Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hnutie Dobrá sila – projekty<br/><br/> - Chelemendik.sk - archív

Hnutie Dobrá sila – projektyRuskí komunisti chcú odškodné

2022-01-14  (08:00)
Sumu 27 biliónov eur požadujú mladí ruskí komunisti od Parlamentného zhromaždenia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Má ísť o odškodnenie za letnú rezolúciu, ktorá vinu za druhú svetovú vojnu kladie rovnakým dielom na nacistické Nemecko a Sovietsky zväz a na oboch vládnucich diktátorov Stalina a Hitlera. Ruské médiá informujú, že žalobu už odoslali do Štrasburgu, kde sídli Európsky súdny dvor pre ľudské práva. K astronomickej sume, ktorá viac ako stonásobne presahuje príjmy ruského štátneho rozpočtu, ktorý je približne 217 miliárd eur, dospeli mladí komunisti z hnutia Pokolenie tým, že žiadajú milión eur za poškvrnenie pamiatky každého z 27 miliónov sovietskych mŕtvych v druhej svetovej vojne.


Byty na papieri nikto nechce

2022-01-17  (18:14)
V Bratislave zrušili pätinu nových projektov. Podobná situácia je aj v Košiciach. BRATISLAVA. Prepad ponuky bytov v bratislavských novostavbách vrátil predaj niektorých developerov do plusu. Ešte na jar viacerí predajcovia viac zmlúv na byty rušili, ako uzatvárali. Teraz sa tešia síce zredukovanému, no mierne rastúcemu záujmu klientov. Podmienkou však je, že pristúpili na zľavy či inak prispôsobili ponuku kríze a ponúkajú takmer hotové či hotové byty.


Kosovským Srbom vypli elektrinu

2022-01-13  (01:10)
Severná časť Kosova, kde tvoria väčšinu obyvateľstva Srbi, je od noci na dnes bez dodávok elektriny, informovali srbské médiá. Kosovská elektro-energetická spoločnosť (KEK) sa doposiaľ k prerušeniu dodávok prúdu oficiálne nevyjadrila. Šéf okresu Kosovská Mitrovica Radenko Nedeljkovič uviedol, že pravdepodobne ide o zámer KEK, aby aj obyvatelia tejto časti Kosova podpísali zmluvy o platbách za elektrinu. "Nevyhýbame sa plateniu za elektrinu. Je to tovar ako každý iný. Nemáme však v pláne za ňu platiť KEK-u, ale výlučne srbským elektrárňam alebo (kosovskosrbskej spoločnosti) Elektrokosmet," upresnil.


Slováci sú tu už 8000 rokov

2022-01-18  (03:18)
Pred naším veľvyslanectvom v Budapešti v októbri 2008 sa objavili medzi inými aj transparenty extrémistov s anglickým nápisom „HOMELESS BASTARDS", t. j. bezdomoveckí kríženci neznámeho pôvodu. Koho označovali, resp. komu boli tieto transparenty adresované? Veď ani v Maďarsku, ani na Slovensku absolútna väčšina obyvateľstva angličtine nerozumie. Mal to byť nejaký maďarský trik? Pravdepodobne áno, ale asi im nevyšiel.


Dzurinda: Csáky pomáha Ficovi

2022-01-13  (01:55)
Mikuláš Dzurinda dnes ostro skritizoval svojho pozičného partnera, predsedu SMK Pála Csákyho. Naznačil, že Csáky nepriamo pomáha politike vlády Roberta Fica. Dzurinda si dnes nedával servítku pred ústa a pustil sa do Pála Csákyho a jeho politiky: "Neraz sa mi zdá, že Csáky potrebuje Slotu a Slota Csákyho. A keď to Csáky chce osoliť, potrebuje Orbána!" SMK sa k tomu odmietla vyjadriť. "Dnešnú tlačovku SDKÚ-DS nebudeme komentovať," reagovala pre spravodajský portál Aktuality.sk hovorkyňa SMK Eva Dunajský. Podobne pre Aktuality.sk reagovala aj SNS: "Vyjadrenie pána Dzurindu komentovať bližšie nebudeme - každý politik, keď mu dochádza agenda, účelovo využíva meno predsedu SNS Jána Slotu na pritiahnutie pozornosti médií i občana."


Gorbačov kritizuje demokraciu v Rusku

2022-01-14  (20:58)
Posledný sovietsky líder Michail Gorbačov v pondelok kritizoval demokraciu v Rusku. Podľa jeho názoru nedávne komunálne voľby v krajine "sa zmenili na výsmech a celý systém je chybný." Gorbačov to povedal potom, ako víťazstvo vládnej strany Jednotné Rusko na čele s premiérom Vladimirom Putinom v miestnych voľbách spochybnili tri opozičné strany pre podozrenie z podvodu a opustili parlament.


Fico: máme len dve možnosti

2022-01-12  (12:24)
Premiér Robert Fico (Smer-SD) potvrdil, že Bratislava zablokuje v Rade EÚ Českom presadzovanú výnimku nedotknuteľnosti takzvaných Benešových dekrétov v lisabonskej zmluve, ak sa nebude vzťahovať aj na Slovensko. Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) sa však dnes vyjadril miernejšie - Slovensko podľa neho musí mať rovnakú právnu ochranu ako Praha, ale vyhrážať sa Česku vetom odmietol. "Máme len dve možnosti. Buď budeme v Európskej rade vetovať český návrh, alebo budeme trvať, aby sa vzťahoval aj na Slovensko," vyhlásil vo videokomentári na svojej webovej stránke Fico. Premiér zdôraznil, že prezidentské dekréty sú trvalou súčasťou českého, ako aj slovenského právneho poriadku. Dekréty po druhej svetovej vojne okrem iného upravovali vyvlastnenie majetku ľudí, odsunutých z vtedajšieho Československa. Išlo najmä o obyvateľov nemeckej národnosti.


Most a SMK majú menej ako 5 %

2022-01-18  (06:19)
Ak by sa parlamentné voľby konali v septembri, do Národnej rady SR by sa nedostala Strana maďarskej koalície (SMK), ani Most-Híd. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1142 respondentov realizovala od 31. augusta do 27. septembra agentúra Median SK. Z respondentov, ktorí v prieskume nevylúčili svoju účasť na voľbách a vedia, koho budú voliť, boli odpovede opýtaných nasledovné: 42,9 % respondentov by svoj hlas dalo Smeru, na druhom mieste s 16,3 % by skončila SDKÚ, tretie KDH s 10,8 % a štvrtá SNS s 9,8 %. Nasledujú ĽS-HZDS 7,8 %, SMK 4,6 %, Most 3,1 % a SaS 2,8 %. Podpora žiadnej ďalšej strany ani hnutia by nepresiahla jedno percento.


Gašparovič, nerozprávaj po slovensky!

2022-01-15  (09:05)
Rumunská polícia zatkla v sobotu deväť členov organizácie Sedmohradská maďarská mládež (EMI), ktorí chceli zorganizovať improvizovanú demonštráciu počas návštevy slovenského prezidenta Ivana Gašparoviča v meste Salonta. Informovala dnes o tom maďarská tlačová agentúra MTI. Prezident SR v Salonte navštívil sídlo slovenského honorárneho konzula. Predseda organizácie EMI v meste Oradea Tamás Lovassy uviedol, že v štýle tzv. flashmobu, bleskovej improvizovanej akcie, chceli zdvihnutím niekoľkých transparentov protestovať proti slovenskému jazykovému zákonu na znak solidarity k slovenským Maďarom.


Fico chce tiež výnimku

2022-01-12  (12:23)
Slovenský premiér Robert Fico v nedeľu naznačil, že ak Česko získa výnimky z Charty ľudských práv pri ratifikácii Lisabonskej zmluvy, Slovensko ich bude požadovať tiež. Predseda slovenskej vlády v relácii Otázky Václava Moravca v Českej televízii vysvetľoval slovenský postoj v situácii, keď Česko na popud jeho prezidenta bude zrejme žiadať istotu, že Benešove dekréty ostanú v platnosti, respektíve že ich Lisabonská zmluva neprelomí a nevzniknú tým prípadné majetkové nároky sudetských Nemcov voči Slovensku respektíve časti maďarských občanov voči Slovensku. Slovenský premiér bol so štúdiom s moderátorom Václavom Moravcom a jeho hosťom expremiérom Jiřím Paroubkom spojený telemostom.


Orbán chce novú budúcnosť pre Maďarov

2022-01-18  (07:35)
Spoločné plánovanie budúcnosti Maďarov žijúcich v Karpatskej kotline a položenie slovensko-maďarských vzťahov na nové základy avizoval dnes v Rimavskej Sobote na 9. Republikovom kongrese SMK predseda Maďarského občianskeho zväzu - Fidesz Viktor Orbán. "Ak dostaneme (Fidesz) dôveru od maďarských voličov, navrátime stratenú dôveru v Maďarsko a maďarskú vládu, začneme spoločné plánovanie budúcnosti Maďarov žijúcich v Karpatskej kotline. Slovensko-maďarské vzťahy položíme na nové základy, ktorých princípom bude sloboda, vzájomná úcta a európske hodnoty," povedal maďarský opozičný politik, ktorý sa na kongrese zúčastnil ako hosť. Orbán v prejave, ktorý delegáti kongresu niekoľkokrát prerušili mohutným potleskom, vyzval Maďarov žijúcich na Slovensku, aby sa hlásili k svojej národnosti "aj v časoch, keď to neprináša žiadne výhody".


Havel: Revolúciu dokončia až naši vnuci

2022-01-14  (22:28)
Mal rovnaký sveter a ošúchané nohavice ako pred 20 rokmi, keď vystúpil na pódiu pražského Divadla Na zábradlí. V zmenu však veril menej ako v roku 1989. „Hlboko som sa mýlil, keď som si myslel, že sa pomery zmenia skôr,“ povedal podľa českých médií bývalý disident a československý exprezident Václav Havel. Ideály nežnej revolúcie sa podľa neho uskutočnia najskôr o 30 až 40 rokov, s nástupom vnukov súčasných elít.


Fico pod Hríbovou lampou

2022-01-12  (12:24)
Premiér Robert Fico vo štvrtok v diskusnej relácii televízie Joj Pod lampou potvrdil, že v parlamentných voľbách na budúci rok chce viesť ako predseda Smeru stranu do volieb. A chce voľby vyhrať. Pod lampu premiéra pozval moderátor Štefan Hríb. Témou malo byť založenie strany Smer, jej pôsobenie vo vláde a v čase krízy. Diskusia sa začala futbalovou témou, Hríb neobišiel ani výročie Novembra. Fico v podstate znova potvrdil, že 17. november nebol preňho veľkou zmenou. "Zmeny majú hlboké racio, tie zmeny treba hľadať v iných krajinách ako bolo Československo," povedal Fico. "Nemôžeme si myslieť, že sa stretla skupinka ľudí a zmenila históriu."


Prečo je televízia nepozerateľná?

2022-01-16  (11:36)
Súkromné televízie vo východnej Európe majú výnimočné poslanie. Z ich programovej skladby sa na nás valí záplava zla. Útočia na nás programy snažiace sa rozkladať celú spoločnosť, podsúvať nám neschopnosť a presviedčať nás o našej zaostalosti. Programy propagujúce hlupákov a stotožňujúce ich s celým národom. Zradu a kolaborantstvo povyšujúce na česť a váženosť, zatiaľ čo akákoľvek národná myšlienka je znevažovaná, aby človek ani nepomyslel zvýhodniť vlasť pred zahraničným kapitálom. Systematická debilizácia nastupujúcej generácie spojená s propagovaním zla, aby si ho už nik nevšímal. Každý večer sa televízii podarí získať “otrasné” zábery ako podpálili psa, “šokujúce” zábery ako 13ročná mala orálny sex a videonahrávka koluje po škole… a pod. Cielenú propagáciu takýchto veci nezakryje ani moderátorka ktorá sa pritom tvári zdesene, zatiaľ čo inkriminované zábery ponúka divákom.


Smutný koniec pobaltského tigra

2022-01-13  (12:51)
Pobaltské štáty sú na pokraji ekonomického kolapsu. Čo urobili zle? Pozrime sa na príklad Lotyšska. Začiatkom 90. rokov spravila krajina veľmi radikálne reformy, pretože nemala inú možnosť. Tie boli veľmi úspešné - nie neprávom boli pobaltské štáty dávané za príklad. Ani z dnešného pohľadu nemožno nájsť mnoho chýb.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |