Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hnutie Dobrá sila – projekty<br/><br/> - Chelemendik.sk - archív

Hnutie Dobrá sila – projektyPetrohradskí komunisti: Avatar je plagiát

2022-01-17  (07:19)
Množstvo oponentov holywoodského veľkofilmu Avatar rozšírili i členovia organizácie zvanej Petrohradskí komunisti, ktorí vyzvali na vydanie medzinárodného zatykača na režiséra filmu Avatar Jamesa Camerona. Dôvodom je podľa nich "elementárna krádež sovietskeho intelektuálneho vlastníctva", ktorého sa Cameron natočením svojho úspešného filmu dopustil. "Plagiátor" Cameron podľa hovorcu Petrohradských komunistov Sergeja Malinkoviča "vykradol filmy a knihy tvorcov sovietskej vedecko-fantastickej literatúry", napríklad bratov Strugackých či Ivana Jefremova. Podľa hovorcu by Cameron "nielen na ktoromkoľvek ruskom letisku , ale v ktorejkoľvek inej krajine, ktorá je členom Interpolu, mal byť zatknutý".


Ako šetriť počas krízy

2022-01-17  (23:30)
Bez ohľadu na to, ako to prijmeme, podľa všetkého sa zdá, že rok 2010 bude z ekonomického hľadiska ešte horší v porovnaní s rokom 2009. Nezamestnanosť sa bude zvyšovať. Bude rásť počet rodín a jednotlivcov, ktorí budú mať hlboko do vačku. Preto sme sa rozhodli pre vás pripraviť sériu stručných motivačných článkov zameraných na základy ekonomickej gramotnosti. Tento prvý z nich bude nabádať k striedmosti, k antikonzumizmu, ktorému „vyspelý“ svet podľahol. Väčšina odborníkov sa totiž chladne domnieva, že ľudia disponujú dostatkom financií, len ich iracionálne míňajú a tak sa dostávajú do úzkych. Takže nech nasledujúce rady v bodoch sú pre vás inšpiráciou. Je na vás, čo si vezmete k srdcu.


Maďarská armáda zbrojí

2022-01-13  (01:51)
Naša armáda je podľa predsedu SNS Jána Slotu pomaly nebojaschopná, ale v Maďarsku zbroja a robia výcvik násilného prechodu Dunaja. "Maďarská republika je po ekonomickej stránke v katastrofálnom stave. Keby nedostali pôžičku z Medzinárodného menového fondu by už skrachovali. Napriek tejto dobe oni vyzbrojujú intenzívne svoju armádu. Kúpili nových štrnásť stíhačiek Grippen švédskej výroby, ktoré sú špičkové. Proti komu to kupujú? My sme si nemohli dovoliť kúpiť ani len krídlo, nie to ešte novú stíhačku. My pomaličky rozpúšťame armádu," uviedol Slota.


Sulík: Viesť by nás mohla Radičová

2022-01-18  (01:43)
Šéf mimoparlamentnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík si vie predstaviť na poste lídra prípadnej dvojkoalície s opozičnou SDKÚ bývalú poslankyňu parlamentu Ivetu Radičovú. Novinárom na tlačovej besede povedal, že podmienka výmeny lídra prípadnej dvojkoalície týchto strán je seriózna. Reakcia SDKÚ, ktorá ju označila za neserióznu, ho prekvapila. Ak Dzurinda lídrom zostane, zrejme to bude znamenať koniec predvolebnej spolupráce, pripustil Sulík.


SaS nechce Dzurindu

2022-01-17  (20:29)
Bratislava. Predstavitelia opozičnej SDKÚ-DS nepovažujú odpoveď mimoparlamentnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) na ponuku vytvoriť spoločnú koalíciu za serióznu. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval podpredseda strany Ivan Mikloš s tým, že ak nepríde iná, SDKÚ-DS to bude považovať za odmietnutie. SaS je totiž ochotná ísť do tohto projektu len vtedy, ako volebným lídrom nebude Mikuláš Dzurinda. Mikloš tvrdí, že ak SDKÚ-DS dostane serióznu odpoveď, je pripravená rokovať. "Nakoniec my sme s tou ponukou prišli v záujme zjednotenia stredo-pravých síl," upozornil.


Nebojaschopnosť Slovákov je smrtonosná

2022-01-16  (07:59)
"V podstate máme 20-tisíc mužov v armáde, ale z toho je možno bojaschopná jedna štvrtina. Aj to pochybujem, že toľko, čo je hrôzostrašné číslo. To je nič. Veď nás tu pozabíjajú čapicami. Aj to pochybujem, že by sme postavili 5 000 ľudí, že by sme vedeli niečo brániť," vyhlásil Slota. Slovenské letectvo je podľa Slotu málo vycvičené. Letci majú nalietané málo hodín. "To zaváňa tým, že keby na nás niekto zaútočil, tak skončíme do troch dní," hovorí predseda SNS.


Ukrajina: "Všetci majú za ušami"

2022-01-14  (21:11)
Voľby väčšinou znamenajú zmenu. Ozdravenie politickej atmosféry. Tie ukrajinské, prezidentské, ktorých prvé kolo sa uskutoční 17. januára, však mnohí Ukrajinci za také nepovažujú. "Už aj preto, že väčšina kandidátov má plné ústa morálky, a pritom všetci majú za ušami," povedal pre Pravdu Vadim Chmara z Dnepropetrovska, ktorý pravoslávne sviatky trávi na Slovensku. "Podľa toho, čo vidím a čítam, nečestný politik sa správa ako neohrabaný zlodej v tmavej uličke a čestný zase ako prefíkaný vreckár. A mne sa ani jeden nepáči," dodal skepticky. Podľa neho politické preťahovanie lanom, na ktoré doplácajú milióny Ukrajincov klesajúcou životnou úrovňou, sa skončí až vtedy, keď vraj "oranžoví revolucionári pochopia, že nemôžu ignorovať modro-bielu opozíciu, a, naopak, tá si uvedomí, že ak slepý vedie slepého, tak obaja môžu padnúť do jamy".


Rada Európy prešetrí WHO

2022-01-14  (23:35)
Rada Európy začne v januári 2010 s vyšetrovaním úlohy farmaceutických spoločností v rozvirovaní globálnej kampane prasacej chrípky, sústreďujúc sa hlavne na úroveň vplyvu famaceutického priemyslu na Svetovú zdravotnícku organizáciu. Výbor EP pre zdravotníctvo už neanonymne schválil príslušnú rezolúciu. K tomuto kroku už dávno malo dôjsť kvôli transparentnosti "zlatého trojuholníka" - vzťahu medzi Svetovou zdravotníckou organizáciou, farmaceutickým priemyslom a akademickými vedcami, ktorý má už na svedomí milióny poškodených životov, dokonca aj úmrtí.


Mečiar: optimálna vláda je Smer a HDZS

2022-01-18  (11:07)
Optimálne by podľa predsedu HZDS Vladimíra Mečiara bolo, keby budúcu vládu tvorili Smer a HZDS. "Je známa moja téza o povahe budúcej koalície, už nie traja, ale dvaja. Najoptimálnejšie by bolo, keby vládu tvorili Smer a HZDS. Podmienka je, že by podpora ľudí narástla tak, aby sme mohli spolu vytvoriť nadpolovičnú väčšinu a z tej nadpolovičnej väčšiny aspoň stabilných 78 mandátov. Inak by tá stabilita veľká príliš nebola. Ak by bola väčšina a podpora ľudí takáto, môžeme uvažovať o takejto myšlienke," uviedol Mečiar.


Prejde Maďarsko na prezidentský systém?

2022-01-13  (02:48)
Maďarské opozičné hnutie Fidesz chystá zmeny v ústave a možno aj zavedenie prezidentského systému, ak drvivo vyhrá jarné parlamentné voľby, ako sa očakáva. Vo volebných preferenciách má zatiaľ Fidesz prevahu 61 percent oproti 21 percentám konkurenčných, zatiaľ vládnych socialistov, a pretože tento rok sa v Maďarsku konajú aj prezidentské a komunálne voľby, nemožno vylúčiť, že pravicová formácia Viktora Orbána získa úplne všetko. Napísal to denník Sme. "Maďarsko potrebuje úplnú obnovu," vyhlásil v novoročnom posolstvo očakávaný budúci premiér Orbán.


Kríza má mravné príčiny

2022-01-13  (01:27)
V našej spoločnosti sa podľa arcibiskupa Bratislavskej arcidiecézy Stanislava Zvolenského objavuje vnútorný strach pozrieť sa pravde do očí. „Aj v čase krízy sa v minulosti hovorilo, že je zapríčinená mravnými príčinami, že je to mravná kríza. Priznanie, že za krízou sú mravné príčiny, je bolestné, pretože by to znamenalo priznať, kto má čo zmeniť,“ uviedol arcibiskup v rozhovore pre agentúru SITA. Podľa neho ide o zmenu v živote ľudí nielen na tých nižších stupňoch, ale predovšetkým na vyšších, teda tých, ktorí riadia financie, ekonomiku alebo politické pohyby v spoločnosti. „Naša spoločnosť je poznačená strachom pozrieť sa pravde do očí a tento strach nás vedie, že pozývanie hľadať pravdu o sebe, ktoré vo svojom svedomí počúvame, chceme prehlušiť, chceme ho prekryť vonkajšou príjemnosťou, ku ktorej máme ešte príležitosť. Napriek kríze nám stále nechýbajú peniaze, aby sme všeličo zaujímavé pre seba kúpili alebo zažili, aby sme tak odbehli od vlastného vnútra,“ zdôraznil Zvolenský.


V srdci Európy - nové Kosovo

2022-01-12  (12:45)
Chorvátsky prezident Stiepan Mesič varoval pred dôsledkami možného rozpadu Bosny a Hercegoviny, najmä pred snahou bosnianskosrbského premiéra Milorada Dodika usporiadať referendum o vystúpení Republiky srbskej z Bosny a Hercegoviny. Ak by k tomu došlo, odpadli by aj bosnianski Chorváti a "zostal by islamský štát, ktorý by sa v nepriateľskom prostredí stále viac radikalizoval a prežíval by len vďaka podpore fundamentalistických moslimských režimov". Mesič to vyhlásil v rozhovore pre agentúru APA.


Slota: Maďari chystajú autonómiu

2022-01-13  (12:45)
Maďari sa podľa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu chystajú vytvoriť politickú autonómiu na území južného Slovenska a následne vyhlásiť referendum o odtrhnutí týchto území. "Oni sa všetci chystajú. A my sa pozeráme ako zaspatá šípová Ruženka na tieto prípravy. My sme ako jahnence pred zakáľačkou. Ani nezamečíme, len stojíme a pozeráme sa ako tie ovečky," vyhlásil Slota. SNS podľa Slotu nechce byť vnímaná v polohe nejakého štváča alebo že by členovia SNS nenávideli maďarský národ. "V žiadnom prípade to nie. My vnímame maďarský národ ako hociktorý iný národ EÚ. Myslím, že máme priateľské vzťahy a som rád, že medzi ľuďmi tieto priateľské vzťahy sú. Žiaľ, politická špička Maďarskej republiky a je jedno, či to bolo monarchistické Uhorsko, Rakúsko-Uhorsko alebo komunistické vládnutie Maďarskej republiky rád, či to boli komunisti, teraz maďarskí sociálni demokrati alebo FIDESZ, títo všetci majú jedného menovateľa a to je veľkomaďarský šovinizmus. Všetci jednotne," zdôraznil predseda SNS.


Väčšina chce surfovať zadarmo

2022-01-15  (17:03)
BRATISLAVA. Za online informácie na webových stránkach zameraných na spravodajstvo, zábavu a všeobecné informácie ako je napríklad Wikipédia, je ochotných platiť iba 13 % užívateľov s domácim prístupom na internet. Poplatok za obsah bez akejkoľvek reklamy by akceptovalo 8 % opýtaných a 5 % by dokonca zaplatilo aj za prístup k obsahu s reklamou. Väčšina, a to 80 % "surferov" na webe chce aj naďalej využívať internet zadarmo. Vyplýva to z medzinárodného prieskumu spoločnosti GfK o používaní internetu v 16 európskych krajinách a USA.


KDH prežije HZDS, tvrdí Figeľ

2022-01-18  (11:07)
KDH vraj nie je postavené len na jednej postave, na svojom predsedovi, ale na presvedčení ľudí. Mečiar im odkazuje, aby sa nehrali na svätých. Podľa predsedu strany Jána Figeľa KDH prežije ĽS-HZDS a aj Smer-SD, ak budú postavené okolo jednej osoby ako dnes. „Čo bude s ĽS-HZDS bez Vladimíra Mečiara? A či bude vôbec bez Vladimíra Mečiara? KDH prežije ĽS-HZDS, ako to vyjadril prvý predseda KDH Ján Čarnogurský. Myslím si, že už je to evidentné a prichádza to postupne. Som presvedčený, že KDH prežije aj Smer-SD, ak Smer-SD zostane tak postavený, tak definovaný ako je dnes. Okolo osoby, okolo jeho spôsobu výkonu moci. Istý otáznik možno klásť aj nad inými pokusmi v politike,“ vyhlásil v rozhovore pre agentúru SITA Figeľ.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |