Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obchodné ponuky<br/>  - Chelemendik.sk - archív

Obchodné ponuky
 Seriál z čoho sa vyrába saláma: Niekoľko rád pri nakupovaní salámových výrobkov

2021-10-14  (20:43)
Ak výrobca používa čerstvé mäso na výrobu takýchto potravín, pridávať do nich aromatizátory a dochucovadlá nie je vôbec potrebné, iba ak v rámci šetrenia. Ale ak výrobok nie je vyrobený z čerstvého mäsa, môžu sa v ňom skrývať nielen chemické aditíva, ale aj sójový izolát. Obzvlášť tak nakladajú so starým mäsom, ktoré bolo zmrazené, napríklad počas výroby rebierka alebo slaniny, ktoré sa robia z celých kusov mäsa. Spoznáte takýto výrobok spravidla podľa podozrivo nízkej ceny a podľa dlhého zoznamu ingrediencií na obale.


Sú vajcia zlo? konzumovať vajcia každý deň môžu iba veľmi zdraví ľudia

2021-10-16  (20:26)
Kanadskí odborníci na výživu dokázali, že jeden vajcový žĺtok je pre naše zdravie viac škodlivý ako neslávne známe jedlá z fastfoodu. Obsah cholesterolu v jednom vajci v závislosti od veľkosti vajca sa môže pohybovať od 215 mg až po 275 mg. Lekári odhadujú, že klasický hamburger s mletým mäsom je jeden a pol razy menej škodlivý, pretože obsahuje do 150 mg cholesterolu. Kardiológovia odporúčajú ľuďom so zvýšeným rizikom vzniku srdcovo-cievnych ochorení obmedziť denný príjem cholesterolu na úrovni 200 mg.


Seriál z čoho sa vyrába saláma? Do lacnej salámy pridávajú škrob, antibiotiká a pokazené mäso plné parazitov

2021-10-15  (09:36)
Keďže salámy patria medzi obľúbené konzervované potraviny vyrobené z mäsa, súčasťou zmesi z mletého mäsa, z ktorej sa vyrábajú (obzvlášť v prípade lacných druhov salámy), zvyčajne je nielen mäso nízkej kvality, ale dokonca aj mäso a vnútorností, ktoré sú pokazené (začínajú sa rozkladať), sú plné parazitov (napríklad echinokokov), ktoré otvorene predávať nie je možné z dôvodu ich zlého vzhľadu a kvality.


Osem najhorších chýb pri stravovaní

2021-10-16  (11:42)
Pod koncepciou zdravého stravovania sa rozumie to, že „správne“ a užitočné potraviny človek konzumuje v potrebnom množstve, v správnych kombináciách, vždy vtedy, keď je to potrebné a... po celý život. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať - nič nové pod slnkom. Chyby sa však robia stále. Prinášame niekoľko najrozšírenejších chýb, ktorých sa ľudia dopúšťajú v snahe upraviť si svoj stravovací režim a spôsob, ako tieto chyby napraviť.


Svet ohrozuje epidémia novej superbaktérie, odolnej takmer voči všetkým antibiotikám

2021-10-14  (20:43)
Je to bakterie, která postihuje pacienty, léčené v nemocnicích na indickém subkontinentu. Je odolná vůči téměř všem antibiotikům. I když zpočátku byla identifikována jen u pacientů, léčených v nemocnici, reportéři z Channel Four News zjistil, že je zřejmě v Indii už široce rozšířena na veřejnosti.


Žiarlivosť - jeden z najmučivejších ľudských pocitov

2021-10-14  (10:22)
Prevláda názor, že ženy sa jednoduchšie a častejšie dokážu zmieriť s neverou. Občas dokonca súperku svojím spôsobom akoby prijali do rodinného kruhu (možno tu fungujú atavistické spomienky na život v polygamii), kým muži neveru nestrpia ani za nič. Psychológovia hovoria, že pokým najdôležitejšia mužská žiarlivostná veta znie – Ako si len mohla?, tá ženská je - Veď si mi to sľúbil!


Seriál z čoho sa vyrába saláma? Mnohé firmy používajú namiesto mäsa MDM - substanciu z kostí, vnútorností, kože a ďalšieho odpadu mäsovej výroby

2021-10-14  (20:43)
Obyčajný konzument netuší, čo v skutočnosti tvorí obsah salámy. Okolo tejto témy koluje množstvo chýrov a domnienok. Hlavná otázka znie: ako prísť na to, v akej saláme je mäso? Urobiť to je v skutočnosti veľmi ťažké. Chamtiví a prefíkaní výrobcovia často „ukrývajú“ v saláme také komponenty, o ktorých konzumenti ani len netušia.


Všetko v živote človeka je náhodné - okrem smrti

2021-10-14  (17:44)
Teda narodenie a všetky kľúčové udalosti sa v živote nemuseli udiať, ale smrť čaká každého z nás. Smrť nám pripomína, že pozemské bytie nie je nekonečné a v každom človeku vyvoláva obavy z neznámeho. A ako vieme, všetko neznáme predstavuje zdroj nebezpečenstva. Človek nevie, aké to je umierať. Bolí to? Je to strašné? Čo ho čaká tam, na druhom brehu? Prirodzene, tieto otázky dokážu vyvolať strach zo smrti.


V obchodoch sú kilá hydinového mäsa nevhodného na konzumáciu

2021-10-14  (23:38)
Štátna veterinárna a potravinárska správa objavila v slovenských obchodoch kilá hydinového mäsa, ktoré nie je vhodné na konzumáciu. Kontrolovať ich začala po sťažnostiach nespokojných spotrebiteľov. "Výsledok tejto kontroly je miestami až alarmujúci," vyhlásil na tlačovej konferencii minister pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja Zsolt Simon.Najväčšími nedostatkami pri predaji hydinového mäsa sú poškodený obal, nedodržaná hygiena, nesprávna teplota.


Kidulti si neprajú dospieť

2021-10-14  (22:18)
Mohli by sme ich nazvať predstaviteľmi neformálneho hnutia, rovnako nepochopiteľného pre priemerného človeka ako aj všetky podobné skupiny, – deťodospelí, po anglicky kidults. Slovo sa skladá z anglického slova kid (dieťa) a adult (dospelý), ako výsledok máme dospelého, ktorý nechce dospieť.


Biologická válka pomocí geneticky modifikovaných plodin

2021-10-16  (14:39)
...Menší úroda, naprostá otrava zemědělství, tím samozřejmě i naších potravin, nemoc a zdražení. Proč zdražení? Protože tyto firmy chtějí samozřejmě dělat obchody a kasírovat peníze za poplatky, za patenty, jinak by to vůbec nedělaly, řeknete si možná, že to je trochu nevěrohodné, věřit by jste mi neměli vůbec nic a polemiku si nemůžu vůbec dovolit, víra patří do kostela a ne sem.


Jak se dobře vyspat

2021-10-14  (20:43)
Je dobré si připomenout, že své zdraví si vytváříme i poškozujeme zejména svým životním stylem. Různé ty chemtrails a záření a podobné speciality nám sice rozhodně neprospívají, ale pořád ještě si můžeme převážnou část svého maximálního zdraví udržet dbaním o správnou životosprávu. Stravou, dostatkem pohybu, a samozřejmě i dostatkem spánku, na což se v aktivním věku často zapomíná. Nedávný článek dr. Mercoly mluví o důležitosti dostatečného spánku, nejen při redukci váhy... P. S. Světlonoš ve 3. zprávě říká, že si máme odpočinout. A Mercolův článek o spánku mi taky nějak sám vlezl do počítače ... tak to beru jako znamení a o víkendu odpočívám.


Tajomstvo večnej mladosti - čo je to psychologický vek?

2021-10-15  (16:23)
"Máte toľko rokov, na koľko sa cítite." Uznajte, že ste už neraz dali za pravdu tomuto výroku. Ľudia, ktorí sa cítia mlado, aj vyzerajú oveľa mladšie ako ich rovesníci. Čo je teda psychologický vek a dá sa vypočítať?


Chcete bývať lacno a rýchlo? Postavte si dom z prepravných kontajnerov

2021-10-16  (03:19)
Bydlet levně a rychle, to bývá přání zejména mladých, ale často také seniorů. Podnikavá Francouzka Blanche Geilerová to ve svých 84 letech vymyslela pro sebe i ostatní. Její domy z kontejnerů pro námořní dopravu zaujaly řadu francouzských radnic. Domy či byty z kontejnerů, které v padesátých letech minulého století vymyslel Američan Malcolm McLean a usnadnil tak život všem námořním přepravcům, se staví již několik let.


Obľúbený, ale nebezpečný

2021-10-15  (20:23)
Mobily v našom živote si už našli svoje pevné miesto. Bez nich sa cítime stratení, akoby odtrhnutí od rodiny, priateľov a kolegov, celkovo od všeobecného informačného poľa. Vďaka mobilu si kedykoľvek môžeme súrne zatelefonovať, ale aj ísť na internet, poslať správu, či počúvať hudbu. Toto všetko, prirodzene, vnáša do nášho života pocit pohodlia a luxusu. Existuje však nejedno veľké ALE. Podľa viacerých dôkazov, mobilný telefón nie je pre naše zdravie až taký neškodný.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |