Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Hnutie Dobrá sila – projekty<br/><br/> - Chelemendik.sk - archív

Hnutie Dobrá sila – projektyVoľby na Ukrajine sú sexi

2022-01-14  (07:58)
Štyri sporo oblečené mladé ženy vtrhli do volebného úradu jedného z kandidátov druhého kola ukrajinských prezidentských volieb Viktora Janukovyča a protestovali proti znásilňovaniu demokracie na Ukrajine. Informovala o tom agentúra AFP.


Radičová a Sulík - spolupráca?

2022-01-14  (07:49)
BRATISLAVA. Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík sa dnes vrátil z dovolenky na súostroví Maledivy a ešte dnes večer sa má stretnúť s podpredsedníčkou SDKÚ-DS Ivetou Radičovou. „Dohodli sme sa cez sms správy na stretnutí. Budeme rokovať o možnostiach spolupráce,“ povedal Sulík pre agentúru SITA. SaS odmietla vytvorenie predvolebnej koalície s SDKÚ-DS, ktoré ponúkol Mikuláš Dzurinda, a to práve pre osobu šéfa SDKÚ-DS. Dzurinda sa však v pondelok vzdal pozície volebného lídra po ataku premiéra Roberta Fica, ktorý pranieroval financovanie Dzurindovej strany. Sulík uviedol, že SaS sa bude pri rokovaniach s predstaviteľmi SDKÚ-DS zaujímať aj o túto kauzu.


Dzurindu má nahradiť jeho tieň

2022-01-12  (11:51)
Dzurinda to urobil zle. Stiahnuť sa z pozície volebného lídra a nahradiť sa vlastným tieňom, to je naozaj zúfalý plán. Ak mal Fico v pondelok hrču v hrdle a obavy z toho, čo príde, od stredy sa môže opäť uvoľniť. A pokračovať v rozbehnutej kampani namierenej na prehnité pozadie SDKÚ. Dzurindov pondelkový ústup by mal hlbší zmysel - a skutočné politické dôsledky - len v prípade, že by dopredu vysunul Radičovú. Jednak preto, že v jeho tíme je osvedčená volebná jednotka (od roku 2006). A potom preto, že Radičová stelesňuje zmenu, ktorú SDKÚ tak naliehavo potrebuje... Iste, Radičová nie je rodený politický líder. Po prehre v prezidentských voľbách preukázala nerozhodnosť, neskúsenosť a slabú odolnosť. Lenže - to teraz vôbec nie je podstatné. Podstatné je, že SDKÚ zrazila na kolená jej špinavá minulosť. Strana nutne, nutne potrebuje očistu. A na čele tvár nezaťaženú korupčnou minulosťou.


Hackeri ukradli emisné kvóty

2022-01-12  (12:40)
Podvodníci získali heslá mnohých spoločností a následne ukradli veľké množstvo emisných certifikátov. Tie predali ďalej a noví vlastníci nemusia nič tušiť. BERLÍN. Krádež dát veľkých rozmerov ochromila v polovici Európy registre emisných kvót. Podvodníkom sa podarilo ukradnúť emisné certifikáty, ktoré potom predali ďalej, tvrdí nemecký denník Financial Times Deutschland (FTD). Spolková agentúra pre životné prostredie (Umweltbundesamt, UBA) dnes pre agentúru DPA potvrdila krádež. Podľa informácií úrady, ktoré boli zasiahnuté útokmi, v súčasnosti vylepšujú svoje bezpečnostné systémy.


Moskva búra čierne stavby

2022-01-13  (02:04)
Do búrania stavieb postavených na čierno sa nikomu príliš nechce. Odvahu však našla moskovská radnica. Sľubuje zlikvidovať aj vily za milióny dolárov. Začala penzistami. Moskovská radnica sľúbila odstrániť čierne stavby v prírodných rezerváciách na okraji hlavného mesta Ruska. Buldozéry sa už zahryzli do chatiek penzistov a viliek ruskej strednej vrstvy v osade Rečnik na brehoch rieky Moskva. Starosta Jurij Lužkov upokojuje rozhorčenú verejnosť sľubmi, že nasledovať budú luxusné satelity s bytmi za milióny dolárov, v ktorých bývajú aj ministri Putinovej vlády.


Spojenci porcovali Nemecko

2022-01-13  (12:55)
Pred 65 rokmi sa v Jalte na Kryme konala druhá vrcholná konferencia tzv. "Veľkej trojky" - amerického prezidenta Franklina Roosevelta, britského ministerského predsedu Winstona Churchilla a predsedu Rady ľudových komisárov ZSSR Josifa Vissarionoviča Stalina. Hlavnými otázkami, o ktorých sa rokovalo, bolo usporiadanie sveta po druhej svetovej vojne, vzťah spojencov k Nemecku a Francúzsku, poľská otázka a vznik OSN. Najvyšší predstavitelia USA, ZSSR a Veľkej Británie sa stretli v období, keď víťazstvo spojencov nad nemeckou Tretou ríšou už bolo zrejmé. Na Jaltskej schôdzke pod krycím názvom Argonaut, ktorá prebiehala od 4. do 11. februára 1945, sa okrem Roosevelta, Churchilla a Stalina zúčastnili aj ministri zahraničných vecí troch spojeneckých štátov, vojenskí a civilní odborníci.


Fico vie príliš veľa

2022-01-12  (12:25)
Dzurindov rýchly pád Fica očividne zaskočil. A nahneval. Dokazujú to jeho podráždené reakcie. Namiesto víťazného pokriku zo Smeru počuť zlostné syčanie... Premiér sa dokonca neovládol a za nešťastie, ktoré ho postihlo, vynadal novinárom. "Veľmi vám vyhovovalo zložiť Dzurindu, aby ste mohli podporovať niekoho iného, kto bude efektívnejšie bojovať proti nám," posťažoval sa premiér. Netrafil síce adresáta, keďže za pádom Dzurindu nie sú médiá, ale paľba predsedu vlády na finančné pozadie SDKÚ... Ale inak je jeho výrok výstižný. Fico má po Dzurindovom úskoku obavy. A strach.


Fico má obavu o život

2022-01-18  (01:07)
BRATISLAVA. Premiér Robert Fico a predseda Smeru má strach o svoj život. Povedal to dnes po rokovaní koaličnej rady na otázku, prečo nezverejní všetky informácie o financovaní SDKÚ naraz. "Mám také veci, že niekedy mám strach, aby ma niekto nezastrelil. Rozumiete tomu? O také peniaze ide," povedal Fico. Fico zverejňuje informáciu o SDKÚ od minulého pondelka. Zatiaľ mal tri tlačové konferencie.


Dzurinda nebude kandidovať

2022-01-12  (11:51)
Bratislava 1. februára - Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda nebude kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. Oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii. Kto bude lídrom kandidátky najsilnejšej opozičnej strany, nekonkretizoval. "Rozhodujúcim stimulom pre mňa bolo to, že som pochopil, o akú obludnú hru sa Robert Fico pokúša," vyhlásil. Premiéra zároveň vyzval, aby sa s ním stretol v priamej televíznej debate. "Pekne a rád sa s ním porozprávam," zdôraznil. Témou volebnej kampane nemôže byť podľa Dzurindu "kamufláž Roberta Fica".


Parlament bude rokovať o SDKÚ

2022-01-13  (02:33)
Podozrivé peniaze SDKÚ napokon preperie parlament. Premiér Robert Fico (Smer) v nedeľu ohlásil mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa majú poslanci zaoberať financovaním najsilnejšej opozičnej strany. SDKÚ za tým vidí nečestnú hru krátko pred parlamentnými voľbami. Fico chce v Národnej rade nechať odvolať jej podpredsedu Milana Horta z SDKÚ. "Keď sa preukáže, že klamal," vyhlásil premiér v nedeľu večer v televízii TA3. Hort mal povedať, že žiadna zo spoločností , ktoré požičiavali SDKÚ peniaze, nebola priamo napojená na privatizáciu. Podľa Fica prepojenie existuje. Spoločnosť Diamonds Hotels, ktorá za Dzurindovej vlády získala lukratívny hotel Forum v centre Bratislavy, sídli na rovnakej adrese v Londýne ako schránkové spoločnosti blízke SDKÚ. Ide o firmy Destor Investment a Allied Wings, od ktorých mala SDKÚ miliónové pôžičky.


Bratislavčania zarábajú o tretinu viac

2022-01-12  (10:45)
BRATISLAVA. V Bratislavskom kraji dosiahla v 1.-3. štvrťroku 2009 výška priemernej nominálnej mesačnej mzdy na jedného zamestnanca 1051,84 eura. Medziročne vzrástla o 3,6 % a pri zohľadnení 2-% miery inflácie vzrástla reálna mzda o 1,6 %. V porovnaní s priemerom v SR 808,15 eura bola mzda vyššia o 30,2 % a oproti Prešovskému kraju s najnižším priemerom 620,58 eura až o 69,5 %. Podľa Pracoviska Štatistického úradu SR v Bratislave ešte väčšie rozdiely v priemernej mzde sú medzi jednotlivými okresmi hodnoteného kraja. Najvyššia mesačná mzda 1105,18 eura bola v okrese Bratislava IV, najnižšia 710,88 eura v Pezinskom okrese.


Bandera - vrah, a nie hrdina

2022-01-14  (18:17)
Bandera a národný hrdina? Nepochopiteľné. Otrasné. Tak reagujú na správy zo susednej Ukrajiny ľudia v Zboji, Novej Sedlici, Kolbasove a ďalších dedinách severovýchodného Slovenska. Všade tam vyčíňali po vojne ozbrojené skupiny, známe pod názvom banderovci. Nakoniec musela proti nim zasiahnuť armáda.


Mikloško možno podporí Most

2022-01-14  (07:44)
BRATISLAVA. Bývalý člen KDH a jeden zo zakladateľov Konzervatívnych demokratov Slovenska (KDS), František Mikloško, možno bude v júnových parlamentných voľbách kandidovať na kandidačnej listine strany Most-Híd. Medzi Most-Híd a KDS prebiehajú rokovania o možnej predvolebnej spolupráci. "Ak prebiehajú politické rokovania medzi stranami o volebnej spolupráci, tak akékoľvek predčasné informácie by mohli túto spoluprácu zmariť," povedal dnes pre agentúru SITA predseda KDS Vladimír Palko.


Skutočný príbeh Avatara

2022-01-16  (13:13)
V najnovšom filme Jamesa Camerona s názvom "Avatar" bojuje mimozemský kmeň domorodcov na vzdialenej planéte za záchranu svojho domova, lesa, pred ľudskými votrelcami, ktorí prišli ťažiť nerastné suroviny na ich planéte. Ťažobná firma si tam priviezla bývalých vojakov kvôli "bezpečnosti" a nezastavuje sa pred ničím, dokonca ani genocídou jej nerobí problém, aby zabezpečila zisky pre svojich akcionárov. Zatiaľ čo Cameronov film sa odohráva na planéte, kde sa nachádzajú šesťnohí nosorožci a masívne lietajúce jašterice, boj medzi korporáciami a domorodými ľuďmi je sotva science fiction. Desaťročia skutočné domorodé kmene po celom svete konfrontovali korporácie - ťažbárske, drevárske, ropné - ktoré boli odhodlané vykorisťovať ich územia. Tieto korporácie majú obyčajne, podobne ako tá z filmu, podporu od vlády a prístup k "bezpečnostným zložkám", niekedy v podobe bývalých vojakov alebo štátnej polície. Napriek tomu na rozdiel od filmu, v ktorom domorodá skupina víťazí nad firmou a vojenskými votrelcami, príbehy zo skutočného života domorodých kmeňov končia len zriedka spravodlivo: od Peru po Malajziu a po Ekvádor, ich boj pokračuje ďalej.


Opička tromfla finančníkov

2022-01-14  (16:26)
Najlepším hráčom na burze môže byť aj cirkusová opička. Vyplýva to z experimentu, ktorý uskutočnil ruský hospodársky časopis Finans. Balík akcií, ktorý náhodne vybralo zvieratko, počas roku dosiahol vyššie výnosy ako väčšina renomovaných investičných fondov. Opička Lukerija z jedného moskovského divadla si pred rokom za prítomnosti svojej cvičiteľky a deviatich finančných expertov vybrala osem z 30 kociek reprezentujúcich ponuku akcií na burze. Medzi ne bol rozdelený virtuálny milión rubľov. Ďalších dvanásť mesiacov redaktori časopisu sledovali, ako sa darí opičkiným „investíciám“ na moskovských burzách RTS a MMVB.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |