Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáŽiadne faux pas-ale pravda - Ona Obamovi prostredník... - PROSIME SIRIT VIRUSNYM SPOSOBOM

2022-01-18  (07:26)
ODOZVY CITATELOV NA FB: ... pozeram to uz 5 minut vkuse a neviem sa nabazit.....moderatorka molodec ; Nasi papagaji mainstreamovi by to mali vidiet ako sa robi objektivne spravodajstvo ; ) KOMU FOPA - KOMU ZOPA davno som sa tak dobre nepobavil ; ) Ta baba ma gule Keby som vedel,kto to je a kde býva-tak jej pošlem kvet.A idem si to zasa pustiť:-)))))))) nebola nahoda Molodec baba pravelno emu tak. Velmi dobre. MOLODEC , BABA ,FANTASTICKA , GEROY....... aspon vidime, ze media v rusku neovlada zapadny mainstream. no vieme si predstavit, ze by toto spravila zlatica? Otlično*** !!! ... super! na Slovensku by si toto moderátori nedovolili.Pani moderátorka si zaslúži palec hore za toto gesto! otazne je, ci nedostala padaka


Nebezpečné časy: naši „spojenci“ v NATO budú mať radšej záruku ozajstne jadrovej podpory Putina - inosmi.ru

2022-01-15  (04:53)
Vladimir Putin je momentálne ako následník Petra Veľkého, cára, modernizátora. To je ďalší príklad zvláštneho obratu dejín, fakty, však zostávajú faktami. Putinské Rusko vonkoncom nie je marxistická imperialistická veľmoc. Je dôležité si to pamätať, pretože ešte sa nezabudlo na expanzívnu sovietsku ríšu. Dnes sa Putin musí pridržiavať praktických názorov, aby obnovil moc Ruska po desaťročiach imperiálnych excesov a národného úpadku. Ako ideologickú bázu využíva ruskú pravoslávnu cirkev, na zvýšenie vlastnej popularity. V podstate ide v stopách ruských cárov. Okrem toho nekoná agresívne, pamätajúc na prestíž, ekonomické výhody a vplyv v zahraničí. Jeden z hlavných dôvodov, prečo koná práve takto, je, že má silného konkurenta – Čínu.


Útok na Sýriu je úder proti Rusku - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA

2022-01-18  (00:47)
Príčin je niekoľko. Presnejšie, reč má byť o komplexe problémov vnútorného a vonkajšieho poriadku. Predovšetkým o stave ekonomiky USA. Nielenže stagnuje, ale ako tvrdia odborníci, ale blíži sa k novej kríze, hroziacej krachom ekonomiky. Plus patová politická situácia v USA, ktorá sprevádza pád popularity Obamu. Svojou politikou zjavne ašpiruje na titul jedného z najhorších amerických prezidentov, uviazla v slepej uličke. Toto všetko Obamu ženie k malej víťaznej vojne, ktorá by zdvihla jeho prestíž a aspoň na čas by odpútala pozornosť verejnosti o ekonomických problémov. V mene tohto nositeľ Nobelovej ceny za mier je pripravený dať príkaz začať vojenskú operáciu proti Sýrii.


Prezident Zeman o situaci v Sýrii: Odmítám vojenský zásah - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA

2022-01-15  (08:55)
Ne, ptáte se na můj názor, já nejsem Barack Obama, ale já se pokusím ten svůj negativní názor velmi stručně zdůvodnit. V Sýrii neprobíhá boj mezi dobrem a zlem, v Sýrii probíhá boj mezi sekulárním diktátorem a fundamentalistickými náboženskými skupinami, v čele s Al-Kajdou, podle mého názoru je nejrozumnější strategií nepřidat se na stranu nikoho z nich.


Poylamorná rodina strieda homosexuálnu rodinu

2022-01-15  (02:59)
V opísanom prípade v britskom meste Sheffield žijú pod jednou strechou dvaja muži a dve ženy: Tom a Chris, Charlie a Sarah. Tom, Chris, Charlie a Sarah vyvracajú jednoduché pravidlo manželskej matematiky, že štyri rovná sa dvom párom. Táto rodina predstavuje súčasne päť manželských párov v rámci jednej rodiny. Podľa toho, každý muž v tomto rodinnom zväzku žije v dvojitom zväzku s každou ženou a dve ženy navzájom . Hranica, v tomto prípade ešte nebola dosiahnutá, pretože Chris a Tom v tomto manželstve nevstupujú do homosexuálneho vzťahu, a teda demonštrujú svoju „konzervatívnosť“ a „ohraničenosť“. Spájajú ich videohry a sú „dobrými priateľmi“.


Invázia do Sýrie: cena je vysoká, cieľ nie je jasný - RUVR.RU

2022-01-17  (19:41)
Otázka začiatku vojenskej operácie proti Damasku, ako sa zdá, už je vyriešená. Americké bojové lode sa priblížili k pobrežiu Sýrie, oficiálne osobnosti z Európy a USA stále častejšie hovoria o tom, že útok na režim Bashara Assada je možný aj bez povolenia Bezpečnostnej rady OSN. Cena operácie môže činiť miliardy dolárov a diskusie o účasti Západu na sýrskom konflikte už vyľakali finančný trh.


Rozhovor syrského prezidenta Assada pro deník Izvestia - VLASTNIHLAVOU.CZ

2022-01-13  (12:21)
Prezident al-Assad: Z našeho pohledu se nejedná o záležitost označování oblastí, zda jsou pod kontrolou rebelů nebo vlády. Bojujeme proti teroristům pronikajících do jednotlivých regiónů, měst a do jejich okrajových části. Způsobují zmatek, demolují, kradou, ničí infrastrukturu a zabíjejí nevinné civilisty jen proto, že odsuzují jejich chování. Armáda se mobilizuje do těchto oblastí spolu s bezpečnostními silami s cílem vykořenit teroristy a ti, kteří přežijí se přesouvají do jiných oblastí. Proto je podstatou naší činnosti boj proti terorismu. Naše úloha, která se vleče kvůli přílivu velkého množství teroristů z jiných zemí – řádově se odhadují na desítky tisíc. Dokud budou i nadále dostávat finanční a vojenskou pomoc, budeme proti nim bojovat. Mohu potvrdit, že neexistuje případ, kdy by syrská armáda, která vstoupila na určité místo, nedokázala tyto teroristy eliminovat.


Na Obamovej strane je Šiesta flotila, na Putinovej – pravda - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA

2022-01-15  (08:02)
Povedzme otvorene – nech by bol dôvod akýkoľvek, americká intervencia sa nesmie pripustiť. Dnes zbombardujú Damask, „zachraňujúc“ Sýrčanov pred tyranom Asadom, zajtra budú chcieť zbombardovať Moskvu, „zachraňujúc“ Rusov pred homfóbom Putinom. Už nás raz zachraňoval Hitler pred tyranom Stalinom a nikto si neželá, aby sa to opakovalo. Aj dôvod na agresiu je veľmi slabý a nepresvedčivý, inak ako falšovanie udalostí sa to nedá nazvať.


Vojenskí experti: Invázia do Sýrie sa zmení na etnický a náboženský masaker - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA

2022-01-18  (00:10)
Aj šéf Centra pre vojenskú prognózu Anatolij Cyganok v rozhovore pre IA Regnum zhodnotil pravdepodobnosť začiatku pozemnej operácie proti Sýrii ako malú. „Sýria, nie je Irak ani Líbya, je tu riadna ozbrojená armáda, ktorá už dva a pol roka vedie aktívne vojenské akcie. Ak by sa Západ predsa len odhodlal pre takýto nepremyslený krok, musel by zopakovať juhoslovanský scenár, pretože dosiahnuť medzinárodný súhlas v Bezpečnostnej rade sa mu nepodarí pre rozhodné pozície Ruska a Číny. Navyše, ak sa západná koalícia zamieša do sýrskeho konfliktu, potom treba už priamo povedať, že podporuje terorizmus.


Egypt na muške regionálnych a globálnych politických síl

2022-01-15  (07:30)
V týchto dňoch si už mnohí uvedomovali, že proces riadenej chaotizácie Egypta bol spustený vo Washingtone. Podľa rozšírenej verzie, udalosti, ktoré viedli k Mubarakovej demisii, mali podobu flashmobu, využitia blogosféry a zapojenia internetových blogerov, orientujúcich sa na Moslimské bratstvo. V skutočnosti takéto vysvetlenie udalostí, ktoré sa v krajine dejú, kde podľa oficiálnych údajov je viac než 30% obyvateľov negramotných, neodvádza pozornosť o nič horšie než televízne reportáže, v ktorých sa na diváka valia obrazy protestujúceho Egyptu. V nedávnom rozhovore pre televíziu Al-Jazeera, expert Brookings Instututions Shadi Hamid to presne vystihol: „Podobná politika má svoju cenu... Demonštrácia všetkých takýchto štrajkov, bez obrátenia sa ku základným politickým problémom, zrážky nezastaví.


A. Fursov: V najbližších piatich rokoch sa proti Rusku rozpúta ozajstná psychohistorická vojna

2022-01-16  (14:19)
Žijeme v časoch vojny – vojny dvojitej. Agresiou NATO proti Juhoslávii, presnejšie proti Srbom, sa začala permanentná horúca vojna, ktorá bola dôsledkom rozpadu ZSSR: Afganistan, Irak, Líbya, Sýria. Súčasne s touto horúcou vojnou, buď paralelne, alebo popreplietaná s ňou, silnie iná forma vojny – organizačná. Jej hlavným cieľom je deštrukcia organizačných všetkých štruktúr (štruktúr riadenia) spoločnosti-terča : počínajúc sociálnymi a finančnými, až po štruktúry vedomia podvedomia, teda štruktúr psychologickej oblasti v najširšom zmysle tohto slova. Práve táto sféra sa postupne stáva hlavným dejiskom organizačnej vojny, ktorá sa v psychologickej oblasti stáva vojnou psychohistorickou. Psychohistorická vojna (organizačná vojna v psychologickej oblasti) má niekoľko rozmerov. Presnejšie – informačný, konceptuálny a metafyzický (významový). Informačná vojna v úzkom zmysle – je konanie na úrovni faktov, ich falšovanie, skresľovanie istým spôsobom. Konceptuálny rozmer psychohistorickej vojny sa dotýka, ako už vyplýva z názvu, konceptuálnej interpretácie faktov, t. j. rozvíja sa v oblasti prechodu od empirických zovšeobecnení k teoretickým. Metafyzická vojna je najvyšší stupeň organizačnej vojny v psychologickej oblasti – je to prevažne vojna významov; fyzické víťazstvo bez víťazstva v metafyzike, v sémantickom poli nie je možné. Ako konkrétny príklad môžeme uviesť verziu Katynských udalostí, ktorá siaha ku Goebbelsovi. Informačná úroveň psychohistorickej akcie: presviedčajú nás (prostredníctvom hrubých faktografických podsúvaní, ktoré sa rúcajú pri nastolení elementárnych otázok), že Poliakov strieľalo NKVD – prvok „krvavého stalinského režimu“, a celá história je prejavom totalitarizmu, ktorý ho ilustruje; tu je podsúvaný obraz („krvavý stalinský režim“) a koncepcia „totalitarizmu“, pritom tento termín má viesť objekt k informačnej agresii , k porovnávaniu stalinizmu a hitlerizmu.


Sergej Chelemendik - Útok proti Sýrii ako začiatok svetovej vojny - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA

2022-01-13  (12:35)
MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA


USA PRIPRAVUJU BOMBARDOVANIE SYRII - Diskusia na FB

2022-01-13  (13:23)
Niet na svete nikoho kto by ich zastavil. Jedine Rusko s Iránom...


Čína je na vzostupe. Ako by mala na to Amerika reagovať? To by malo byť zásadnou otázkou 21. storočia

2022-01-12  (11:09)
Storočie amerického prvenstva sa chýli ku koncu, no Čína nie je schopná úplne Ameriku vystriedať. A tu je skryté isté nebezpečenstvo. White si myslí, že akýkoľvek pokus o dominanciu Pekingu alebo Washingtonu povedie k zdĺhavému a tvrdému strategickému súpereniu, čo sa bude negatívne odrážať na ekonomike a vznikne riziko vojny“. White sa domnieva, že USA za prezidenta Obamu jednoznačne prijali potvrdenie svojho prvenstva v Ázii, a to znamená, aj „zdržiavanie“ Číny. Podľa neho je takáto politika nebezpečná a musí byť prehodnotená.


V oceánoch sa našli čierne diery. Jedna z nich je Bermudský trojuholník

2022-01-13  (13:42)
Fyzici z Zürišskej vysokej školy našli príbuznosť medzi vodným chrlením vody a čiernymi dierami vo vesmíre. Táto podobnosť je matematická. Podľa vedcov, rovnice, ktoré opisujú oceánsky povrch, sa z matematického hľadiska nijako nelíšia od rovníc opisujúcich zakrivenie priestoru a času okolo čiernych dier. Rozdiel je iba v tom, že morský povrch je plochý. Analýza rovníc umožnila vedcom odhaliť okolo víru prítomnosť mŕtvej zóny, v ktorej predmety, ktoré sa tam dostávajú, môžu zostať veľmi dlho.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |