Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáKresťanskí mučeníci a žreci Sodomy - súvislosť medzi pozíciou vlády v otázke homosexuálnych manželstiev a začiatkom prenasledovania kresťanov

2022-01-25  (00:17)
Podobná situácia je v Nemecku, kde v najbližších rokoch bude zatvorených približne 700 chrámov – zriadia sa v nich reštaurácie, banky a obchodné priestory; a v Británii, kde sa niekde už začína prepúšťať z práce za nosenie krížov a priamo sa poukazuje na vzájomnú súvislosť medzi pozíciou vlády v otázke homosexuálnych manželstiev a začiatkom prenasledovania kresťanov. Bývalá hlava anglikánskej cirkvi lord George Carey obvinil koncom marca vládu Davida Camerona, že núti kresťanov, aby sa cítili ako vyhnanci na okraji spoločnosti. Medzičasom vo Veľkej Británii približne 20-tisíc školákov, ktorí nedosiahli vek 11 rokov, boli za použitie slovo „buzerant“, zaznačení na zozname tzv. zločincov na základe nenávisti... Dokonca aj v katolíckom Poľsku tamojšie Pussy riot trhajú na scéne Sväté písmo a nazývajú cirkev kriminálnou sektou. Politici sa čudujú náhlemu fenoménu. Antiklerikálna poľská strana Palikota (Ruch Palikota), známa tým, že jej aktivisti chcú zo sály, kde zasadá parlament, odstrániť kríž a tým, že sa z tejto strany do parlamentu dostali homosexuál a transsexuál.


Európa ako kolónia USA?

2022-01-25  (07:05)
Formujúc okolo seba pomocou stratégie „mäkkej sily“ novú ríšu a ašpirujúc v nej na miesto metropoly, USA počítajú s tým, že získajú mnohé výhody. Po prvé, upevnenie svojho hlavného strategického zdroja – dolárového finančného systému, ktorý sa narušil pod vplyvom globálnej ekonomickej krízy. Po druhé, aktívne presadenie amerických high-tech výrobkov – predovšetkým vesmírnych, informačno-sieťových, biotechnologických. Po tretie, zlacnenie „koloniálneho“ európskeho tovaru na americkom vnútornom trhu, ktorý v konečnom výsledku predstavuje väčšinou finálne výrobky priemyselnej výroby (dopravné prostriedky, elektrické generátory, atď.). Pritom vôbec netreba dúfať a spoliehať sa, že odbytištia výroby štátov EÚ sa prudko rozšíria. Kríza a nezamestnanosť neutíchajú nielen v Európe. Podľa štatistických údajov, aj keď nezamestnanosť v USA neprevyšuje európsku, no z 316 miliónov obyvateľov USA vyše 146 miliónov Američanov sú buď nemajetní, alebo sú to ľudia s nízkym príjmom, z ktorých na hranici chudoby sa pohybuje asi 101 miliónov ľudí a približne 50 miliónov poberá stravné lístky. Súčasná tendencia smeruje skôr k horšiemu.


Sociálne siete kazia náladu

2022-01-25  (18:10)
Americkí vedci dokázali, že online komunikácia vytvára u ľudí dojem, že sú stále v kontakte, ale šťastnejší preto ešte nie sú, ba dokonca sa dá povedať, že sociálna sieť im kazí náladu. Na príklade facebooku to dokázali veci z Michiganskej univerzity, ktorí svoje výsledky uverejnili na internetovej stránke časopisu PLoS One. „Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že facebook poskytuje unikátnu možnosť pre uspokojenie základnej ľudskej potreby v komunikácii. No namiesto toho, aby sa zvyšovala spokojnosť so životom, vedie to k opačnému výsledku – znižuje ju,“ citujú Ria Novosti slová sociálneho psychológa Ethana Crossa.


Marine Le Pen: EÚ je nahá a trasie sa od vetra globalizácie

2022-01-25  (11:40)
Myslím si, že situácia sa veľmi zmenila. V súčasnosti dochádza k výraznému oživeniu národov. Nakoniec začíname odmietať nezmyselnú myšlienku „sovietskej“ Európskej únie, založenej na voľných ekonomických vzťahoch; na tom, že víťazí ten najsilnejší, na zrušení prirodzenej ochrany, ktorú národ zabezpečuje. Únie, založenej na voľnom pohybe a masovej migrácii. Ďalšie európske voľby, ktoré sa budú konať prakticky o rok, budú podľa mňa v Európe znamenať ozajstný prelom, pretože politické strany, také ako je moja, ktoré sa dosť skepticky stavajú k EÚ a vystupujú za národnú suverenitu a obranu národných ideálov, budú dobrí účastníci volieb. A to je nádejné.


Egypt se mění ve válečnou zónu. Celý svět vás sleduje, vzkázal do Káhiry Bílý dům

2022-01-22  (09:11)
Muslimské bratrstvo, jehož stoupenci na sociálních sítích sdíleli "krvavé" fotky přímo ze střetů, ale hovoří o stovkách mrtvých a tisících zraněných. Mezi obětmi je i sedmnáctiletá dcera jednoho z vůdců, Mohameda Beltagiho, informuje stanice CNN. Islamisté požadující návrat "svého" prezidenta Mursího okamžitě vyzvali všechny své příznivce, aby společně vyšli do ulic a důrazně dali vládě najevo, že s jejími praktikami nesouhlasí a že se nenechají zastrašit. "Je to otevřená válka," cituje televize jednoho z protestujících, který před příchodem armády z táboru utekl.


Zeman varoval před nástupem diktatury - parlamentnilisty.cz

2022-01-25  (18:41)
Objevila se otázka na téma, které delší dobu prosazují iniciativy typu Holešovské výzvy. Totiž zavedení přímé demokracie bez existence politických stran. To by však podle Zemana mohlo vést k diktatuře. „Variantu přímé demokracie bez politických stran bych nepodpořil, protože si myslím, že politické strany jsou pro fungování demokracie nezbytné a že mají přímou demokracii doplňovat, nikoliv nahrazovat. Proto jsem například pro systém referend, změnu volebního zákona, kde by si občané mohli vybírat z kandidátek více stran jednotlivé osobnosti, ale zrušení politických stran v historii vždy vedlo pouze k nástupu diktatury,“ varuje prezident republiky.


Интеграция Украины с Евросоюзом происходит лишь по желанию и воле США, которым нужно окончательно оторвать Украину от России

2022-01-24  (13:28)
Очевидно, что значительная часть украинцев надеется на то, что членство в Евросоюзе улучшит их жизнь и ускорит развитие страны, а именно, позволит: - примкнуть к престижному европейскому сообществу – клубу избранных, сильных мира сего, что тут же повысит страну в классе, ее граждан – в статусе, а отечественных политиков сделает равными ведущим европейским лидерам; - демократизировать государство, в котором будут неукоснительно соблюдаться свобода слова и права человека, независимость суда и неподкупность милиции; - свободно перемешаться по территории стран ЕС, легко трудоустраиваться, учиться в самых престижных европейских университетах и получать высококачественное медицинские услуги. И неважно, что на самом деле большинство там ждет работа сантехниками и сиделками, сборщиками клубники и яблок, домработницами и официантками, зато наши гастарбайтеры смогут мыть унитазы в Польше или Чехии без виз


Марин Ле Пен: ЕС голый и дрожит под ветром глобализации

2022-01-24  (08:15)
ЕС переживает последствия ужасных политических решений 70-х. Из-за этих решений нации были отданы на растерзание крупным финансовым организациям и большим транснациональным корпорациям, считает французский политик Марин Ле Пен.


Sociálka pôjde k vám domov. Bez povolenia - hnonline.sk

2022-01-25  (19:19)
Advokát Peter Kresák varuje, že pripravované zmeny môžu byť protiústavné. „Závisieť to bude od konkrétneho nastavenia podmienok vstupu do bytu. Aj od toho, aké budú naň dôvody. Len udanie by totiž bolo málo, muselo tam byť silnejšie dôvodné podozrenie.“ Sociálni pracovníci by podľa Kresáka navyše museli preukázať, že sa im nepodarilo dostať sa k dieťaťu inou cestou. „To bude pomerne komplikované, až skoro nemožné.“


Disident a vědec: Z Václava Havla vyrostla zrůda. Byl to větší kolaborant než Husák

2022-01-24  (09:15)
Máme tu i naprosto nespravedlivý a iracionální daňový systém šitý na míru bohatým. Majetkové daně mají jen symbolický význam, daň z držení aut se neplatí dokonce žádná. Bezpracné příjmy z povětšinou zděděného majetku a kapitálu jsou buď od daně osvobozeny, nebo zatajovány (pronájmy). To všechno určitě přispívá k tomu, že mnozí lidé vzpomínají na předchozí režim s nostalgií. Skvěle tuto situaci popsal Jan Keller v knize „Tři sociální světy“. Komu se ale zrovna daří finančně dobře a tuhle knihu nečetl, ten samozřejmě dál bude vrtět hlavou nad tím, jak je možné, že si někdo stýská po lepším životě za komunismu.


Krach veľkého amerického mýtu

2022-01-24  (13:23)
Príroda dala človeku rozum nie na to, aby sa zmietal v mori lží a omylov. Odveké úsilie ľudí dopátrať sa pravdy sa nakoniec stalo tou časovanou bombou, ktorá vyhodila do povetria veľký mýtus o Amerike ako o avangarde svetovej civilizácie a hlavnej ochrankyni ľudských práv na svete. V skutočnosti USA s ich ťažkým dedičstvom otroctva a lúpeže, ktoré voči pôvodným obyvateľom indiánom páchali prisťahovalci z Európy, nikdy neboli naozaj demokratickou spoločnosťou. Základy americkej ústavy sa zakladali v záujmoch bielych, na pozadí genocídy indiánov a segregácii černochov, ktorá bola oficiálne zrušená až v roku 1964, ale existuje doteraz. V roku 2006 v prejave Projektu o občianskych právach profesor Harry Orfield upozornil na to, že úroveň segregácie v krajine sa zvýšila na úroveň konca 60. rokov a že Amerika prišla takmer o všetok ten progres, ktorý dosiahla počas zrušenia segregácie v mestách. V súčasnosti veľa prisťahovalcov s Ázie, Afriky, Latinskej Ameriky žije v USA vďaka existencii v diaspórach a ich priemerná životná úroveň je neporovnateľne oveľa ako úroveň bielych obyvateľov.


Internet sa stal po prvý raz populárnejší než televízia

2022-01-24  (16:27)
Internet po prvý raz v dejinách predbehol v popularite televíziu pokiaľ ide o získavanie rôznych informácií. Tvrdia to výsledky novej štúdie amerických odborníkov. Po tom ako vedci otestovali veľký počet dospelých Američanov, zistilo sa toto: pri gadgetoch strávia respondenti denne viac než 5 hodín, kým televízia priláka ich pozornosť iba na 4,5 hodiny.


Globálne oteplenie a masová agresia

2022-01-25  (18:38)
Globálne oteplenie môže v najbližších desaťročiach viesť k zvýšeniu počtu ozbrojených konfliktov a nepokojov. Masovú agresiu po celom svete predpovedajú vedci okolo roku 2050.


Zomrela novinárka Milena Čeganová - Česť jej pamiatke

2022-01-26  (02:58)
Posledná rozlúčka v Milenou Čeganovou bude v bratislavskom krematóriu vo štvrtok 8. augusta 2013 o 16:15 hod.


Satanova doktrína aneb vliv svobodného zednářství na současnou politiku - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-22  (07:09)
Katolická církev je hlavním protivníkem svobodného zednářství. Jestliže volnomyšlenkáři hlásají, že člověk je bohem, pak jim v tom katolická církev nejvíce překáží. Jiné církve v určité míře také. Ale musíme si uvědomit, že zednářství se zrodilo v protestantském prostředí mezi osobami svázanými s rozenkruciánstvím, čili s vyznavači jakési „křesťanské kabaly“. Rozenkruciáni, kteří v rámci protestantství založili svobodné zednářství, se domnívali, že budou tvůrci „třetí reformace“ po Lutherovi a Kalvínovi a že celé křesťanství přetvoří do kabaly. Protestantismus je k tomuto procesu náchylný, a v důsledku toho také odumírá. Jestliže lidé sami rozhodují o pravdách víry, ať už ve svém svědomí nebo formou jakési náboženské demokracie (anglikánský synod se např. usnesl, že peklo neexistuje!), je to nejlepší cesta do svobodného zednářství. Zednáři věří, že postupnou reformací přivedou křesťanství k přijetí rozenkruciánství a později i kabaly.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |