Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videá



Šéf Nestlé: Voda není lidským právem, měla by se privatizovat

2022-01-14  (10:57)
Patří voda k svobodným a základním lidským právům, anebo by veškerá voda na této planetě měla patřit velkým korporacím a mělo by se s ní nakládat jako s produktem? Měli by chudí lidé, kteří si nemohou dovolit platit těmto korporacím, trpět žízní, protože nemají peníze? Podle bývalého ředitele a současného šéfa správní rady největšího výrobce potravin na světě by korporacím měla patřit každičká kapka vody na zemi – a pokud se chcete napít, měli byste platit.


Nové paradoxy Veľkej hry

2022-01-14  (09:26)
V priebehu uplynulého roka, keď do nového prezidentského obdobia bol zvolený Vladimir Putin, sa odohrali symbolické udalosti, ktoré pri všeobecnom pohľade na chod udalostí, sa dajú uložiť do jednej línie. Všetky tieto udalosti sú iba vrcholom oveľa hlbších globálnych procesov a transformácií, o povahe ktorých sa môžeme iba dovtipovať. Dá sa povedať, že v súčasnosti nadnárodné, globálne vedenie (GV) prostredníctvom zákulisných klanov, symbolicky ich nazvime klan Rotschildovcov a klan Rockefellerovcov, uskutočňuje preformátovanie informačného prostredia, prípravu vedomia ľudstva na silný manéver. Jeho výsledkom má byť vyriešenie globálneho demografického problému v duchu Thomasa Malthusa (anglický ekonóm, autor populačnej teórie), teda zníženie počtu obyvateľstva našej planéty „bezpečným“ spôsobom na prijateľný pre Globálne vedenie počet ľudí. Vo filme túto teóriu môžeme sledovať na „hollywoodskych filmových skvostov“ s témou zániku ľudstva, jeho zotročenia, klonovaní, zombie, atď. Divákov tak privykajú na akoby jediný variant budúcnosti ľudstva.


Pápež František, Dostojevskij a Veľký inkvizítor

2022-01-15  (03:14)
Ctený Svätý Otec František! Dňa 13. marca 2013 denník La Nación Argentina uverejnil článok nazvaný Bergoglio, obdivovateľ Dostojevského, Borgesa, tanga a futbalu (Bergoglio, amante de Dostoievski, Borges, el tango y el fútbol). Vôbec neprekvapuje skutočnosť, že Argentínčan číta Borgesa, má rád tango a futbal a fandí tímu San Lorenzo de Almagro. Ak však teraz tento tím začne vyhrávať, zlomyseľníci môžu spochybniť objektívnosť argentínskych futbalových rozhodcov a vyhlásia, že konajú pod vplyvom Svätého ducha.


Snowden ešte nepovedal posledné slovo

2022-01-13  (12:52)
Hrozby a ultimáta, ktorými Obamova administratíva bombarduje potenciálnych prechovávačov Edwarda Snowdena nezarážajú. Iná reakcia z americkej strany ani nemohla nasledovať. Pravdepodobnosť toho, že Snowden si dokáže nájsť spoľahlivé útočisko v nejakej krajine Latinskej Ameriky je pomerne vysoká. Akékoľvek obmedzenia by na neho mohol klásť status „politického utečenca“, určite si nájde možnosť pokračovať v svojom boji, aby svetovej verejnosti demonštroval rub „príkladnej demokracie“ s jej ozajstným postojom k ľudským právam.


Vsetci dnes tvrdia aky bol ten priserny socializmus zly

2022-01-15  (06:14)
Vsetci dnes tvrdia aky bol ten priserny socializmus zly aka tyrania a totalita -ale najzaujimavejsie na tom je ze ked pozerame dobove zabery z TV alebo z fotiek vsade vidime na tvarach ludi USMEV. CO moze byt jednoznacnejsim prejavom stastia?


Miroslav Petrásek - Rusko, a teda ani Putin neurobili nikdy hrubú čiaru za históriou. Hrdo sa hlásia k ZSSR

2022-01-13  (02:03)
Rusko, a teda ani Putin neurobili nikdy hrubú čiaru za históriou. Hrdo sa hlásia k ZSSR, aj s chybami ktoré sa udiali. na rozdiel on nás, čo sa radi dištancujeme od minulosti, ako sa nám to hodí. Posledné výroky Putina (a nielen jeho) to jasne dokazujú (myslím že bola reč aj o Stalinovi keď ho západ prirovnal k Hitlerovi, proti čomu sa ostro ohradil). Rusi to berú ako plynulý vývoj, súčasť histórie a nie niečo k čomu sa už viac nehlásia. V tom je rozdiel medzi nami a nimi.


Настоящая угроза жизни на Земле – это люди - ("The Guardian", Великобритания)

2022-01-13  (23:02)
На Земле живут миллионы видов, но господствует один. Это мы. Наш ум, наша изобретательность, наша деятельность изменили едва ли не каждую часть планеты. Более того, мы настолько сильно повлияли на наш мир, что именно наш ум, наша изобретательность и наша деятельность сейчас стоят едва ли не за всеми глобальными проблемами, с которыми мы сталкиваемся. И по мере того, как население Земли приближается к 10 миллиардам, все эти проблемы усиливаются. На мой взгляд, ситуацию, в которой мы находимся, справедливо можно назвать чрезвычайной. Беспрецедентной чрезвычайной ситуацией планетарного масштаба.


Nešťastná poslankyně Langšádlová: Po Nečasovi už si můžou přijít pro kohokoliv z nás - parlamentnilisty.cz

2022-01-13  (03:57)
Všichni zatčení a jmenovaní by měli být obviněni a potrestáni, pak by byla důvěra v policii větší, myslí si poslankyně a jednička středočeské TOP 09 Helena Langšádlová. Žádost o vydání bývalého premiéra Nečase jí překvapila, podle ní nepálí za mocí a penězi. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekla, že trvá na parlamentním systému demokracie.


Rekordné odškodnenie za úmrtie dievčatka, spôsobené očkovacou látkou Infanrix Hexa od GlaxoSmithKline - slobodaockovani.sk

2022-01-13  (15:18)
Malé dievčatko zomrelo na SIDS (= Sudden Infant Death Syndrome = náhle nečakané úmrtie dojčaťa) niekoľko dní po očkovaní hexavakcínou. Súd v meste Pesaro prisúdil smútiacej rodine rekordné odškodnenie 200.000 € plus doživotne zhruba 700 € mesačne a ďalšie kompenzacie, ktoré ešte treba vyčísliť. Ide o historický rozsudok pre Taliansko. Súd v meste Pesaro vyniesol pre Taliansko zásadné rozhodnutie. Rodine, ktorej bábätko zomrelo na SIDS niekoľko dní po očkovaní hexavakcínou (Infanrix Hexa od firmy GlaxoSmithKline = GSK), priznal súd odškodnenie vo výške 200.000 €, doživotne zhruba 700 € mesačne a ďalšie, zatiaľ nevyčíslené kompenzácie. Súdny spor prebehol po odvolaní sa voči počiatočnému zamietnutiu žaloby. Nakoniec súd zistil, že je vysoko pravdepodobné, že smrť dieťaťa bola spôsobená podanim vakcíny.


Estónsko ponúka zaviesť moratórium na občianstvo pre Rusov - NIE JE TO RASIZMUS?

2022-01-16  (23:18)
Estónsko je bezbranné – je Putinovým trójskym koňom do NATO Zakladateľ a člen vedenia organizácie Pôvodní Estónci (MTÜ Põliseestlased) Jurij Toomepuu si myslí, že Estónska republika je úplne bezbranná. Prichádza k záveru, že pripojenie Estónska k NATO síce znížilo pravdepodobnosť vojenskej agresie proti krajine, ale teraz môže byť moc zachvátená iným spôsobom. Keď hovorí o ochranných opatreniach, ponúka zaviesť moratórium na občianstvo pre Rusov, aby estónska kultúra existovala v budúcnosti. „Pripojenie k NATO znížilo možnosť vojenskej agresie z východu. Nie však preto, že nás chránia partneri z Aliancie, ako nám to tvrdia naši politici,“ píše Toomepuu v svojom článku.


Exemplárne potrestanie – taká je hlavná úloha veľkej operácie amerických spravodajských služieb, s cieľom chytiť a priviesť Snowdena na územie USA

2022-01-12  (12:15)
Edward Snowden ešte nepovedal posledné slovo Hrozby a ultimáta, ktorými Obamova administratíva bombarduje potenciálnych prechovávačov Edwarda Snowdena nezarážajú. Iná reakcia z americkej strany ani nemohla nasledovať. Pravdepodobnosť toho, že Snowden si dokáže nájsť spoľahlivé útočisko v nejakej krajine Latinskej Ameriky je pomerne vysoká. Akékoľvek obmedzenia by na neho mohol klásť status „politického utečenca“, určite si nájde možnosť pokračovať v svojom boji, aby svetovej verejnosti demonštroval rub „príkladnej demokracie“ s jej ozajstným postojom k ľudským právam.


Nemôžeme pripustiť kolaps Egyptu - Egypt stojí na pokraji občianskej vojny

2022-01-14  (07:44)
Predpoklady o tom, že islamisti nebudú klásť organizovaný odpor proti zosadeniu Muhammada Mursího sa nenaplnili. Egypt sa opäť mení na vriaci kotol. Minulú nedeľu Moslimské bratstvo vyzvalo svojich stúpencov, aby vyšli do ulíc s požiadavkou vrátiť naspäť zosadeného prezidenta. Ako odpoveď na to, hnutie Tamarod, ktoré háji „plody povstania 30. júna“, vyviedlo do ulíc miliónovú demonštráciu. V noci na pondelok v centre Káhiry sa začali medzi nepriateľskými skupinami ozbrojené pouličné boje.


Ak to prepadové komando uzná za vhodné, môžete prísť o svoje deti - magnifikat.sk

2022-01-17  (09:33)
Upozorňujeme ešte, že na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny sa pripravuje znenie zákona, takmer odkopírovaná verzia, ktorá platí vo Veľkej Británii. Na základe tohto zákona budú mať pracovníci sociálnych úradov už aj na Slovensku voľný vstup do vašich bytov a budú na základe udania, podozrenia, alebo iných subjektívnych a účelových dôvodov kontrolovať vaše rodiny, vašu výchovu detí, vaše pomery v domácnosti a všetko, čo si len zmyslia.


Štefan Čabrej - Hegemónia anglosaskej rasy využíva blbosť a nenažranosť našich (slovanských) "zástupcov národa"

2022-01-18  (00:52)
Je až neuveriteľné, že určitá množina národa, hltajúc tie neuveriteľné hlúposti, klamstvá a polopravdy našich masmédií, je ochotná zmieriť sa so stavom, ktorý panuje v našej zemi, ba dokonca na verejnosti obhajovať ideologickú stratégiu našich "mocipánov", za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Dr. Goebbels . Tragédia, ktorá sa udiala v Afganistane a bezpochyby najviac postihla najbližších príbuzných obete je len logickým dôsledkom politiky našich predstaviteľov, ktorí od tzv. nežnej revolúcie, bez ohľadu na politickú príslušnosť, pomaly a systematicky doslova likvidujú náš spoločný štát. Hegemónia anglosaskej rasy využíva blbosť a nenažranosť našich (slovanských) "zástupcov národa", ktorí s vidinou rýchleho obohatenia a falošného uznania škodia vlastnému ľudu a zapredávajú dedičstvo predkov za judášsky groš.


Je to tragédia čo sa stalo, ale od hrdinstva to má veľmi ďaleko - DISKUSIA

2022-01-18  (10:32)
Je mi ľúto rodiny čo stratili člena rodiny a vyjadrujem im úprimnú sústrasť.Na druhej strane je treba povedať,že vojak neišiel na výlet,ale do cudzej krajiny ako žoldnier a musel počítať s možnosťou návratu v rakve.Nepochybne mal aj možnosť nebyť v armáde a ak by mal veľa,veľa šťastia tak by na súčasnom Slovensku zohnal prácu za 500 Eur.Bol by živý a umieral pomaly ako väčšina Slovákov.Ak by ale niekde na stavbe alebo vo fabrike prišiel o život tak na 100% by ani pes po ňom neštekol a rodina by od pána premiéra dostala veľké guľové.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |



Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссии



Словакия – страна, люди, бизнес



Словацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJA



Sergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusie



Hnutie Dobrá sila – projekty



Slovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJA



Деловые предложения



Obchodné ponuky
 



ZÁBAVA



KNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁ



NOVINKY PORTÁLU



Diskusie




Blogy





| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |