Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hnutie Dobrá sila – projekty<br/><br/> - Chelemendik.sk - archív

Hnutie Dobrá sila – projektyRusi otestovali novú stíhačku

2022-01-14  (08:05)
Ruská stíhačka piatej generácie sa prvýkrát vzniesla do vzduchu. Let bol podľa výrobcu Suchoj úspešný. Ruské ministerstvo obrany plánuje nový stroj nakupovať od roku 2015. Nová ruská stíhačka má byť odpoveďou na americké lietadlo F-22 Raptor, ktoré je však už zaradený do americkej výzbroje. Prvý let Raptor absolvoval pred viac ako desiatimi rokmi, v roku 1997. "Dnes sa v Komsomoľsku uskutočnil prvý let lietadla piatej generácie. Trval približne 45 minút a prebehol normálne. Lietadlo si viedlo veľmi dobre. Všetky naše očakávania od prvého letu sa splnili. Premiéra bola úspešná," povedala televízii Rossija 24 hovorkyňa spoločnosti Suchoj Olga Kajukovová.


Dzurinda si trúfa na 20 percent

2022-01-12  (11:51)
BRATISLAVA. Predseda najsilnejšej opozičnej strany SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda si je istý, že jeho politický subjekt dokáže vo voľbách do Národnej rady SR získať aj cez 20 percent hlasov. Uviedol to na dnešnej konferencii bratislavského Regionálneho zväzu SDKÚ-DS. "Niekedy sa zdá, že voľby vyhrávajú prieskumy verejnej mienky. Pre ich fanúšikov chcem preto ponúknuť príklad z týchto týždňov. Boli tri prieskumy, v dvoch máme 15 percent. Z tých 15 sa dá ísť na desať, ale aj na 20. Som si tým absolútne istý, že vieme potiahnuť aj cez 20," vyhlásil.


Focus: Sulík má len 5,1 %

2022-01-12  (12:28)
Najnovší prieskum agentúry Focus nepotvrdil výrazný nárast popularity mimoparlamentnej strany Sloboda a Solidarita (SaS). V sonde SaS získala 5,1 percenta hlasov rozhodnutých voličov, kým v obdobnej ankete agentúry MVK vyšla strana so ziskom 9,2 percenta hlasov priaznivcov.Oba prieskumy spoločnosti robili zhruba v rovnakom čase v januári. Pozorovatelia už skôr upozornili, že výsledky jedného prieskumu neznamenajú skutočnú a stabilnú obľúbenosť SaS.


Dzurindu požiera vlastná minulosť

2022-01-14  (16:30)
S Dzurindovou SDKÚ to vyzerá zle. Obvinenia, ktoré s veľkou chuťou zverejnil premiér, sa už nedajú odbiť ako politická hra. A výmysly. Pretože sú príliš, príliš vážne. SDKÚ má opäť na krku staré drsné podozrenia - že bola financovaná darebáckym spôsobom. Schéma vyzerá jednoducho. SDKÚ nebola platená z kapitálu sponzorov a mecenášov, ako to bolo v prípade Smeru. Peniaze mala podľa premiéra nasávať z vlastnej siete straníckych agentov - a agentúr - ktorí zakladali tajné kontá v zahraničí. A prelievali z nich peniaze do strany. Zdrojom tohto straníckeho kapitálu boli pravdepodobne provízie za štátne zákazky a privatizáciu. S tým, že časť "čiernych fondov" sa mala následne legalizovať cez fingované pôžičky a fiktívnych darcov SDKÚ. Zvyšok zrejme ostal na súkromných účtoch kdesi v karibských daňových rajoch.


Obamov prejav nepomôže

2022-01-18  (02:29)
Washington 27. januára – Správa o stave Únie, ktorú americký prezident Barack Obama prednesie v stredu večer miestneho času v Kongrese, zrejme len ťažko zmení negatívny názor Američanov na ekonomickú krízu v krajine. Podľa najnovšieho prieskumu spravodajskej stanice CNN považujú až tri štvrtiny Američanov súčasné obdobie za ekonomicky najhoršie v ich živote. Nadšenie zo zvolenia nového prezidenta sa vytratilo a stredná vrstva považuje dopady stimulačného ekonomického balíčka za nedostatočné.


Úspech iba cez politiku

2022-01-18  (04:39)
Najmä vzdelanie, usilovná práca a ochota riskovať rozhodovali o životnom úspechu pri vzniku Slovenskej republiky v roku 1993. V posledných rokoch sa k tomu významne pridružili politické známosti a prosperujúci región. Také sú závery reprezentatívneho výskumu o sociálnych nerovnostiach. Sociológovia porovnávali údaje z rokov 1988, 1993 a 2009. Na sklonku éry socializmu bolo rozhodujúcim faktorom na dosiahnutie úspechu v živote poznať správnych ľudí vrátane politických konexií. V roku 1993 sa tento činiteľ dostal až na 7. miesto. Odvtedy však jeho význam vzrástol dvojnásobne.


Dzurindovi sa kráti čas

2022-01-13  (09:38)
Integrátorovi Dzurindovi sa kráti čas aj partneri Bratislava - Snahy predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu o zbližovanie či integráciu opozičných stredo-pravých politických zoskupení narážajú čoraz viac. S termínom blížiacich sa parlamentných volieb tak Dzurindovi čoraz viac tečie do jeho integračných topánok. Červená pre predvolebnú spoluprácu mu totiž svieti nielen pri strane Richarda Sulíka Sloboda a Solidarita, ale aj pri jeho najbližšom politickom partnerovi KDH. Kresťanskí demokrati, ako prvá politická strana, totiž už túto sobotu na Rade KDH schvália 150 mien na volebnej kandidátke. Akýkoľvek predvolebný postup Figeľa s Dzurindom je tak prakticky vylúčený.


Sulíkova raketa žerie státisíce

2022-01-13  (13:04)
Státisícami eur si šéf SaS Richard Sulík dláždi cestu k vysnívanému kreslu ministra financií v budúcej vláde. Podľa najnovšieho prieskumu by sa SaS prebojovala do parlamentu so ziskom vyše 9 percent. Voličov Sulík naháňa jednou z najdrahších kampaní v slovenskej politike. Strana už niekoľko mesiacov oblepuje krajinu svojimi bilbordmi. Nováčik na politickej scéne, ktorý vznikol pred rokom v marci, míňa tisíce eur na to, aby sa dostal do povedomia voličov pred júnovými parlamentnými voľbami. Sulík tvrdí, že len na bilbordy doteraz minul 220-tisíc eur. "Do volieb ešte niekoľko stotisíc minieme," reagoval.


Slováci šetria

2022-01-18  (10:35)
Bratislava - Hrozba straty zamestnania či zníženie mzdy stresuje Slovákov. Výsledkom je, že míňame menej a vytvárame si finančnú rezervu na horšie časy. Nie sme v tom sami. Vo finančnom strese sa v čase krízy ocitli obyvatelia celej strednej a východnej Európy. Potvrdzuje to analýza UniCredit Group. V súčasnosti podľa nej zaznamenávajú domácnosti v tomto regióne narastajúci finančný stres. A ten ovplyvňuje spotrebiteľské správanie ľudí. "Domácnosti na krízu reagovali znížením spotreby a zvýšením svojho sklonu k úsporám, napriek nižšej schopnosti úspor," konštatuje Federico Ghizzoni, riaditeľ Divízie strednej a východnej Európy skupiny UniCredit.


Koalícia SaS - Most nebude

2022-01-13  (00:27)
BRATISLAVA. Mimoparlamentné strany Most-Híd a SaS nevytvoria pred júnovými voľbami do Národnej rady (NR) SR spoločnú koalíciu. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informovali predsedovia strán Béla Bugár a Richard Sulík. Dôvodom je prieskum verejnej mienky, ktorý si dali v SaS urobiť s cieľom zistiť postoje ich voličov k prípadnému spojeniu týchto politických subjektov. Jej voliči totiž chcú, aby strany postupovali samostatne. "Až 30 percent našich voličov uprednostní, keď SaS pôjde osamote," vysvetlil Sulík. Strany však chcú naďalej spolupracovať.


Opozícia nejako zamrzla doma

2022-01-14  (02:18)
Kontroverzný podnikateľ Alojz Hlina – niečo ako folklóristickejší Dzurinda – v sobotu spojil politickú opozíciu. Predsedovia SDKÚ-DS, KDH, SaS, SMK, Most-Híd, OKS – to všetko v sobotu na námestí SNP v Bratislave. Tváre opozície pritiahli úbohé množstvo ľudí. Odhady sú od niekoľkých stoviek po jeden tisíc.


Belousovová je šokovaná

2022-01-14  (08:01)
Bratislava 25. januára (TASR) - Podpredsedníčka parlamentu Anna Belousovová (SNS) dnes listom požiadala ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smer-SD), aby sa zaoberal udelením titulu hrdinu Ukrajiny kontroverznému nacionalistickému lídrovi Stepanovi Banderovi. Situáciu by mal podľa nej riešiť napríklad pozvaním ukrajinského veľvyslanca či priamou osobnou iniciáciou voči Rade Európy a Európskemu parlamentu. Ako pre TASR reagoval hovorca MZV SR Peter Stano, o problematike možno diskutovať v rámci dialógu medzi parlamentom a vládou. Cez médiá na žiadosť Belousovovej šéf diplomacie reagovať nebude.


Skokan Sulík

2022-01-14  (22:57)
Sulíkov skok na 9 percent vyzerá neuveriteľne. A nepravdepodobne. Kým čísla agentúry MVK nepotvrdia ďalšie prieskumy, treba ich brať s rezervou. Doteraz mali nové liberálne strany (SOP, ANO, SF...) vždy vyššiu podporu na papieri ako vo voľbách. Reálna podpora Sulíkovej SaS dnes môže byť 4 - 7 percent. Napriek tomu má Sulík slušné predpoklady na zisk titulu skokan roka. Bez pomoci sponzorov, médií a "celebrít"... Pravdepodobnosť, že vo voľbách prekoná 5-percentnú hranicu, je každý mesiac vyššia.


Grécko ohrozuje euro

2022-01-15  (08:59)
BRUSEL. Grécke problémy s vysokým rozpočtovým schodkom ohrozujú euro a celú eurozónu. Uviedla to Európska komisia v tajnom dokumente, o ktorom informoval internetový server EUobserver s odkazom na nemecký týždenník Der Spiegel. Brusel znepokojuje najmä rast rozdielov medzi jednotlivými krajinami, ktoré vymenili národné meny práve za euro. To v predchádzajúcich dňoch viedlo niektorých analytikov k úvahám, že by Grécko, ktoré sa nebezpečne priblížilo k štátnemu bankrotu, mohlo eurozónu dokonca opustiť, čo však grécka vláda odmietla.


Mečiar o opozičných zadkoch

2022-01-15  (23:28)
Bratislava - Zavedením mýta príde Slovensko tento rok o 54 miliónov eur, vyhlásil predseda SDKÚ-DS v nedeľnej diskusnej relácii Slovenskej televízie O 5 minút 12. "Tento rok prinesú podľa vládnych zdrojov príjmy z mýta 180 miliónov eur, ale keď si zakalkulujeme, koľko zinkasuje firma, ktorá ponúkla najdrahšiu cenu, keď odpočítame zdroje z nálepiek a zníženie spotrebnej dane, tak nám vyjde strata v tomto roku 54 miliónov eur," uviedol Dzurinda. "Jediný, kto z toho má prospech, je firma, o ktorej vrabce v Bratislave čvirikajú už dlho, dlho, dlho, že pozostáva z mecenášov strany Smer, " podotkol predseda SDKÚ-DS.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |