Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Деловые предложения<br/><br/> - Chelemendik.sk - archív

Деловые предложенияProtest proti pochodu homosexuálov

2022-01-23  (00:56)
BRATISLAVA. Odmietavý postoj k pochodu Dúhový Pride Bratislava 2010, ktorý sa má v uliciach hlavného mesta konať presne o týždeň, ako aj k homosexuálnym vzťahom ako takým, dnes vyjadrilo v Bratislave niekoľko desiatok ľudí. Akciu s názvom "Pochod za ochranu rodiny a zvrchovanosť výchovy detí" zorganizovalo Združenie pre ochranu rodiny.


Europoslanec rozpráva vtip o EÚ

2022-01-23  (16:00)Veľmi užitočný vynález

2022-01-23  (14:23)
Michael Pritchard predstavuje svoj výborný vynález Lifesaver Bottle - vodu s filtrom, ktorá môže zachrániť tisíce životov v krajinách, kde nemajú takú skvelú pitnú vodu v kohútiku ako máme my a počas živelných katastrof, keď je voda znečistená. Slovenské titulky


Jamie Oliver: Zlé jedlo nás zabíja

2022-01-23  (07:50)
Jamie Oliver přednáší o své práci – kterou je studie špatných stravovacích návyků, fastfoodové kultury přejídání, kouření a požívání jiných, zdraví škodlivých potravin. Doporučuje vrátit se k domácím tradicím stolování. Užijte si jeho zábavnou přednášku na TEDu, která byla oceněná jako jedna z nejlepších. Včetně české transkripce.


Prečo je studená fúzia tabu?

2022-01-24  (04:46)
Jak myslíte že funguje věda? Někdo objeví zajímavý fenomén, napíše o něm vědecký článek a následně se objevem zaobírají vědci. Pokud fenomén potvrdí, vstoupí vynález v obecnou povědomost. Tento koloběh však funguje pouze v případě, že vynález odpovídá stávajícím poznatkům. Pokud se ukáže, že jev podle stávající představy o zákonech fyziky nemůže existovat, prohlásí se za neexistující a je po problému.


ПАРАД 9 МАЯ В МОСКВЕ

2022-01-23  (10:03)9 мая -День Победы

2022-01-23  (18:22)Ako zachrániť svet?

2022-01-23  (16:36)
Zaujímavý film ponúkajúci odpoveď na otázku, ktorá ľudí čoraz viac trápi - ako Zem dokáže uživiť pribúdajúce obyvateľstvo? Riešením by mohlo byť biodynamické poľnohospodárstvo.


Príbeh vody vo fľašiach

2022-01-24  (04:47)
Autorka úspešného krátkeho filmu Príbeh vecí (The Story of Stuff) natočila ďalšie úsmevné a poučné video, tentokrát o nezmyselnosti kupovania vody vo fľaši, životnom prostredí a konzumnom správaní ľudí.


Najväčšia demonštrácia proti Wall Street

2022-01-23  (15:28)
V New Yorku sa konala rozsiahla demonštrácia, naše média mlčia. Tisíce robotníkov a lídrov odborov sa zúčastnili na najväčšej demonštrácie proti Wall Street od začiatku úverovej krízy. Vyjadrovali svoje rozhorčenie nad stratou práce a zničenými životmi.


КУПИТЕ РАКЕТЫ - РЕКЛАМА

2022-01-23  (16:43)
Оружейная система состоит из четырёх крылатых ракет, гружённых в обычные 40-футовые контейнеры, и рекламируется государственной русской компанией «Моринформсистема-Агат». В рекламном видео на сайте предприятия показано, как импровизированную страну в тропиках атакует соседняя страна на суше, на море и в воздухе. Тогда контейнеры системы «Club-K» грузятся на поезд, корабль и грузовик, и корабли, танки и аэропорты противника быстро уничтожаются этим оружием.


Tyrania korporácií

2022-01-22  (08:03)
Na začátku toho všeho byla korporace, radši budu psát Korporace s velkým K. Film je vlastně věnován vzniku, historii a současnosti Korporace a všemu, co s ní souvisí. Ale spíše se zabývá její stinnou stránkou a to hezky od počátku. Na stříbrná plátna jsou tak uvedena fakta, o kterých sice víme, vnímáme je, ale už je tak trochu zapomínáme dát do širších souvislostí. A pokud si to včas neuvědomíme, nemusí to pro nás dobře dopadnout.


NATO bombardovalo moju rodinu

2022-01-24  (04:23)
V roce 1999 byla kanadská filmařka Dana Jurcic zděšena tím, jak se Kanada podílela na bombardování Jugoslavie – domova její rodiny. Jakmile to bylo možné, odcestovala se svou matkou do Chorvatska aby se spojili se svými prarodiči. Očekávaje problémy, Dana poznává že její rodina je dost silná aby přestála tuto dobu, odloučení a válku.


Mor historického revizionizmu

2022-01-23  (19:56)
"Znepokojuje nás, že v niektorých krajinách EÚ dostávajú vo voľbách vysokú podporu politické strany, ktoré tieto tabu otvorene, cynicky a drzo porušujú. Výzvy na zmenu povojnového usporiadania v strednej Európe, ktoré sú často predmetom programu niektorých politických strán, sú útokom nielen na Slovensko a strednú Európu, ale aj priamym útokom na základy Európskej únie," konštatoval Fico. Zdôraznil, že nikto by nemal rečami bagatelizovať extrémistické strany spojené s rasizmom, pretože sú nebezpečenstvom pre Európu. Neprípustnosť historického revizionizmu je podľa premiéra výsledkom miliónových obetí druhej svetovej vojny a stala sa základom európskej integrácie.


Spoveď ekonomického vraha 2

2022-01-23  (14:21)
Zaujímavé animované video, ktoré výstižne ilustruje výpoveď Johna Perkinsa, ekonomického vraha.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |