Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáVýzva veřejnoprávním médiím: Přestaňte nám chcát na hlavy! - OSUD.CZ

2022-01-22  (08:49)
OSPRAVEDLNUJEM SA - CESTINU OVLADAM NEVELMI A JEDNEMU SLOVU Z TOHTO TITULKU ROZUMEM NEUPLNE - ASI JE TO METAFORA - CIZE PRENOS VYZNAMU - LEBO TELEVIZOR AKO TAKY ZATIAL - CHVALA BOHU - TAKETO ZLE VLASTNOSTI NEMA - AKO KTO VIE CO BUDE ZAJTRA...


Карпаторуссия: тень истлевших идей Масарика или завтрашний день Словакии? - http://www.slovak-rus.ru - НОВЫЙ САЙТ О СЛОВАКИИ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ

2022-01-18  (07:59)
Уготована ли русинскому движению в Закарпатье участь объекта Большой Политики, и не станет ли Подкарпатская Русь разменной монетой в будущем «европейском будущем» Украины — которую сильные мира сего будут перебрасывать из кармана в карман, в зависимости от политической ситуации? Если деятели «русинского Возрождения» будут продолжать действовать в рамках Закарпатской области Украины – то, безусловно, ни о каком суверенном государстве русинов на территории к югу от Карпат не может быть и речи. Но в этой ситуации есть одна очень интересная деталь – с присоединением которой к «закарпатскому пазлу» он имеет реальный шанс мгновенно выйти из виртуальности и превратится в субъект Большой Европейской политики. И эта деталь – Словакия.


Jablká ako prevencia proti vzniku rakoviny

2022-01-21  (06:12)
Kráľom medzi ovocím by mohli byť banány, no na zoznam tých naj ovocí by sme mohli zaradiť aj jablká.


VIDEO: Túlavý pes zdolal s cyklistami dvetisíc kilometrov naprieč Tibetom

2022-01-22  (08:15)
"Spočiatku to vyzeralo, že za nami prosto len chvíľu pobeží," povedal jeden z účastníkov cyklistickej výpravy naprieč tibetskou náhornou plošinou, ku ktorej sa nečakane pridal štvornohý sprievod v podobe bieleho chlpatého orieška.


Najstrašidelnejší film všetkých čias je Shining od Stanleyho Kubricka

2022-01-22  (07:19)
Existuje veľa názorov ohľadne toho, čo robí film naozaj strašidelným. Jedni milovníci napínať svoje nervy dávajú prednosť psychologickým thrillerom, iných vystrašia nasmrť prudké zvuky, za sprievodu ktorých sa na obrazovke objavuje čosi strašidelné. Tesne pred Dňom všetkých svätých si Japonci povedali, že nájdu odpoveď na túto otázku. Na jednej stránke pre filmových fanatikov bol uskutočnený prieskum. Najprv užívatelia boli vyzvaní hlasovať za podľa nich najstrašidelnejší film. Potom im zmerali pulz, aby zistili, aké presne scény nútia ich srdcia vyskakovať z hrudníka, píše denník Daily Mail.


Koniec epochy pokrytectva USA – Časť 3.

2022-01-22  (10:10)
Aj napriek tomu, že mnohým expertom bolo známe, že americká vláda sa podieľala na hacknutí čínskych počítačových systémov už pred uverejnením Snowdenových materiálov, Washingtonu sa darilo oficiálne všetko popierať. Disponujúc imunitou voči kritike, americkí úradníci sa zaoberali plánovaním rozsiahlej PR kampane, cieľom ktorej bolo donútiť Čínu ukončiť svoju protiprávnu činnosť v kybernetickom priestore a ktorá predpokladala tie najrozličnejšie nástroje pôsobenia, od vyhrážok až po obvinenia čínskych hackerov. Čínska vláda, aj napriek tomu, že bola veľmi dobre informovaná o pokrytectve Američanov, sa rozhodla nevyhadzovať im to na oči, obávajúc sa, že by to malo za následok ďalšie zhoršenie vzťahov medzi krajinami.


Putin je najvplyvnejším mužom sveta: Tromfol aj Obamu, v prvej päťke aj pápeža!

2022-01-22  (06:38)
Tvrdí to ekonomický magazín Forbes, ktorý rebríček každoročne zostavuje. Zatiaľ čo Putinova neustále rastie, odkedy ho vlani opäť zvolili za prezidenta, Obamov vplyv podľa Forbesu klesol. Na svedomí to má aj tohtoročná kríza, počas ktorej pre spory medzi demokratmi a republikánmi 16 dní prakticky nefungovali americké federálne úrady. Forbes spomína viaceré prípady, keď mali Rusi nad Američanmi navrch. Zaradil medzi ne napríklad augustové rozhodnutie Moskvy udeliť azyl bývalému spolupracovníkovi americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) Edwardovi Snowdenovi napriek tomu, že Washington ho žiadal vydať. Putin tiež Obamovi fakticky zabránil vo vojenskej intervencii v Sýrii, keď sa mu podarilo presvedčiť medzinárodné spoločenstvo, aby prijalo jeho plán riešenia krízy a režimu sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada prikázalo zbaviť sa chemických zbraní.


Závislosť Strednej Európy na nemeckej ekonomike môže priviesť ku katastrofe - ruvr.ru

2022-01-22  (09:01)
Hlavný záver expertov MMF je znepokojujúci. Nemecko hrá v skutočnosti úlohu stabilizátora európskej ekonomiky. Ale akékoľvek ekonomické problémy v Nemecku vážnejšie uškodia jeho zahraničným obchodným partnerom, ako iným regiónom v Európe vrátane kvôli hospodárskej závislosti regiónu Strednej a Východnej Európy od nemeckého trhu. V dôsledku takzvaného šoku dopytu nemecký štátny dlh medzitým ihneď vzrastie najmenej o 30 % HDP, zvýši sa cena cenných papierov a ďalej bude všetko v súlade s klasickým scenárom dlhovej krízy. Ale môže sa stať tak, že neostane nikto, kto by mohol zachrániť Nemecko a jeho partnerov.


Koniec epochy pokrytectva USA – Časť 2.

2022-01-21  (06:40)
Príčina, kvôli ktorej USA nemuseli niesť zodpovednosť za svoje pokrytectvo, spočíva v tom, že iné štáty tvrdohlavo odmietajú si ho všímať. Berúc do úvahy výhodu, ktorú ťažia z globálnych spoločenských výhod, ktoré poskytuje Washington, vôbec nemajú záujem na tom, aby vyzývali hegemóna niesť zodpovednosť za svoje zlé správanie. Verejná kritika môže nabádať vládu USA k tomu, aby začala sledovať výlučne svoje vlastné záujmy, čo ohrozí existujúci svetový poriadok. Viac ako to, USA môžu potrestať tých, ktorí budú poukazovať na nedôsledné skutky Washingtonu , prerušiac s nimi obchodné styky alebo nejakým iným spôsobom. Práve preto spojenci USA, spravidla vyjadrujú svoje obavy iba v súkromných besedách za zatvorenými dverami. Ich protivníci z času na čas poukazujú na nedostatky USA, sami sa však tiež nemôžu popýšiť vysoko morálnymi vlastnosťami. Sťažnosti Ruska a Číny sotva dokážu niekoho prinútiť obdivovať ich čestnejšiu politiku.


Miloš Zeman vstoupil razantně do hry: Bitva o moc mezi havlisty a standardní levicí v ČSSD však skrývá mnohem hlubší střet - PROTIPROUD.CZ

2022-01-22  (05:10)
Máme se snad těšit i na plné Václaváky, které pamatujeme z televizní krize, kde vedle sebe rovněž stáli Bohuslav Sobotka s Vladimírem Špidlou a knížecí kohortou, tehdy ještě v lidoveckých a zelených dresech? Určitě to chtějí. Ale nyní to budou mít přece jen těžší. Nicméně takový Václav Marhoul a jeho kamarádi z PR po něčem takovém nepochybně touží jako po živé vodě a příležitost – naskytne-li se – si nenechají ujít. Už proto, že je třeba utratit zbylé „drobné“, po zpackané knížecí prezidentské kampani.


O tom, jak bude vypadat nová vláda, bude rozhodovat i Andrej Babiš - IDNES.CZ - PRVE A DOBRE INTERVIEW BABISA PO VOLBACH - V CESKU SA OBJAVIL NOVY DOMINANTNY HRAC

2022-01-22  (05:27)
Jsou řešením nové volby? Já nevím, počkejme, co bude. My jsme noví, my nemáme zkušenosti. Chceme jít příkladem, že budeme dělat jinou politiku, než na kterou jsou naší občané zvyklí.


Na čo sa zmenila eurointegrácia pre väčšinu štátov východnej Európy? - Moldavsko sa zmenilo na jedno z medzinárodných centier sexuálnej turistiky

2022-01-22  (05:11)
Vzniká dojem, že nejaké sily robia všetko preto, aby oslobodili územie krajiny od obyvateľstva. Všimnite si ako sa aktivizoval Termokom. Aktívne „trasie“ dlžníkmi, hoci je celkom jasné, že medzi nimi je veľa dôchodcov a chudobných rodí. Pri mizerných príjmoch, jednoducho nie sú v stave platiť za teplo. A možno úlohou tohto podniku je vyhnať dôchodcov z mesta, aby svojím chorým a zmučeným výzorom neuvádzali do rozpakov západných návštevníkov? Potom by ale nebolo zlé, aby predstaviteľom podniku radšej rovno rozdali zbrane!


Ještě větší rozklad, než si myslíte. Profesor Krejčí jde o krok dál v hodnocení průšvihu ČSSD - PARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-21  (06:21)
Demokracie tady není ohrožena a to ani tehdy, když se strany nedokáží dohodnout. Žádné předčasné volby samy o sobě neohrožují demokracii. Volby jsou nástrojem, jak hledat řešení po rozporu ve společnosti. Někdy se prostě sčítání hlasů na první pokus nepovede, tak se dá druhý nebo třetí. Demokracie u nás má silnější kořeny, nežli jsou nějaké koaliční vlády. Z geopolitického hlediska nepřichází v úvahu, aby krcálek, kterému říkáme Česká republika uprostřed Evropy byl nedemokratický a jinde kolem zuřila demokracie, to je nesmysl. Máme problémy, které jsou prostě politického charakteru a ty se dají překonat.


Klimatické zbrane využívajú hlavne Američania - Žirinovskij obvinil z povodní na Ďalekom východe a v Soči USA

2022-01-21  (06:36)
I. Kun: Vladimir Volfovič, vieme o mimoriadnej situácii v Soči a takisto sú známe informácie o rozsiahlych záplavách na Ďalekom východe. Myslíte, že boli umelo vyvolané? Majú s tým niečo do činenia USA? V. Žirinovskij: Predovšetkým klimatické zbrane v najvyspelejšej fáze vývoja – sú v Rusku a v USA. Nikto iný ich nemôže vyrábať: Japonsko, ani Čína, ani žiadna z európskych krajín. My sme, ako vždy v defenzíve, ako vždy, bojíme sa to sami robiť. Využívajú to najmä Američania. Teraz to ukazujú na príklade Soči. Ďaleký východ – bola skúška. Mali sme tam nahádzať obrovské peniaze a v Soči zase preto, aby sa prekazila olympiáda. Američania to robia stále. Pre nich je veľká vojna s Ruskom nevýhodná, bolo by to pre nich drahšie a boli by možné obete. Ale také svinstvá, ako ekonomicky uškodiť, alebo prekaziť olympiádu, sú pre Američanov aktuálne.


ПОЦЕЛУЙ ИУДЫ - СТАРЕЦ ЗОСИМА ПРОКЛЯЛ ЯНУКОВИЧА

2022-01-22  (06:37)
В ответ духовные отцы донецкого Свято-Успенского монастыря назвали воззвание за евроинтеграцию Украины «пронизанным лицемерным и лукавым духом». Бунтари сравнили митрополита Владимира с «ещё более зловещими персонажами библейской и церковной истории». Так, рассуждения о том, что европейский цивилизационный выбор «не может считаться противопоставлением Украины нашему историческому соседу – России» сравнивается с поцелуем Иуды. Вторым «иудой», ставшим ориентиром для киевских иерархов, назван гетман Иван Мазепа.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |