Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáZápad protestuje: Moskva bráni bombardovať Sýriu

2022-01-24  (10:06)
Poriadna búrka sa v minulých týždňoch zdvihla na Západe. Dôvodom bola dodávka ruských protivzdušných komplexov S-300 (ruský raketový, protilietadlový systém dlhého dosahu určený na obranu strategických cieľov). Ide o zbraň, ktorá podľa zahraničných expertov zaručene likviduje na nebi akýkoľvek cieľ – počínajúc bojovým lietadlom, až po okrídlenú raketu.


Šťastie sa začína v deväťdesiatke

2022-01-22  (07:41)
Ženy, ktoré majú vyše deväťdesiat rokov, častejšie než iní ľudia prežívajú pocit šťastia. K takémuto záveru dospeli japonskí vedci, ktorí predstavili výsledky svojich výskumov na sympóziu vedeckej gerontologickej spoločnosti v Osake. Výskumy sa robili v Japonsku a zúčastnili sa v nich päť vekových skupín. Minimálny vek respondentov bol sedemdesiat rokov. Experti brali do úvahy to, ako dlho má človek dobrú náladu, či sa považuje za šťastného a výsledky sa hodnotili bodovacím systémom.


Andrej Denisov: Rusko a Čína – Zlatý vek partnerstva - ruvr.ru

2022-01-23  (14:00)
Dnes u nás vznikli absolútne vhodné politické podmienky pre rozvoj ekonomickej spolupráce. Vrátane aj v investičnej oblasti vyžadujúcej si osobitú dôveru medzi stranami, v sfére realizácie veľkých projektov, v sfére spolupráce v oblasti vysokých, vrátane aj citlivých technológií, čo súvisí so zaistením bezpečnosti našich štátov.


Ako pripojenie 7 miliárd ľudí na internet zmení svet

2022-01-23  (10:54)
Ako pripojenie 7 miliárd ľudí na internet zmení svet Predstavitelia spoločnosti Google Eric Schmidt a Jared Cohen označili internet ako „najviac neriadený priestor vo svete“, ktorý sa stále rozširuje. Títo magnáti moderných technológií sa podelili o svoje názory na pripojenie sveta na internet v knihe The New Digital Age: Reshaping the Future of People, Nations and Business (Nové digitálne storočie: transformácia budúcnosti národov, krajín a biznisu) Schmidt a Cohen tvrdia, že podľa toho, ako sa rozširuje internetové auditórium, ľudia budú získavať čoraz väčšiu moc, možnosti a slobodu. Bude to v prospech väčšiny obyvateľstva, ale takáto možnosť pripojenia bude vytvárať aj nové problémy, ktoré nemajú hranice.


Výmena bábkovodiča: rezignácia Vladislava Surkova znamená dôležitý posun v ruskej politike

2022-01-22  (08:46)
8. mája odstúpil dobrovoľne opustil post vicepremiéra šéf vládneho aparátu Vladislav Surkov. Mediá sa škriepia o tom, čo znamená rezignácia hlavného politického stratéga éry prezidenta Medvedeva. Odborníci sa zhodujú na tom, že odchod tak významnej osobnosti znamená dôležitý sémantický posun v ruskej politike.


Človek konzumný - DOLEZITE.SK

2022-01-25  (05:23)
V dnešnej dobe je najťažšie ostať sám so sebou, pretože máme pocit, že ak nie sme súčasťou nejakej konzumnej hry, prichádzame o niečo dôležité. Napĺňajú nás matérie a krátkodobé ciele, nevieme premýšľať systémovo a dôležité sú pre nás dočasné pocity. Nakupovaním si vynahrádzame svoje sklamania, frustrácie a nachádzame v tom istý spôsob terapie. Hromadenie sa pre nás stáva jedinou možnou voľbou ako sa vyrovnať so strácaním svojej identity. Navonok však máme všetko a žiadna túžba sa nejaví ako nesplniteľná. Tým si kompenzujeme to, o čo naše duchovno prichádza. Jednotlivec podliehajúci zákonom konzumnej spoločnosti by si mal uvedomiť, že zmena nastane aj vo chvíli, ak prestane bezmyšlienkovite prijímať inovácie ako nevyhnutnosť, a takisto si určí svoje hodnoty a normy, ktorými sa bude riadiť. Za určujúci faktor považujeme zamyslenie, či je kult materializmu skutočne správnou voľbou pri dosahovaní šťastia.


Konec zahrádkářů v Čechách? - bio-info.cz

2022-01-27  (00:06)
Velká administrativní zátěž - způsobená požadavkem registrace každého osiva – by znemožnila drobným zemědělcům pěstovat na svých polích zeleninu, obilí a další plodiny z osiva z předchozí sklizně nebo od sousedního zemědělce a stavěla by tuto činnost na hranici zákona. Totéž by platilo i pro zahrádkáře či nově oblíbené komunitní zahrady. Ti by pak mohli pěstovat pouze z registrovaných semen pocházejících od velkých osivářských firem. V praxi by to např. znamenalo, že si sousedi nemohli vyměnit přebytky svých sazenic rajčat anebo nesměli použít na zahrádce jako sadbu své brambory z loňska.


Anarchia v Španielsku! „Neplaťte dlhy," vyzývajú Pobúrení - AKTUALITY.SK

2022-01-26  (18:34)
Situácia v krajine nie je stabilizovaná. Nezamestnanosť presiahla 27 % a ekonomika je stále v recesii. Nepredpokladá sa, že by v dohľadnej dobe došlo k zlepšeniu. Kríza a veľké množstvo nezamestnaných nie je iba v Španielsku. Najvyššiu mieru nezamestnanosti - 27 % vykazuje Grécko spolu so spomínaným Španielskom. Po nich nasleduje Portugalsko, v ktorom sa nezamestnanosť blíži k 18,5% a Cyprus, ktorý sa podľa správy EK priblíži k 16, 9%. Za nimi nasleduje Slovensko so 14,5%. Naďalej sa predpokladá, že nezamestnanosť bude stúpať, čo je dôsledkom recesie z roku 2012.


Veřejné přiznání "Chemtrails" ve Švédsku - CFP

2022-01-24  (09:44)
„Je velkým posunem, že se chemtrails stávají politickým tématem. Pomůže to k tomu, že se jím začnou zabývat i běžní lidé – mainstream." Píše JG Vibes pro Intel Hub o bezprecedentním prohlášení političky Hagberg. „Bohužel se jedná o politický problém, který vyžaduje mnoho nepolitických řešení", dovává.


Šokujúce odhalenie štúdie: Chemoterapia rakovinu len podporuje - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-22  (22:47)
Počas toho ako jedna skupina výskumníkov sledovala prečo sú nádorové bunky také odolné, dospeli k oveľa dôležitejšiemu zisteniu. Počas výskumov skupina objavila, že kým chemoterapia vo veľkej miere poškodzuje zdravé bunky, zároveň ich stimuluje na to, aby produkovali takú bielkovinu, ktorá predstavuje v podstate pohonnú hmotu pre rast nádorových buniek. Okrem toho sa nádor stáva ešte odolnejším voči ďalšej liečbe.


Tomáš Kopřiva - Tretia ríša ožíva! - SHO.SK

2022-01-22  (07:58)
Technológia je dvojsečná zbraň. Na jednej strane ponúka tyranom neobmedzenú možnosť kontroly, na strane druhej sa vďaka nej obrovskou rýchlosťou šíria informácie. Ľudia už nie sú odkázaní na rozhlas, či televíziu. Nie sú odkázaní na tlač. Vďaka tomu sa čas potrebný na vytvorenie novej Tretej ríše neustále skracuje. A to je zásadný a určujúci problém tyrana. Potrebuje postupovať pomaly a nenápadne, avšak ľudia sa začínajú prebúdzať a on nevyhnutne musí čoraz viac odhaľovať svoju tvár. Začína robiť chyby. A to je šanca pre ľudí, ktorí chcú žiť v slobodnom a spravodlivom svete. Preto dnes vidíme všemožné snahy o cenzúru internetu, o cenzúru názorov a vedeckého bádania, sú to zúfalé snahy o umlčanie pravdy.


Federální Evropa bude ‘do pár let realitou,’ říká Jose Manuel Barroso = STVRTA RISA

2022-01-21  (05:44)
President Evropské komise foukl do plamenů britské debaty o členství v EU tím, že trvá na tom, že fiskální unie eurozóny povede k „zintenzivnění politické unie“ pro všech 27 členských států. „Je to o ekonomické a monetární unii, avšak platí to pro EU jako celek,“ řekl. „Komise tudíž stanoví své vize a přeformuluje své ideje do změn v dohodách tak, aby se o nich debatovalo už před evropskými volbami.“ „Chceme všechny tyto prvky položit na stůl v jasném a konzistentním provedení, i když některé z nich mohou dnes znít jako politická science-fiction. Tak během pár let se stanou realitou.“


Zasvěcený muž vypovídá: Mocní mají velký plán. Už je nikdo nezastaví

2022-01-26  (04:46)
Zajímavé je, že uvedl dlouhou řadu hesel, která popisovala to, co s sebou nastolení nového řádu přinese, i to, co mu bude předcházet. Jelikož je jich několik desítek, ParlamentníListy.cz vybraly jen některé. Snížení počtu obyvatel Země Povolenky k rození dětí Nové pojetí sexu, sex bez reprodukce Sexuální osvěta mládeže jako nástroj světové vlády Podpora potratů jako nástroj ke snížení počtu obyvatel Země Podpora homosexuality Nové technologie reprodukce bez pohlavního spojení Zánik rodiny Ulehčení umírání a zavedení pilulky smrti Omezení přístupu k bezplatné zdravotní péči a tím vyloučení starších lidí ze systému Přísně kontrolovaný přístup k lékům Úmyslně se zkomplikuje diagnostika nových nevyléčitelných nemocí Potlačování léčby rakoviny Vyvolávání srdečních infarktů Sloučení náboženství a zánik starých náboženství Školní docházka jako nástroj indoktrinace – úsilí zaměřené k slepému a odevzdanému přijetí určitého učení názorů či postojů, které nepřipouští diskusi ani kritiku Odstranění některých knih z knihoven Změny zákonů, jež vyvolají sociální a morální chaos Podpora spotřeby alkoholu a užívání drog Větší počet věznic Nulová psychologická a fyzická jistota Kriminalita jako nástroj ovládání společnosti Sex a násilí jako součást zábavných programů Ovládání a kontrola lidí Terorismus za účelem větší kontroly


V Poľsku sa za drobné predávajú novorodenci - BEO.SK

2022-01-23  (22:24)
Poľský biznis, zdá sa, nevyčerpal všetky možnosti ako prekvapiť. Popri plesnivom premaľovanom mäse či cestárskej soli v potravinách najnovšie pribudol kvitnúci obchod s novorodencami. V Poľsku ho odštartovala nedávna novela trestného zákona. Predaj novorodencov po novom v Poľsku už nie je považovaný za obchod s ľuďmi. Trestný čin pácha iba ten, komu je dokázané, že kúpil alebo predal človeka na prácu, k žobraniu, prostitúcii či kvôli pornografii. Poľské stránky tak zaplavujú ponuky na predaj a kúpu novorodencov. Ceny sú pritom niekedy až mrazivo nízke. Cenové kategórie začínajú v prepočte niekde v rozmedzí od 300 do 1000 €. Možnosť je sumu za dieťa rozložiť aj na splátky.


Všetko o chronických bolestiach: kedy je čas ísť k lekárovi?

2022-01-25  (05:32)
Chronická vyčerpávajúca bolesť - to je ozajstné utrpenie, ktoré dokáže premeniť život trpiacej osoby na peklo. Bolesť si vás podrobí, zlomí, spúta... Snažiac sa jej zbaviť, mnohí márne navštevujú rôznych lekárov. A ani netušia, že existujú špeciálne kliniky bolesti, kde zbaviť sa utrpenia pacientom cielene pomáha hneď niekoľko špecialistov. Lekári algologovia (z latinského „algos“ - bolesti), sú presvedčení, že liečba bolestí, ktoré sprevádzajú 90% ochorení – to je zložitý proces.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |