Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáПочему Украина молится на Европу, а не на Россию - KP.RU

2022-01-26  (11:04)
Дети сейчас бывают в Европе, быть может, не реже, чем в России, вот и написали, - огорченно качает головой директор. - Мы были недавно на экскурсии в Вене и нечаянно встретили президента Австрии. Он прогуливался и с нами запросто поговорил. Дети были очень впечатлены... Но я не думала, что настолько.


Sergej Chelemendik: Pohltenie Ukrajiny - koľko to bude stáť – Časť 2.

2022-01-24  (04:49)
Čo robiť a ako žiť potom, keď Rusko, nedaj Bože, predsa len bude zlikvidované, USA nevedia, čím mi pripomínajú jedného známeho politika z Centrálnej Európy, ktorý vášnivo túži stať sa prezidentom, ale ako potom bude žiť v tomto ošarpanom paláci a čo s ním ako s prezidentom budú robiť ostatní neprezidenti, nad tým sa politik nezamýšľa. Človek žije prítomnosťou dneška - podľa princípu tu a teraz žije Amerika, nech svetu prezentuje ľubovoľné nezmysly ako svoje stratégie na sto rokov dopredu. Ale to je vytúžený sen Západu, tento sen má viac ako tisíc rokov a presne ho vysvetľuj ruský aforizmus – chcieť nie je škodlivé.


Ani lacný slovenský plyn Kyjev nepresvedčil - ODKIAL HO SLOVENSKO MA? - RUVR.RU

2022-01-24  (14:00)
© Koláž: Hlas Ruska Posledným pokusom Bruselu skloniť Kyjev k zblíženiu s EÚ bolo vyhlásenie oficiálnej predstaviteľky Európskej komisie pre otázky energetiky Marlene Holznerovej, ktoré zaznelo fakticky pred hlasovaním v Rade o zákonoch o asociácii. Informovala, že všetky podmienky dodávok plynu na Ukrajinu zo Slovenska sú odsúhlasené a v najbližšie dni sa má podpísať slovensko-ukrajinská dohoda. Kyjev úporne žiadna EÚ povoliť dodávky plynu z Európy. Z jednej strany, aby znížil závislosť na ruskom Gazprome a z druhej, aby ušetril. Už naladili dodávky z Poľska a Maďarska, ale so Slovákmi sa rokovania ťahali.


Merkelová varuje Rusko - v posledných mesiacoch Rusko vyvíjalo silný tlak na troch potenciálnych partnerov EÚ

2022-01-25  (02:35)
V posledných mesiacoch sa však ukázalo, že tieto štáty sa nachádzajú pod permanentným tlakom, povedala Merkelová. Napríklad Arménsko dohodu s EÚ odmietlo a dalo prednosť Colnej únii s Ruskom. EÚ je nútená čeliť tlaku zo strany Moskvy. Merkelová konštatovala. „Preto vo Viľňuse budem vystupovať za to, aby EÚ postavila proti tomuto tlaku konkrétne šance a solidárnosť, napríklad, poskytla našim partnerom možnosti pre odbyt ich výroby, zakázanej dovážať do Ruska alebo pomáhala v zabezpečení energetických nosičov.


Sergej Chelemendik: Pohltenie Ukrajiny - koľko to bude stáť – Časť 1.

2022-01-27  (00:50)
Euroatlantickú integráciu Ukrajiny si môžeme predstaviť ako nasledovný obraz: medzi siamskými dvojičkami prebieha dialóg, slabší a chorľavejší náhle oznámi bratovi: „Idem na týždeň do Amsterdamu, sfajčiť sa v gay klube. Maj sa tu zatiaľ fajn!“ „Európsky osud“ Ukrajiny je zabalený do nepriepustných dymových závesov propagandy, bolo by užitočné rozptýliť tento dym a tvrdo sa vyjadriť ohľadne tohto nebezpečného konania.


Proces oslabenia pozícií USA vo svete pokračuje

2022-01-24  (02:40)
Dom, ktorý postavil strýko Sam má čoraz viac trhlín. Strata dôvery európskych spojencov k americkému Veľkému Bratovi sa začali odhaleniami Bradleyho Manninga, ktoré poskytli živnú pôdu pre WikiLeaks. Ďalší úder uštedril Edward Snowden. Následne Nemecko anulovalo dohodu o spravodajskej činnosti, ktorú uzavrela s USA a Veľkou Britániou ešte v období studenej vojny. Neprípustnosť takýchto praktík vo vzťahu k spojencom oznámila Angela Merkelová, ktorej telefón NSA odpočúvala od roku 2002. Obama sa ako prezident veľmoci ocitol vo veľmi chúlostivej situácii a bol nútený vyhlásiť, že o odpočúvaní nemeckej kancelárky nevedel. Nemecké médiá neskôr túto otázku definitívne uviedli na pravú mieru: príkaz na odpočúvanie telefonických rozhovorov Merkelovej dal práve Obama. Výsledkom toho Európa už odmietla Spojeným štátom poskytnúť prístup k finančnej báze údajov SWIFT, ktorá sa nachádza vo Švajčiarsku a obsahuje informácie o miliardách transakcií po celom svete. Poslanci Europaralmentu sa rozhodli pre tento krok ešte koncom októbra. Na podporu rozhodnutia o zastavení prístupu k báze dát hlasovalo 280 poslancov Europarlamentu.


Сергей Хелемендик - Поглощение Украины – цена вопроса - Часть 1

2022-01-26  (01:53)
Зачем Украина нужна Европе – точнее, правящей олигархии ЕС? Чтобы колонизировать, разорить, ограбить, высосать живительные соки, как это удалось сделать с целой Восточной Европой. Не потому, что они там, в ЕС, злые и кровожадные, а потому, что это так устроено - пауки ловят мух и по-другому жить не умеют. ЕС паук, Украина муха, хотя и очень большая. Поглощение Украины - это нечто вроде таинственных инъекций стволовых клеток стареющим богачам, побочные последствия такой терапии, говорят, знакомы одному персонажу недавней украинской истории. Надо признать, в ограблении Восточной Европы ЕС за последние двадцать лет удавалось добиваться замечательных результатов, сегодня литовский сантехник братается с польским и, сидя на мокром полу у засорившегося унитаза в Лондоне, эти два баловня судьбы могут порассуждать о былом величии Речи Посполитой, и еще о том, что во всем виноваты русские.


Путин считает, что это Европа шантажирует Украину, а не Россия

2022-01-25  (21:18)
Путин прокомментировал заявления советника президента Литвы о том, что подготовка Киева к ассоциации с Евросоюзом приостановлена якобы из-за шантажа России. Президента России попросили прокомментировать заявления советника президента Литвы о том, что в обмен на приостановку ассоциации Украины с Евросоюзом Виктор Янукович якобы выторговал у Москвы новый президентский срок, 20 млн евро и снижение цен на российский газ. «Не знаю, о чем президент Украины разговаривал с президентом Литвы, ― признался Путин и сыронизировал по поводу «прослушки». ― Может, у наших американских друзей спросить? Но они нам пока ничего не говорили. Комментировать комментарии мне очень сложно».


Energetická škrtiaca šnúra Európy - RUVR

2022-01-25  (09:38)
Osobitné miesto v zbierkach legiend o výbornom živote v EÚ majú bájky o tom, že Európa pomôže Ukrajine, Moldavsku a iným krajinám Východného partnerstva získať energetickú nezávislosť od Moskvy. Ak sa pozrieť na skúsenosti východoeurópskych členov EÚ, tak to všetko vyzerá ináč. Sľuby energetickej nezávislosti sa v praxi menia na energetickú škrtiacu šnúru. Vzťah EÚ k ekonomickým záujmom svojich „mladších“ partnerov je ľahko ohodnotiť vychádzajúc z toho, čo urobili európski mocenskí predstavitelia s ich energetikou. Klasickým príkladom je Pobaltsko, ktoré sa stalo importérom drahej európskej elektrickej energie potom, ako Brusel prinútil Litvu odstaviť Ignalinskú atómovú elektráreň. Európanom je nevýhodné robiť si konkurentov a použitie administratívnych pák na ich odstránenie, je veľmi výhodnou a skúsenou praxou. Ignalinská atómová elektráreň nie je jediným príkladom nekompromisne egoistickej politiky EÚ v energetickej sfére. Ak súdiť podľa toho, že kontrola nad ukrajinskou atómovou energetikou po podpísaní zmluvy o asociácii s EÚ úplne prejde do rúk európskej agentúry Euroatom, čaká ju úplná likvidácia.


Predseda Európskej rady Herman Van Rompuy : „Pojmy národ a vlasť patria na smetisko dejín“ - Vyzývame ústavných činiteľov Slovenskej republiky, aby sa vyjadrili k tomuto výroku

2022-01-24  (04:53)
Predseda Európskej rady Herman Van Rompuy vyzval prehodnotiť geografické a demografické parametre Európskej únie a odmietnuť akékoľvek pokusy o obnovu národnej identity. Pojmy ako národ a vlasť podľa jeho slov patria na smetisko dejín.


Slávnostné otvorenie personálnej výstavy národného umelca Ruskej federácie, člena Ruskej akadémie umenia, vice-prezidenta Evgenia V. Romashko - 10.12.2013 o 18:30

2022-01-22  (07:30)
Vážení priatelia, Dovoľujeme si vás srdečne pozvať na slávnostné otvorenie personálnej výstavy národného umelca Ruskej federácie, člena Ruskej akadémie umenia, vice-prezidenta Tvorivého zväzu umelcov Ruska a vedúceho profesora na oddelení maľby na Moskovskej štátnej umelecko-priemyselnej akadémii Stroganova Evgenia V. Romashko Mágia plenéra Slávnostné otvorenie výstavy sa koná dňa 10.12.2013 o 18:30 v Európskom Centre Výtvarných Umení v administratícnom centre AIRCRAFT, Ivanská cesta 30/B, 821 04 Bratislava.


Футуролог: США ждет гражданская война, а Россию - свой путь - USA CAKA OBCIANSKA VOJNA - RUSKO JEHO VLASTNA CESTA

2022-01-25  (21:43)
Для меня вопрос покорения космоса не связан с прогностикой. Суть человека в том, что он стремится перей-ти любые границы. На вопрос «Зачем нужен космос?» лучше всего ответил Нил Армстронг. Когда его спросили, зачем он летал на Луну, он пожал плечами: «Луна была там, а мы здесь, поэтому пришлось лететь». Или как говорил мой знакомый священник: «Если мы не будем отвечать на самый фундаментальный из всех вызовов, вызов звезд, то Господь может решить, что этот проект пора закрывать».


Ľudia budú hlúpejší ako smartfóny

2022-01-22  (12:30)
O štyri roky budú smartfóny samé nakupovať a ospravedlňovať sa namiesto majiteľa ak príde neskoro Experti na digitálne technológie predpovedali, že o nejaké štyri roky smarphony úrovňou svojho IQ prekonajú svojich majiteľov. Konkrétne dokážu predpovedať konanie majiteľov mobilných telefónov. Takéto informácie obsahuje analytická správa agentúry Gartner.


Analytik Chelemendik: Češi už ví, že po listopadu ‘89 byli podvedeni. Přijde totální výměna politiků - Československo nezprivatizovali komunisté, ale nadnárodní společnostiPARLAMENTNILISTY.CZ

2022-01-21  (04:36)
A jestli šlo o sametový podvod? Z předcházejících odpovědí vyplývá, že tím, jak je velká část české společnosti nespokojená, nastupuje něco, čemu se říká kognitivní disonance. Že něco jiného je lidem ukazováno a na stole jim leží něco úplně jiného. Část lidí jednoduše reaguje na to, že se slib o lepší, svobodnější a spravedlivější společnosti nenaplnil, a proto tehdejší události řada lidí prostě vnímá jako podvod. Pokud jde o samotnou konspirologickou stranu věci ve smyslu, kdo konkrétní se toho zúčastnil, jaké složky a služby… Existuje teze, že se z komunistů stali kapitalisté. To ale podle mě není správná teze, protože Československo nezprivatizovali komunisté, ale nadnárodní společnosti. Jenže lidé to nevidí. Oni vidí ty místní bývalé komunisty, jaké má který z nich auto nebo dům, ale to, co získaly nadnárodní korporace, není jednoduše tolik vidět. Samozřejmě ale bez součinnosti všech domácích i vnějších složek moci by se nic takového nemohlo odehrát. Nezapomeňme, že se to odehrálo v celém regionu téměř současně a velmi organizovaně. To nebyla jen „sametová revoluce“ v Čechách. Není potřeba si to přibarvovat, ale spíš vnímat, co se současně dělo v Rumunsku, Maďarsku a tak dále. Byl to celoplošný proces.


Lotyšsko bude mať euro, hoci ho nechce väčšina Lotyšov - SITA

2022-01-21  (06:53)
Vstup Lotyšska do eurozóny podporuje iba 22 percent obyvateľov pobaltskej krajiny. Vyplýva to z novembrového prieskumu verejnej mienky, ktorého výsledky zverejnili v stredu. Z nich ďalej vyplýva, že spoločnú európsku menu, ktorú Lotyši prijmú od prvého januára, odmieta takmer 60 percent z tisícky opýtaných. Zvyšok na vec nemá jasný názor. Podobné výsledky sa objavili aj v predchádzajúcich prieskumoch. Vláda na čele s premiérom Valdisom Dombrovskisom verila, že podpora eura bude v najbližších mesiacoch narastať, no napriek intenzívnej informačnej kampani sa tak nestalo. V lotyšských obchodoch sa navyše už dlhší čas používajú cenové informácie v končiacej sa domácej mene lats i v eurách.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |