóny, je práve premena elektronických peňazí na hotovosť.


V utorok majú opustiť stranu SaS viacerí poslanci a členovia - SITA

2022-01-18  (01:43)
Približne 20 členov zo strany už vystúpilo po marcovom kongrese. Z SaS majú odísť poslanci Jozef Kollár, Juraj Miškov, Daniel Krajcer, Martin Chren a Juraj Droba. Svoje rozhodnutie plánujú oznámiť na tlačovej besede.


Explózia na maratóne v Bostone si vyžiadala najmenej troch mŕtvych

2022-01-12  (12:17)
Dvojica výbuchov v cieľovej rovinke maratónu v Bostone si podľa spravodajskej televízie Fox News vyžiadala najmenej troch mŕtvych. CNN zatiaľ informovala o dvoch mŕtvych a 22 zranených. Prezident Barack Obama prisľúbil pomoc s vyšetrovaním. Možných zranených spomedzi Slovákov zisťujú.


Legalizace marihuany nebo její komercializace?

2022-01-14  (22:17)
y V Česku byla legalizována marihuana. Těžký dým se nad českou kotlinou vznášet nebude. Zákonodárci povolili legálně užívat konopí pouze pro léčebné účely. Experti v tom vidí byznys.


Dostavba atomové elektrárny Bohunice: o ruské účasti rozhodnou jednání - RUVR.CZ

2022-01-12  (11:46)
Slovensko zahájí v nejbližší době jednání s Ruskem o možné zapojení ruského investora do projektu dostavby atomové elektrárny Bohunice. Rosatom může vykoupit podíl české společnosti ČEZ (49% akcií) na společném podniku pro výstavbu nového energetického bloku, chce ale dostat záruky rentability atomové elektrárny – například v podobě fixace cen elektrické energie. Na Slovensku podílí jaderná energie na celkové energetické bilanci země více než 50 procenty. Fungují tam čtyři energetické bloky – dva v Bohunicích a dva v atomové elektrárně Mochovce. Všechny bloky byly vyrobeny podle ruského projektu.


Kórejský polostrov: čím sa skončí „vojna nervov“?

2022-01-17  (11:27)
Očakávam akési zrážky na hranici alebo v Žltom mori, alebo možno aj nejaké diverzné činy, ktoré privedú k lokálnemu konfliktu, no tento neprejde do rozsiahlej vojny. Kríza vôkol KĽDR dozrela na pozadí americko-juhokórejských vojenských manévrov. V mnohom aj provokujú vojenskú rétoriku Pchjonjangu, domnieva sa expert ústavu orientalistiky Alexander Voroncov: - U severanov sú určité obavy: sú to buď rutinové každoročné vojenské cvičenia, alebo príprava na reálne bojové operácie. Aby zabrániť najhoršiemu scenáru vysielajú hrozivé varovania – nezastrašíš nás a ak sa začne vojna, budeme bojovať do konca. Hlavné verejné organizácie Južnej Kórey vyzvali predstaviteľov moci zahájiť urýchlené rokovania s KĽDR. Chce im pomôcť Asociácia štátov Juhovýchodnej Ázie. Indonézia vchádzajúca do ASEANu sa taktiež snaží pomôcť na svojom úrovni Pchjonjangu a Soulu, začať kontakty na zníženie napätia.


Ruské bezpečnostné služby prišili na to, ako sa vlastne zabil poľský prezident Lech Kaczyński - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-14  (05:07)
Havária pri Smolensku dňa 10.4.2010 Tu-154M poľskej vládnej delegácie bola spôsobená škodlivým presmerovaním satelitného navigačného systému americkej výroby, ktorý bol nainštalovaný na palube lietadla. GPS dávala falošné zemepisné súradnice a neuveriteľné údaje o vzdialenosti miesta pristátia. Kvôli tomu, piloti za zlých poveternostných podmienok nemali čas reagovať a vytiahnuť lietadlo z klesania.


Vědci vypočítali pravděpodobnost vzniku čtvrté světové války - RUVR.CZ

2022-01-13  (13:47)
Právě se nacházíme ve stadium krizové situace, která přešla v depresi, zoufale se hledají nějaká východiska, která budou podněcovat růst. Je to období velice nebezpečné, protože východisko ještě nevidíme, a protiklady se nahromadily. Obyčejně začínají za takové situace světové války – obchodní, finanční, ekonomické, politické. Ale i klasické. Dochází k jakémusi znovurozdělování světa. Jestliže přijmeme jako model teorii cyklů, pak můžeme skutečně pozorovat, že během dvou posledních staletí docházelo k nejkrvavějším událostem ve světových dějinách právě na nejnižším bodu tak zvaných vln Kondraťjeva. A teď se blížíme k osudné hranici. Podle předpovědí stoupenců teorie Kondraťjeva nastane kritický okamžik v roce 2016-17.


SERGEJ CHELEMENDIK - EUROASIAN UNION AND EUROPE ON ITS KNEES - part 1

2022-01-13  (12:32)
The text has been translated by our reader from the Slovak translation of Russian original. Not being perfect is anyway usefull. THANKS A LOT!


Založte ústav pro zkoumání zločinů privatizace

2022-01-15  (04:21)
K nástupu komunistů však prý nemuselo vůbec dojít, kdyby se pravice již od devadesátých let nedopouštěla na tomto národě obrovských zločinů. „Jak teď vůbec mluvit vážně a přesvědčivě o hrůzách normalizace, když tu máme hrůzy privatizace, hrůzy korupčních skandálů, exekucí, hazardu atd.,“ ptá se. Pak upřesňuje, že do pravicového režimu řadí i zlodějny z doby opoziční smlouvy či Grossovy vlády.


НКО и демократия на экспорт - fondsk.ru

2022-01-13  (23:04)
В плане работы с гражданскими обществами за рубежом главным диспетчером и организатором исполнения решений СМО является Freedom Hоuse, использующий тему защиты прав человека как стержневую. Эта «неправительственная» организация имеет гигантский бюджет, наполняемый из государственных средств. Деньги поступают из Госдепартамента и Управления международного развития США (USAID), а также ряда международных фондов, включая National Endowment for Democracy. Принимаются и пожертвования от частных лиц. Бывший многолетний руководитель Freedom House Джеймс Вулси (ранее директор ЦРУ) прямо заявлял, что, выиграв «третью мировую (холодную) войну», США в настоящее время ведут «четвертую мировую войну» - войну против диктаторских и антидемократических режимов. А на войне как на войне – все приемы позволительны.


Le Penová: Európania si uvedomujú, že Eúropska únia je impériom, ktoré ničí slobodu

2022-01-13  (01:41)
Myslím si, že je to predovšetkým o odmietnutí Európskej únie a jej politiky. Európsky ľudia si uvedomujú, že Európska únia je impériom, ako bol Sovietskz zväz, ktorý v skutočnosti ničí slobodu a nechráni pred ekonomickými, sociálnymi či migračnými problémami. A myslím si, že nárast vlastenectva, ktorý povedie k vlastnej správe vnútorných záležitostí, ku vlastnej kontrole hraníc, ľudí, kapitálu a transportu produktov, je nezvratný. Myslím si, že to, čo teraz vidíme, je pád Bruselského múru. Rozpadá sa. To znamená, že Európska únia a jej model dosahuje koniec. Úpadok, ktorý práve teraz prebieha je pomalý, ale pravdepodobne sa bude zrýchľovať. Je potrebné pozrieť sa na to, čo sa deje v Bulharsku, došlo tam k revolúcii a vláda, rovnako ako parlament, padli do 10 dní. Tiež je potrebné sa pozrieť na výsledky v Taliansku, kde v priebehu dvoch rokov sa zo skeptikov stála väčšina. A verím, že mnoho ďalších ľudí je v procese odmietnutia takejto politiky. Za touto politikou sa skrýva ideológia – úplne voľný obchod, prisťahovalectvo, globalizácia, ktorá nás núti otvoriť dvere a okná všetkým produktom sveta, núti nás k sociálnemu stratovému vývozu, k anarchickej migrácii!


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |