Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obchodné ponuky<br/>  - Chelemendik.sk - archív

Obchodné ponuky
 Karcinóm číslo jedna

2021-10-14  (20:39)
Medzinárodný protivorakovinový výbor nazval dioxíny ako karcinóm číslo jedna. Dnešný záujem o ne vyvolal škandál v Nemecku v súvislosti so zamoreným mäsom. Pojem bezpečnej dózy dioxínov v medicíne nie je. Dokonca aj najmenšie množstvo týchto jedovatých látok ohrozuje zdravie ľudí, pretože môže vyvolať ťažké ochorenia.


Najťažší deň pre človeka je utorok

2021-10-15  (16:25)
Vedci vypočítali najťažší pre človeka deň a hodinu pracovného týždňa Najťažší okamih pracovného týždňa pre kancelárskych pracovníkov pripadá na 10. hodinu v utorok, zistili britskí vedci.


Čaj v sáčkoch je odpad

2021-10-14  (20:40)
Čaj s sáčikoch. Sypaný čaj pomaly odchádza do minulosti, listový čaj pijú iba gurmáni. Spraviť si čaj zo sáčku je rýchle, chutné a pohodlné. V podstate, sáčik – to je zdokonalené sitko na čaj. Sypaný čaj len naukladali do individuálnych balení a priviazali k ním špagátiky. Má to však jeden háčik. Vo vnútri sáčku totiž nie sú čajové listy, ale akýsi prášok. Dajú sa tam nájsť aj svetlohnedé časti stopky čajového lista. Akýkoľvek, dokonca aj drobný sypaný čaj vyzerá celkom inak.


Aby biologické prídavky /BAP/ neuškodili

2021-10-15  (17:38)
Bojovať s nečestnými výrobcami a predavačmi biologicky aktívnych prídavkov /BAP/ bude teraz jednoduchšie. V Ministerstve zdravotníctva a sociálneho rozvoja Ruska vypracovali návrh zákonu zosilňujúci kontrolu reklamy a predaj týchto preparátov.


Perverzity modernej medicíny

2021-10-15  (16:18)
Je možné, že ste nikdy nepočuli o MUDr. Mathiasovi Rathovi a jeho kolegoch, napriek tomu si zaslúžia, aby ste im teraz venovali pozornosť. Sú hrdinami súčasnosti. Novodobá rozprávka „Drak s dvanástimi hlavami a smelý Mathias“ by mohla byť hlavnou témou svetových médií. Napriek tomu, že je to nadovšetko horúca a životne dôležitá téma, médiá ju prehliadajú. Nečudo! Médiá žijú z reklamy – aj z reklamy na výrobky farmaceutických koncernov. Nasledujúce riadky obsahujú výňatky z oficiálnej žaloby, ktorú podal na Medzinárodnom súdnom dvore v Haagu


Bol vyvrátený mýtus o hlúpych kráskach

2021-10-06  (11:22)
Pekní muži a ženy majú nepochybne šťastie v živote. Ale matička príroda, ako sa ukázalo, ich o nič nepripravila. Nedávno britskí vedci zistili, že príťažliví ľudia sú oveľa múdrejší ako ostatní. Úroveň ich IQ spravidla o 14 bodov prevyšuje priemer. Dá sa povedať, že mýtus o hlúpych blondínkach bol teraz definitívne vyvrátený.


Potraviny, ktoré vyvolávajú migrénu

2021-10-14  (20:40)
Dlhé roky prevládal názor, že migréna je údelom veľkých intelektuálov Migrénou trpelo veľa významných ľudí, napríkla, Julius Caesar, Pontius Pilát, Lev Tolstoj, Ivan Pavlov, Guy de Maupassant a Frédéric Chopin.


Ako sa nestať invalidom po plastickej operácii

2021-10-16  (11:44)
V zahraničí asociácie plastických chirurgov pravidelne uverejňujú ratingy popularity rozličných procedúr, informujú o nových technikách a radia pri výbere odborníkov. V Rusku táto sféra je naďalej niečím, o čom sa nezvykne hovoriť. A tajomstvo, ako je známe, je priaznivá pôda pre rozličné mýty a strašiaky.


Fajčiari vymrú do roku 2050

2021-10-17  (02:01)
Ľudia sa úplne zrieknu cigariet do roku 2050. K takému záveru dospeli odborníci zo spoločnosti Citigroup. Podľa ich výpočtov, behom posledného desaťročia počet fajčiarov klesol o 9,4% na celom svete. Ak táto tendencia bude pokračovať, o 40 rokov už nebudú žiadni fajčiari.


Dnes uľaví, zajtra môže zabiť!

2021-10-14  (20:40)
Siahnete trikrát štyrikrát denne po farebnej pilulke Ibalgin a príbuzných liekoch, len čo vás začne niečo bolieť? Prestaňte, varujú lekári! Lekári varujú pred dlhodobým užívaním Ibalginu a ďalších liekov obsahujúcich látku ibuprofenum.


Superpotraviny pre dlhší život

2021-10-16  (08:38)
Prvá potravina, ktorá predlžuje ľudský život, je čínska huba šiitake. Tieto huby neobsahujú cholesterol, a preto znižujú riziko infarktu či mozgovej príhody u ľudí. Majú tiež vysokú koncentráciu špeciálnych látok, ktoré sú účinné v boji proti rakovine. Huby šiitake nadobúdajú svoje liečivé schopnosti a pôsobia proti rakovine, ak ich 7 minút podusíte na vode, bez oleja. V takejto podobe môžete tieto huby konzumovať každý deň, bez obmedzení.


Prospieva internet zdraviu?

2021-10-10  (04:52)
Vedci z Michiganskej univerzity robili výskum a prišli na to, že ľudia, ktorí sa stali účastníkmi klubu milovníkov chôdze so 16-týždňovým programom a využívali služby internetového fóra, dosiahli lepšie výsledky a zriedkavejšie prerušovali cvičenia než tí, koho iní účastníci programu nepodporovali prostredníctvom fóra.


Pre a proti single života - Mladý muž (mladá žena), bez záväzkov hľadá...

2021-10-17  (02:58)
Ešte nikdy v minulosti nebolo v Nemecku toľko ľudí, ktorí by v živote tak úporne hľadali svojho pána Božského či pani Dokonalú. Presný počet single Nemcov sa nedá určiť. V súčasnosti však možno s istotou povedať, že v posledných rokoch sa počet single Nemcov (Nemiek) zvýšil. Kým v roku 1970 25,1% Nemcov viedlo život slobodného človeka, v roku 2009 sa toto číslo vyšplhalo už na 39,8%. V číselnom ekvivalente je to 16 miliónov obyvateľov, ktorí sa rozhodli pre single život, oslobodený od rodinných povinností. Zatiaľ nie je tendencia, že by tento trend vychádzal z módy.


Liečivá sila priateľských vzťahov

2021-10-15  (12:11)
Človek, ktorý má pocit, že je pre niekoho nepostrádateľný, býva menej chorý, než ten, ktorý sa vyhýba ľuďom a nemá podporu okolia. Ľudia s veľkým počtom sociálnych kontaktov majú vyššiu šancu, že prežijú aj v prípade ťažkej choroby. Osamelí ľudia bez priateľov a rodiny sú častejšie chorí a skôr umierajú.


Emocionálny odstup a prvé rande

2021-10-14  (20:40)
Mnohí si kladú otázku, ako sa majú správať na prvom rande, aby potenciálny partner mal záujem pokračovať vo vzťahu. Niektorí radšej ihneď ukážu svoje sympatie, iní chcú spraviť dojem svojou záhadnosťou, tretí sa snažia byť chladnokrvní a demonštrujú svoju ľahostajnosť. Skrátka, každý má svoju taktiku.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |