Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obchodné ponuky<br/>  - Chelemendik.sk - archív

Obchodné ponuky
 Odvrátená stránka lásky: chronické obavy o dieťa privádzajú k depresii

2022-01-20  (02:53)
V priebehu času chronická úzkosť spôsobuje depresiu. Depresia deformuje realitu, pritom vždy tým najpochmúrnejším smerom. Všade vidíme hrozby a nešťastia. Tieto ženy neprestajne žijú v stave stresu, očakávajúc nejaké nepríjemnosti: „Niečo sa musí stať, veď to cítim!...“. A čo aké je to zvláštne, takmer vždy pôvodné neha a láska náhle – pre dieťa je to „náhle“! – nahrádza prísnosť a veľké nároky, ústretovosť strieda nedôvera, trpezlivosť – podráždenosť. Spravidla sa to deje v teenagerskom veku dieťaťa z toho jednoduchého dôvodu, že dieťa už je vysoké ako vy, takmer dospelé, ale správa sa akoby malo 11 rokov.


5 najlepších rád ako prežiť rozvod alebo ťažký rozchod

2022-01-19  (12:42)
Ľudia rôzne prežívajú rozvody a rozchody. Najľahšie to majú tí, ktorí okamžite začínajú nový život a nové vzťahy, - vtedy človek výmenou za to, čo mal, získava čosi nové. Ak medzi nich nepatríte, pomôžu vám nasledovné rady ako zdolať depresívny stav po ukončení vzťahu.


Terapia smiechom: radosť, veselosť, optimizmus – to sú tie najlepšie lieky!

2022-01-19  (12:45)
Smiech uvoľnuje svaly a znižuje bolesti hlavy a ďalšie bolesti. Taktiež zmenšuje množstvo astmatických záchvatov, zväčšuje výdrž, oslabuje bolesti v prípade artritídy, garantuje dobrý spánok a dvíha náladu. Smejte sa častejšie a chrípka, migrény, fóbie a ďalšie ťažkosti sa vám oblúkom vyhnú. A, nakoniec, smiech vám pomôže vyzerať mladšie: aktivizuje svaly tváre a zlepšuje krvný obeh v koži, nahrádzajúc kozmetickú masáž. Navyše, ako povedal niektorý klasik, úsmev – to je najlacnejší spôsob ako vyzerať príťažlivejšie. Usmievajte sa - a ušetríte!


Ako si kúpiť chlieb, ktorý vám neublíži

2022-01-20  (01:02)
Pekárenské a cukrárenské výrobky sa každý rok stávajú čoraz farebnejšími a krajšími. Na regáloch v obchodoch ležia nadýchané koláčiky, rôznofarebné zákusky, mäkký chlieb a nízkokalorické torty, ktoré údajne nekazia líniu. Ale jednoznačne nám pokazí náladu, ak si prečítame, čo tvorí zloženie súčasných cukrárenských výrobkov: rozličné zlepšovače, kypriace látky, rastlinné oleje, farbivá a konzervačné látky.


Slnko, jar a bolesť hlavy

2022-01-19  (14:03)
Ruskí vedci vymysleli, ako ochrániť pred negatívnym následkom magnetických búrok tých, kto má problémy so srdcom. Zistili, že sa dá používať melatonin, ktorý nazývajú ako hormón sna. Prvé klinické skúšky dopadli dobre a metódu už zapatentovali.


Ako zviesť muža?

2022-01-20  (01:13)
Dnes bol sviatok zaľúbených – Svätý Valentín. Ak ste ho oslávili osamote, nezúfajte. Odborníci sa rozhodli poradiť dievčatám, ktoré chcú upútať osoby opačného pohlavia. Po prvé, zvodkyňa by mala nosiť oblečenie červenej farby. Nielenže sa žena v červenom stáva pre mužov príťažlivejšou, nedávne výskumy tiež dokázali, že predstavitelia silnejšieho pohlavia sa k takémuto dievčaťu správajú koketnejšie a pociťujú neodolateľnú túžbu sa k nemu priblížiť.


Sýtená sóda môže byť nebezpečná

2022-01-20  (00:42)
Sýtená sóda, ktorá je považovaná za zdravý nápoj, vôbec nemusí byť taká neškodná, ako to tvrdí reklama. K tomuto záveru prišli americkí experti, ktorí robili prieskum s 2,5 tisíc respondentmi, uvádza ABC News.


Fastfood znižuje IQ detí

2022-01-20  (00:34)
Rodičia môžu spôsobiť nenapraviteľnú ujmu zdraviu svojich detí, ak ich budú kŕmiť veľkým množstvom fastfoodu. Najnovší výskum ukázal, že ak dieťaťu do troch rokov budeme dávať pizzu, hranolky, chipsy, sladkosti a hamburgery, úroveň jeho IQ bude nižšia ako IQ vrstovníkov, ktorí sa stravujú zdravo.


Európa ochutná ruský čierny kaviár

2022-01-20  (00:34)
Rusko obnovuje vývoz čierneho kaviáru. Deväť rokov v zahraničí nevideli túto pochúťku ruskej výroby. Teraz európski labužníci budú môcť si spomenúť na zabudnutú chuť.


Na svete žije 1,5 miliardy obéznych ľudí

2022-01-20  (00:38)
Svetová zdravotnícka organizácia zverejnila správu o pandémii obezity, rozšírenej po celom svete. Podľa informácií tejto organizácie počet obyvateľov na našej planéte, ktorí majú nadváhu, dosiahol jeden a pol miliardy ľudí. Z nich 500 miliónov trpí obezitou, uvádza Mignews.


Vedci: čokoláda je superpotravina

2022-01-20  (00:43)
Podľa amerických vedeckých štúdií sa čokoláda dá považovať za „superpotravinu“. Podobne ako kakao obsahuje oveľa viac zdraviu prospešných antioxidantov než je ich napríklad v ovocných šťavách. Antioxidanty sú prírodné rastlinné zložky, ktoré zohrávajú významnú úlohu v podpore prirodzeného obranného mechanizmu ľudského organizmu. Chránia ho proti oxidácii, ktorá môže poškodzovať bunky a prispieva k ich starnutiu.


10 rád pre výborný spánok

2022-01-20  (00:31)
Chcete mať kvalitný spánok a zobúdzať sa každé ráno čerství a plní energie? Stačí dodržiavať tieto zásady Kvalitný spánok je veľmi citlivá záležitosť. Záleží na každej maličkosti. Neexistujú tu bezvýznamné detaily: dokonca aj cigareta, vyfajčená pred spaním, môže všetko pokaziť. Rituály a špecifiká "zaspávania" sa len zo začiatku javia ako bremeno. Rýchlo sa z nich stane obyčajný zvyk, ako obed alebo sprcha. Zvyknete si na naň o to ľahšie, že čoskoro pocítite, ako sa váš spánok stane hlbším a viac si ho užijete a zobúdzanie bude príjemnejšie (prinajmenšom bude vo vás zvonenie budíka vyvolávať menší odpor).


Špenát dáva ľuďom supersilu

2022-01-20  (00:42)
Ukazuje sa, že príbeh kresleného Pepka Námorníka, ktorý získaval superschopnosti po tom, ako do seba dostal konzervu špenátu, nie je až taký rozprávkový. Listy zeleného špenátu skutočne dokážu robiť zázraky.


Jan Hruška o dioxínovej afére

2022-01-20  (00:35)
Na dioxinové aféře mě zaujalo hlavně vysvětlení, jak se dioxiny dostaly do krmiva pro dobytek: Zavinil to použitý fritovací olej. Roztomilé je, že nikdo nepoložil otázku, jak asi vypadaly potraviny na tom oleji grilované, když zkrmení oleje zavinilo znehodnocení stovek tun masa.


Jak koupit dobré kuře

2022-01-20  (00:36)
Víte, že oválná značka CZ automaticky neznamená, že kuře pochází z Česka? Nebo, že se do kuřecího masa přidává voda? Nejen to byste měli vědět, než půjdete do obchodu pro drůbeží maso. Poradíme vám, jak vybírat, abyste si pochutnali.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |