Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obchodné ponuky<br/>  - Chelemendik.sk - archív

Obchodné ponuky
 Tajomstvo ženskej príťažlivosti spočíva v náklone hlavy

2021-10-15  (19:47)
Na základe odbornej štúdie sa zistilo, aké má byť postavenie hlavy pre ženu a aké pre muža, aby sa zvýšili ich šance upútať pozornosť opačného pohlavia. Ukázalo sa, že úspech ženy u predstaviteľov mužského pohlavia závisí nielen od dlhých nôh, objemu hrudníka, či oku lahodiacich čŕt tváre. To, ako žena drží hlavu, má vplyv na to, aby zvýšila šance upútať mužovu pozornosť Darren Bjork z Newcastle University a Daniel Sulikovski z Macquarie University v Ausrálii uverejnili v poslednom čísle magazínu Biology Letters výsledky svojho výskumu. Odhalili, v čom spočíva tajomstvo ženskej príťažlivosti a ako sa ľudia správajú počas flirtu.


Život vo veľkomeste zhoršuje zdravie

2021-10-14  (20:40)
Mestským ľuďom rýchlejšie slabne pamäť, znižuje sa ich schopnosť sústredenia a rýchlejšie nastupuje psychické vyčerpanie. Americkí vedci tvrdia, že život vo veľkomeste výrazne zhoršuje zdravie človeka. Ľudský mozog v podmienkach mestského života dostáva veľké množstvo drobných podnetov, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako nevinný ruch. Tieto stimuly však neprechádzajú okolo – človek ich zachytáva aj vtedy, ak jeho mozog je veľmi preťažený.


Devätoro, ktoré predlžuje život

2021-10-14  (20:41)
Medzinárodný tím lekárov, psychológov a dietológov, ktorí sa venujú oblasti gerontológie, uviedol deväť hlavných zásad, ktorých dodržiavanie predlžuje ľudský život. Pričom plnohodnotný zdravý život, nie stav stareckej slabomyseľnosti.


Bol objavený „efekt superplaceba“

2021-10-14  (20:41)
Vedci dokázali, že efekt placeba – pseudoliečba prípravkom, ktorý nemá liečivý efekt - sa ukazuje byť účinný. Pričom dokonca aj v prípade, keď si pacient uvedomuje, že namiesto lieku dostáva placebo.


Chutne sa najesť a... zomrieť

2021-10-16  (16:55)
Problém obezity už dávno prestal byť výsadou Američanov. Medici väčšiny európskych krajín sa chytajú za hlavy kvôli tomu, že obyvateľstvo rýchlo naberá na hmotnosti a vláda sa snaží zo všetkých síl propagovať zdravý životný štýl. Útokom kritiky boli vystavení dokonca aj hviezdni šéfkuchári James Oliver a Gordon Ramsay — odborníci zistili, že ich jedlá sú príliš tučné a radia im skorigovať svoje recepty.


Plastové okna – tichí zabijaci

2021-10-14  (20:41)
Ako informovali ruskí odborníci na ventiláciu a mikroklímu obytných budov, plastové okná, ventilátory a klimatizácia brania prísunu čerstvého vzduchu do miestnosti a predstavujú nebezpečenstvo pre zdravie človeka.


Keď jeme pri počítači, priberáme

2021-10-15  (01:52)
Na udržanie normálnej hmotnosti je počas jedla potrebné neodpútavať pozornosť na niečo iné. Veľa ľudí má vo zvyku jedávať bez toho, aby prerušili svoju prácu, napríklad pri počítači. Nedávne štúdie ukázali, že jedenie pri počítači vedie k tomu, že človek konzumuje počas dňa aj navyše, čo nutne vedie k rozvoju obezity. Rovnaké nebezpečenstvo hrozí aj tým, ktorí radi „zobkajú" pri televízii.


Spať už viac nebude treba

2021-10-15  (21:47)
Genetici prišli spôsob, ako umelo predĺžiť dobu bdenia, keď dochádza k zmiešavaniu biologických rytmov. Odporúča sa na to používať špeciálny preparát s názvom longdaysin.


Rakovina z mikrovlnných trub

2021-10-14  (20:41)
Imunitní system těla reaguje na zničenou strukturu molekul zcela stejným způsobem, jakým by reagoval na jed, a to konkrétně obranou. Následkem toho se krevní obraz změní tak, jakoby byl v probíhající rakovinném procesu.


Od nudy sa dá zomrieť

2021-10-14  (17:35)
Zomrieť od nudy sa dá nielen v prenesenom význame, ale aj doslova, dokázali britskí vedci. V experimente boli použité údaje od približne 8 tisíc pracujúcich občanov vo veku 35 až 55 rokov. Závery boli šokujúce: nudný životný štýl zvyšuje riziko skorej smrti takmer 1,5 krát.


Inteligentní ľudia žijú dlhšie

2021-10-14  (20:41)
Koeficient intelektu a dĺžka života priamo súvisia, tvrdia vedci. Čím je človek múdrejší, tým viac má šancí dožiť sa vysokého veku. Odborníci z univerzity v Arizone sa rozhodli preskúmať, ako konkrétne sa realizuje toto spojenie. Zisťovali, či platí jedna z dvoch možností: či múdrejší ľudia konajú správnejšie, alebo existuje nejaká iná, neobjasnená príčina, ktorá „robí" ľudí múdrejšími a zabezpečuje im dlhovekosť.


Iba 3% ľudí má silnú intuíciu

2021-10-14  (20:41)
U ľudí s vyvinutou intuíciou existuje: * 5 krát menšia pravdepodobnosť, že sa stanú obeťami havárií; * 2 krát menšia pravdepodobnosť, že sa zrania; * 2 krát menšia pravdepodobnosť, že budú trpieť srdcovo-cievnymi ochoreniami;


Namiesto tabletiek koktejl z medu a papriky

2021-10-16  (15:34)
Prišiel december, teda obdobie predvianočného zhonu: darčeky, stretnutia s rodinou a priateľmi, príprava slávnostného stola... Na chorobu akosi nie je čas. Prechladnutie a chrípka pritom striehnu na každom kroku. Ako vyliečiť prechladnutie, je všeobecne známe. Lekárne sú plné liekov a vitamínov, ale najdôležitejšie je, aby ochorenie neprepuklo. V takom prípade je zaručených niekoľko nepríjemných dní. Samozrejme, najlepšie je neochorieť vôbec.


Stresové hormóny - netreba "zajedať stres"

2021-10-14  (20:41)
Stres sa zvykne označovať za "bič dnešnej doby". A skutočne, šialené životné tempo, "tečúce" nervy v práci, neisté zajtrajšky, strach o svoju rodinu - to všetko a veľa iných vecí núti súčasného človeka byť v neustálom napätí, ktoré nás vysiľuje, otravuje nám život a...núti nás veľa jesť!


Acylpyrín vás môže zabiť

2021-10-14  (20:41)
Len málokedy sa do prvej trojky bestsellerov dostane literatúra faktu od úplne neznámeho autora. Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čim len dokázal, že téma, o ktorej sa rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |