Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáEurozóna nefunguje, rozdeľte ju, žiada 18 európskych ekonómov - CTK - KAM SA DOSTANE SR?

2022-01-12  (12:13)
Skupina 18 európskych ekonómov, medzi ktorými je aj viceguvernér Českej národnej banky Mojmír Hampl, vyzvala na rozdelenie eurozóny. Vytlač článok Vytlačiť Súčasný model podľa nich nefunguje a jediným riešením situácie je, aby sa blok krajín so spoločnou európskou menou rozdelil na konkurencieschopné severné štáty a zadlžené južné štáty. V pondelok to napísal server Deutsche Wirtschaftnachrichten. Podľa manifestu vyhotoveného skupinou ekonómov ohrozuje súčasný model eurozóny existenciu Európskej únie a jej spoločného trhu.


Chmurná vize Jana Kellera - Dneska proti sobě nebojuje levice s pravicí, ale dobro proti zlu - NOVAREPUBLIKA.CZ

2022-01-18  (01:45)
Elity nejsou schopny nabídnout řešení. A tak zatím nabízejí zástupné věci Podle něj však má současná elita problém, který si možná neuvědomuje nebo nechce připustit. „Když se lámal kdysi feudalismus, tak ty tehdejší elity, které vládly, vůbec nedokázaly pochopit, co přijde v dalších letech. Ta současná elita to velmi pravděpodobně asi také neví, co je ale nejdůležitější, je to, že nemá řešení těchto problémů, se kterými se lidstvo potýká. Na druhou stranu má však dostatek prostředků na to, aby tedy lidem nabízela jiné věci k rozptýlení – aby o tom neměli možnost či čas přemýšlet. Je to tak trochu podobná situace, před jakou byla elita - šlechta - před rokem 1789. Jenže i tehdy ta elita vládla jen do doby, než si lidé uvědomili, že jejich problémy řešit neumí. To se může velice pravděpodobně opakovat i v dnešní době. Proto ta elita dělá všechno proto, aby si lidé mysleli, že za ten marasmus můžou lidé dole, nikoli chamtivost těch nahoře – těch skrytých elit. Poněvadž i pomocné elity budou časem muset vynakládat daleko víc energie a práce a prostředků na to, aby se vůbec mohly v této skupině udržet. Zatím si to ale asi příliš nepřipouštějí,“ řekl dál profesor sociologie.


Profesor Krejčí na konferenci popsal, kam nás dostal kapitalismus. Pak oživil Marxe a Einsteina - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-16  (11:37)
USA prý nemá budoucnost V další části svého proslovu pak hodnotil Krejčí ekonomiku USA a Číny. „Podívejme se na dva modely. Ve Spojených státech amerických je hospodářský růst spojen se stagnací průměrné mzdy. Ekonomický růst tak směřuje jen k nejužší vrstvě vlastníků. Spojené státy při péči o střední vrstvy dotáhly zemi tak daleko, že mají do konce roku dosáhnout hladiny 18 bilionů dolarů federálního hrubého dluhu. Nikdo neví, jakým způsobem bude zajišťován život střední třídy. Tento svět nemá budoucnost,“ uvedl Krejčí. „Podívejme se na alternativu. S úctou hledíme na fascinující ekonomický rozvoj Číny. Přes 30 let je to nejdynamičtější stát světa. To, co se tam odehrává, je nesporně největší ekonomicko-sociální experiment v dějinách. Problém je ale v tom, že když chcete dosáhnout západní životní úrovně v Číně, potřebujete na to dvojnásobek energie a surovin. Něco tu nesedí a nesedí tu něco globálně,“ upozornil. Krejčí také rozebral situaci USA a Ruska v souvislosti s konfliktem v Sýrii. Konstatoval také, že svět se řítí do zvláštní pasti.


EÚ skončí ako Sovietsky zväz, prorokuje Le Penová - MOZE TO BYT AJ HORSIE

2022-01-14  (09:53)
„Myslím si, že EÚ je ako Sovietsky zväz: je nenapraviteľný. Rozpadne ako Sovietsky zväz,“ povedala Le Penová, ktorá plánuje v novembri v holandskom Haagu navštíviť známeho lídra Strany slobody (PVV) Geerta Wildersa. Wilders a Le Penová totiž plánujú spoločnú kampaň pred voľbami do europarlamentu. Le Penová síce nemá taký kritický názor na islam ako Wilders, no inak sa agendy ich strán veľmi podobajú – najmä čo sa týka kritického postoja k EÚ a prisťahovalectvu. Le Penová zároveň zlepšila vzťahy s rakúskou nacionalistickou Slobodnou stranou Rakúska (FPÖ), kým Wilders nadviazal kontakty s belgickou Vlaams Belang či talianskou Ligou Severu. Známy britský euroskeptik v EP Nigel Farage však s Le Penovej a Wildersovou stranou spolupracovať odmieta. Le Penovej Národný front by sa podľa októbrového prieskumu stal víťazom volieb do europarlamentu, ktorého je Le Penová dlhoročnou členkou. Svoj mandát by chcela obhájiť aj vo voľbách naplánovaných na máj 2014.


Európa čelí imigračnej katastrofe - RUVR.RU

2022-01-14  (21:48)
Foto: EPA Koncom roka bude v Európe zavedený nový systém monitorovania hraníc, ktorého účelom bude regulácia imigrácie. Podarí sa Európe vyriešiť problém nelegálnej imigrácie za pomoci technických prostriedkov? Nový systém bude uvedený do prevádzky už 2. decembra. Najprv na vonkajších hraniciach EÚ a neskôr aj vnútorných hraniciach členských krajín. Hlavným účelom systému Eurosur je ochrana vonkajších hraníc EÚ pred nelegálnymi imigrantmi. Tento nový systém umožní zdieľanie videozáznamov, fotografií a údajov týkajúcich sa situácie na hraniciach medzi členskými krajinami EÚ v reálnom čase. Informácie budú zhromažďovať bezpilotné lietadlá a satelity.


KANDIDATI - FICO A RADICOVA - OTAZKI BEZ ODPOVEDI - JE MOZNE ZE ONI SA STRETNU V DRUHOM KOLE

2022-01-16  (09:19)
Video Sergeja Chelemendika - KANDIDATI - FICO A RADICOVA - OTAZKI BEZ ODPOVEDI - JE MOZNE ZE ONI SA STRETNU V DRUHOM KOLE


Ivan Letaši - podla mna neutralita Slovenska nepripada do uvahy pre 4 veci - DOBRA DISKUSIA NA FB - 65 KOMENTOV

2022-01-14  (09:47)
Ako zabezpečiť bezpečnosť Slovenska ? no v prvom rade sa nezúčastňovať na žiadnej vojenskej agresii pod taktovkou NATO...to je veľmi dôležité - vystúpiť z NATO...obnoviť ZVS...armádu urobiť poloprofesionálnu...ZVS napomôže aj mladým chlapčekom zmužnieť...nájsť národné povedomie....Slovensko nech sa neangažuje nikde : kde sa veľkí bijú - malí pod stôl....


Profesor Krejčí: TOP 09 umře, pravici zabírá Babiš. Vládnou zaplacené výzkumy, lži a zrada národa - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-13  (02:52)
ROZHOVOR - Politolog a politický analytik Oskar Krejčí pro ParlamentníListy.cz mluví o tom, proč hnutí ANO Andreje Babiše "krade" voliče ODS a předpovídá nikterak dlouhou budoucnost TOP 09. Návodem na předpoklad úspěchu ve volbách mohou být podle něho zaplacené průzkumy. Profesor Krejčí v rozhovoru zmínil také zradu na národních zájmech naší země v režii České televize.


Sergej Glazyev - Ukrajinské vedenie vedie samovražednú líniu.To je výhodné len hrstke ľudí - PRELOŽIL NÁŠ PRIATEĽ Jaroslav Kolla - ĎAKUJEME!!!

2022-01-18  (07:03)
Vzhľadom k tomu, že Ukrajina sa zaviaže k asociácii s EÚ, stačí a je potrebné proste analyzovať niekoľko krokov dopredu, čo sa bude diať potom. Dôsledok toho, že Ukrajina podpíše dohodu o pridružení s Európskou úniou, bude sebalikvidácia tejto krajiny a jej dohody o voľnom obchode s nami. K dispozícii budú aj prísnejšie hraničné kontroly vzhľadom k tomu, že Ukrajina bude môcť dovážať európske potravinárske výrobky. Tretím krokom budú politické dôsledky vyplývajúce z toho, že v tejto dohode je napísané, že Ukrajina sa zaväzuje dodržiavať náväznosť na európsku politiku. Zároveň Ukrajina nemá právo ovplyvňovať túto politiku. To znamená, že Ukrajine budú jednoducho diktoval, čo má robiť. Tiež sa v zmluve hovorí, že Ukrajina je povinná sa zúčastniť pod vedením EÚ v riešení regionálnych konfliktov.To už sme videli, v Gruzínsku. To sa Ukrajina fakticky zbavuje svojej suverenity a nezávislosti. Takto sa hlavným lákadlom pre ukrajinských občanov v tejto veci prislubuje vstup do bezvízového režimu s EÚ. Hoci o tejto dohode nebolo ani slovo povedané. Je zrejmé, že v tejto oblasti sa to bude stupňovať. Myslím, že aj naďalej bude ukrajinské vedenie ťahané do NATO. A ak sa to náhodou naozaj stane,že Ukrajina s EU bude mať bezvízový styk, a my nie,tak Ukrajinu bydú ťahať do schengenského priestoru. - Bude to podobné ako teraz s Chorvátskom. -Z toho vyplýva, že Ukrajina bude nútená zaviesť vízum na našich hraniciach, ako to bolo s našimi východnými partnermi. - Bulharsko, Chorvátsko - všade rovnaký príbeh. - Oni prešli tou cestou. V skutočnosti, Ukrajina sa stáva kolóniou Európskej únie, jej bude diktované z Bruselu, čo má robiť.


Profesor Marat Musin - Čo keď Rusko vstane z kolien? - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-18  (01:43)
Profesor, ekonóm a žurnalista Marat Musin debatoval o zosnovaní sýrskeho vojenského konfliktu a o tom, prečo Rusko prehráva ideologickú a informačnú vojnu, ako aj o tom, čo majú spoločné útoky na ruských diplomatov v Katare a Holandsku


Čo ľudia pred smrťou najviac ľutujú - Ľutujem že som si nedovolil byť šťastný...

2022-01-16  (11:41)
Istá zdravotná sestra sa rozhodla zapisovať to, čo ľudia zvyknú pred smrťou najviac ľutovať. Najčastejšie sa objavovala veta, „príliš veľa som pracoval“. Ak by váš deň mal byť posledným vo vašom živote, čo by ste ľutovali najviac? Pred smrťou ľuďom nie je ľúto, že mali málo sexu, alebo neskočili padákom. Jedna zdravotná sestra z oddelenia paliatívnej liečby, ktorá sa starala o smrteľne chorých pacientov v posledných dňoch ich života, si zaznamenávala to, čo ľudia najčastejšie ľutovali, že urobili, alebo, naopak, že neurobili. Na prvom mieste, najmä muži, ľutovali, že príliš veľa pracovali.


Izrael Šamír - Rusko, Sýrie a úpadek americké hegemonie - PREKLAD ZVEDAVEC.ORG

2022-01-17  (21:06)
Nejdramatičtější událostí září 2013 byl souboj v pravé poledne poblíž pobřeží Levantu, kde pět amerických torpédoborců mířilo svými Tomahawky na Damašek, a čelila jim ruská flotila jedenácti lodí, vedených zabijákem letadlových lodí, raketovým křižníkem Moskva, podporovaná čínskými válečnými loděmi. Na syrské pobřeží byly evidentně odpáleny dvě rakety, a obě se na svůj cíl nedostaly.


Štefan Glova - Fico na prezidenta kandidovať nebude. Víťazstvo zabezpečí Hrušovskému. - AK TO BUDE TAK DOPREDU GRATULUJEM OBYDVOM - DOSTALI SME MAILOM

2022-01-12  (12:24)
Treba uznať, že je to dokonalý plán na ovládnutie Slovenska na najbližších 5 – 10 rokov. Už vidím Slovensko posiate billboardmi, kde Róbert Fico podáva ruku Pavlovi Hrušovskému a pod tým je text: STABILITA, DÔSTOJNOSŤ, SKÚSENOSŤ, SPOLUPRÁCA! A možno sa mýlim. Možno Róbert Fico spácha politickú samovraždu a bude nakoniec kandidovať on sám.


Americká výnimočnosť - presvedčenie, že osud pridelil USA misiu svetového vodcovstva

2022-01-12  (10:23)
Pre Američanov, ktorí uverili tomu, že na ich strane je Boh, by možnože nebolo zbytočným zamyslieť sa nad slovami veľkého Abraháma Lincolna. V posolstve k spoluobčanom prezident - reformátor vyzval Američanov spýtať sa: „A sami sme na strane Boha?“


Первая международная конференция в Братиславе «Бизнес-Успех» - INTERAFFAIRS.RU

2022-01-13  (15:07)
Первая международная конференция в Братиславе «Бизнес-Успех» имеет все предпосылки к тому, чтобы стать ежегодной площадкой для укрепления взаимодействия предпринимательских структур – таково мнение большинства участников форума. Он состоялся 8 октября в Братиславе по инициативе Общества Словацко-Российской дружбы и при поддержке Министерства экономики и Министерства финансов Словацкой Республики. В работе конференции приняли участие представители государственных, коммерческих и общественных организаций, финансовых структур, ведущих предприятий и регионов России и Словакии, Украины, Белоруссии, Казахстана, представители СМИ – всего более ста человек. Формат конференции предоставил возможность получить информацию «из первых рук», развернуть дискуссии по вопросам поддержки предпринимательства, проблемам и перспективам развития бизнеса, установить деловые, партнерские отношения, ознакомиться с инновационной продукцией.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |