Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáSibírski vedci vynašli tabletku „večnej mladosti“

2022-01-15  (03:52)
Liek stimuluje produkciu kmeňových buniek, vďaka ktorým sa omladzuje organizmus. Klinické testy budú zahájené v tento rok. Úspech vedcov z Tomsku a Novosibirsku vysoko ohodnotili dokonca aj skeptici, ale vzhľadom na ruské reálie, vyhliadky tabletky „večnej mladosti“ vyzerá pochybne. G5 – tak pomenovali liek, ktorý zvyšuje uvoľňovanie kmeňových buniek takmer o 40%. Počas pre-klinického testovania sa prostriedok dobre osvedčil. Podľa vedcov sa nový liek môže byť účinný pri liečbe závažných ochorení pečene, pľúc a ochorení nervovej sústavy.


Rohlíky za eura? Ne, děkujeme, říkají Češi - RUVR.RU

2022-01-18  (11:33)
Budou Češi dostávat výplatu v eurech? Ještě dlouho ne. Na rozdíl od sousedního Slovenska nebo Maďarska, v České republice nemají o unijní měnu valný zájem. Ukazuje to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění. Když český prezident Miloš Zeman během nedávné návštěvy Rakouska prohlásil, že by se Česko v příští pětiletce mohlo stát členem eurozóny, byla to spíš politická proklamace, nebo možná jen vzpomínka na slib, který zazněl během volební kampaně. Česká společnost má totiž absolutně opačný názor. Jak ukazuje průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), Češi si rohlíky za eura kupovat nechtějí. „V současné době asi tříčtvrtinová většina občanů (77 %) s přijetím eura za měnu ČR nesouhlasí, přičemž téměř polovina (48 %) s tím „rozhodně nesouhlasí“ a více než čtvrtina (29 %) „spíše nesouhlasí“. Pro přijetí eura je nyní jen necelá pětina (18 %) Čechů, z toho 4 % „rozhodně“ a 14 % „spíše“. Zbývajících 5 % na otázku nemá utvořen názor a volí odpověď „nevím“,“ stojí v tiskové zprávě CVVM.


Technológie by vraj mohli vyhubiť ľudstvo

2022-01-14  (20:24)
Medzinárodný tím vedcov, matematikov a filozofov z Inštitútu budúcnosti ľudstva Oxfordskej univerzity rieši technologické hrozby, ktorým možno čoskoro bude musieť náš druh čeliť. Futurológ Nick Bostrom, ktorý inštitút vedie, sa domnieva, že stávky na náš osud už nemôžu byť vyššie, pretože pred sebou môžeme mať posledné storočie života ľudstva.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1

2022-01-13  (14:26)Balkánsky denník ruského novinára: Srbi zneškodnili plány NATO s F117

2022-01-12  (10:32)
Agresia sa zahájila 24. marca bližšie navečer. V prvom nálete na Juhosláviu sa zúčastnilo vyše 650 lietadiel. Rakety útočili na veliteľské stanovištia a zariadenia PVO Juhoslovanskej armády. Chystali sa naniesť čo najväčšie škody našej armáde doslovne už v prvé hodiny. No nepodarilo sa im to. Velenie NATO vytvorilo špeciálnu vzdušnú brigádu pozostávajúcu zo 150 najmodernejších lietadiel určených na likvidáciu systému PVO Belehradu. Vtedy sme mali niekoľko desiatok systémov SAM-3 – to je raketová technika tretej generácie. A letectvo NATO už vtedy patrilo k 6 generácii zbraní. Počet lietadiel zúčastnených vo vojne proti nám každý deň neustále rástol. Koncom agresie vylietalo z leteckých základní NATO každodenne vyše 1000 lietadiel. No NATO sa nepodarilo zlomiť Srbsko. Američania nechceli dlho hovoriť o tom, že malé Srbsko mohlo nielen vydržať všetkých 79 dní agresie, ale aj naniesť značné škody Pentagónu. A práve brigáda podplukovníka Dorde Aničiča zostrelila F117-A. Opýtal som sa ho, čo sa mu ešte podarilo zostreliť na jar 1999?


Priamy videoprenos vojenskej prehliadky v Moskve na webovej stránke Hlasu Ruska - RUVR.RU

2022-01-14  (12:36)
Foto: RIA Novosti Vojenská prehliadka v Deň Víťazstva 9. mája roku 2013 sa začne v Moskve na Červenom námestí o 10.00 miestneho času. Veliť prehliadke bude Hlavný veliteľ pozemných vojsk generálplukovník Vladimír Čirkin, podá hlásenie o začiatku prehliadky ministrovi obrany Sergejovi Šojguovi. Celkový počet účastníkov Prehliadky Víťazstva v Moskve bude činiť 11312 ľudí. Červeným námestím prejde 101 bojových strojov a komplexov – tanky, obrnené vozidlá, protilietadlové raketové komplexy, samohybné húfnice. Vo vzduchu sa objaví 8 vrtuľníkov a 60 lietadiel.


Obnovenie vojenských doktrín: ekonomika a geografia

2022-01-16  (00:07)
Na tomto pozadí rast ekonomickej aktívnosti v Ázii a spolu s tým aj rast aktívnosti politickej nemohol nevyvolať vo vojenskom plánovaní príslušné zmeny. Politické rozpory a možné konflikty v Ázijsko-Tichooceánskom regióne priznávajú obe krajiny za destabilizujúce faktory. Rusko sa spomína v oboch dokumentoch ako dôležitý hráč. Francúzska „Biela kniha“ zdôrazňuje rast vojenských nákladov Ruska. Výsledkom je zvýšenie možností Ozbrojených síl Ruska, s konštatovaním rozporov v rade otázok medzi Ruskom a NATO, vrátane otázok PRO, rozporov v otázkach medzinárodnej bezpečnosti, energetickej bezpečnosti a tak ďalej. Ako pozitívny faktor sa pritom zdôrazňuje spolupráca s Ruskom v rade otázok, vrátane afganského tranzitu, operácie v Mali, vojensko-technická spolupráca Ruska a Francúzska. Dokument určuje celkovo vzťahy Ruska a NATO ako „nestabilnú rovnováhu“ a vyjadruje nádej na to, že sa zachová. Podčiarkuje sa takisto nutnosť spolupráce s Ruskom v zaistení bezpečnosti v Európe.


DOKUMENT: Bez detí neodídem. Príbeh statočnej Ivany Boórovej, Martinka (4) a Samka (2) - joj.sk

2022-01-18  (00:16)
Tento príbeh sa naozaj stal. Žene zo západného Slovenska, ktorá nadovšetko miluje svoje deti. Cudzia vláda jej však dvoch chlapcov vzala. A to na základe vymysleného obvinenia z týrania. Možnosť vidieť svet, naučiť sa cudzí jazyk a zarobiť nejakú tu korunu navyše zlákala aj Ivanu s manželom Vladom. Tak, ako tisíce iných Slovákov, aj ona sa pred niekoľkými rokmi vybrala do Veľkej Británie.


Deň víťazstva. Veľký sviatok, ktorý spája všetky pokolenia občanov Ruska, Rusov v iných krajinách, všetkých ľudí planéty Zem

2022-01-12  (11:28)
Akt bezpodmienečnej kapitulácie nacistického Nemecka bol podpísaný neďaleko Berlína v Karlshorste 9. mája o 00:43 moskovského času. Večer správu o víťazstve vysielali v rádiu. Krajina čakala na tento deň 1418 dní hrôzostrašnej vojny. Národné oslavy nemali konca kraja. 24. júna sa na Červenom námestí uskutočnil legendárny Víťazný sprievod. Pre tých, ktorým sa podarilo vidieť veteránov v tých rokoch, sviatočný deň – 9. máj, zanechal nezabudnuteľné spomienky. Vychádzali do ulíc so všetkými svojimi medailami a vyznamenaniami. Väčšinou išlo o pomerne mladých ľudí. Teraz je veteránov menej a menej, no doteraz sa držia,


Ak chcete mať šťastné manželstvo – hľadajte svoju kópiu

2022-01-15  (08:21)
Prevláda názor, že manželia sa po rokoch manželstva začínajú na seba navzájom podobať. Napríklad, žena (v manželových maskáčoch) začína naháňať krtkov a kričať pritom: „Také mrchy sme na vojne nútili zubnými kefkami čistiť záchodové misy!“ A manžel zase... Nuž, neskúša manželkine sukne a nemaľuje si pery, ale, napríklad začína rovnako smiešne žmúriť oči ako krátkozraká manželka, hoci sám má výborný zrak.


Nórsko: víťazstvo alebo ďalší krach multikulturalizmu?

2022-01-15  (03:37)
Ako ďalšie Škandinávske krajiny, aj Nórsko je považované za tolerantnú a otvorenú krajinu. Ak by teda niekde mal multikultúrny projekt fungovať, určite to bude tam. Ak by sa niekde mali imigranti z tretieho sveta plnohodnotne integrovať do spoločnosti, určite sa tak stane v Nórskom kráľovstve. V skutočnosti to však vyzerá trochu inak. Nórsko sa stalo cieľovou destináciou masového prílevu imigrantov iba v ostatných desaťročiach, neskôr než mnohé iné krajiny západnej Európy. Čo sa však nestihlo predtým, nahrádza sa teraz. Každoročne do Nórska prichádzajú desaťtisíce prisťahovalcov z celého sveta.


Život ako kaviár - Francúzka porozprávala o všednom živote ruských zbohatlíkov

2022-01-13  (15:08)
„Na palubu jachty dlhej 60 metrov vystupuje muž s výzorom Georgea Clooneyho. „To je najlepší golfový tréner na svete,“ vysvetľuje mi Líza. „Učil aj Michaela Jordana a Silvestra Staloneho.“ Dĺžka lekcie – 20 minút. Cena – 5(!) tisíc eur... po tréningu na palube posádka jachty zbiera loptičky v mori... A sme v Moskve. Sokolovovci bývajú, samozrejme, na Rubľovke. „Je mi zle z toho, že treba dať 5-tisíc rubľov za dve úbohé ryby,“ sťažuje sa nový taliansky kuchár tejto rodiny, ako by mu tieto peniaze odpočítali z jeho mzdy. A sedemsto rubľov za niekoľko croassintov?! To je nonsens!“


Muž, ktorý zavádzal euro, ho nazval katastrofou

2022-01-15  (01:10)
Súčasný vývoj ale eurofederalistu a ľavičiara Lafontaina sklamal. "Nádeje, že vznik eura so sebou prinesie na všetkých stranách aj racionálne ekonomické správanie sa bohužiaľ nenaplnili," vyhlásil a zároveň dodal, že tlak na Španielsko, Portugalsko a Grécko, aby podstúpili vnútornú devalváciu, je katastrofou. "Nemci si ešte neuvedomili, že celá južná časť kontinentu vrátane Francúzska bude skôr či neskôr kvôli vlastnej mizérii prinútená bojovať proti nemeckej hegemónii." Za vinníka veľkej časti súčasných problémov eura zároveň označil nemecké znižovanie platov, ktoré mali za následok obrovský nárast exportu. Medzi tradičným tandemom Paríž-Berlín sa pritom už dávnejšie objavujú nezhody. Naposledy pozdvihnutie v Nemecku spôsobilo vyhlásenie francúzskeho ministra financií Piera Moscoviciho o konci škrtov. "Dogma austerity je ukončená. Toto je dôležitý obrat v histórii únie a zároveň víťazstvo francúzskeho názoru," povedal v sobotu vo francúzskej televízii. Nemecký tlak na škrty je tŕňom v oku francúzskych socialistov už dlhšie, pričom kancelárka Merkelová podľa nich myslí len na "nemeckých sporiteľov, jej obchodné prebytky a jej volebnú budúcnosť".


Kohl prinútil Európu žiť v mieri

2022-01-17  (09:36)
V prekvapivom interview sa bývalý kancelár Nemecka Helmut Kohl priznal, že zavedenie eura prebiehalo za „diktátorských podmienok“, ale bolo uskutočnené v záujme ušľachtilého cieľa – odvrátenia vojny medzi európskymi krajinami.


Balkánsky denník ruského novinára. NATO musí vidieť tých, ktorých sa chystá zabiť

2022-01-12  (10:32)
Ak kontroluješ Dunaj, znamená to, že kontroluješ Európu hovorili Turci za čias Osmanskej ríše. Na jar roku 1999 táto turecká múdrosť znela veľmi aktuálne. V prvé dni operácie „Milosrdný anjel“ boli zničené všetky tri mosty v Novom Sade. V Bruseli sa rozhodli urobiť zo Srbska ostrov, od ktorého odrezali hlavnú obilnicu aj závod na spracovanie ropy. Srbi doteraz trpko spomínajú na 79 hrozných dní aj noci, keď ich bombardovalo NATO.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |