Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusie - Chelemendik.sk - archív

Sergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieUkrajina sa môže rozpadnúť

2022-01-18  (16:09)
„Ak Ukrajina nebude federáciou, môže sa onedlho rozdeliť na šesť jednotlivých štátov“. Vyhlásil to kandidát na ukrajinského prezidenta Sergej Ratušňak, užhorodský primátor. „Prakticky každá z oblastí Ukrajiny predstavuje jednotlivú subkultúru. Okrem zakarpatskej, černoveckej a krymskej existuje ešte niekoľko desiatok subkultúr. Ak sa nebudeme vnímať ako jednotný národ, pekný a neopakovateľný v svojej rôznorodosti – potom sme ako národ ani nevznikli. Lepší variant pre nás predstavuje scenár Juhoslávie, aby sa všetko udialo bez krvi, inak bude krvavý“, vyhlásil Ratušňak.


Rusko usilovalo o krach Ameriky

2022-01-19  (03:18)
Rusko presviedčalo Čínu, aby rozpútala finančnú vojnu proti Spojeným štátom v roku 2008, len čo vypukla úverová kríza úrovne subprime. S týmto senzačným vyhlásením vystúpil exminister financií Henry Paulson v svojej knihe Na pokraji, ktorá sa dnes dostáva na pulty kníhkupectiev. Podľa jeho slov, ruskí lídri prehovárali čínsku vládu, aby sa zbavila obligácií najväčších amerických hypotekárnych spoločností Fannie Mae and Freddie Mac. To by vyprovokovalo krach amerického finančného systému a prinútilo by americkú vládu vložiť miliardy dolárov do záchrany týchto spoločností, píše sa dnes v The New York Post.


Obamu zvrhli z piedestálu

2022-01-17  (21:39)
Američania zvrhli Obamu z piedestálu Prvá správa Baracka Obamu v Kongrese, v ktorej oboznámil verejnosť o stave únie, amerických novinárov nijako nenadchla. Podľa ich názoru, Obama už nie je tým energickým politikom, akým sa zdal pred rokom. Predvolebný slogan Potrebujeme zmenu, viedol iba k jednej zmene – prezident už nemá predošlé ambície. Barack Obama 27. januára vystúpil so svojou správou v Kongrese O stave únie – prvou, odkedy nastúpil do funkcie amerického prezidenta. V svojom prejave sa dotkol azda všetkých problémov, ktorým americká administratíva musí čeliť- počínajúc nezamestnanosťou, až po rozdelenie moci medzi republikánmi a demokratmi. Americká tlač však tvrdí, že to nebolo postačujúce. Keď Obama hovoril o zákonodarných iniciatívach, nenavrhol ani jeden konkrétny plán činnosti, nestanovil nijaké termíny a nedal ani jednu inštrukciu, ktorá by sa týkala toho, ako on sám vidí konečný stav reforiem. Nebolo to však nič neočakávané. Napriek tomu, že kongresmani upozorňovali na to, že od Obamu čakajú presne sformulované inštrukcie, zástupcovia Bieleho domu vopred oznámili, že konkrétne návrhy Obama v svojej správe, zrejme nepredloží.


Kara-Murza: spravodlivosť existuje

2022-01-19  (03:15)
Sergej Georgievič Kara-Murza: „Viem, že spravodlivosť existuje!“ Exkluzívny rozhovor pre portál chelemendik.sk Sergej Chelemendik: Veríte v spravodlivosť? Ako by ste stručne definovali spravodlivosť, v akom vzťahu vystupuje spravodlivosť v súvislosti s historickým procesom? Sergej Kara-Murza: Pre mňa spravodlivosť nie je nadpozemský jav, ale pozemský, vypracovaný ľuďmi a medzi ľuďmi, ako súčasť kultúry, hoci pod silným morálnym vplyvom náboženskej viery. Bol to však práve vplyv viery na kultúru, a nie Zjavenie. Osvojoval sa rozumom. Preto zvulgarizujúc otázku, povedal by som, že (ne) „verím v spravodlivosť“, ale viem, že existuje a prestupuje našu myseľ a city – neustále vytvára pozadie nášho života. Spravodlivosť je skúšobný kameň, na ktorom si neprestajne overujeme (väčšinou automaticky, podvedome) svoje pohnútky a činy.


HAARP ohrozuje Zem

2022-01-19  (13:19)
Svetovému spoločenstvu je program HAARP prezentovaný iba ako vedecký výskumný projekt, ktorého cieľom je údajne hľadanie spôsobov ako zlepšiť rádiové spojenie. Ale program obsahuje vojenskú zložku, a tá je najdôležitejšia. USA si stanovili za cieľ v priebehu týchto prác vytvoriť geofyzickú zbraň. Priestor v okolí Zeme – atmosféra, ionosféra a magnetosféra môže byť modifikovaný, teda zmenený. Bolo vytvorených a funguje päť vysielačov rozličnej kapacity za účelom cieleného pôsobenia na životné prostredie ľudí s pomocou rádiových vĺn vysokej frekvencie. Tri vysielače sa nachádzajú na Škandinávskom polostrove v Tromse. V roku 1997 na Aljaške sprevádzkovali rádioelektronickú stanicu s výkonnosťou 3 a pol milióna wattov. Na poli o rozlohe 13 hektárov nainštalovali 180 antén. Približne pred dvomi rokmi bol spustený ešte jeden vysielač na ostrove Grónsko. Je trikrát výkonnejší ako aliašský.


PRAVDA O NAŠEJ BUDÚCNOSTI

2022-01-17  (18:09)
Ponúkam do Vašej pozornosti Informačný servis chelemendik.sk - PRAVDA O NAŠEJ BUDÚCNOSTI. Tento informačný servis je potrebný preto, lebo skorumpované slovenské média v záplave lží, pololží a manipulácie skrývajú pravdu o budúcnosti. Robia to vedome, teda klamú za peniaze, ale ešte častejšie nevedome, pretože prúdy klamstiev, ktoré vytvárajú, zaplavujú predovšetkým ich samých. Slovenské médiá vytvárajú ľudia, ktorí dobrovoľne oslepli a ich cieľom je urobiť slepými všetkých.


Kresťanská mafia v USA

2022-01-19  (11:43)
Marina Portnaja, korešpondentka RT: Vo svojej novej knihe môj dnešný hosť píše o skupine ľudí, ktorá sa označuje ako „kresťanská mafia“. Dnes je tu som mnou Jeff Sharlet, autor knihy „Rodina: fundamentalizmus v centre americkej moci“. Okrem toho, Jeff Sharlet je aj autorom článkov v Harpers a Rolling Stone. Jeff Sharlet: Som rád, že som tu. Ďakujem za pozvanie. - Ak som to správne pochopila, aby ste mohli napísať svoju knihu, museli ste dlho skúmať a pozorovať fenomén religióznej sily, ktorá v Spojených štátoch existuje a je prítomná v geopolitike. Čo ste sa dozvedeli? -Reč je o najstaršej a pravdepodobne najsilnejšej právno-náboženskej organizácii v Spojených štátoch. Nie je taká, akú si možno predstaviť.


List od čitateľa

2022-01-19  (01:45)
Dobry den, dakujem velmi pekne za link aj informacie ktore som tam nasiel - stravil som na vasich strankach takmer 3 hodiny a urcite nelutujem. A musim povedat ze takto si predstavujem cinnost poslanca: nielen chodit (ci casto skor nechodit) do parlamentu, ale komunikovat s obcanmi, zverejnovat nazory, informacie, upozornovat na zaujimave temy - aj cez Internet, facebook... Urcite je to narocne, ale urcite to stoji za to - dakujem aj za ostatnych. (Mimochodom - ako to stihate? Pomaha niekto?) Este keby sa tak zmenil volebny zakon, aby som mohol mat pocit (ci priam vedel) ze ste "moj" poslanec, z mojeho volebneho obvodu a ze teda volbou sme vybrali naozaj dobre - ale to by som uz chcel asi privela...


HAARP – globálna hrozba?

2022-01-19  (23:07)
O možných súvislostiach medzi katastrofickými prírodnými javmi v roku 2002 v Európe a Ázii a testovaním HAARP, geofyzickej zbrane USA Katastrofické prírodné javy, ktoré sa nedali predpovedať a dokonca niektoré prekvapivé technologické katastrofy a obrovské sociálne kataklizmy, ktoré zasiahli Európu a Áziu v lete roku 2002, podľa mienky mnohých odborníkov a vedcov svedčia o tom, že pravdepodobne existujú určité spoločné globálne príčiny ich vzniku. Reč je predovšetkým o možnosti, že určité svetové sily neoprávnene alebo tajne použili geofyzické zbrane. Preto nie náhodou Štátna duma Ruskej federácie takmer rok skúmala v štyroch komisiách globálne nebezpečenstvo HAARP a pripravila dve Výzvy obsahujúce návrh medzinárodného zákazu testovania projektu HAARP. Boli určené prezidentovi RF Vladimírovi Putinovi, OSN, medzinárodným organizáciám, parlamentom a vládam všetkých krajín, svetovej vedeckej verejnosti a médiám.


Astrológ - Ukrajina a EÚ sa rozpadnú

2022-01-19  (18:23)
Ekonomická kríza, ktorá bude trvať do roku 2020, prekrojí politickú mapu sveta a od základov zmení celý geopolitický pomer síl. USA čakajú krušné časy a Ukrajina a EÚ už nebudú existovať. S takouto prognózou, ako oznámil korešpondent RIA Nový región, vystúpil slávny ruský astrológ Pavel Globa. Podotkol, že prezidenta USA čaká nezávidenia hodný osud, ktorý predpovedal už v stredoveku jeden ruský astrológ. „Už v roku 1999 som hovoril, že svet bude čeliť nevídanej kríze, ktorá sa začne po príchode k moci 44. prezidenta USA,“ – zdôraznil Globa. Podľa jeho slov, náznaky toho existujú už v predpovediach ruského astrológa Vasilija Nemčina z 16. storočia, ktorý predpovedal otrasy, ktoré prídu spoza oceánu, keď v zaoceánskej krajine bude pri moci 44. vládca. Toho Nemčin nazýval „čierny človek“


Dejiny Bilderbergského klubu

2022-01-18  (13:47)
Z času na čas sa do západnej tlače akýmsi záhadným spôsobom dostávajú informácie o zasadnutiach takzvaného Bilderbergského klubu. Z niektorých konkrétnych publikácií je známe, že na práci tohto spolku, obklopeného takmer nepreniknuteľným závojom tajomnosti, sa zúčastňujú významní politici, diplomati, bankári, priemyselní magnáti, vojnoví velitelia a šéfovia tajných služieb. Niektorí z nich sú úzko spätí s Ústrednou spravodajskou službou (CIA) a vojensko-priemyselným komplexom USA. Vzniká dojem, že tento klub je skutočná „tieňová vláda planéty“, ktorá sa stretáva, aby prediskutovala najdôležitejšie otázky veľkej politiky a predovšetkým vzťahov s Ruskom (do roku 1991 so ZSSR) a vypracovala tajné odporúčania pre národné vlády ohľadne aktuálnych politických, ekonomických, vojenských a sociálnych problémov. Ako však ukazuje prax, vyhrávali vždy tie krajiny, záujmy ktorých zastupovali stáli členovia Bilderbergského klubu.


Čudná Európa a sebavedomá Čína

2022-01-19  (03:12)
V Eurázii sa začala nová Veľká hra a Európa má teraz teoreticky zjednotený hlas. Objavuje sa otázka: bude to mať nejaký význam pre takých kľúčových hráčov ako Čína, Rusko alebo energeticky bohaté krajiny Centrálnej Ázie? Európania očakávali peniace sa šampanské Veuve Clicquot. Namiesto toho dostali kolu bez chute. Hudobnou skladnou Európskej únie nie je Beethovenova Óda na radosť, ale soundtrack zo zastaralého televízneho eposu z roku 1960 od Clauda Leloucha Un Homme et une Femme (Muž a žena), jeho nesmrteľné „šaba daba da... šaba daba da...“ Teraz, keď za prezidenta Európskej rady bol zvolený Belgičan Herman Van Rompuy (spolu s ministerkou zahraničných vecí EÚ, anglickou barónkou Catherine Ashton) je fér tvrdiť, že väčšia časť sveta teraz má tendenciu ho vidieť ako „prezidenta Európy“ – svetovej obchodnej a ekonomickej veľmoci číslo jeden. Ale spýtajte sa domorodých obyvateľov v Bolívii, Laose alebo Mali a skôr by označili tento duet za bielu, dvojpohlavnú, ultra politicky korektnú tvár bývalých kolonizátorov.


Ruský specnaz dobýja USA

2022-01-18  (01:18)
Nie je to obyčajný tréning bojového umenia. Je to tréning prežitia v extrémnych situáciách. V našej dobe sa také situácie môžu prihodiť na ulici, doma... alebo dokonca v džungli. Systém specnaz, ktorý bol pôvodne vyvinutý pre ruské špeciálne jednotky, čoraz viac láka Američanov. Žiak: Myslím si, že ľudia sa boja o svoju vlastnú bezpečnosť. Človek nikdy nevie, čo sa môže stať na týchto nebezpečných uliciach, je treba byť pripravený. Páči sa mi samotný princíp energie a to, ako sa využíva v bojových umeniach, - namiesto toho, aby ste sa len jednoducho mlátili a snažili sa použiť silu.


Druhá vlna krízy sa blíži

2022-01-18  (00:00)
Prechod ekonomickej krízy do novej rýchlej fázy rozvoja pravdepodobne podnietia udalosti mimo USA. Ako spúšťač novej vlny burzových pádov a krachu špekulatívnych cien na surovinových trhoch poslúži najskôr séria veľkých bankrotov v krajinách „tretieho sveta“. K takémuto záveru dospeli odborníci z centra ekonomických výskumov Inštitútu globalizácie a sociálnych hnutí (IGSO) po zanalyzovaní rizík prehĺbenia sa krízy v roku 2010.


Kodaň, emisie a globálna aféra

2022-01-18  (06:13)
Vyzerá to, že Kodanský summit, ktorý sa média pokúšajú prezentovať takmer ako najdôležitejšiu udalosť svetových dejín, sa skutočne preslávi ako najškandalóznejšia politická šou súčasnosti, zinscenovaná v záujmoch svetového kapitálu. Summitu predchádzalo pohoršujúce odhalenie tajnej činnosti radu popredných britských a amerických klimatológov, ktoré ukázalo, že ideológia katastrofického globálneho oteplenia bola vytvorená na objednávku. A na samotnom summite sa rozhorel škandál v súvislosti s únikom informácií o tajnom projekte dohody, pripravenom úzkym okruhom zasvätených, - takzvanom „dánskom texte“, ktorého sa zmocnil denník The Guardian. V súlade s týmto textom, pre rozvinuté a rozvojové krajiny, porušujúc pôvodnú dohodu OSN, sa stanovujú rozdielne hraničné kvóty emisií CO2 na rok 2050: chudobným krajinám bude povolené vylučovať emisie o rozmere nie viac ako 1,44 tony, zatiaľ čo norma pre bohaté krajiny bude tvoriť 2,67 tony.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |