Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáDunaj prekonal desať metrov: FOTO + VIDEO zo Starého mosta v Bratislave

2022-01-21  (05:24)
Z rozvodneného Dunaja sa v Bratislave stala populárna atrakcia.


Richard Sulík - Korupcia Európskej únie | EÚ korumpuje najviac - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-22  (09:21)
SKODA, ZE AUTOR ZACAL O TOM TAK OTVORENE A PEKNE HOVORIT AZ TERAZ... Som presvedčený, že existuje omnoho viac príkladov, avšak tie uvedené stačia na to, aby bolo zrejmé, že bruselský moloch systematicky korumpuje lokálnych politikov a tým si upevňuje svoju moc. Z Bruselu chodia smernice a nariadenia, ktoré tvoria ľudia, ktorých sme si nikdy nezvolili a ktoré musíme slepo prijať. Národná rada SR, ktorej poslanci boli riadne zvolení a majú skutočný mandát od občanov, môže akurát dodatočne schváliť bruselské výmysly.


Island po volbách: Do potápějící se Evropské unie nechceme! Ať tam zůstanou ti hloupí!

2022-01-21  (06:11)
Dvě nejsilnější strany se rozhodly uzavřít koalici. Premiérem se tak stal osmatřicetiletý liberál Sigmundur David Gunnlaugsson. Předseda konzervativců Bjarni Benediktsson zaujal pozici ministra financí a hospodářství. Již stačil prohlásit, že hodlá snižovat daně, aby oživil hospodářství. To spolu s vyřešením problému vnitřního dluhu představuje hlavní priority nové pravicové vlády. Ještě podstatnější je ovšem její euroskepticismus. Vůdce konzervativců se nechal slyšet, že „integrační proces Islandu do Evropské unie se okamžitě zastaví.“ A v koaliční dohodě se praví, že přístupová jednání se neobnoví, dokud se neuskuteční referendum. Tato jednání přerušila levicová vláda už 15. ledna právě s ohledem na blížící se volby; předpokládalo se totiž výrazné vítězství euroskeptických sil. A to se naštěstí potvrdilo.


Buď rád, že je toľko SLovákov za hranicami - DISKUSIA NA FB STRANKE - SOM SLOVAK A SOM NA TO HRDY

2022-01-22  (08:36)
Martin Šromovský Alexander Nagy - vieš mi povedať čo má robiť človek v okrese s 25%-nou nezamestnanosťou, keď aj na prácu robotníka do továrne musí mať známosť? Ma tu radšej človek pokapať od hladu, alebo vyciciavať rodičov? Buď rád, že je toľko SLovákov za hranicami, lebo keby sa všetci vrátili, tak je tu ešte väčšia nezamestnanosť a tým pádom aj väčšie dane atď. Inak, máš nejaké štatistiky o tom, že Slováci tam vyciciavajú sociálny systém? Podľa reakcií na nete od Slovákov, ktorí žijú vo VB, majú Briti problémy skôr s moslimami, ktorí si tam zavádzajú moslimské právo šária, s Poliakmi, ktorí robia bordel všade kde prídu a s Rómami, ktorí sú často označovaní ako Slováci a tým pádom robia hanbu aj Slovákom. Tá ženská čo to opisuje, býva v takej časti VB, kde sú voči cudzincom dosť nepriateľskí naladení (bol s ňou rozhovor needávno aj v Slobodnom Vysielači), ale zase som počul od ľudí, že pokiaľ pracuješ, rozprávaš po anglicky a sa trochu zaujímaš aj o futbal, tak tam nemáš problém. Ale keď sa ani po takých piatich rokoch nedokáže, zvlášť mladý človek, naučiť po anglicky, tak sa nečudujem, že tam má problémy.


Rusko a Európa: kríza vzájomného porozumenia

2022-01-22  (06:57)
Medzinárodné médiá píšu o nesplnených nádejach na prelomový ráz summitu EÚ – Rusko v Jekaterinburgu, meste uchádzajúcom sa o usporiadanie výstavy Expo 2020. Tón komentárov je pesimistický: množstvo objektívnych a subjektívnych okolností privádza k vzájomnému oddialeniu strán. Hlavné osobnosti schôdzky v Jekaterinburgu – prezident Putin, predseda Európskej Rady Heramn Van Rumpay a predseda Európskej komisie José Manuel Barroso – si vymenili uistenia o pripravenosti spolupracovať. Podľa hlavy ruského štátu strany chápu nevyhnutnosť zavŕšenia procesu vzniku novej základnej Dohody o strategickom partnerstve za maximálne krátky čas. Strategické ciele sú jasné. No medzi Ruskom a Európou stojí veľa otázok privádzajúcich k nepochopeniu.


Juh Slovenska bude čeliť ohromnej sile - PRAVDA.SK

2022-01-21  (06:24)
Najvyšší stupeň hladiny, ktorý hydrológovia v centre Bratislavy očakávajú už vo štvrtok podvečer, môže presiahnuť až desať metrov. V Bratislave je vyhlásená mimoriadna situácia, cesty na Devín začala zalievať voda a jeho obyvatelia sa pripravujú na to, že budú dva dni odrezaní od sveta. Jednu z kľúčových úloh pri tejto povodni zohrá dispečing na Vodnom diele Gabčíkovo, ktorý bude masu vody usmerňovať. Vodohospodári sú pripravení to zvládnuť, ale odborníci upozorňujú, že protipovodňová ochrana na Dunaji má aj svoje slabšie miesta.


PROTESTY PROTI HOMOSOBASOM VO FRANCUZSKU - VIDEO

2022-01-22  (05:41)Bojovníci proti kapitalismu: Revoluce přijde, systém překonáme. Politici už začínají být vyděšení

2022-01-21  (04:34)
Nová antikapitalistická levice o sobě začíná dávat vědět. Nemá však nic společného se současnými parlamentními levicovými stranami – ČSSD či KSČM. Jak sama na svých stránkách uvádí, i když se k těmto stranám totiž obrací se svými problémy většina pracujících, selhávají. Stejně jako se prý bojí jít do boje odboroví předáci. Jasně se prý v současné době ukazuje potřeba nějaké alternativy – antikapitalistické organizace. Ta by měla spojit pracující tak, aby dokázali obhájit své zájmy a našli skutečné řešení současné všeobecné krize. Krize, která se nevyhnula ani České republice.


Epidemia nazi SS sa nebezpecne a rychlo siri do dalsich krajin, Cesko a Slovensko nevynimajuc

2022-01-22  (09:11)
V poslednom cisle cesky "Tyden" uverejnil pribeh Evy z Hodonina, o ktorom som Vam hovorila s nazvom Deti stracene v Norsku


Slovenský dôchodca: Radšej zomrieť ako žiť takto

2022-01-22  (07:34)
Nedávno som bol v Piešťanoch, mám tak asi stredný dôchodok, teda trocha viac ako je priemerný. Prišli tam nemeckí dôchodcovia, rozhadzovali eurá jedna báseň, cítil som sa tam ako úbohý žobrák a možno, ak by som si bol položil klobúk vedľa seba na lavičku, boli by mi tam pár eur aj hodili. A to už nehovorím o zdravotníctve, ak si dá operovať dôchodca šedý zákal, zostane na mizine, et cetera. A perlička na záver. V uplynulých dňoch tlač zverejnila dokument, kde nám Brusel všeličo vytýka ale "Brusel kvituje zmeny v dôchodkoch na Slovensku." Týmto konštatovaním Brusel povedal – šetríte dobre, šetríte na správnych ľuďoch, teda na dôchodcoch, je ich priveľa a dobre by bolo keby ich bolo menej. Len na ilustráciu, desiatky tisíc bruselských úradníkov má priemerný mesačný plat vyše l6 tisíc eur, plus tisícka eur na výdavky, platenie školy a podobne, vysokí úradníci majú platy okolo 2O tisíc eur. Za takýto plat by Slovák prekopal aj Kriváň. Ale aspoň vieme na koho šetríme.


Čo skrývajú tunely čínskej armády?

2022-01-21  (05:00)
Nedávno poukazoval článok zverejnený na stránke Strategy Page na skutočnosť, že Čína vlastní 40 vojenských leteckých základní vybavených podzemnými krytmi s kapacitou 1500 lietadiel. Čo sa týka počtu a rozmerov takýchto objektov, tak si Čína vo svete pravdepodobne vybojovala prvenstvo. Vojenské letectvo mnohých krajín pociťuje dokonca nedostatok obyčajných nadzemných betónových krytov pre lietadlá. Podzemný kryt, ktorý bol vytesaný do skál, je oveľa efektívnejší ako nadzemné betónové kryty pre lietadlá, ktoré môžu byť s ľahkosťou zničené za použitia ovládanej bomby. Moderné bomby zamerané na ničenie bunkrov môžu v prípade priaznivých okolností zničiť bunker nachádzajúci sa v hĺbke niekoľkých desiatok metrov. Proti infraštruktúre, ktorá je vytesaná do skál, však účinné určite nebudú.


David Icke - Prednášky z rokov 2010 a 2012, české titulky - VIDEO

2022-01-21  (05:09)
Přednáška Davida Ickeho z roku 2010. První část: "Mé jméno není David Icke". Žijeme v Matrixu? V úvodním dílu David Icke odvážně a emotivně přednáší o tom, co je skutečnou podstatou reality, co je nám utajováno a jaké jsou praktiky a motivy kontrolního systému. Terorismus v našem pojetí neexistuje. Proč farmakologické koncerny nemají zájem na lidském zdraví? Dozvíte se také, jak pracuje vědomí, jaký je náš skutečný potenciál a co skrývá pravá mozková hemisféra.


V Bratislave je pod vodou celé Tyršovo nábrežie. Dunaj má kulminovať vo štvrtok - vystúpi nad 10 metrov, tvrdí SHMÚ + VIDEO

2022-01-22  (08:16)
Hladina Dunaja v Bratislave už stúpla na 890 cm. V bratislavskom Devíne dosiahla na poludnie úroveň 852 cm, čo je tretí stupeň povodňovej aktivity, informuje na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav. Devínska cesta v Bratislave je od poludnia uzatvorená. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová. Voda tu zaplavila chatky a dosahuje úroveň základov rodinných domov. Ľudia z domov na druhej strane cesty rozmiestňujú vrecia s pieskom aj okolo svojich pozemkov. Práve táto cesta je spojnicou medzi Bratislavou a mestskou časťou Devín.


Rozhovor s Tiborom Eliotom Rostasom - v zúriacej informačnej vojne nám nič nedajú zadarmo - hladanie.net

2022-01-22  (06:51)
Pravda môže byť skrytá aj v otázke, Martin Heidegger vravel, že to ako sa pýtate predznamenáva odpoveď, akú dostane. Napokon v otázke je zakódovaný začiatok kritiky. Tvrdenia, ktoré v Mlčaní uvádzam nie sú žiadne samoúčelné výmysly, no i napriek tomu je mi jasné, že som sám seba vystavil veľkému pokušeniu mocných umlčať ma. S tým treba rátať. Ten, kto neráta s obeťou, sa nemôže dostať cez bažiny.


Žádné “Turecké jaro,” ale “Pálivé léto” - DOLEZITE.SK

2022-01-22  (08:57)
Žádné “Turecké jaro,” ale “Pálivé léto” Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan je v hlubokých politických problémech. Turecké zdroje WMR uvádějí, že vlna protestů otřásajících velkými tureckými městy není sezónní nebo tématickou revolucí inspirovanou Georgem Sorosem nebo Genem Sharpem. Bez ohledu na to, jak moc se oni a jejich provokatéři snaží protestních situací využít, jde o lidovou reakci proti Erdoganove politice spojení Turecka se Saúdskou Arábií, Katarem a Muslimským bratrstvem.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |