Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáProhra USA, nástup nového světa: Profesor Krejčí se raduje z toho, o čem česká média mlčí - PARLAMENTMILISTY.CZ

2022-01-24  (04:53)
Rusko navíc bylo mimořádně efektivní z hlediska vojenského a diplomatického výstupu i z hlediska propagandy. Postavilo se do role obhájce mezinárodního práva. Ovšem prezidentu Baracku Obamovi, kterého v útoku na Sýrii podpořilo jen 36 procent občanů USA, to umožnilo zachovat si tvář. Realisté si tedy uvědomili poznatek ze studené války o riziku vzájemného zničení.


Sýria a litovskí žoldnieri: o príprave novej provokácie

2022-01-24  (09:56)
Sýria a litovskí žoldnieri: o príprave novej provokácie Nie je žiadnym tajomstvom, že Litva prichýlila doma v Šiauliai statočných chlapcov z NATO, ktorých úlohou je kontrola vzdušného priestoru Litvy, Lotyšska a Estónska. Srdeční Šiauliajci už hneď na druhý deň po tom, ako prišli vojaci NATO, zrejme od radosti, severoatlantických spojencov zbili. Litovskú zem tak pokropila krv poškodených. Celkom oprávnene sa teda dá povedať, že integrácia Litvy do NATO je priateľstvo spečatené krvou. Incident so zbitými vojakmi NATO nie je ojedinelý. Podobné veci sa opakujú pravidelne, so všetkými tiež pravidelne sa na bojovej stráži meniacimi predstaviteľmi aliancie štátov Európy. Litovskí aborigéni nie prvý raz zbili vojakov aliancie, ktorých k nim poslali – belgických, dánskych, britských... Na tému príčin a početného pomeru zbitých a bijúcich v Litve dokonca koluje vtip: „Prečo ste útočili prví?“, pýta sa dôstojník vojakov NATO, ktorých v noci zbili traja Litovci. Vojaci NATO odpovedajú: „Mysleli sme si, že sú len dvaja, ale zrazu sa objavil tretí“.


Česká stopa v Afganistane - RUVR.RU

2022-01-24  (00:20)
Zanechali po sebe stopu v Afganistane aj legendárne české špeciálne jednotky. Ešte pred začiatkom misie ISAF Česko poslalo na pomoc USA 100 príslušníkov 601. skupiny špeciálnych síl generála Moravca. Ale pretože vo vlasti mali nejednoznačnú mienku o účasti krajanov na afganskej vojne, skupina pracovala jednotlivo od ostatných síl. Pred niekoľkými rokmi západné médiá dokonca písali, že sa vraj české jednotky vyhýbajú účasti na bojových akciách. Je ťažko tomu uveriť. Iba prvá zostava 601. skupiny počas svojho polročného pobytu v Afganistane sa zúčastnila na vyše 30 bojových operáciách vrátane zajatia niekoľkých vysokopostavených poľných veliteľov Talibancov.


Vlády ani Google negarantujú súkromie RUVR.RU

2022-01-24  (09:35)
Po tom, ako Edward Snowden porozprával svetu, že Agentúra národnej bezpečnosti /ANB/ USA sledovala ľudí na celom svete, mnohí prestali veriť zachovaniu súkromia v Internete. Sociálne siete začali byť pohodlným nástrojom dovoľujúcim vládam získavať osobnú informáciu užívateľov.


Nemecko je schopné viesť Európsku úniu po novej ceste

2022-01-22  (05:16)
V dôsledku krízy v eurozóne nemecká kancelárka, o ktorej je známe, že sama chodí na bežné nákupy, sa stala najvplyvnejším lídrom v Európe a najvplyvnejšou ženou na svete. Jej opatrný, postupný spôsob prijímania riešení Európe časom pomohol dostať sa z finančnej jamy. Jej šikovné vedenie vnútornej politiky – je dosť tvrdohlavá, pritom ale pokojná a schopná taktickej pružnosti – z nej urobili najpopulárnejšieho politika v Nemecku. Očakáva sa, že vo voľbách 22. septembra opäť zvíťazí a možno sa stane jedinou ženskou líderkou v Európe, ktorá vedie krajinu také dlhé obdobie.


O skutočných cieľoch vojny proti Sýrii - 1. časť

2022-01-25  (11:51)
Každý odborník hodnotí manévre Washingtonu v súvislosti so Sýriou po svojom a po svojom chápe aj ciele týchto manévrov. Koľko je odborníkov píšucich o sýrskej otázke, toľko je aj názorov na ciele vojny proti Sýrii. Napríklad: 1) zabezpečenie USA energetickými zdrojmi; 2) vznik riadeného chaosu s cieľom kontroly regiónu Blízkeho a Stredného východu; 3) ochrana záujmov najbližšieho amerického spojenca – Izraela; 4) využitie Sýrie na to, aby sa rozdúchal plamienok regionálnej vojny, ktorá by prerástla do svetovej vojny; 5) zvýšenie klesajúceho ratingu amerického prezidenta; 6) nastolenie zo strany USA efektívnejšej kontroly Číny a európskych štátov, ktoré závisia od dodávok energetických nosičov; 7) okupácia Sýrie s následným prechodom k likvidácii dôležitejšieho nepriateľa USA – Iránu; 8) zabezpečenie amerického HDP zákazkami, obohatenie „zbraňových barónov“; 9) stimulovanie pomocou vojenských výdavkov stagnujúcej americkej ekonomiky; 10) opútanie pozornosti Američanov od nezamestnanosti, chudoby a neúspechov USA v zahraničnej politike, ospravedlnenie činnosti


Maďarský ekonomický zázrak napriek EÚ - RUVR.RU

2022-01-25  (02:38)
Ako sa podarilo vyjsť inflácii v Maďarsku počas finančnej krízy na úroveň roka 1974 – epochy štátneho socializmu a administratívneho regulovania cien? Pre úradníkov v Bruseli tu nemali s tým žiaľ recepty prísnej rozpočtovej disciplíny a zosilnenia dozorných funkcií ECB nič do činenia. Inflácia neodstúpila pred Bruselom, ale pred protikrízovými opatreniami maďarského kabinetu. Viktor Orbám vzal kurz na národne orientované sociálno-ekonomické zmeny neberúc ohľad na okrikovanie z Bruselu. Od januára 2013 znížil napríklad kabinet o 10% ceny na plyn, elektrinu a vykurovanie a zaviazal „riadiace spoločnosti“ samostatne pokryť straty. V EÚ začali vtedy hovoriť o podrytí zásad trhovej ekonomiky, nesplnení odporúčaní Európskej komisie a populizme.


Späť k udalostiam 11. septembra 2001 - 2. časť - Dvojičky boli zničené riadene - PROSIME ZDIELAT - IBA TAK PORAZIME MAINSTREAM

2022-01-26  (01:00)
Medzi telefonujúcimi bola aj manželka námestníka americkej justície Teda Oslona, advokátka Barbara Olson. Dva razy sa pokúšala dovolať manželovi z lietadla, ktoré účastníci použili na útok na Pentagón. Spojiť sa s pozemnými službami sa podarilo iba Melisse Bowie – dovolala sa na dispečing. Telefón trval 4 minúty 2 sekundy a prerušil sa v polovici vety. Hneď za Newsweek rozhovory odcitovali aj iné vydania. Posledné slová letušky tesne pred nárazom do mrakodrapu „Bože... Vidím budovy... Vodu...“ Alebo celkom jednoduchá veta: “Ahoj Mama, tu je Mark Bingham“. Zvláštne na tom nie je ani to, že človek sa predstavil matke celým menom, ale že sa vôbec dovolal. Začiatkom desaťročia, pravdepodobnosť úspešného spojenia z mobilu z reaktívneho lietadla, letiaceho normálnou cestovnou rýchlosťou a v normálnej cestovnej výške, bola približne jedna ku sto. Pravdepodobnosť dvoch spojení jedna ku desaťtisíc. Pravdepodobnosť trinástich – mizivá.


Pravda o rusko-americké konfrontaci - Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket - ZVEDAVEC. ORG

2022-01-24  (21:45)
Dobře informovaný diplomatický zdroj novinám As-Safir řekl, že „americká válka proti Sýrii začala a skončila ve chvíli, kdy byly tyto dvě balistické rakety odpáleny, a zůstaly pak jen nekonzistentní informace, kdy to Izrael popíral a Rusko potvrdilo, dokud nebylo nakonec vydáno Izraelem prohlášení, ve kterém uvedl, že rakety byly odpáleny v kontextu společného izraelsko-amerického cvičení a že spadly do moře, a že nesouvisely se syrskou krizí“.


Barak Obama ako ideológ celosvetového kalifátu - PETRASEK.BLOGSPOT.SK

2022-01-25  (20:51)
Schéma vedenia vojen s krajinami nevlastniacimi jadrové zbrane je taktikou "dlhej ruky". Zničenie infraštruktúry, rozvodní a vojenských objektov, pričom agresor zostáva nepoškodený, nachádzajúc sa mimo dosahu odvety. Výsledkom presných úderov je pokles životnej úrovne civilistov na minimum, čo sa potom používa ako prostriedok na dosiahnutie vonkajších cieľov. Nové vedenie sa v krajine poskladá z opozície ("piata kolóna"), značne orientovanej na politiku agresora. Mohlo by sa zdať, že Spojené štáty nedosiahli úspech v Iraku, Líbyi, Afganistane a ďalších regiónoch, odpovedá analytik. Veď demokratizačné ciele sa nedosiahli a kvalita života obyvateľov prudko klesla. No kto vlastne hovorí, že oni sledujú deklarované ciele? Americké centrum moci, má podľa autora dlhodobé ciele, existuje stratégia pre nové usporiadanie sveta.


Sekta prý odvezla děti do ČR, aby je ukryla před německými úřady - CTK

2022-01-25  (21:07)
Berlín - Křesťanská sekta Dvanáct kmenů, která je v Německu podezřelá z týrání dětí, údajně odvezla některé chlapce a děvčata do Česka, aby je tam ukryla před německými úřady. Ty jí na počátku září při rozsáhlé policejní razii odebraly 40 dětí právě kvůli podezření z jejich zneužívání. Napsal to ve svém aktuálním vydání německý magazín Der Spiegel s odvoláním na lidi, kteří ze sekty vystoupili.


Viest " pozemnu" vojnu v Syrii nemozu... - Katarína Kardošová PRELOZILA CLANOK NIKOLAJA STARIKOVA PRE NAS PORTAL - DAKUJEME!

2022-01-23  (05:51)
Bombardovat syriu beztrestne sa tiez neda - nasli zam systemy protivzdusnej obrany. takze bombardovat nema vyznam. to nie je kosovo - oddelit niekoho odniekial. no, nemaju ine vychodisko, su povinni reagovat na rusko-cinsku financnu hrozbu, ktora podryva zaklady ich sily. a zapad uz " mava kridlami" a robi jedno vyhlasenie za druhym. deje sa to 26. augusta. v utorok, 27. augusta, ton vyhlaseni usa sa carovnym sposobom meni. teraz ide jednoducho rec o "potrestani" raketami, o vylodeni a zvrhnuti asada sa nehovori. v stredu, 28.augusta, je ich ton este miernejsi. velka britania hovori o zavedeni rezolucie v osn, hoci pred dvoma dnami uviedla, ze zacne vojnu podla svojho zelania, bez akehokolvek povolenia medzinarodneho spolocenstva.


Vojna v Sýrii a dolár - PRIATEL NA FB PRELOZIL TENTO CLANOK Z RUSTINY A DAL NA SVOL BLOG - http://petrasek.blogspot.sk

2022-01-24  (13:56)
Jednou z nich je pripravenosť sýrskych špeciálnych síl na operácie na teritóriu USA, ktorých výsledok môže prekonať všetky najsmelšie očakávania. Podľa vyjadrenia predstaviteľov ministerstva obrany Sýrie sa na teritóriu USA nachádza v súčasnosti, legálne aj nelegálne, niekoľko stoviek členov sýrskych špeciálnych jednotiek al-Baadat a al-Kassa. Bojové skupiny pozostávajú z 3-7 ľudí vybavených všetkým potrebným a majú za úlohu diverzné operácie, ako dôsledok úderu USA proti Sýrii. Medzi plánované ciele patria správne zariadenia a infraštruktúra v husto obývaných oblastiach : železnice, elektrárne, rozvodne, vodárne, ropné a plynové terminály, vojenské zariadenia, vrátane leteckých a námorných základní. Podľa zdroja bolo rozhodnutie sýrskeho vedenia na základe skúseností z vojny v Juhoslávii, Iraku, Líbye, kedy čisto defenzívny prístup na odrazenie agresie bol vopred odsúdený na neúspech a napadnuté strany boli porazené.


Výročí 11. září: Revoluce v ČT a vyděšený Klepetko aneb Jak se veřejnoprávní televize chytila do vlastní pasti - AC24.CZ

2022-01-25  (13:33)
Nejbizarnější přestřelka se odehrála hned v úvodu, kdy se divák Igor pozastavil nad tím, jak by mohl spadnout celý mrakodrap tak, jak spadl, bez pomoci výbušnin, protože to prostě není možné. „To je názor, který zastáváte i vy?“ zeptá se Klepetko. – „No jistě, to jsou ty informace, které Česká televize odmítá odvysílat…“ nadechne se Korál. – „Česká televize je neodmítá odvysílat, proto jste hostem tohoto pořadu…“ špitne Klepetko tónem, který jako by naznačoval, že by si přál být docela někde jinde, aby se netrápil. „No tak já vám to povím,“ pokračoval Korál, „ale vy odmítáte odvysílat dokumentární filmy vědců, kteří vypracovali studie…“ – „Pane Korále, prosím, držme se otázky, proto jste v tomto pořadu.“ – „… kteří našli v prachu WTC nanotermit, který dokáže rychle zničit ocelové konstrukce.“ Klepetko: „Oficiální vysvětlení zní, že nanotermit pocházel z podkladových nátěrů.“ Korál: „To snad nemyslíte vážně. Proč by někdo dával výbušninu na podkladové nátěry, to je prostě absolutní absurdita. Přece mi nechcete vy nebo někdo jiný tvrdit, že by někdo natíral WTC výbušninou, aniž by měl záměr zdemolovat ty budovy.“


Rusko ukázalo USA ako sa dá rozviazať „sýrsky uzol“ - Americký útok na Sýriu sa nakoniec konať nebude - RUVR.RU

2022-01-25  (02:47)
V sobotu sa ruskej a americkej delegácii v Ženeve podarilo dosiahnuť ciele stanovené lídrami dvoch krajín, ktoré sa týkali odovzdania chemických zbraní v Sýrii pod medzinárodnú kontrolu, vyhlásil šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov po zavŕšení rokovaní so svojim americkým náprotivkom Johnom Kerrym. Americký útok na Sýriu, ktorý sa prednedávnom zdal byť veľmi pravdepodobný, sa nakoniec predsa len konať nebude.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |