Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Новые статьи и видео - Nové články a videá - Chelemendik.sk - archív

Новые статьи и видео - Nové články a videáNSA sleduje mobilné telefóny na celom svete

2022-01-22  (05:19)
Agentúra pre národnú bezpečnosť zhromažďuje približne päť miliárd záznamov o pohybe mobilných telefónov, o čom svedčia prísne tajné dokumenty a rozhovory s pracovníkmi americkej rozviedky. NSA to pomáha monitorovať pohyb osôb a zaznamenávať miesto pobytu, kde sa nachádzajú v takom meradle, aké bolo v minulosti nepredstaviteľné. Tieto údaje spadajú do komplexnej databázy, v ktorej sa ukladajú informácie o mieste výskytu minimálne stoviek miliónov mobilných zariadení. Dosvedčujú to ľudia, ako aj dokumenty, ktoré poskytol bývalý zamestnanec NSA Edward Snowden. Nové projekty, ktoré boli vytvorené na analýzu údajov zabezpečili spravodajskej službe nástroj masového sledovania.


Egyptská věštkyně: v roce 2014 se mapa světa změní - RUVR.RU

2022-01-21  (12:16)
Tuto ženu nazývají v Egyptě „královnou proroctví“. Věštění budoucnosti je v Egyptě prastarým a úctyhodným řemeslem. Egypťané však věří zdaleka ne všem. A tuto ženu berou mnozí vážně. Joy Ayyad je povoláním bakalářka francouzského umění, má ale poslání astrologa a numerologa. Její předpovědi se uveřejňují už asi deset let. A jak ujišťují její četní příznivci, naplňují se s podivuhodnou přesností.


VOJNA A MIER NA UKRAINE - ВОЙНА И МИР НА УКРАИНЕ - VIDEO - ROZHOVOR PRE RUSKU TELEVIZIU

2022-01-22  (08:15)Marián Vitkovič - Začnite s týmto novým štátom, alebo pomaly odíďte do histórie ako krajina zrady oportunistickej elity a pasívneho napĺňania vlastných neambicióznych proroctiev.

2022-01-22  (09:32)
Nemám najmenších pochýb, že Slovenská republika sa dnes nachádza v situácii „5 minút po 12“. Zároveň nemám najmenšiu dôveru v etablované politické strany na žiadnej strane ideologického spektra, v obludne prostituujúce zostatky oficiálnych národných inštitúcií, ani v absolútne skompromitovanú a od moci závislú „intelektuálnu elitu“. Vážení delegáti tohto zasadania, všetky formy úbohého spoločenského a „chlebového“ oportunizmu sme už dodnes v našej vlasti zažili. Bez zbytočného pátosu, nezostane vám nič iné ako znovuobnoviť, akokoľvek dnes chabo vyzerajúce úsilie o reálne znovuzaloženie Slovenska a Slovákov ako samostatného politického národa a suverénneho štátu. Začnite s týmto novým štátom, alebo pomaly odíďte do histórie ako krajina zrady oportunistickej elity a pasívneho napĺňania vlastných neambicióznych proroctiev.


Kdo se stal krvavou obětí euro-majdanu? - dobre video - GLORIA.TV

2022-01-21  (06:33)Návrat bojovníkov a európske obavy

2022-01-22  (11:37)
Otázka návratu bojovníkov do Európy krajne znepokojuje autora materiálu. Radikálne naladení islamisti, ktorí si zabojovali v Sýrii, môžu útoky adresovať aj Západným krajinám. Európski predstavitelia by mali vážne porozmýšľať o protiopatreniach. Zároveň posúdiť teroristickú hrozbu, prichádzajúcu od zahraničných bojovníkov je zložitá úloha. Áno, šance na to, že sa zahraniční bojovníci vlejú do radov medzinárodných teroristov, je oveľa vyššia, ako účasť nejakého moslima, ktorý nemá skúsenosti z bojov. Na druhej strane len malá časť bojovníkov sa vracia”domov” s cieľom uskutočniť ataky aj tam.


"ЕВРОМАЙДАН" МОЖЕТ СТАТЬ ПРОЛОГОМ НОВОЙ ЕВРОПЕЙСКОЙ ВОЙНЫ - АЛЕКСАНДРОВ Алексей Георгиевич, РУССКИЙ МИР. Украина

2022-01-20  (11:44)
Локомотивом процесса выступает (как и в прежних американских провокациях) мучимая комплексом несостоявшейся империи Польша. Соблазняя её возможностью реставрации Речи Посполитой, «Великой Польши от Балтики до Чёрного моря» путём поглощения стран европейской «второй корзины» и значительной части нынешней Украины (т.н. «кресы»), США стремятся создать нового ручного восточноевропейского жандарма. Действующим украинским элитам предлагается включиться в процесс: в качестве платы за амнистию усилить Украиной Большую Польшу. Следом – аншлюс соседних малых стран. Привет Малой Европе из Мюнхена-38! В этом заинтересована и часть элит Старой Европы, не желающая нести бремя экономической ответственности за младоевропейцев и мечтающая переложить его на кого-то другого. А именно: через исторически несостоятельную Польшу – на США и Россию. Даже ценой новой перекройки Европы. Всё это, открывает путь к новой европейской войне – и, боюсь, не только «холодной». Как ни дико это сегодня звучит.


Sergej Chelemendik - Doktrína znovuzjednotenia - Pohltenie Ukrajiny – cena otázky - 2. časť:

2022-01-22  (09:22)
Preto jedna z hlavných otázok doktríny zjednotenia znie nasledovne: má Rusko čakať, kým napoly strávenú USA a Európou Ukrajinu vtiahnu do NATO, vtiahnu aspoň čiastočne? Načo čakať, kým po úplnom rozpade americkej armády znovu obnovená devízia SS Halitchina obsadí Kyjev alebo sa zastaví v Žitomeri? Budú to predsa celkom rozdielne znovuzjednotenia – s Ukrajinou dnešnou a s Ukrajinou počas procesu jej pohlcovania Západom a vťahovania do NATO, ponorenej do vzbúr a nepokojov. Pretože to budú celkom odlišné Ukrajiny.


Rusko-Poľsko: okno s výhľadom na blázinec - RUVR.RU

2022-01-22  (06:57)
Na hlavnom námestí Kyjeva prehovoril líder poľskej opozície Jaroslaw Kaczyński. V Poľsku bol euroskeptikom, ale v Kyjeve sa premenil na euronadšenca. Kaczyński sa tešil ako dieťa, keď dav odpovedal na jeho vystúpenie odobrujúcimi výkrikmi. Škoda, že mu nevysvetlili, že to boli výkriky členov Organizácie ukrajinských nacionalistov (OUN) a Ukrajinskej povstaleckej armády (UPA) – organizácie zodpovednej za genocídu vyše 100 tisíc Poliakov počas svetovej vojny. Jedným z prvých rozhodnutí prezidenta Viktora Janukovyča bolo zbavenie lídra UPA Stepana Banderu titulu hrdinu Ukrajiny. Toho urobil hrdinom „proeurópsky“ predchodca Janukovyča Viktor Juščenko. Juščenko sa stal prezidentom po Leonidovi Kučmovi – politikovi, ktorého obviňujú z diktatúry, ktorého Alexander Kwasniewsky nie raz podporoval svojou autoritou. Asi túto skutočnosť netreba spájať s tým, že Kwasniewskeho financoval zať Kučmu. Boli to milodary v hodnote miliónov dolárov. Ale asi by som to nemal spomínať.


Téma: Dňa Ukrajina Na Rázcestí - Sergej Chelemendik na TA3

2022-01-22  (07:55)Сергей Хелемендик - Доктрина воссоединения - Поглощение Украины – цена вопроса - Часть 2

2022-01-21  (17:58)
Хочу предложить свою схему, которая кажется наиболее логичной и разумной. В этой схеме нужно сразу выделить самое главное, и с этим главным вовремя согласиться. Ни России, ни Украине, в каком бы виде Украина ни существовала, не нужна Западная Украина! Это основнополагающий тезис! Эта земля никогда не была нашей, была захвачена сгоряча, впопыхах, к исторической России и Украине действительно не имеет никакого отношения, у этой земли чужая австро-венгерская карма, она населена разношерстными этническими группами, из которых к России и Украине относительно близки православные русины, и оставлять их на произвол судьбы, конечно же, нельзя. Но это отдельная тема. Западную Украину как исторически сложившийся геополитический регион надо отпустить на все четыре стороны. Она уже сегодня похожа на опустевший бендеровский схрон, из которого все сбежали в Европу на заработки. К этой территории проявляют большой интерес Польша, Венгрия, Румыния, и не надо им мешать. Пусть они все помогают Западной Украине, пусть взаимно до изнеможения. Подтягивают Западную Украину до уровня собственного евроатлантического процветания. И все будут довольны, и мечта западенцев сбудется быстро и безболезненно.


Euromajdan - Pokus o štátny prevrat na Ukrajine prepadol - Namiesto skutočných Európanov sa v centre Kyjeva ocitol európsky „lumpen“ - RUVRV.RU

2022-01-21  (05:33)
Prepad štátneho prevratu môže mať ďalekosiahle následky. Bitka o Ukrajinu zďaleka pravdaže neskončila, ale plány Západu urobiť z Ukrajiny článok sanitárnej hranice zameraný voči Rusku, dostali vážny úder. Hlavným následkom prepadu prevratu je to, že ukrajinskí európski integrátori sa rozčarovali zo sily svojich západných podporovateľov. Liberálna a prozápadná inteligencia mesta Kyjev dostala možnosť oboznámiť sa v blízkosti so svojimi radikálnymi západnými spojencami z provincie a to takisto spôsobilo rozčarovanie. Namiesto skutočných Európanov sa v centre Kyjeva ocitol európsky „lumpen“, ktorý urobil z celých štvrtí ukrajinského hlavného mesta zmes smetiska a verejných toaliet. Vykrádanie obchodov spolu so zbúraním pomníka Leninovi nedodal európskym protestujúcim sympatie obyvateľov mesta. Rozumná časť ukrajinskej strednej vrstvy sa s hrôzou otočila od protestujúcich, ktorí aj sú hlavnou hýbucou silou Euromajdanu.


Dokument o Slovákoch a Čechoch v UK a Írsku: Akí sú Briti?

2022-01-21  (05:21)Nicholas Maliszewski - Separatistické pozadia Ukrajinského Maidanu - SLOVENSKA SA TO TYKA UZ PRIAMO - PRELOZIL PRIATEL Juraj Pustai - DAKUJEME!

2022-01-22  (07:40)
Cieľ om hlavného euro majdanu má byť rozširovanie separatistických aktivít a nálad v celej Ukrajine , ktorý predniesla v svojom prejave starostka mesta Rava-Ruská Irina Veresčuk a ktorá vyhlásila, že toto mesto, sa nachádza dva kilometre od hraníc s Poľskom a zároveň ho vyhlásila za "slobodnú zónu " ktorá môže byť priamo integrovaná do EÚ . Takéto vyhlásenia , spolu s akciami aktivistických skupín v piatich západných oblastiach prinášajú celý rad otázok . Prečo chcú "západniari" rozkúskovať Ukrajinu ? Aké vonkajšie sily majú záujem na rozpade krajiny , aj vzhľadom k tomu , že téma rozpadu v západnej časti Ukrajiny do niekoľkých častí bola odkladaná dlhé roky (napr. taliansky časopis Limes , špecializujúci sa na geopolitické kalkulácie, v roku 2009 predpovedal , že " v dôsledku geopolitických zmien a rastúcej finančnej krízy " by sa namiesto modernej Ukrajiny mali objaviť aspoň tri štátne útvary )


Украинцы, вы сошли с ума - На вас как на кроликах отрабатывают технологии цветных революций - KP.RU

2022-01-21  (19:46)
Люди показывают, что с помощью нарушения законов, захвата учреждений и погромов, даже кучка (по сравнению с населением страны) прозомбированных может НЕЗАКОННО сменить ЗАКОННО избранную народом власть в стране, в которой проживают 45 млн. человек. Это все мы уже проходили в августе 1991 г. в Москве. И они это тоже уже проходили во время оранжевой заразы. Те же грабли.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |