Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáПрезидент Евросовета: Понятия «народ» и «родина» должны отправиться на свалку истории - POJMY NAROD A VLAST PATRIA NA SMETISKO DEJIN

2022-01-23  (02:49)
Президент Европейского совета Херман ван Ромпей призвал переосмыслить географические и демографические параметры Евросоюза и отказаться от каких-либо попыток по восстановлению национальной идентичности. Такие понятия, как «народ» и «родина», по его словам, должны отправиться на свалку истории. - Мы сталкиваемся с вызовом, и это наша открытая география, которая не даёт Европе становиться родиной или родным местом, – цитирует ван Ромпея Rg-rb.de. – Каждый раз, когда Европа растёт, мы говорим новым гражданам: добро пожаловать в клуб! Очевидно, что постоянное расширение смешивает политические и географические идентичности. Таким образом, вместо старомодной родины с самобытным укладом Европа становится универсальным домом для всех. Кроме того, ван Ромпей обвинил в популизме политиков, которые пытаются воспрепятствовать этим тенденциям. - Всё это популизм – источник гнева и негодования, надежда на восстановление идентичности, иллюзия, что, закрыв двери, можно повернуть время назад, ложь, что в период глобализации можно выжить без особых усилий. Те, кто думает, что их страна может выжить сама по себе, живут в иллюзиях. Популизм и национализм не могут быть ответами на вызовы нашего времени, — заявил политик.


O tri týždne nás čaká prepólovanie slnka

2022-01-24  (09:11)
Astronómovia zistili, kedy sa na našej hviezde udeje “prevrat” Astronómovia z NASA zistili, kedy sa na slnku udeje „prevrat“ a magnetické pole hviezdy sa prepóluje na opačné hodnoty. Podľa ich výpočtov nám zostáva čakať už len tri týždne, píše "Metro".


Vražda Kennedyho. Víťazstvo teórie sprisahania - ruvr.ru

2022-01-23  (17:32)
Ľudia žiadali pravdu. Prezident Ford preto inicioval nové vyšetrovanie. Zaoberal sa ním Výbor Snemovne reprezentantov USA. Kennedyho zavraždili v súlade s jeho závermi v dôsledku sprisahania a Lee Harvey Oswald bol iba vykonávateľom. Mená sprisahancov nazvané neboli, preto začali ponúkať svoje teórie autori súkromných vyšetrovaní. Bola verzia, že Kennedyho si objednala mafia: prezident aktívne bojoval s organizovaným trestným zločinom a odmietnutie zvrhnúť Fidela Castra priviedlo k tomu, že mafia stratila obrovský biznis na Kube. Proti prezidentovi vystupovali ropní magnáti z Texasu: Kennedy chcel zrušiť daňové úľavy na využívanie nerastných zásob zeme, v súvislosti s čím by stratili obrovské peniaze. Najčastejšie obviňujú zo zavraždenia Kennedyho CIA. Motívy Výzvedná správa mala: nespokojnosť s politikou voči Kube, konaním v studenej vojne so ZSSR a neželaním zahájiť vojenskú operáciu vo Vietname. Avšak hlavnou príčinou podozrievať CIA bola lož jeho vedenia, ktoré popieralo akékoľvek kontakty s Lee Harvey Oswaldom. V roku 1962 sa vrátil zo ZSSR. Agenti CIA boli povinní vypočuť a preveriť človeka, ktorý ušiel do Sovietskeho zväzu, žil tam niekoľko rokov a následne sa vrátil do USA. No v CIA vyhlasovali, že žiadne výsluchy neboli.


Médiá našli internetovú stránku, ktorá berie objednávky na vraždy prominentných politikov - rbc.ru

2022-01-24  (09:19)
Na tieňovú stránku internetu pribudol nový účastník, ktorý môže poriadne zamotať hlavu americkým spravodajským službám. V miunlosti sa FBI podarilo zadržať majieľa internetovej stránky Silk Road Williama Rossa Ulbrichta, ktorý sa venoval predaju narkotík a inej zakázanej výrobe. Teraz sa na internete objavil nástupca Silk Road – stránka, na ktorej si kdokoľvek môže objednať vraždu politika, píše Forbes. Nedávno sa na žurnalistu Forbesu obrátil človek, ktorý si zobral pseudonym Kuvabatake Sandzuro. Oznámil, že na internete už štyri mesiace pracuje zdroj pod názvom Assassination Market (Trh vrážd). Na stránku sa dá dostať iba pomocou anonymnej siete Tor. Portál pracuje ako crowdfunding: ktokoľvek môže venovať určitú finančnú sumu na likvidáciu politika akejkoľvek úrovne. „Príspevok“ sa dá urobiť pomocou anonymnej elektronickej kryptomeny – bitcoinov. Ak sa vražda spácha, killer dostáva všetky peniaze zozbierané na zdroji. Ako sa to overiť, zostáva záhadou.


Kurzy ruského jazyka v Bratislave - individuálne a v malých skupinkách (2-3 ľudia) - s rodenými Ruskami

2022-01-26  (14:25)
Ponúkame Vám kurzy ruského jazyka - individuálne a v malých skupinkách (2-3 ľudia). Takáto forma výučby je ideálna, ak sa chcete jazyk naučiť čo najefektívnejšie a čo najrýchlejšie. Je vhodná pre všetky úrovne - od úplných začiatočníkov až po pokročilých.


Vzostup ultrapravice v Európe – hrozivá ozvena tridsiatych rokov - GUARDIAN

2022-01-24  (10:29)
Zápas s ultrapravicou predpokladá to, že európski ľavičiari musia vypracovať a dôsledne realizovať životaschopnú politiku, alternatívnu voči ekonomickej stagnácii, k rastúcom rozdielu v príjmoch a životnej úrovni, degradácii našich sociálnych štandardov, občianskych slobôd a demokratických práv. Za túto alternatívu sa však bude musieť bojovať nielen na celoeurópskej, ale aj na národnej úrovni. Navyše si to bude vyžadovať úzku európsku integráciu. Zostáva nám čoraz menej času – nielen európskym sociálnym demokratom, ale aj ľavicovým a zeleným stranám na to, aby sa demonštrovala snaha, že chceme vytvoriť protiváhu k ultrapravici. Bez tejto protiváhy sa nové ultrapravicové strany budú musieť zjednotiť a čakať na vhodný okamih k útoku.


Tesco vozí v Británii potraviny v tých istých kamiónoch ako odpadky - AKTUALITY.SK

2022-01-27  (02:14)
Britské Tesco vozí potraviny v tých istých košoch, ako vrecia s odpadkami. Tesco to priznáva. Hovorca spoločnosti tvrdí, že ročne urobia o 20-tisíc ciest menej a znížia emisie do ovzdušia o 4,5 tony ročne: „Máme vysoké štandardy hygieny a bezpečnosti potravín. Vyžadujeme, aby boli všetky autá kontrolované a pred každým nakladaním vyčistené.


Európa chudobných - podľa miery zvyšovania chudoby v Európe čoraz väčší význam nadobúda otázka potravinovej pomoci

2022-01-25  (15:06)
Počet ľudí v Španielsku, žijúcich v absolútnej chudobe, sa od roku 2008 zdvojnásobil a dosahuje 3 milióny ľudí. Veľmi ostrá situácia sa vytvorila v Taliansku, kde v súvislosti s finančnou a ekonomickou krízou sa zatvorilo vyše 100-tisíc podnikov malého a stredného podnikania, čo viedlo k skoku v nezamestnanosti a schudobneniu obyvateľov. Dve tretiny pobočiek Červeného kríža v štátoch EÚ sú nútené rozdávať potraviny ľuďom v núdzi. Veľmi veľa práce majú pracovníci Červeného kríža hlavne v Španielsku. V roku 2012 Červený kríž rozdal hladujúcim Španielom viac než 33-tisíc ton potravinovej pomoci. O pomoc sa obrátili až 3 milióny ľudí. Okrem toho Červený kríž v celom rade prípadov pomáhal s platením elektriny, vody a bývania. Materiálnu pomoc dostalo vyše 20-tisíc španielskych rodín. V chudobe žije kadý siedmy Rumun – vyše tri milióny ľudí. Relatívna úroveň chudoby vyrástla v Rumunsku v posledných rokoch o 40%. Rumunský Červený kríž rozdeľuje potravinovú pomoc už štvrtý rok. V roku 2012 ju dostalo už 80-tisíc rodín.


Nemecko – priateľ a pomocník - Americké vojenské či spravodajské služby nepozajú hranice

2022-01-22  (22:37)
Každá krajina má svoje prah bolesti. Pre Nemecko sa ním stala aféra s odpočúvaním mobilu Angely Merkelovej, organizovaného priamo v centre Berlína oddelením NSA, CIA, špeciálnych služieb zhromažďovania informácií. Sledovanie nemeckej vnútornej a zahraničnej politiky je špionážou aj v tom prípade, ak je reč o spojeneckých službách. Ale Nemecko, zdá sa, je rozhodnuté tento prah ignorovať. Dá sa povedať, že sa to už prakticky stalo tradíciou. V 80. rokoch americký špión odovzdal Stasi viac než 13-tisíc strán tajných dokumentov. Skvelý produkt najvyššej utajenosti, ktorý okrem iného obsahoval viac než 4-tisíc strán zoznamu tajných informácií. Reč je o tajných dokumentoch americkej vlády, o tom, v akom štáte sa má uskutočniť špionáž. Mnohé stránky z tohto zoznamu, majú byť venované cieľom v západnom Nemecku. Veta „majú byť“ znamená, že táto epizóda sa už nedá rekonštruovať. Po zjednotení Nemecka sa dokument ocitol na Západe. Pre nemecké služby to bola jediná možnosť pochopiť, čo robili americkí špióni na nemeckej pôde.


Steadfast Jazz-2013. - NATO sa presúva na Východ

2022-01-22  (07:41)
Deviateho novembra 2013 sa na území Poľska, Pobaltska a akvatória Baltského mora skončili najrozsiahlejšie vojenské cvičenia v histórii 65-ročnej existencie Severoatlantického bloku Steadfast Jazz 2013. Na cvičeniach sa zúčastnilo 7 000 vojakov z 28 členských štátov NATO a Švédska, Fínska a Ukrajiny, ktorú symbolicky reprezentovala rota krymskej námornej pechoty. Záujem NATO o Pobaltský geopolotický región rastie. Krížia sa tu hranice Ruskej federácie a Bieloruska, dôležité námorné a potrubné cesty, elektrické línie; nachádza sa tu veľa atómových elektrární. Odchod amerických vojsk a NATO z Afganistanu zvyšuje možnosti prítomnosti severoamerických spojencov vo východnej Európe, konkrétne na Balte. NATO neoslabuje svoj tlak na východe Európy. Mnohé udalosti posledného obdobia priamo poukazujú na to, že USA a NATO naďalej vnímajú Rusko a Bielorusko ako jedného zo svojich hlavných geopolitických súperov.


Штаб Евроинтеграции Украины находится в американском посольстве в Киеве nstarikov.ru

2022-01-23  (10:53)
Убедиться в этом легко – достаточно лишь посмотреть на колоссальное посольство США в столице Украины. Самое большое в Европе. Оно не пустует. Там сидят люди и они работают на интересы США, против интересов Украины и России. Разделяй и властвуй – вот суть того, что Вашингтон сегодня пытается сделать. Того, что он дела всегда и будет пытаться делать далее.


Pracujeme spolu proti tomu, aby Brusel nerozhodoval vše. Osvobodíme Evropu od netvora Bruselu - Lidovky.cz

2022-01-23  (03:06)
Spojuje je hlavně odpor. Odpor vůči imigrantům, euru i integraci Evropské unie. Ve středu se v Haagu setkali, aby spojili síly před květnovými eurovolbami. Marine Le Penová a Geert Wilders. Společně při tom vyzvali k vytvoření nové politické frakce v Evropském parlamentu po volbách. "Pracujeme spolu proti tomu, aby Brusel nerozhodoval vše. Osvobodíme Evropu od netvora Bruselu," prohlásil nizozemský ultrapravicový politik Wilders, jenž se setkal se svou francouzskou kolegyní Le Penovou kvůli společné alianci už podruhé. Před tím jednal také s dalšími předáky evropských ultrapravicových stran, konkrétně s šéfem rakouských Svobodných Heinzem-Christianem Strachem a lídrem vlámských pravicových separatistů Filipem Dewinterem. Ve hře je ještě třeba italská Liga severu či Alternativa pro Německo.


Украина объявила российский рынок главным приоритетом и провалила «евроинтеграционные» законы: почему так случилось и что это значит?

2022-01-25  (20:41)
В итоге, как поведал премьер, Янукович поставил перед всеми органами государственной власти задачу — сделать все возможное, чтобы остановить развитие негативного сценария: «Это - прямая ответственность нашего правительства. А что мы должны сделать? Первоочередная задача - сохранение для наших товаров российского рынка». Азаров отдельно подчеркнул, что Украина не может отказаться от сотрудничества с Россией — потому что нет источников компенсации потерь от такого шага: «Хочу, чтобы все на Украине осознали: нам никто не предложил и не предложит компенсации за потерю этого рынка. А мы не имеем права допустить, чтобы закрывались предприятия, чтобы наши люди оставались без зарплат и пенсий».


Geopolitické lekcie zo Snowdenovch odhalení - 2. časť - V dokumente NSA zo septembra 2010, boli Európania definovaní ako „objekt rozpracovania“ (location target)

2022-01-25  (21:37)
Siedma lekcia. Kontrola kybernetického priestoru, uskutočňovaná Spojenými štátmi, znamená nielen zhromažďovanie informácií, ale aj masové akcie psychologického vplyvu, pričom veľmi rozsiahle, ktoré zamenajú aj kontrolu správania. Záver, ktorý z tohto vyplýva: Každý štát, ktorý sa snaží o samostatnú úlohu na medzinárodnej scéne, okrem tradičných komponentov národnej moci, sa musí vyznačovať aj rozvinutým informačným prostredín a prostriedkami jeho spoľahlivej ochrany.


Sergej Chelemendik - Volby do VUC vyhrali Kotleba a madarske strany, SMER a ostatne strany stratili - Verejna prednaska na video

2022-01-25  (04:18)| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |