Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
ZÁBAVA - Chelemendik.sk - archív

ZÁBAVAVladimír Vysockij - Idol generácií

2021-05-07  (21:33)
"Keď hovoríme o tvorbe Vladimíra Vysockého, predovšetkým máme na mysli jeho piesne. To je to najlepšie, čo bolo v jeho tvorbe. Diváci nevedeli odtrhnúť oči od scény, na ktorej stál driečny krásavec s chrapľavým hlasom. Ktosi o ňom povedal, že pod ním tancuje dlážka, keď sa objavuje na scéne.


Putin spieva po anglicky VIDEO

2021-05-07  (22:32)ZDOB SI ZDUP + SUKACHEV

2021-05-07  (21:51)Pani premiérka, máte môjho psa!

2021-05-04  (17:13)
Okolo nového psíka Ivety Radičovej je poriadne rušno. Premiérke jazvečík padol do oka na podujatí Slobody zvierat a na druhý deň si ho aj vyzdvihla v útulku.


Kozmický ťahač na jadrovom palive

2021-05-04  (16:13)
Ruská raketovo-kozmická korporácia Energia vyvinula projekt ťahača s jadrovým energetickým zariadením. Zachráni Zem pred nebezpečnými asteroidmi a očistí obežnú dráhu od nefungujúcich družíc. Kozmický aparát na jadrovom palive bude môcť dosiahnuť Mesiac za 20-30 dní. Konštruktéri si myslia, že bude dobre očistiť obežnú dráhu našej planéty. Pomocou družíc bude mať stále spojenie so Zemou, čo je veľmi dôležité pre kozmické výskumy. Nefungujúce družice obsahujú dôležité miesta na obežnej dráhe a každé z nich stojí asi 50 miliónov dolárov. Hovorí vedecký konzultant prezidenta korporácie Viktor Siňavský:


Čo sa stane, keď utečie had

2021-05-04  (14:12)Poznávacie znamenie: polka hlavy

2021-05-07  (18:17)
V rukou policie poměrně často uvíznou jedni a ti samí recidivisté, ale u některých je jejich rozpoznání o něco snadnější než u jiných. Například Američan Carlos Rodriguez je policistům dobře známý, vědí o koho jde na první pohled. Po nehodě totiž před lety utrpěl úraz hlavy a po operaci mu byla odstraněna část lebky, která mu nyní chybí. Nikdo mu proto neřekne jinak než „ten s půlkou hlavy“.


Češi pijí ekologicky

2021-05-04  (13:56)
PLZEŇ - Český pivní trh patří díky druhům používaných obalů k ekologicky nejohleduplnějším na světě. Zhruba polovina veškerého piva se prodá ve stoprocentně recyklovatelných sudech a 40 procent ve vratných půllitrových lahvích. Zhruba stejné podíly mají všechny české pivovary. Podle studie Beverage Can Makers Europe 2009 a analýz největšího českého pivovaru Plzeňský Prazdroj se tak tuzemský trh výrazně liší od zahraničí včetně zemí nejbližších sousedů.


Odvážny kocúr a krokodíl

2021-05-04  (17:08)V Peterburgu prebehlo tigrie fórum

2021-05-07  (21:12)
Rusko má záujem o čo najtesnejšiu spoluprácu so všetkými, kto si uvedomuje svoju zodpovednosť a je ochotný spolupracovať pri ochrane prírody. Na Tigrom fóre /International Tiger Forum/ v Sankt Peterburgu to dnes vyhlásil premiér Vladimír Putin.


Slováci už kupujú byty vo veľkom

2021-05-07  (19:55)
Predaj bytov sa na Slovensku po dlhých mesiacoch opäť rozbehol. Vďaka "hypotekárnej vojne“, ktorú začali naše banky, dokonca záujem o nové bývanie láme rekordy. "V porovnaní s rokom 2008, ktorý bol dosiaľ najúspešnejším v predaji úverov na bývanie, zaznamenávame 36-percentný nárast,“ konštatuje Dáša Polláková z ČSOB. "Len za október nám medziročne narástli úvery na bývanie o 250 percent,“ potvrdzuje obrat na trhu Jana Lukáčová z Volksbank.


Mužské priateľstvo je vypočítavé

2021-05-04  (16:46)
Najpevnejšie priateľstvo medzi makakmi, obývajúcimi džungle v Thajsku, sa dá pozorovať u samcov, ktorí nie sú spojení príbuzenskými putami. Kamaráti trávia spolu veľmi veľa času, periodicky sa stretávajúc s ďalšími menšími skupinami samcov v záujme komunikácie. Koalície opíc, podotýkajú vedci, najčastejšie vznikajú s cieľom zmeny sociálneho postavenia ich členov. Ak sa samci združili do skupiny, znamená to, že v najbližšom čase sa dá očakávať lokály politický prevrat.


Slováci napredujú v životnej úrovni

2021-05-07  (19:54)
Životná úroveň na Slovensku rastie najrýchlejšie spomedzi krajín V4. "Po rozdelení ČSFR bola životná úroveň Slovákov z pohľadu ukazovateľa hrubého domáceho produktu podstatne horšia ako u českých susedov.


Fico by neodmietol funkciu generálneho prokurátora

2021-05-04  (15:17)
Staronový predseda Smeru Robert Fico pripustil, že by zrejme neodmietol ponuku byť generálnym prokurátorom. "Myslím, že to povedal futbalista Hamšík. Povedal, že v tom talianskom klube, v ktorom teraz je, sa strašne dobre cíti, že dokonca predĺžil s nimi zmluvu, ale ponuka od Manchesteru United by sa ťažko odmietala," odpovedal Fico v relácii televízie TA3 V politike na otázku, či by ponuku obsadiť spomínaný post prijal.


Výsledok summitu G20: kríza sa skončila

2021-05-07  (21:44)
Globálna finančná kríza sa skončila, hrozba svetových menových vojen je neveľká. Také sú výsledky summitu G20 v Soule. Prezident Ruska Dmitrij Medvedev je spokojný s uskutočneným stretnutím. Obavy, že po kríze štáty budú menej ochotne sa jeden s druhým dohadovať, sa nenaplnili. Účastníci summitu „dvadsiatky“ potvrdili schopnosť postupovať jedným smerom v snahe dosiahnuť jednotný cieľ. Rad dôležitých rozhodnutí schválených v Soule poskytuje možnosť optimisticky sa pozerať so budúcnosti, podčiarkol Dmitrij Medvedev.


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |