Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáNenávisť Rusov k milionárom je úprimná a hlboká

2022-01-22  (05:17)
Podľa údajov sociologického prieskumu Levada centra sa v Rusku milióny nedajú zarobiť čestným spôsobom. Tento názor zdieľa väčšina obyvateľov krajiny, až 73%. Opačný názor má 19% a 7% k otázke nevedelo zaujať postoj. Fakt, že vzťah k majetným spoluobčanom je veľmi negatívny, vôbec nezaráža. Až 48% respondentov sú voči milionárom naladení práve takto preto, lebo sú presvedčení, že takéto prostriedky sa legálnou cestou nedajú získať. Iba 13% respondentov pokojne prijíma fakt, že v Ruskú sú legálni milionári, napriek tomu, že zdroje ich miliónov nie sú celkom priezračné. Ďalších 28% nemá nič proti dobrému zárobku, ak sa peniaze získajú zákonne. Sú však aj ľudia, ktorí sú kategoricky proti bohatstvu, nezávisle od zdroja, z ktorého pochádza. A nie je ich až tak málo – 8%.


Geopolitika plynu a sýrska kríza - zemný plyn je výbušná zmes

2022-01-22  (09:37)
Toto potrubie, nazvané Islamská magistrála, by malo vstúpiť do prevádzky v období rokov 2014 až 2016. Jeho kapacita je 110 miliónov kubických metrov denne (40 miliárd kubických metrov ročne). Svoje nároky na iránsky plyn už oznámil Irak (25-30 miliónov kubíkov denne), Sýria (20-25 miliónov kubíkov) a Libanon (5-7miliónov kubíkov do roku 2020). Isté množstvo plynu sa bude dodávať cez arabský plynovoprepravný systém do Jordánska. Odborníci sú toho názoru, že projekt by sa mohol stať alternatívou plynovodu Nabucco, presadzovanom Európou (plánovaná kapacita 30 miliárd kubíkov ročne), ktorý nemá dostatočnú surovinovú bázu. Nabucco chceli smerovať z Iraku, Azerbajdžanu a Turkménska cez územie Turecka. Spočiatku sa aj Irán chápal ako surovinová báza, ale neskôr bol z projektu vylúčený. Po podpísaní memoranda o Islamskej magistrále, šéf štátnej plynovej spoločnosti NIGC Javad Odji vyhlásil, že Južný Pars je „spoľahlivý zdroj dodávok, čo je nevyhnutnou podmienkou budovania plynovodu a podmienkou, ktorú nemá Nabucco“. Stojí za povšimnutie, že Európe z tohto potrubia zostane približne 20 miliárd kubíkov ročne, čo by predstavovalo konkurenciu 30-miliardovému Nabuccu, no sotva silnejšiemu 63- miliardovému Južnému potoku.


Slovensko je len okrasny nadpis na papieri. V skutocnosti sme kolonia - STATUS NA FB

2022-01-22  (07:33)
Dnes maju nase strategicke podniky, zajtra budu mat nasu podu a vodu.O 10 rokov Slovaci nebudu mat ani Slovakov vo vlade a budu im vladnut imigranti z Nemecka. Verte mi, maju premakany plan .Budicek, lebo uz aj dnes je neskoro.


Žiju na Marse jašterice? Záhadný tvor bol objaveny na fotografii NASA

2022-01-22  (09:03)
LONDÝN - Na internetových stránkach zaoberajúcich sa pozorovaním UFO sa objavil zaujímavý príspevok od istého bloggera z Japonska. Ten tvrdí, že na jednej z fotografií Marsu, ktoré zverejnila americká Vesmírna agentúra pre letectvo a vesmír (NASA), je vidno čosi, čo vyzerá ako jašterica.


Milióny žien terorizované falošne pozitívnymi výsledkami mamografie

2022-01-22  (05:10)
Ako informuje združenie Susan G. Komen na osvetu o rakovine prsníka na svojom americkom internetovom sídle, v budúcnosti dostane rakovinu prsníka viac ako 1,3 miliónov žien ročne. Združenie hrdo informuje, že v súčasnosti chodí pravidelne na mamografiu 70 percent žien nad 40 rokov. Verejnosti však už nepovedia, že projekt »osvety« – ktorý podporuje podávanie chemikálií a ožarovanie – vyrába miliónom žien falošné diagnózy, a to v dôsledku použitia mamografickej technológie, ktorú združenie intenzívne propaguje. Medicínsky časopis New England Journal of Medicine identifikoval približne 1,3 miliónov falošne diagnostikovaných prípadov rakoviny prsníka. Autori z toho vyvodzujú záver: mamografie vedú k tomu, že milióny žien sa nesprávne domnievajú, že majú rakovinu prsníka, aj keď to v skutočnosti vôbec nie je pravda.


Do války do Sýrie odjede rusko-ukrajinský dobrovolnický oddíl

2022-01-21  (05:19)
Do rusko-ukrajinského dobrovolného oddílu, který je formován, aby pomohl syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi v boji proti extremistům, se zapsalo už několik tisíc lidí. Prohlásil to iniciátor založení oddílu plukovním v záloze Sergej Razumovskij, který vede Všeukrajinský svaz důstojníků bez domova.


Byznys místo rusofobie

2022-01-21  (22:17)
Zahraniční cesta roku. Český premiér Petr Nečas zahájil několikadenní návštěvu Ruské federace. Doprovází ho několik desítek podnikatelů. Politika a byznys. V takovém duchu byla v pondělí zahájena státní návštěva Ruska českým předsedou vlády Petrem Nečasem. Během čtyř dnů navštíví čtyři ruské regiony: Moskvu, Soči, Petrohrad a Jekatěrinburg. Šéf českého vládního kabinetu přijel do Ruska po překvapivě dlouhé přestávce. Čeští ministři navštěvují Moskvu a ruské regiony poměrně pravidelně, premiér si však místo v kalendáři našel až po osmi letech. Naposled byl v Rusku na pracovní návštěvě Nečasův tehdejší sociálně demokratický předchůdce Jiří Paroubek.


Komentár: Prezident ako úniková cesta - AKTUALITY.SK

2022-01-21  (06:37)
Skôr sa zdá, že by mohlo ísť o narážku na vnútorné pnutie vnútri inak jednotne sa javiaceho Smeru. To zdanie jednoty stelesňuje práve osobnosť Roberta Fica, ktorého prvenstvo v strane je nespochybniteľné. No z vládnych kuloárov prenikajú signály, že o miesto korunného princa sa môže zvádzať vnútrostranícky zápas. Možno nemôžete byť jednotka v strane, ale pozícia dvojky je ešte stále lukratívna. Navyše, popri ambíciách politikov vždy treba rátať aj so záujmami straníckych sponzorov v pozadí. Politická strana je živý organizmus. Všetky tieto pohyby musí predseda umne manažovať, aby nerozvrátili jeho mocenskú základňu. A prirodzene, také niečo unavuje fyzicky i psychicky.


Prísne diéty – efektívne, či škodlivé?

2022-01-22  (06:30)
Mnohí z nás v snahe dopracovať sa k štíhlej postave, sú ochotní priniesť akékoľvek obete – hladovať, platiť ťažké peniaze odborníkom, mučiť sa vo fitnes centrách. Naozaj však stojí výsledok tohto úsilia za to? Veď ako dodatok k našej vydretej štíhlosti získavame ako bonus veľakrát aj mnohé ochorenia, ktoré sme nadobudli v procese chudnutia.


Velké záhady - Kdo mění podnebí na zemi - VIDEO (SK dab)

2022-01-22  (08:26)
" Velké záhady - kdo mění podnebí " Taky vám připadá, že se s počasím za poslední roky něco děje? Taky vás vyplavily bleskové záplavy, přišla vám loňská tuhá zima neobvyklá? Že se příroda zbláznila a počasí si dělá co chce? Nenechte se vysmát, příroda už dávno nedrží v rukách otěže k počasí. Kontrolu nad počasím převzaly tajné služby a organizace. Tam zničí úrodu, aby „charitativní složky" mohli solidárně kompenzovat škody geneticky modifikovanými potravinami, jinde zase způsobí zemětřesení, aby do postižených oblastí mohli vyslat „záchranné vojenské jednotky"... Komunisty oblíbené heslo poručíme větru dešti je v 21. století za vydatné podpory práškování z proudových letadel, HAARPu a mikrovlnných pozemních vysílačů běžnou realitou současnosti. Jen je nežádoucí, aby jste o tom věděli, proto se o tom nikdy nedočtete v novinách, nebo tyto fakta nikdy neuslyšíte v televizním zpravodajství a naopak dokonce dokáží lehce ovlivnitelné jedince přesvědčit o tom, že ti, kteří na tyto teorie věří, jsou blázni, paranoici a pro společnost nebezpeční šílenci...


Katolicka Cirkev v Australii, Pedofilia a kardinal Pell - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-22  (06:39)
V sucastnosti prebieha sudenie mediami katolickej cirkvi ohladne skutocnej, ale aj zdanlivej pedofilie medzi katolickymi knazmi v Australii. Zaujimave je, ze vela pripadov ktore sa posudzuju su 30 az 40 rokov stare! Otazka znie; Preco sa tieto pripady nevysetrovali hned za cerstva? Preco media cakali 30 az 40 rokov? Ved media mali velku prilezitost rozpitvavat tuto skleslost u katolickych knazov, v roku 1985 ked Papez Jan Pavol II navstivil vsetky hlavne mesta Australia a dokonca aj Alice Springs v strede Australie. Vtedy bola perfektna moznost tieto udalosti rozpitvavat, lebo boli cerstve a jednak cely svet, najma cely katolicky svet zo zaujmom pozoroval tuto velku cestu papeza po Australskom kontinente. Su dva dvovody preco vtedy tak neurobili, hoci podla dnesnych sprav vtedy to museli byt cerstve prehriesky.


Fobie velkoměst

2022-01-21  (19:37)
Přes deset milionů lidí na světě trpí různými fobiemi, přičemž u obyvatel velkoměst to můžeme pozorovat dvakrát častěji, než u obyvatel menších obcí. K tomuto závěru dospěli odborníci z britského fondu ochrany psychického zdraví Mind. Avšak podle hodnocení specialistů může být rozsah tohoto neštěstí mnohem větší, protože mnozí pečlivě svůj strach tají.


Libanonský front sýrskej vojny

2022-01-21  (06:51)
Ak vychádzame z celých dejín Sýrie a Libanonu vidíme, že Libanon sa zapája do akéhokoľvek vojenského problému Sýrie. Vieme, že Sýria sa nezbežne zúčastnila na akomkoľvek vojenskom konflikte v Libanone. Aj Libanon sa taktiež zúčastní v sýrskej občianskej vojne. Organizácia Hezbollah je organizáciou šiítských ozbrojencov. V rámci náboženských vojen sú rozpory s Al-Káidou v Sýrii úplne prirodzeným stavom.


Ольга ЧЕТВЕРИКОВА - Угроза всемирного Содома

2022-01-18  (07:28)
Однако если трезво оценивать события, то надо признать, что при всём накале борьбы она концентрируется пока на том уровне, который не может повлиять на принятие решений. Осознание этого стало, видимо, причиной самоубийства 21 мая 2013 года известного французского писателя и эссеиста Доминика Веннера, который надеялся своим отчаянным поступком «пробудить дремлющую совесть» тех, кто разрушает сами основы человеческой цивилизации. Однако принятие решений не зависит и от самих французских политиков, ибо рычаги управления находятся на верхних этажах Европейского союза.


Medvedev už nie je následníkom trónu

2022-01-22  (10:48)
Dmitrij Medvedev potvrdil zvesti o nevyhnutnej demisii jeho vlády. Je iba otázkou času, kedy všetkých odvolajú, povedal premiér v televízii NTV. Osobne mu fámy v práci neprekážajú a členom svojho tímu poradil, aby zachovali pokoj a pracovali na májových úlohách prezidenta Putina. Medvedev sa šikovne vyhol otázke o druhom prezidentskom období slovami, budeme pracovať a uvidí sa...


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |