Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obchodné ponuky<br/>  - Chelemendik.sk - archív

Obchodné ponuky
 Vedci vedia určiť, koľko sa dožijeme

2021-10-16  (23:37)
Vedci skorigovali presnosť genetického testu, podľa ktorého sa dá zistiť, či sa človek dožije sto rokov. Ukázalo sa, že je menšia ako 100%, ale oveľa vyššia ako ktorákoľvek iná výskumná metóda.


„Druhý mozog“ sa nachádza v bruchu

2021-10-16  (11:37)
Poznáte ten známy pocit zlosti, keď ste hladní? Alebo ste cítili „motýle v bruchu“, keď ste sa zrazu ocitli vedľa človeka, ktorý sa vám páči? A určite je vám dobre známy zvieravý pocit v žalúdku, keď sa silno preľaknete. Podľa posledných výskumov práve tento tráviaci orgán je naším „druhým mozgom“.


22 tipov ako nebyť unavení

2021-10-16  (16:48)
Každý deň sa milióny ľudí sťažujú na únavu. Väčšina z nás to spája s tým, že máme príliš veľa práce a príliš málo času. Často však bývajú pravým dôvodom našej rýchlej únavy naše každodenné zvyky: čo jeme, ako spíme a ako zvládame svoje emócie. Tu je niekoľko spôsobov, ktoré nám pomôžu zistiť, čo nám “kradne” energiu.


Nabanánujte sa!

2021-10-16  (14:43)
Profesor na hodině fyziologie hovořil se studenty o banánech. Použil slovní spojení "nabanánovat se", které vychází z účinků banánů na mozek. Když si přečteš článek, už se nikdy nebudeš dívat na banán stejnýma očima.


Pozor na energetické nápoje

2021-10-14  (20:42)
Energetické nápoje sú mimoriadne populárne, ale každý z nich môže obsahovať viac kofeínu ako šálka kávy. Tvrdí to nová štúdia. Z jej výsledkov tiež vyplynulo, že kombinovanie kofeínu s ďalšími prídavnými látkami v energetických nápojoch môže byť rizikové pre zdravie konzumenta. Špeciálne v prípade, ak sa energetické nápoje konzumujú spoločne s alkoholom.


Hnev škodí zdraviu

2021-10-14  (20:42)
Uviazli ste v zápche. Ako zareagujete? Začínate zúriť alebo situáciu beriete s nadhľadom? Problém je v tom, že hnev v skutočnosti škodí vášmu zdraviu a ohrozuje váš srdcovo-cievny systém. Odborníci tvrdia, že ľudia, ktorí sa často hnevajú – keď stoja v zápche, čakajú v dlhom rade, alebo keď sa hnevajú na svojich blízkych, riskujú, že o desať-pätnásť rokov si privodia infarkt.


Tešte sa na starobu, naplní vás šťastie

2021-10-14  (20:42)
San Francisco - Starobu vníma väčšina ľudí ako obdobie smútku, strát či dokonca zúfalstva. Stereotyp o "typickom" smutnom starom človeku zdieľajú s mnohými mladými aj samotní starší ľudia, a to aj napriek tomu, že väčšina z nich popisuje samých seba ako pomerne spokojných.


Čo je jedovatejšie ako melón? TOP 10 najpesticídnejších druhov ovocia a zeleniny

2021-10-16  (02:26)
Čo sú to pesticídy? Tento zovšeobecnený názov sa ujal pre chemické látky, ktoré sa vyznačujú tým, že usmrcujú alebo iným spôsobom poškodzujú živé organizmy. Napríklad herbicídy zabíjajú iba určitý druh rastlín; insekticídy – hubia hmyz; fungicídy obmedzujú rast rôznych húb a zoocídy usmrcujú zvieratá. Medzi pesticídy patria aj chemikálie, ktoré neusmrcujú, ale iba ohraničujú schopnosť reprodukcie druhu.


Škodlivé chemikálie v našich domoch

2021-10-14  (20:42)
Svoj dom zvykneme považovať za najbezpečnejšie a najspoľahlivejšie miesto na svete. Ale staré koberce v obývačke, ošúchané farby na stenách pracovne alebo pitná voda a zem okolo domu môžu skrývať látky, ktoré sú pre naše zdravie škodlivé.


Prečo sa niekedy prejedáme?

2021-10-14  (20:42)
Mnohým ľuďom komplikuje chudnutie prejedanie sa, spôsobené emóciami. V tomto prípade sa nesnažia pomocou jedla prekonať pocit hladu, ale vyriešiť nejaký vnútorný psychologický problém. Keď je človek šťastný, s chuťou si dá grilované mäso alebo pizzu, keď je smutný, dá si zmrzlinu alebo koláče, a keď sa nudí, siahne po zemiakových lupienkoch. Jedlo nielen uspokojí hlad, ale prináša aj príjemný pocit. Ak je ale žalúdok plný a jedlo slúži na zmenu nálady, hovoríme o emocionálnom hlade.


Angličania: šťastie je v peniazoch

2021-10-14  (20:42)
Prieskum ukázal, že priemerný Angličan uprednostňuje jednoduchosť a bezpečie, obzvlášť počas ekonomickej recesie. Stručne povedané, žiadne extrémne športy alebo cesty do ďalekých krajov. Za najlepší relax považujú gauč a televízor, ideálne s pizzou alebo čokoládkou, ročný plat o výške 40 tisíc libier a dom vo Východnom Anglicku. Takmer polovica opýtaných sa vyjadrila, že peniaze považuje za každodennú záruku šťastia а 88% sa priznalo, že snívajú o tom, aby vyhrali v lotérii.


Je červené víno zdravé?

2021-10-14  (21:29)
Určite ste už počuli, že červené víno je dobré pre naše zdravie. Neponáhľajte sa však tak rýchlo otvárať fľašu červeného. Skôr než si nalejete, porozmýšľajte o týchto faktoch.


Shopping mánia - zábava alebo chorobná závislosť?

2021-10-15  (22:18)
Američania radi nakupujú. V tomto umení sa s nimi Rusi iba ťažko dajú porovnať. Shopping v Amerike patrí k obľúbeným činnostiam ľudí s rôznymi príjmami. Vydať sa v sobotu večer na nákupy je už priam oficiálny rituál. V Amerike majú radi všetko nové, preto tu veci rýchlo vychádzajú z módy, prejedajú sa, odkladajú na povalu, alebo vyhadzujú do smetí. Občas nevieš, či idú do obchodu nakupovať alebo len míňať peniaze.


Nedajte sa oklamať

2021-10-14  (20:42)
Znie to príliš pekne, aby to bola pravda? Potom je to zrejme lož. Spomeňte si na túto vetu a zamyslite sa, keď budete počuť o jednoduchých návodoch ako rýchlo zbohatnúť, o zázračnom kréme na tvár, ktorý okamžite vyhladí vrásky, či bezplatnom zájazde, ktorý ste vyhrali nevedno ako. K takýmto lákadlám patria aj reklamné inzeráty, ktoré sľubujú rýchlo a ľahko vyliečiť všetky vaše neduhy.


Podfuk s cholesterolem

2021-10-15  (05:37)
Prečítal som si na vašej stránke článok „Sú vajcia zlo“ a spomenul som si na dva články, ktoré Vám v prílohe posielam. Mal som možnosť si prečítať aj výskumnú správu USA (žiaľ text nemám k dispozícíi), v ktorej sa vedci vyjadrili ku vplyvu cholesterolu na srdcovocievne ochorenia a infarkty a nenašli žiadnu závislosť medzi zvýšeným cholesterolu a uvedenými ochoreniami.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |