Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videá"Святой Иуда" добрался до Петербурга

2022-01-24  (05:23)
Шторм "Святой Иуда", который обрушился на север Европы в ночь на понедельник, вплотную подошел к Санкт-Петербургу. В городе на Неве объявлено штормовое предупреждение, все экстренные службы приведены в повышенную готовность. В ближайшие часы прогнозируется усиление ветра до 30 м/с, существует опасность наводнения. МЧС сообщило, что на ближайшие два дня в городе и Ленобласти объявлено штормовое предупреждение.


Používate palmový olej? Toto si pozrite!

2022-01-22  (06:17)
NIE PALMOVÉMU OLEJU ! Vedeli ste, že väčšina z nás prispieva k jednej z najväčších svetových ekologických katastrof a aktoch genocídy na primátoch v histórii ? Borneo a Sumatra sú dva z najviac biologicky rozmanitých oblastí na svete a napriek tomu majú najdlhší zoznam ohrozených druhov. Tento zoznam obsahuje aj nádherného orangutana. 6 futbalových ihrísk je vyčistených každú minútu kvôli výsadbe nových a nových paliem. Tento rastlinný olej sa nachádza v stovkách produktov, ktoré každodenne používame od pekárenských a cukrárenských výrobkov cez kozmetiku a čistiace prostriedky.


Koniec epochy pokrytectva USA – Časť 1.

2022-01-23  (19:40)
Oveľa závažnejšia hrozba, ktorú predstavujú Manning a Snowden pre americkú vládu, vôbec nespočíva v bezprostrednom útoku na národnú bezpečnosť USA: zbavujú Washington možnosti klamať, vyhýbajúc sa pritom zodpovednosti za svoju dvojtvárosť. Ich nebezpečenstvo nespočíva v tom, že odhaľujú nové informácie, ale v tom, že ponúkajú dokumentárne dôkazy konania a motívov vlády USA. A keď vychádza najavo, že toto ich konanie protirečí verejným vyhláseniam zástupcov vlády - a to sa deje dostatočne často – pre stúpencov USA začína byť zložitejšie privierať oči na tajnú činnosť Washingtonu a pre ich protivníkov začína byť ľahšie nachádzať ospravedlnenia svojich krokov.


Európa sa pripravuje na útok ozrutnej búrky

2022-01-23  (14:59)
Holandská letecká spoločnosť musela zrušiť desiatky letov kvôli búrke s názvom Svätý Júda, ktorá sa blíži zo severu. Meteorológovia sa obávajú, že bude rovnako silná ako Veľká búrka, ktorá zasiahla Západnú Európu v roku 1987 a mala na svedomí desiatky životov. Obyvateľov holandských miest varujú pred tým, že rýchlosť vetra v pondelok ráno bude dosahovať 130km/hod, informoval miestny denník Telegraaf. Vietor takej sily dokáže polámať stromy a odtrhnúť obkladačky z domov, preto automobilisti aj chodci boli vyzvaní prečkať tento nečas doma alebo naplánovať si bezpečné trasy presunov.


Snowdenove odhalenia sú čoraz závažnejšie - „Ak Rusi o tom vedeli, mohli prijať potrebné opatrenia a ukončiť to.“

2022-01-22  (07:36)
Bývalý spolupracovník CIA Edward Snowden disponuje informáciami o špionáži proti Rusku, ktorou sa na objednávku USA zaoberala jedna z krajín NATO, uvádza The Washington Post. Americká vláda sa ponáhľala varovať zahraničné rozviedky, s ktorými tajne spolupracuje. Reč je konkrétne o informáciách, ktoré sa v Rusku snažili získať pre americké letecké a námorné sily. „Ak Rusi o tom vedeli, mohli prijať potrebné opatrenia a ukončiť to,“ povedal v komentári The Washington Post vysoký úradník americkej administratívy, ktorý neuviedol svoje meno. Navyše vďaka posledným Snowdenovým odhaleniam vyšlo najavo, že telefóny mnohých svetových lídrov sa odpočúvali, píše The Guardian. V služobnom zápise americkej bezpečnostnej služby, ktorý ma redakcia k dispozícii, sa hovorí o tom, že ešte v roku 2006 do agentúry prišiel zoznam dvesto telefonických čísiel; 35 z nich patrí hlavám štátov, ktorý mená ktorých sa neuvádzajú.


Sergej Chelemendik - POVSTANIE VOLICOV V CESKU JE AKO CUNAMI - BABIS BUDE CESKY BERLUSCONI - VIDEO

2022-01-22  (07:16)Sergej Chelemendik - FILM KANDIDAT AKO VOLEBNA TECHNOLOGIA - KOMU POMOZE? - VIDEO

2022-01-23  (11:24)Спецслужбы США пытались, но не смогли прослушать Путина

2022-01-23  (02:25)
Однако, для США гораздо важнее прослушать то, о чем говорит президент Путин. Можно ли представить себе, что США даже не пытались прослушивать телефон президента? Разумеется нет. США много раз пытались прослушивать президента России, однако так и не смогли этого сделать. Мы приоткроем вам кое-какие детали, которые не позволили американцам прослушать Президета РФ Владимира Путина.


Ilona Švihlíková - Proč levice nikdy nevyhraje - BLISTY.CZ

2022-01-21  (06:06)
V současné situaci se nabízí pošklebovat se ČSSD za katastrofální výsledek (ztratit téměř 15 procentních bodů během kampaně je opravdu děsivé, kdyby byly volby až za týden, tak je Andrej Babiš vyhraje). Ještě lepší je zchladit si žáhu na totálním propadu SPOZ. Skvělé, někdo si může ulevit. A levici to prosím prospěje jak? Můžeme si kopnout do určitých jedinců a cítit se pak jako „my jsme jim to nandali.“ Nebo spíše hledat řešení problémů, které jsem nahoře zmínila. Pokud to neuděláme, bude se postupovat dále ve vytváření dalších antagonistických skupin/jedinců, zatímco pravice si bude dál v klidu vládnout. Výsledky předčasných voleb nám říkají: pusťme se do práce, je jí více než dost!


Černovská tragédia - krvavý masaker, ktorý sa odohral 27. októbra 1907 ako dôsledok národnostného útlaku v Uhorsku - WIKIPEDIA

2022-01-23  (21:54)
Kočiš slúžneho zastavoval, keď videl, že ďalej sa medzi ľudí ísť nedá. Ale vedľa sediaci hajdúch Jozef Veverica – Slovák, rodák z Černovej – vzal bič a šľahal do koní i do hláv zhromaždených ľudí. Dedinčan Jozef Demko chytil kone za uzdu a pokúsil sa ich zastaviť. Následne vydal veliteľ žandárov Ján Ladiczky, rodený Slovák, rozkaz strieľať. Žandári, ktorí stáli po oboch stranách uličky, vypálili po štyri razy. Zastrelili 15 ľudí, 10 ťažko a 60 ľahšie zranili. V marci 1908 úrady obvinili vyše 55 ľudí, z ktorých 40 odsúdili na žalár v trvaní od šiestich mesiacov do troch rokov, rôzne peňažné pokuty a zhabanie majetku. Hore menovaný slúžny Pereszlényi bol aj hlavným spravodajcom vtedajšej maďarskej tlače z procesu po masakri. K príbehu patrí, že za hlavného vinníka tragédie národovecká verejná mienka dlho považovala dekana Pazúrika, ktorý hoci sľúbil, že sa požehnania nezúčastní, svoj sľub nedodržal. Po roku 1918 bol Hlinkom rehabilitovaný a stal sa jedným z jeho blízkych spolupracovníkov. Andreja Hlinku zastihla správa o udalostiach v Černovej na jeho prednáškovom turné po Čechách a Morave. Všade ho vítali ako hrdinu a martýra, na čo vyslovil ďalšie nelichotivé výroky na adresu Uhorska. Tie mu následne pred súdom ďalej priťažili a bol odsúdený na celkom 27 mesiacov, ktoré si odpykával v Segedínskej väznici, počnúc decembrom 1907.


V strachu a slabosti žije väčšina národa - ON-LINE DEBATA O SLOVENSKEJ POKORE - 75 KOMENTOV

2022-01-23  (10:47)
Helena Havlickova Pokora neznamená mať ohnutý chrbát a zvesenú hlavu. Čo je pokora? Je to úcta k životu, ľuďom... je to prijatie a rešpektovanie seba a druhých takých akí sú, je to opak nezdravého ega ? Je to zmierenie, pokoj, vďačnosť za to, že som taký aký som.


"České parlamentní volby vyvolaly zemětřesení, které naprosto změnilo politické prostředí," - Süddeutsche Zeitung

2022-01-23  (20:00)
"Po českých prezidentských volbách není řešení politické krize v dohledu," soudí televize ARD. "Jak bude vypadat budoucí vláda, zatím zůstává nejasné." Televize podotýká, že vyloučené není ani opakování voleb.


Babiš prý teď zjistí novinku.V ČR dochází k úpadku tradičních stran s větší členskou základnou - ANALYZA VOLIEB V ČR - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-24  (05:52)
Výsledky voleb ukazují na otupující hrany antikomunismu. Levicové strany, které se často házejí do jednoho „bolševického“ pytle, získaly celkem skoro 35%, z toho komunisté nasbírali více hlasů než v minulých volbách a nelze tvrdit, že by jejich voliči vymírali. Strana bývalého komunisty a údajně i agenta StB získala skoro 19%. To znamená, že celkem 56% voličů z různých důvodů antikomunistická argumentace stran jako ODS a TOP 09 nezajímá. Je samozřejmě ale otázka, z jakých důvodů, protože antikomunismus má v ČR dvojí metr a setkala jsem se s tím, že se antikomunismus aplikuje na levicové politiky a u pravicových nevadí.


PROTIPROUD.CZ - Náš reportér se vrátil z Kosova. Viděl věci, na které do smrti nezapomene, a říká: V Srbsku se bojuje o celou Evropu – a také o nás

2022-01-23  (02:17)
Neklidná je však situace i nadále. Jen v týdnu před naším příjezdem došlo ve městě ke třem explozím. Ty pravděpodobně souvisejí s blížícími se volbami, které proběhnou 3. listopadu. Doposud měli Srbové na Kosovu vlastní samosprávu, do níž se volilo společně s volbami v Srbsku. Albánci je však chtějí o samosprávu připravit a tlačí na ně, aby účastí v listopadových kosovských volbách separatistický stát legitimizovali. I proto vlastenecké síly v čele se Srbskou radikální stranou vyzývají k bojkotu voleb.


Profesor Keller posílá vzkaz - Stojíme skutečně u zlomových voleb, které rozhodnou o setrvání demokracie v Česku? - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-23  (11:26)
Stojíme skutečně u zlomových voleb, které rozhodnou o setrvání demokracie v Česku? Zaznívá to nejen ze sociálních sítí a příspěvků v diskuzích na internetu, ale také z úst zejména pravicově orientovaných politických stran. Zaznívají například ale i slova o případných emigracích... Proč? ParlamentníListy.cz tuto otázku položily sociologovi Janu Kellerovi. „Pravicové strany již celkem pravidelně před volbami tvrdí, že v nich jde o poslední možnost, jak uchovat demokracii. Problém je v tom, že si demokracii představují jako systém, ve kterém volič nemá mít svobodu vybírat si mezi pravicí a levicí. Měl by si vybírat pouze mezi nelevicovými stranami. Protože volba stran levicových by prý volnou soutěž navždy ukončila,“ reagoval profesor sociologie Jan Keller úvodem.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |