Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obchodné ponuky<br/>  - Chelemendik.sk - archív

Obchodné ponuky
 Tajomstvo prechladnutia je odhalené

2021-10-14  (10:36)
Jedna z najrozšírenejších infekcií na svete je akútne dýchacie ochorenie, ľudovo nazývané prechladnutie. Čo však o ňom vedia obyčajní ľudia? Je pravda, že sa dá nakaziť bozkom chorého človeka a že pri malej teplote, nádche a kašli najlepšie pomáha vitamín C a silný slepačí vývar? Britskí a americkí odborníci rozptýlili všetky najrozšírenejšie mýty o prechladnutí.


Jak poznat manipulátora

2021-10-16  (14:39)
Manipulátoři jsou mezi námi, a dokonce zaujímají prestižní místa na sociálním žebříčku. Jsou lékaři, novináři, učiteli a většinou vykonávají povolání spojené s nějakým druhem moci. Ale najdeme je i mezi ženami v domácnosti nebo kadeřníky…


Neodkladaj raňajky - jedz a chudni

2021-10-14  (10:36)
Ráno zvyčajne nebýva dobré a nič sa nám vtedy nechce. Dokonca ani jesť. Mnohí si len dajú kávu. Niektorí sa uspokoja s chlebíčkom. Ženám sa to dokonca páči – minimum kalórií a žiaden boj s hladom. Je to omyl. Takéto stravovanie napomáha hromadeniu zbytočných kilogramov, zvyšuje riziko vzniku cukrovky typu 2 a chorôb srdca. “Hladné” raňajky naviac vychyľujú z rovnováhy celú látkovú výmenu a spomaľujú mozgovú činnosť. Bohaté raňajky, obsahujúce veľa bielkovín, uhľovodíkov a tukov, naopak pomáhajú chudnúť. A toto nie sú výmysly moderných dietológov, ale vedecké fakty.


Ako postaviť dom za 4000 eur

2021-10-14  (10:41)
Myslíte si, že je nemožné postaviť za necelé štyri mesiace a štyritisíc eur dom, v ktorom s minimálnymi nákladmi prežije štvorčlenná rodina? Príbeh Simona Dala z Walesu dokazuje, že to možné je. Tvar a rozmer domu bol obmedzený svahovitým terénom, na ktorom sa dom nachádza a preto pripomína „hobití“ domček zo slávnych príbehov J.R.R. Tolkiena. (Foto: simondale.net)


Psychiatrické lieky robia z ľudí invalidov

2021-10-14  (10:29)
Whitaker skúmal vedeckú literatúru z posledných viac než päťdesiatich rokov s ohľadom na dve súvisiace otázky. Prvá - zlepšujú alebo zhoršujú psychofarmaká dlhodobý priebeh psychických porúch? Konkrétne, zvyšujú tieto lieky pravdepodobnosť, že človek bude dlhodobo schopný žiť zdravo, alebo zvyšujú pravdepodobnosť, že človek skončí ako invalid? Druhá - ako často reagujú pacienti s miernymi poruchami na prvé psychofarmaká tak zle, že to môže viesť k dlhodobej chronifikácii? Napríklad, ako často sa osoba s miernym priebehom depresie môže stať manickou následkom reakcie na antidepresíva a následne sa uňho diagnostikuje bipolárna porucha?


Dobré skutky prinášajú šťastie

2021-10-16  (20:58)
Podľa posledných výskumov psychológov stav šťastia závisí nielen od genetickej výbavy,  zdravotného stavu a iných vecí, ktoré človek nemôže kontrolovať. Odborníci kalifornskej univerzity uviedli päť vecí, ktoré ľudia môžu robiť pre to, aby boli šťastnejší.


Dnešné deti sa dožijú 100 rokov

2021-10-14  (10:20)
Ako tvrdia európski vedci, viac ako polovica bábätiek, ktoré sa v súčasnosti rodia v rozvinutých krajinách, sa dožije 100 rokov. Autori prieskumu, uverejneného v medicínskom časopise Lancet, robia záver, že v priebehu posledných 50 rokov obyvatelia 30 rozvinutých krajín sveta dvakrát častejšie začali prekračovať vekovú hranicu 80 rokov. V roku 1950 pravdepodobnosť, že sa človek dožije veku 80-90 tvorila v priemere 15-16% pre ženy a 12% pre mužov. V roku 2002 tento ukazovateľ už bol 37% pre ženy a 25% pre mužov.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |